18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Koszty papierosów

Fatum93 • 2014-01-31, 23:27
Witam wszystkich. Znalazłem trochę wolnego czasu aby napisać wszystko odnośnie cen papierosów w Polsce. Jak nas rząd robi w bambuko oraz jak taniej palić papierosy, a więc.

Koszt paczki Viceroy RED 11,60zł (20szt.) Koszt 1szt. 0,58zł
11,60zł - 23% VAT (2,67zł) = 8,93zł
11,60zł - 31,41% Akcyza (3,65zł) = 7,95zł
11,60zł - 2,67zł - 3,65zł = 5,28zł(20szt.) Koszt 1szt. bez podatków 0,26zł

Za 8 paczek z podatkami zapłacimy 92,80zł
Za 8 paczek bez podatków zapłacimy 42,24zł
Różnica 92,80zł - 42,24zł = 50,56zł!!!

A teraz najważniejsze. Sam ogólnie kręcę fajki ale kupuje normalny oryginalny tytoń Viceroy (smakuje tak samo jak Vicki z paczki) i gilzy Rout 66.Pokażę wam o jak bardzo opłaca się samemu kręcić papierosy używając normalnego tytoniu a nie ruskacza z rynku. A więc.

Tytoń Viceroy RED 100g 40zł starcza na 160szt. (na pudełku jest napisane 180szt. ale tyle nie wyjdzie)
Gilzy Roud 66 250szt. 5zł
Łącznie z gilzami i tytoniem wychodzi za 1szt. papierosa 0,28zł więc prawie tyle samo jak za 1szt. papierosa bez podatków!!!

A więc tutaj za 160szt. (8paczek) wyjdzie nam 45zł
Za gotowe fajki w paczkach za 8paczek zapłacimy 92,80zł
Różnica 47,80zł !!! Więc za tą różnicę możemy kupić kolejny tytoń oraz gilzy więc wyjdzie 320szt. za 95,60zł a nie 160szt. za 92,80zł

Naprawdę nie ma różnicy w smaku gdy kupuję się taki sam tytoń oryginalny ze sklepu. Dużo ludzi myśli "eee roboty to do dupy są" zgodzę się z tym jeśli tytoń jest od ruskich z bagażnika.
Najbardziej polecam tytoń Viceroy, Chesterfield, LD, Camel

A no i zapomniałem o maszynce do papierosów koszt jedno razowy 15zł.

Także sadole palacze nic tylko kręcić !!!

PS. Nie mam matury (pracę mam) więc jeśli popełniłem jakiś błąd to sorry.

Nie było materiał swój.

rafa97

2014-02-01, 08:40
Stary marnujesz czas i pieniądze. O zdrowiu nie wspomnę bo to nie ten portal...

lolcat

2014-02-01, 08:51
Trochę przesadziłeś z tym ile można zaoszczędzić. Robione fajki dostarczają mniej nikotyny bo są słabiej nabite, przez co palisz więcej. No i gdy przykladowo ma się na biurku miskę z 200 fajkami to jara się jedną za drugą ;)

Bembols

2014-02-01, 08:52
E tam paliłem już chyba wszystkie możliwe, żeby taniej, a wyszło jak zwykle. Powrót do paczek.
Kręcone fajki nawet z oryginalnym tytoniem NIE MOGĄ smakować tak samo jak paczkowe, bo tytoń sprzedawany luzem jest mokry, inaczej pocięty, a skręt jest inaczej skręcony.
Starzy palacze, Ci co dużo palą czują różnice.
Sam osobiście zaczynałem na LM niebieskich, potem Redwhite niebieskie, następnie paliłem Route czerwone, potem chciałem rzucić, bo drogo, ale się nie udało więc postanowiłem zainwestować w maszynkę i jarałem oryginalne tytonie, ale też wychodziło za "drogo" więc zacząłem ten z pod lady od ruskich brać - TRAGEDIA. Klucha w ryju, kaszelek do dzisiaj został.
No i pozostało jeszcze napisać, że od czasów odstawienia ruska zacząłem jarać Viceroy RED 23 za 12 zł i ch*j :D
The end.
Może się to wydawać dziwne i nikogo nie obchodzić, ok rozumiem, ale czasami fajnie jest napisać kilka lat swojego życia w krótkim komentarzu także ku*asiarze sp***alać :P

Sonal

2014-02-01, 08:56
Zamiast brać się za papierosy dziecko - weź się lepiej za matematykę. Lepiej na tym wyjdziesz.
11,60zł - 23% VAT (2,67zł) = 8,93zł
11,60zł - 31,41% Akcyza (3,65zł) = 7,95zł
11,60zł - 2,67zł - 3,65zł = 5,28zł

k***A - jak ty to policzyłeś???!!!
Podpowiem - VATu jest 2,17zł - resztę potraktuj jako zadanie domowe. Ferie się w końcu skończą i będzie trzeba wrócić do szkoły.


