18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koszty papierosów

Fatum93 • 2014-01-31, 23:27
Witam wszystkich. Znalazłem trochę wolnego czasu aby napisać wszystko odnośnie cen papierosów w Polsce. Jak nas rząd robi w bambuko oraz jak taniej palić papierosy, a więc.

Koszt paczki Viceroy RED 11,60zł (20szt.) Koszt 1szt. 0,58zł
11,60zł - 23% VAT (2,67zł) = 8,93zł
11,60zł - 31,41% Akcyza (3,65zł) = 7,95zł
11,60zł - 2,67zł - 3,65zł = 5,28zł(20szt.) Koszt 1szt. bez podatków 0,26zł

Za 8 paczek z podatkami zapłacimy 92,80zł
Za 8 paczek bez podatków zapłacimy 42,24zł
Różnica 92,80zł - 42,24zł = 50,56zł!!!

A teraz najważniejsze. Sam ogólnie kręcę fajki ale kupuje normalny oryginalny tytoń Viceroy (smakuje tak samo jak Vicki z paczki) i gilzy Rout 66.Pokażę wam o jak bardzo opłaca się samemu kręcić papierosy używając normalnego tytoniu a nie ruskacza z rynku. A więc.

Tytoń Viceroy RED 100g 40zł starcza na 160szt. (na pudełku jest napisane 180szt. ale tyle nie wyjdzie)
Gilzy Roud 66 250szt. 5zł
Łącznie z gilzami i tytoniem wychodzi za 1szt. papierosa 0,28zł więc prawie tyle samo jak za 1szt. papierosa bez podatków!!!

A więc tutaj za 160szt. (8paczek) wyjdzie nam 45zł
Za gotowe fajki w paczkach za 8paczek zapłacimy 92,80zł
Różnica 47,80zł !!! Więc za tą różnicę możemy kupić kolejny tytoń oraz gilzy więc wyjdzie 320szt. za 95,60zł a nie 160szt. za 92,80zł

Naprawdę nie ma różnicy w smaku gdy kupuję się taki sam tytoń oryginalny ze sklepu. Dużo ludzi myśli "eee roboty to do dupy są" zgodzę się z tym jeśli tytoń jest od ruskich z bagażnika.
Najbardziej polecam tytoń Viceroy, Chesterfield, LD, Camel

A no i zapomniałem o maszynce do papierosów koszt jedno razowy 15zł.

Także sadole palacze nic tylko kręcić !!!

PS. Nie mam matury (pracę mam) więc jeśli popełniłem jakiś błąd to sorry.

Nie było materiał swój.

luxik1988

2014-02-01, 12:02
pie**olisz o oszczędzaniu na papierosach. Ja nie ruszam tego j***nego gówna i oszczędzam 100%. Tak chyba lepiej.

Aha, ktoś tam pisał, że 100g tytoniu nie starczy do zrobienia 160 fajek.

Skoro na opakowaniu 20g tytoniu Route 66 jest napisane, że starcza na zrobienie 37 papierosów (przyjmijmy że starczy na 32 sztuki) to:

100g/20g = 5
5x32 szt = 160 szt

Musi starczyć. Szanowny kolego do szkoły miałeś chyba k***a mocno pod górkę...

Sonal

2014-02-01, 12:17
Eliot Imperio napisał/a:

Lubię, jak ktoś się dopie**ala do palaczy i mówi "dobrze, dopie**alajcie im mocniej", "30 złotych powinno kosztować". A ch*j wam w ryj po samą dupe, żeby wam opodatkowali możliwość myślenia barany jedne. Nie dość, że większość z nich nie jara to ma najwięcej do powiedzenia w tym temacie. Wk***ia mnie to, że w tym kraju wszyscy interesują się najbardziej wszystkim dookoła niż samym sobą. Nie jarasz? To zamknij k***a ryj i idź wydaj te ~350 złotych na cukierki dla dzieci albo kup sobie nowy mózg.

Ktoś pisał, że czuć te pieniądze już po rzuceniu palenia od razu. Gówno prawda, wcale ich nie czujesz bo wydajesz je na coś innego.

Osobiście skręcam papierosy, z krótkich bletek w rękach. Moje koszty palenia miesięcznie wynoszą około 35-40 złotych, zależy od tego jak dużo palę. W zimę zawsze jest stosunkowo mniej, bo zimno i nie chce się kręcić. W robocie u mnie kilka osób już podłapało i sami zaczynają skręcać, zauważyli że tytoń, filtry (slim) i bletki kosztują w sumie ponad 20 złotych a starcza to na 2-3 tygodnie.



Ale nas - nie palących - wali na co wydajecie swoje pieniądze. My - nie palący - chcielibyśmy jedynie nauczyć Was minimum... naprawdę minimum kultury w zakresie nie narażania nas na smród dymu papierosowego. Ponieważ do Waszych zadymionych pustych łbów to nie chce dotrzeć - staliśmy się z czasem zwolennikami restrykcji wobec palaczy=chamów. Od karania mandatami (niestety nieskuteczne) do np. ceny paczki papierosów. Bo jak inaczej mamy zadbać o swoje świeże powietrze? Każdy wie, że niestosowne jest jebnięcie głośnego i śmierdzącego pierda w towarzystwie/klubie/restauracji/spotkaniu towarzyskim - ale jakoś dziwnie nie widzi, że zapalenie papierosa jest jeszcze gorsze niż ten pierdek.

