18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Koszty papierosów

Fatum93 • 2014-01-31, 23:27
Witam wszystkich. Znalazłem trochę wolnego czasu aby napisać wszystko odnośnie cen papierosów w Polsce. Jak nas rząd robi w bambuko oraz jak taniej palić papierosy, a więc.

Koszt paczki Viceroy RED 11,60zł (20szt.) Koszt 1szt. 0,58zł
11,60zł - 23% VAT (2,67zł) = 8,93zł
11,60zł - 31,41% Akcyza (3,65zł) = 7,95zł
11,60zł - 2,67zł - 3,65zł = 5,28zł(20szt.) Koszt 1szt. bez podatków 0,26zł

Za 8 paczek z podatkami zapłacimy 92,80zł
Za 8 paczek bez podatków zapłacimy 42,24zł
Różnica 92,80zł - 42,24zł = 50,56zł!!!

A teraz najważniejsze. Sam ogólnie kręcę fajki ale kupuje normalny oryginalny tytoń Viceroy (smakuje tak samo jak Vicki z paczki) i gilzy Rout 66.Pokażę wam o jak bardzo opłaca się samemu kręcić papierosy używając normalnego tytoniu a nie ruskacza z rynku. A więc.

Tytoń Viceroy RED 100g 40zł starcza na 160szt. (na pudełku jest napisane 180szt. ale tyle nie wyjdzie)
Gilzy Roud 66 250szt. 5zł
Łącznie z gilzami i tytoniem wychodzi za 1szt. papierosa 0,28zł więc prawie tyle samo jak za 1szt. papierosa bez podatków!!!

A więc tutaj za 160szt. (8paczek) wyjdzie nam 45zł
Za gotowe fajki w paczkach za 8paczek zapłacimy 92,80zł
Różnica 47,80zł !!! Więc za tą różnicę możemy kupić kolejny tytoń oraz gilzy więc wyjdzie 320szt. za 95,60zł a nie 160szt. za 92,80zł

Naprawdę nie ma różnicy w smaku gdy kupuję się taki sam tytoń oryginalny ze sklepu. Dużo ludzi myśli "eee roboty to do dupy są" zgodzę się z tym jeśli tytoń jest od ruskich z bagażnika.
Najbardziej polecam tytoń Viceroy, Chesterfield, LD, Camel

A no i zapomniałem o maszynce do papierosów koszt jedno razowy 15zł.

Także sadole palacze nic tylko kręcić !!!

PS. Nie mam matury (pracę mam) więc jeśli popełniłem jakiś błąd to sorry.

Nie było materiał swój.

Kaina

2014-02-03, 16:32
Jak dla mnie to papierosy mogą być nawet 100zł/paczka. Tylko żeby Piwerko było za 1pln

Eliot Imperio

2014-02-03, 23:44
Nothus napisał/a:



Napiszę Ci najkulturalniej jak potrafię, żebyś nie zarzucał mi, że "pie**olę Ci". Otóż nie wiem co masz na myśli "cienko Ci wyszedł ten inżynier", ponieważ tytuł jak tytuł - jest. Może chciałeś powiedzieć przez to, że nie jestem w tym kierunku uzdolniony? A może nie potrafisz zrozumieć, że nie zawsze trzeba robić coś, do czego ktoś Cię całe życie zmuszał. Zostałem praktycznie zmuszony do ukończenia studiów, więc nigdy mi się to nie podobało, a o Policji marzyłem od małego brzdąca, kiedy Ciebie w planach jeszcze nie było (bez urazy). Robię to co lubię, zarabiam adekwatnie do wykonywanej pracy i nie jest to 2.500/msc (ludziom się w głowach poprzestawiało - tyle to zarabia krawężnik), więc jeśli mówisz, że na ciepłej posadce w mojej branży zarabiałbym 4k, no to tym bardziej jestem na plusie w Policji, bo nie wiele mniej otrzymuję uposażenia od Państwa.

