18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koszty papierosów

Fatum93 • 2014-01-31, 23:27
Witam wszystkich. Znalazłem trochę wolnego czasu aby napisać wszystko odnośnie cen papierosów w Polsce. Jak nas rząd robi w bambuko oraz jak taniej palić papierosy, a więc.

Koszt paczki Viceroy RED 11,60zł (20szt.) Koszt 1szt. 0,58zł
11,60zł - 23% VAT (2,67zł) = 8,93zł
11,60zł - 31,41% Akcyza (3,65zł) = 7,95zł
11,60zł - 2,67zł - 3,65zł = 5,28zł(20szt.) Koszt 1szt. bez podatków 0,26zł

Za 8 paczek z podatkami zapłacimy 92,80zł
Za 8 paczek bez podatków zapłacimy 42,24zł
Różnica 92,80zł - 42,24zł = 50,56zł!!!

A teraz najważniejsze. Sam ogólnie kręcę fajki ale kupuje normalny oryginalny tytoń Viceroy (smakuje tak samo jak Vicki z paczki) i gilzy Rout 66.Pokażę wam o jak bardzo opłaca się samemu kręcić papierosy używając normalnego tytoniu a nie ruskacza z rynku. A więc.

Tytoń Viceroy RED 100g 40zł starcza na 160szt. (na pudełku jest napisane 180szt. ale tyle nie wyjdzie)
Gilzy Roud 66 250szt. 5zł
Łącznie z gilzami i tytoniem wychodzi za 1szt. papierosa 0,28zł więc prawie tyle samo jak za 1szt. papierosa bez podatków!!!

A więc tutaj za 160szt. (8paczek) wyjdzie nam 45zł
Za gotowe fajki w paczkach za 8paczek zapłacimy 92,80zł
Różnica 47,80zł !!! Więc za tą różnicę możemy kupić kolejny tytoń oraz gilzy więc wyjdzie 320szt. za 95,60zł a nie 160szt. za 92,80zł

Naprawdę nie ma różnicy w smaku gdy kupuję się taki sam tytoń oryginalny ze sklepu. Dużo ludzi myśli "eee roboty to do dupy są" zgodzę się z tym jeśli tytoń jest od ruskich z bagażnika.
Najbardziej polecam tytoń Viceroy, Chesterfield, LD, Camel

A no i zapomniałem o maszynce do papierosów koszt jedno razowy 15zł.

Także sadole palacze nic tylko kręcić !!!

PS. Nie mam matury (pracę mam) więc jeśli popełniłem jakiś błąd to sorry.

Nie było materiał swój.

Tomikchomik1

2014-02-01, 18:47
40 zł za 100 gram tytoniu? Pok***iło cię? Ja kupuje w Czechach za 100 zł kilogram. Mocne jak sam sk***iel, ale jaka oszczędność.

~Faper Noster

2014-02-01, 18:57
ment200 napisał/a:

Nie bedziesz mi socjalistyczny zaćpany potworku mówił co mam robić, a czego nie.

tomusrydy napisał/a:

Faper Noster
Idź się lecz, bo to typowe lewackie myślenie. Moja wolność konczy się dopiero tam, gdzie zaczyna się czyjaś.



Najpierw niech palacze sami zaczną płacić za leczenie chorób (i ich powikłań), które mają udowodniony silny związek przyczynowo-skutkowy z paleniem papierosów. Jak tak będzie - pal se na zdrowie, nawet hoduj se ten tytoń w doniczce na balkonie i nie płać państwu za to nic. Dopóki skutki palenia leczone są z publicznych, więc i moich pieniędzy - sorry, ale nie wyrażam zgody na to by współuczestniczyć w płaceniu za czyiś delikatnie mówiąc nierozsądek.

W obecnej sytuacji, skoro państwo i tak dodatkowo obciąża was palaczy w imię walki z paleniem - niech dojebie wam tak srodze, by się wam w ogóle palić odechciało.

Nie podoba się idea akcyzy? Wypad gdzieś, gdzie jej nie ma.