Ti...........ch

2014-02-01, 08:59
Faper Noster napisał/a:

Przede wszystkim, za palenie tego świństwa powinno się ujebywać ręce
Po drugie, za produkcję i rozprowadzanie tego świństwa powinno się żywcem publicznie obdzierać ze skóry
Po trzecie, za palenie tego przy dzieciach powinno się zamykać w więzieniu na 10 lat i puszczać info że to pedofil

A serio - cena tego i tak jest zbyt niska. Mój obywatelski projekt ustawy o zwalczaniu tytoniu ma następujące założenia:
- minimalna cena paczki (lub ekwiwalentu w tytoniu luzem) równa 3% średniego wynagrodzenia za ostatni kwartał
- za posiadanie jednej paczki bez polskiej akcyzy kara administracyjna w wysokości 150% średniego wynagrodzenia, płatna w terminie 7 dni (po tym terminie z urzędu komornik), plus kara grzywny lub prac społecznych
- za handel papierosami bez polskiej akcyzy - kara administracyjna 10.000% średniego wynagrodzenia plus grzywna, plus obowiązkowo minimum rok prac społecznych
- za udzielenie informacji pomocnej przy schwytaniu sprawcy z poprzednich 2 punktów - nagroda w wysokości 20% wyegzekwowanej kary administracyjnej
- przy wwozie z zagranicy papierosów lub tytoniu na własny użytek - bezzwrotna opłata akcyzowa wg obowiązującej stawki
- zakaz palenia w całej przestrzeni publicznej
- bezpłatne leczenie nałogu palenia tytoniu
- zezwolenie na hodowlę konopii indyjskich na własny użytek :P

Wtedy gimgówno trzy razy by się zastanowiło, zanim sięgnęłoby po pierwszego papierosa. Ci co lubią palić a mają kasę paliliby i tak, ci co nie mają - ograniczą albo rzucą, szara strefa natomiast by się przestała opłacać.




Nie bedziesz mi socjalistyczny zaćpany potworku mówił co mam robić, a czego nie.

KrisCFC

2014-02-01, 09:17
jawamen napisał/a:





Uwierz ze starcza ja akurat mam route 66 i spokojnie starcza



Stary nie uwierzę w to póki nie zobaczę... kup ten tytoń...nagraj jak go ważysz na wadze gramowej, zrób z niego te 160 fajek, wtedy uwierzę, ale to musi być nagrywane od momentu ważenia do momentu zrobienia, i przy każdym nabiciu pokazujesz do kamery pustą gilzę... wtedy uwierzę.. (mówię całkiem poważnie choć wiem że to brzmi śmiesznie) ;)

fashX

2014-02-01, 09:18
Jak można palić kręcone faje... to podobne do zbierania kiepów z ulicy. lepiej nie palić.

szaklowski

2014-02-01, 09:19
Najlepiej nie palić tego gówna ! I nie mieć takiego dylematu.

Fatum93

2014-02-01, 09:36
Sonal napisał/a:

Zamiast brać się za papierosy dziecko - weź się lepiej za matematykę. Lepiej na tym wyjdziesz.
11,60zł - 23% VAT (2,67zł) = 8,93zł
11,60zł - 31,41% Akcyza (3,65zł) = 7,95zł
11,60zł - 2,67zł - 3,65zł = 5,28zł

k***A - jak ty to policzyłeś???!!!
Podpowiem - VATu jest 2,17zł - resztę potraktuj jako zadanie domowe. Ferie się w końcu skończą i będzie trzeba wrócić do szkoły.



jak niby vatu jest 2,17zł ?! Weź kalkulator i policz 11,60 x 23% i wyjdzie ci wynik 2,668 zaokrąglamy 2,67zł najlepiej krytykować kogoś a sam się jest debilem

mistacki

2014-02-01, 09:37
Haha co za bezsens !!! Ja kupuje 10paczek tzn. wagon za 60zl fajki nazywają się jing lingi smakują i palą się tak samo jak każde kupione w sklepie :D mam z ciebie bekę człowieku :mrgreen: ale piwko za stratę czasu na te obliczenia :)

Fatum93

2014-02-01, 09:42
mistacki napisał/a:

Haha co za bezsens !!! Ja kupuje 10paczek tzn. wagon za 60zl fajki nazywają się jing lingi smakują i palą się tak samo jak każde kupione w sklepie :D mam z ciebie bekę człowieku :mrgreen: ale piwko za stratę czasu na te obliczenia :)



Paliłem jingi link, festy, classic, i inne tego typu ruskie i mi nie smakują ale każdy pali to co lubi :maryska:

ph...........el

2014-02-01, 09:50
A ja polecam tytoń Golden Virginia. Kosztuje ok 30 PLN za 50 gram, ale i tak wychodzi taniej niż papierosy z paczki, a smak nieporównywalny. Delikatny aromatyczny, ZAJEBISTY! Jest tak intensywny (nie mylić z mocnym) że osobiście paliłem go tylko w slimach (kręciłem ręcznie). Polecam każdemu palaczowi.

Zarammoth

2014-02-01, 09:50
To mówienie o stracie zdrowia, czasu i pieniędzy nic nie da. Są przypadki ludzi, którzy są pewni na 100%, że nie rzucą, nawet jakby paczka kosztowała 30zł. Jest taka książka napisana właśnie przez takiego ultra-nałogowca. "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" Allen Carra. Słynny bestseller. Ponoć każdy po przeczytaniu rzuca i nie wraca do palenia ani razu. Polecam, bo mam chorego ojca. Dla niego jest za późno, przez fajki wylądował w szpitalu i teraz już nie pali, bo równało by się to śmierci. A i ogólnie zdrowie zniszczone, jedzie na lekach. Powodzenia dla tych, którzy chcą z tym skończyć. Pozdrawiam.

ph...........el

2014-02-01, 09:51
Kolejny genialny tytoń to Amber Leaf. Niestety nie do dostania w naszym smutnym jak p*zda kraju. :(

slr

2014-02-01, 09:53
po 9 latach jarania przestałem. tak jest taniej ! a poważnie - zamiast "odkładać" zaoszczędzone pieniądze mam co 3 lata nowego kompa (dobrego) na kredyt :)
fajki są niepotrzebne.