Oprócz tego, że robię to co lubię i daje mi to dużo satysfakcji (nie wiem czy Cię zmartwię, ale nikt nie przejmuje się gówniarzerią pokolenia "JP" na 100%), to w dodatku emerytury i wypłaty mam gwarantowane w pierwszej kolejności. Jak będą ucinać, to najpierw obniżą zwykłym podatnikom, a w następnej kolejności służbom mundurowym - chociaż tego raczej nie dokonają.

Podsumowując - nie wiesz jak wygląda sytuacja - nie wyciągaj pochopnych wniosków. Zarzucasz mi jakieś bzdety wyjęte z nie wiadomo skąd. I czy Ty w ogóle wiesz czym się różni oficer od aspirantów lub szeregowych? Obstawiam, że nie. MUSISZ mieć ukończone studia, żeby zostać oficerem. Więc to Ty mi nie pie**ol, że do policji idą ludzie bez szkoły.

W dupie byłeś, gówno widziałeś, tyle samo wiesz.



Dzięki, wiem teraz mniej więcej ile zarabiasz i wcale nie musiałem wyszukiwać tego w internecie, poza tym po tym co napisałeś nakreśliłeś całkiem miły obraz tego jaki jesteś. A wystarczyło podpuścić Cię jak dziecko rzucając jakieś śmieszne ochłapy. A i chyba na oficera trzeba mieć studia typowo kierunkowe, jak w wojsku, a nie byle jakie?

DuckDodgers

2014-02-04, 06:30
Eliot Imperio napisał/a:


A wystarczyło podpuścić Cię jak dziecko rzucając jakieś śmieszne ochłapy. A i chyba na oficera trzeba mieć studia typowo kierunkowe, jak w wojsku, a nie byle jakie?



Najpierw dziecko znajdź sobie pracę taką żebyś nie musiał żyć na garnuszku rodziców a potem usiądziesz do rozmowy z dorosłymi na temat zarobków i pracy bo ewidentnie widać że nie masz o tym zielonego pojęcia. Gratuluje przebiegłości, że dowiedziałeś się dzięki swoim cwanym podpuchom ile zarabia policjant.

Eliot Imperio

2014-02-05, 12:07
DuckDodgers napisał/a:



Najpierw dziecko znajdź sobie pracę taką żebyś nie musiał żyć na garnuszku rodziców a potem usiądziesz do rozmowy z dorosłymi na temat zarobków i pracy bo ewidentnie widać że nie masz o tym zielonego pojęcia. Gratuluje przebiegłości, że dowiedziałeś się dzięki swoim cwanym podpuchom ile zarabia policjant.



Wiem też się tym jaram. Dzieckiem przestałem już formalnie być więc słabizna. Dobrze wiem ile zarabia policjant, ciekaw byłem tylko ile zarabia ten typek. Wychodzi na to że jest jakimś zastępcą komendanta albo ch*jwieco. Widzę, że sam chyba masz problem z pracą, komentarze trzaskasz o każdej porze dnia, więc albo pracujesz w urzedzie, albo po prostu się opie**alasz i jesteś studentem. Zmień ten wiek, bo wstyd.

DuckDodgers

2014-02-05, 20:03
Eliot Imperio napisał/a:



Wiem też się tym jaram. Dzieckiem przestałem już formalnie być więc słabizna. Dobrze wiem ile zarabia policjant, ciekaw byłem tylko ile zarabia ten typek. Wychodzi na to że jest jakimś zastępcą komendanta albo ch*jwieco. Widzę, że sam chyba masz problem z pracą, komentarze trzaskasz o każdej porze dnia, więc albo pracujesz w urzedzie, albo po prostu się opie**alasz i jesteś studentem. Zmień ten wiek, bo wstyd.



Aha czyli tylko w urzędzie można mieć pracę z wykorzystaniem komputera? :D Logika 12-latka. Właśnie dlatego jesteś dzieckiem, bo piszesz takie pierdoły, tzw. wróżenie z fusów. A to że masz dowód osobisty o niczym nie świadczy.