P.S. Tak, punkt o konopiach dodałem by zgarnąć wirtualne piwa :)

Fatum93

2014-02-01, 19:03
Tomikchomik1 napisał/a:

40 zł za 100 gram tytoniu? Pok***iło cię? Ja kupuje w Czechach za 100 zł kilogram. Mocne jak sam sk***iel, ale jaka oszczędność.



Też mam możliwość kupienia 0,5kg za 50zł ale smakowałem jak te ścierwo wali ruskaczem ciężko się pali i do tego przy paleniu takie "krzaki" z niego wychodzą że szkoda gadać

krzysiek0909

2014-02-01, 19:58
Ja tam palę tylko cudzesy i płace za nie 0zł :)

0nline

2014-02-01, 20:16
@~Faper Noster: ależ zdecydowana większość palaczy płaci składki zdrowotne więc jak to Ty masz się dokładać? Większe spustoszenie w naszym cud(acz)nym kraju sieje alkohol, ale to do palaczy się przypie**alamy, bo jakby ci wódę zabrali to byłby dramat.
Przyczynowo-skutkowy to może być jedynie twój ból dolnej części ciała. Jakie kurva powikłania mogą powstać po raku? Death? Choroby palaczy są dziwnie związane z czasami w jakich żyjemy, a wielu ludzi którzy zdrowo prowadzili się przez całe życie nagle mają problemy z tarczycą, układem krążenia, rakiem i innymi paskudztwami.
Oczywiście palenie jest fe, wiem to nawet ja, ale nie potępiam chlejących na umór, ani palaczy tytoniu ani tym bardziej jaraczy ziela.

Zielonek92

2014-02-01, 20:41
Ja też sie przerzuciłem na tytoń a kręcę w rękach małymi bibułkami i do tego filtry
Tytoń Chesterfield 8.40 Bibułki 1.00 Filtry 4.00

Nothus

2014-02-01, 21:17
@Fatum93 - jestem ciekaw jak się ustosunkujesz (i mam nadzieję przeprosisz) do tego, co napisałeś wyżej? Zwyzywałeś jednego z użytkowników od debili, mimo że uświadomił Ci później, że miał racje.

Wielu użytkowników skrytykowało w mniej lub bardziej kulturalny sposób, Twój całkowity brak zdolności matematycznych (luzik, nie każdy musi być orłem). Ty mimo wszystko odpisujesz na tylko bezsensowny posty, ale świadczy to o tym, że czytasz wszystkie.

tl;dr - Fatum93 Nie obrażaj innych bez powodu. Współczuję braku matury.

Fatum93

2014-02-01, 22:12
Nothus napisał/a:



tl;dr - Fatum93 Nie obrażaj innych bez powodu. Współczuję braku matury.



Masz maturę ? Jeśli tak to pochwal się gdzie pracujesz i za ile zobaczymy jak ta matura poskutkowała w twoim życiu ;)

Tofel

2014-02-01, 23:43
calasty napisał/a:

jeden problem(sam nie pale już po 15 latach - tabex polecam) tani tytoń jebie menelem!!! Viceroy'i w życiu nie kupiłem zawsze malboro albo Westy Ice. W życiu nie kupiłem tanich fajek bo smierdzą żulem z centralnego a teraz jak nie pale i ktoś mi wlezie po tanim szlugu do windy to malo co się nie porzygam...

nie palę 1,5 roku i nie zamierzam!!! trza być twardym a nie "miętkim" i rzucic to w p*zdu - lecz nikogo nie zamierzam obrażać bo sam paliłem tyle, że miałem świadomość smrodu jaki sieje....

a e-papierosy są dla pedałów i tyle... to jak by ci kobieta robiła laske w trzech condomach...

edit: w kieszeni mam 350 zeta miesięcznie - warto!!!! czuć to od pierwszej NIE zakupionej paczki...



Może ci dz**ki robią loda w 3 kondomach bo jebie od ciebie gównem a nie papierosami?

I tak, mam zamiar cię tym obrazić... pajacu.

Nothus

2014-02-02, 02:23
Fatum93 napisał/a:



Masz maturę ? Jeśli tak to pochwal się gdzie pracujesz i za ile zobaczymy jak ta matura poskutkowała w twoim życiu ;)



No i widzisz, znowu robisz jakieś szczeniackie uniki, zamiast odpowiedzieć na meritum mojego posta (chyba znasz takie słowo?).

Pracuję w Policji, mam wyższe wykształcenie, a uposażenie funkcjonariuszy możesz sobie sprawdzić na stronie głównej Policji. Tylko akurat u mnie nie rozchodzi się o kasę, bo tego mam tyle, że stać mnie na utrzymanie się w dobrym standardzie. Jak matura przydała mi się w życiu? Mam studia inżynierskie i w każdej chwili mógłbym rozpocząć pracę w firmie medycznej, w której są na prawdę wysokie stawki, zdecydowanie wyższe niż na mojej obecnej posadzie. Obchodzi Cię tylko kasa? Super, można być głupim, pracować na budowie jako cieć i zarabiać za granicą 10k PLN/msc. Wysoko się cenisz, rozwijasz zainteresowania :-?

Na całe szczęście, są ludzie, którzy mają zupełnie inne podejście do życia np. nauczyciele, wykładowcy, oficerowie służb mundurowych itd., którzy mogą zarabiać nawet te swoje marne (nie wiem ile zarabia nauczyciel, ale chyba mało) 2k/msc i być szczęśliwym, że pomagają społeczeństwu nie stać się tak durnymi istotami jak Ty.

A teraz odpisz mi na moje pierwotne pytanie.

Fatum93

2014-02-02, 12:44
Nothus napisał/a:



No i widzisz, znowu robisz jakieś szczeniackie uniki, zamiast odpowiedzieć na meritum mojego posta (chyba znasz takie słowo?).

Pracuję w Policji, mam wyższe wykształcenie, a uposażenie funkcjonariuszy możesz sobie sprawdzić na stronie głównej Policji. Tylko akurat u mnie nie rozchodzi się o kasę, bo tego mam tyle, że stać mnie na utrzymanie się w dobrym standardzie. Jak matura przydała mi się w życiu? Mam studia inżynierskie i w każdej chwili mógłbym rozpocząć pracę w firmie medycznej, w której są na prawdę wysokie stawki, zdecydowanie wyższe niż na mojej obecnej posadzie. Obchodzi Cię tylko kasa? Super, można być głupim, pracować na budowie jako cieć i zarabiać za granicą 10k PLN/msc. Wysoko się cenisz, rozwijasz zainteresowania :-?

Na całe szczęście, są ludzie, którzy mają zupełnie inne podejście do życia np. nauczyciele, wykładowcy, oficerowie służb mundurowych itd., którzy mogą zarabiać nawet te swoje marne (nie wiem ile zarabia nauczyciel, ale chyba mało) 2k/msc i być szczęśliwym, że pomagają społeczeństwu nie stać się tak durnymi istotami jak Ty.

A teraz odpisz mi na moje pierwotne pytanie.



A znasz taki dowcip ?
Policjant podchodzi do chłopaka na ławce który pije piwo.
Policjant : Wie Pan dlaczego tutaj jestem ?
Chłopak : Bo miał Pan same jedynki w szkole ?

Nie pisz mi że masz możliwość iść do pracy w firmie medycznej, bo wiesz o tym dokładnie że byś się nie dostał, robisz w Policji bo tylko tam udało ci się dostać,nie ośmieszaj mnie wiem jakie są wymagania do dostania się do Policji mam wujka w CBŚ i jednego w SW opowiadają mi różne rzeczy jak dostać na zwykłego krawężnika śmiechu warte upośledzony by nawet się dostał. Skoro masz "możliwość" pracować w firmie medycznej za większe pieniądze to czemu siedzisz w budzie z psami ? Kogo chcesz okłamać. A teraz grzecznie idź na patrol dopie**ol się i pospisuj 13-16letnie dzieci (oczywiście do 8łysoli nie podejdziesz chyba że poprosisz dyspozytora o wsparcie 7suk) miej w notatniku że swoją służbę odj***łeś mając tyle i tyle akcji i idź do komendanta po swoją "Ogromną wypłatę". Panie magistrze inżynierze i jeszcze jedno, poszedłeś do policji aby doładować swoje ego ? Znam takich założą mundur to od razu +100 do obrony i pewności siebie a jak zdejmą i przechodzą po cywilu to nawet się nie spojrzą mam takich "policjantów" na osiedlu.

Mam do ciebie normalne pytanie. Wyobraź sobie, że w Polsce zaczęły by się dziać rzeczy takie jak na Ukrainie. Po której stronie byś stanął ? Bo stronie ludu czy jako marionetka rządu. Jak napisałeś robisz coś dla społeczeństwa jestem ciekaw co wtedy byś zrobił. Aha i jeszcze jedno to że ja nie jestem w policji to nie znaczy że nie robię nic dla społeczeństwa bo nie raz nakarmiłem bezdomnego dałem ubrania pomogłem finansowo znajomym którzy mają problemy pieniężne więc nie pie**ol mi że robisz coś dla społeczeństwa. Wj***nie komuś mandatu że sobie grzecznie stoi z 1 kumplem w lesie pije piwko nie hałasuje nie grandzi nie śmieci to jest pomoc dla społeczeństwa... Proszę cię

Oczywiście nie oczerniam wszystkich policjantów to jak to się mówi jest dobry glina których i takich spotkałem i jest zły glina których niestety widuje się częściej... Ty do jakiego worka byś się wrzucił ?

Jeszcze jedno do ciebie. Śmiejesz się z ludzi którzy zapieprzają za granicą dla większych pieniędzy? Obrażasz ich od głupców i od cieci. Za kogo ty się masz trochę ci się w głowie pomieszało panie stróżu prawa. Śmiejesz się z budowlańców, gdyby nie tacy ludzie nie miał byś dachu nad głową. Budowlaniec, elektryk, hydraulik jest to zawód nieśmiertelny bo nigdy maszyna ci nie postawi domu, założy instalacji elektrycznej czy wodnej więc miej trochę szacunku dla takich ludzi bo mają i wykonują lepszy zawód niż twój.

ravvar

2014-02-02, 15:41
Jako że niedługo matury - przyda się niektórym info jak szybko wyliczyć cenę netto z brutto bez większego pie**olenia.

Tak więc (to nie wzór do przytoczenia na maturze - tak liczymy sobie "w pamięci"!):



(chodziło mi o to by zobrazować te zz w przypadku 1% ... 9%, proste, prawda?)
Pozdro.

Nothus

2014-02-03, 00:28
Fatum93 napisał/a:



A znasz taki dowcip ?
Policjant podchodzi do chłopaka na ławce który pije piwo.
Policjant : Wie Pan dlaczego tutaj jestem ?
Chłopak : Bo miał Pan same jedynki w szkole ?

Nie pisz mi że masz możliwość iść do pracy w firmie medycznej, bo wiesz o tym dokładnie że byś się nie dostał, robisz w Policji bo tylko tam udało ci się dostać,nie ośmieszaj mnie wiem jakie są wymagania do dostania się do Policji mam wujka w CBŚ i jednego w SW opowiadają mi różne rzeczy jak dostać na zwykłego krawężnika śmiechu warte upośledzony by nawet się dostał. Skoro masz "możliwość" pracować w firmie medycznej za większe pieniądze to czemu siedzisz w budzie z psami ? Kogo chcesz okłamać. A teraz grzecznie idź na patrol dopie**ol się i pospisuj 13-16letnie dzieci (oczywiście do 8łysoli nie podejdziesz chyba że poprosisz dyspozytora o wsparcie 7suk) miej w notatniku że swoją służbę odj***łeś mając tyle i tyle akcji i idź do komendanta po swoją "Ogromną wypłatę". Panie magistrze inżynierze i jeszcze jedno, poszedłeś do policji aby doładować swoje ego ? Znam takich założą mundur to od razu +100 do obrony i pewności siebie a jak zdejmą i przechodzą po cywilu to nawet się nie spojrzą mam takich "policjantów" na osiedlu.

Mam do ciebie normalne pytanie. Wyobraź sobie, że w Polsce zaczęły by się dziać rzeczy takie jak na Ukrainie. Po której stronie byś stanął ? Bo stronie ludu czy jako marionetka rządu. Jak napisałeś robisz coś dla społeczeństwa jestem ciekaw co wtedy byś zrobił. Aha i jeszcze jedno to że ja nie jestem w policji to nie znaczy że nie robię nic dla społeczeństwa bo nie raz nakarmiłem bezdomnego dałem ubrania pomogłem finansowo znajomym którzy mają problemy pieniężne więc nie pie**ol mi że robisz coś dla społeczeństwa. Wj***nie komuś mandatu że sobie grzecznie stoi z 1 kumplem w lesie pije piwko nie hałasuje nie grandzi nie śmieci to jest pomoc dla społeczeństwa... Proszę cię

Oczywiście nie oczerniam wszystkich policjantów to jak to się mówi jest dobry glina których i takich spotkałem i jest zły glina których niestety widuje się częściej... Ty do jakiego worka byś się wrzucił ?

Jeszcze jedno do ciebie. Śmiejesz się z ludzi którzy zapieprzają za granicą dla większych pieniędzy? Obrażasz ich od głupców i od cieci. Za kogo ty się masz trochę ci się w głowie pomieszało panie stróżu prawa. Śmiejesz się z budowlańców, gdyby nie tacy ludzie nie miał byś dachu nad głową. Budowlaniec, elektryk, hydraulik jest to zawód nieśmiertelny bo nigdy maszyna ci nie postawi domu, założy instalacji elektrycznej czy wodnej więc miej trochę szacunku dla takich ludzi bo mają i wykonują lepszy zawód niż twój.



Tak myślałem... Nie warto kontynuować dyskusji z tobą. Na meritum mojego poprzedniego posta nie odpowiedziałeś, mimo że podkreśliłem to sto razy, reszta mnie mało obchodzi. Wychodzę z założenia, że nie wiesz czym jest "meritum".
Odpisywać na twoje oszczerstwa w stronę mojej osoby nie mam zamiaru, ale z jednym masz rację - budowlaniec, elektryk, hydraulik, prostytutka - zawody nieśmeirtelne. Tak samo jak władza.

Jeżeli nie pojmujesz pewnych rzeczy w sposób odpowiedni i od razu zaczynasz bezmózgą jatkę, to nawet nie będę ci tłumaczył. Wiedz jedno - w Policji pracuje tyle samo idiotów, co w każdym innym zawodzie.

Eliot Imperio

2014-02-03, 09:57
Nothus napisał/a:



Tak myślałem... Nie warto kontynuować dyskusji z tobą. Na meritum mojego poprzedniego posta nie odpowiedziałeś, mimo że podkreśliłem to sto razy, reszta mnie mało obchodzi. Wychodzę z założenia, że nie wiesz czym jest "meritum".
Odpisywać na twoje oszczerstwa w stronę mojej osoby nie mam zamiaru, ale z jednym masz rację - budowlaniec, elektryk, hydraulik, prostytutka - zawody nieśmeirtelne. Tak samo jak władza.

Jeżeli nie pojmujesz pewnych rzeczy w sposób odpowiedni i od razu zaczynasz bezmózgą jatkę, to nawet nie będę ci tłumaczył. Wiedz jedno - w Policji pracuje tyle samo idiotów, co w każdym innym zawodzie.



Powiem Ci, że jeśli zamiast do medycznej branży poszedłeś do policji, to chyba cienko Ci wyszedl ten inżynier. Bo nie powiesz mi, że za 2,5k na m/c warto zapie**alać w takim zawodzie bez szacunku (zwłaszcza przy dzisiejszej młodzieży "JP"). Osobiście nie mam nic do policji, praca jak każda inna ale nie wciskaj mi kitu, że koleś po studiach inżynierskich poszedł do policji bo chciał. Tam idzie się, bo właśnie nie ma już gdzie pójść, a druga sprawa to, że gdybyś był dobrym inżynierem dawno robiłbyś na ciepłej posadce za 4k na miecha i żył na wyjebce. Przy 2,5k nie pie**ol mi że stać Cię na jakiś standart, bo wynajmujac kawalerke i posiadając samochód zostają Ci ochłapy na życie. Chyba, że masz żonę, która zarabia podobnie.


@Faper Noster

Okej, to Ty zaczynasz płacić za swoje choroby typu- zapalenie płuc, złamane nogi, ręce i przeziębienia. Nie mówię już o nowotworach jeśli nie palisz, bo na pewno jest to wina palaczy w Twoim towarzystwie. Nie wk***ia mnie akcyza, szczerze mówiąc mam na nią wyj***ne. Bo jeśli zaczną ją podnosić wyżej, ludzie zaczynają szukać innych źródeł- tańszych i omijają akcyze szerokim łukiem.
Wracając do leczenia palaczy za pieniądze "niepalących". Ja jako palacz, nie zgadzam się aby pieniądze palaczy szły na niepalących. Nie chciałeś jarać, to nie możesz mieć raka, czyraków czy innych kancerogennych komórek w organiźmie, ponadto żądam wprowadzenia przymusowych opłat dla niepalących za dyskryminacje palących, którzy w ten sposób ograniczają moją przestrzeń i wolność osobistą (m.in przez pokasływanie, pokazywanie palcami oraz chrząkanie).

Widzisz jakie pierdoły sadzisz? Wystarczy odwrócić role i Twoje pomysły są tak samo inteligentne jak wprowadzenie przymusowego alkomatu w każdym samochodzie.

Nothus

2014-02-03, 15:28
Eliot Imperio napisał/a:



Powiem Ci, że jeśli zamiast do medycznej branży poszedłeś do policji, to chyba cienko Ci wyszedl ten inżynier. Bo nie powiesz mi, że za 2,5k na m/c warto zapie**alać w takim zawodzie bez szacunku (zwłaszcza przy dzisiejszej młodzieży "JP"). Osobiście nie mam nic do policji, praca jak każda inna ale nie wciskaj mi kitu, że koleś po studiach inżynierskich poszedł do policji bo chciał. Tam idzie się, bo właśnie nie ma już gdzie pójść, a druga sprawa to, że gdybyś był dobrym inżynierem dawno robiłbyś na ciepłej posadce za 4k na miecha i żył na wyjebce. Przy 2,5k nie pie**ol mi że stać Cię na jakiś standart, bo wynajmujac kawalerke i posiadając samochód zostają Ci ochłapy na życie. Chyba, że masz żonę, która zarabia podobnie.



Napiszę Ci najkulturalniej jak potrafię, żebyś nie zarzucał mi, że "pie**olę Ci". Otóż nie wiem co masz na myśli "cienko Ci wyszedł ten inżynier", ponieważ tytuł jak tytuł - jest. Może chciałeś powiedzieć przez to, że nie jestem w tym kierunku uzdolniony? A może nie potrafisz zrozumieć, że nie zawsze trzeba robić coś, do czego ktoś Cię całe życie zmuszał. Zostałem praktycznie zmuszony do ukończenia studiów, więc nigdy mi się to nie podobało, a o Policji marzyłem od małego brzdąca, kiedy Ciebie w planach jeszcze nie było (bez urazy). Robię to co lubię, zarabiam adekwatnie do wykonywanej pracy i nie jest to 2.500/msc (ludziom się w głowach poprzestawiało - tyle to zarabia krawężnik), więc jeśli mówisz, że na ciepłej posadce w mojej branży zarabiałbym 4k, no to tym bardziej jestem na plusie w Policji, bo nie wiele mniej otrzymuję uposażenia od Państwa.

Oprócz tego, że robię to co lubię i daje mi to dużo satysfakcji (nie wiem czy Cię zmartwię, ale nikt nie przejmuje się gówniarzerią pokolenia "JP" na 100%), to w dodatku emerytury i wypłaty mam gwarantowane w pierwszej kolejności. Jak będą ucinać, to najpierw obniżą zwykłym podatnikom, a w następnej kolejności służbom mundurowym - chociaż tego raczej nie dokonają.

Podsumowując - nie wiesz jak wygląda sytuacja - nie wyciągaj pochopnych wniosków. Zarzucasz mi jakieś bzdety wyjęte z nie wiadomo skąd. I czy Ty w ogóle wiesz czym się różni oficer od aspirantów lub szeregowych? Obstawiam, że nie. MUSISZ mieć ukończone studia, żeby zostać oficerem. Więc to Ty mi nie pie**ol, że do policji idą ludzie bez szkoły.

W dupie byłeś, gówno widziałeś, tyle samo wiesz.