Fatum93

2014-02-01, 12:46
Hah nie widziałem że taki temat stworzy taki bulwers ludzi nie palących. Szkoda że nie umiecie czytać bo napisałem "Także sadole palacze nic tylko skręcać" więc ten temat najbardziej się tyczy do palaczy, ale jak widać więcej ludzi nie palących ma ból dupy i tylko oni piszą komentarze

R4KET

2014-02-01, 13:00
Akurat z Viceroyem toś poleciał. Tytoń zarówno w papierosach, jak i do ręczych wyrobów do dupy.
Spróbuj np. MacBaren 69 HalfZware. A dlaczego? Bo dobry i w każdym opakowaniu nowa dupa do kolekcji :D


PoMaluchu

2014-02-01, 14:11
Papierosy są do dupy:) Też już nie palę, bo śmierdzi z japy, ch*ja daje i kasy trzeba nie mieć na co wydawać.

borekenema

2014-02-01, 14:43
matematyka na poziomie 2 klasy podstawówki i od razu dużo piw :/ co się dzieje z sadolem

sepulos

2014-02-01, 15:22
Fatum93 napisał/a:



PS. Nie mam matury (pracę mam) więc jeśli popełniłem jakiś błąd to sorry.



A no źle policzyłeś ; ) Cena którą podałeś (11,60zł) to 123% ceny podstawowej. Czyli jeżeli chcesz obliczyć ile kosztuje paczka papierosów bez podatku to musisz obliczyć 100% czyli najprościej 11,60/123*100=9,43

Ale pomijając fakt że wyjdzie jeszcze drożej niż wyliczyłeś, to na cholerę to badziewie palić ? Płacić za raka ? To ja już wolę browarka ! Pozdro :D

PS Z tego co się orientuje, to nie poszedł do góry podatek na fajki, tylko akcyza, więc jakbyś odliczył wszystko co państwo nakłąda na fajki to za paczkę papierosów wyszłoby pewnie ok 7zł jak nie mniej ;)

AleMasakra

2014-02-01, 15:27
Kiedyś, jak jeszcze paliłem;) miałem dojście do babki, która kupowała od rolnika suszone liście tytoniu, kroiła i sprzedawała w workach po ok 1kg. palenie miałem za grosze a i smak zupełnie inny, bez domieszki żadnego świństwa.

Devilyn

2014-02-01, 15:40
z innej beczki - próbował ktoś Desmoxan ?

chujdupa

2014-02-01, 16:40
Fatum93 napisał/a:

Koszt paczki Viceroy RED 11,60zł (20szt.) Koszt 1szt. 0,58zł
11,60zł - 23% VAT (2,67zł) = 8,93zł
11,60zł - 31,41% Akcyza (3,65zł) = 7,95zł
11,60zł - 2,67zł - 3,65zł = 5,28zł(20szt.) Koszt 1szt. bez podatków 0,26zł


Kolego, to jest matematyka na poziomie podstawówki!!! O procentach Cię nie uczyli?

Poprawne wyliczenia wyglądają tak:
11,60 zł - 23% VAT (2,17 zł) = 9,43 zł
akcyzę liczymy od ceny NETTO, zatem:
9,43 zł - 31,41% akcyza (nie sprawdzałem jej wysokości, ufam, że podałeś poprawnie) = 7,18 zł (w tym 2,25 zł akcyzy)
Tyle kosztuje 20 szt. papierosów, więc jeden szlug bez podatków = 0,36 zł

yeloneck

2014-02-01, 16:41
Nie stać Cię na papierosy, to nie pal. Po co ten ból dupy uskuteczniasz?

Coonor

2014-02-01, 16:42
Bardzo dobrze, że są drogie bo państwo zarabia na debilach którzy to palą :) Jeszcze rozumiem jak by ktoś sobie palił z dala od ludzi niepalących ale palacze najczęściej łamią zakazy.
Trzeba być skończonym debilem, żeby palić taki syf :D Możecie po mnie jeździć mam to gdzieś, wielki ch*j w dupe palaczom

HonderBonder69

2014-02-01, 17:40
Najtaniej to jest nie palić i nie pie**olić się z robolami, e fajkami, tabaką, kuracjami typu desmoxan czy leczniczą nikotyną ba nawet rzucać nie trzeba.

k4bleh

2014-02-01, 17:41
"Trzeba być skończonym debilem, żeby palić taki syf" Czyli co według cIEBIE powinno się palić?

Eliot Imperio

2014-02-01, 17:48
Sonal napisał/a:



Ale nas - nie palących - wali na co wydajecie swoje pieniądze. My - nie palący - chcielibyśmy jedynie nauczyć Was minimum... naprawdę minimum kultury w zakresie nie narażania nas na smród dymu papierosowego. Ponieważ do Waszych zadymionych pustych łbów to nie chce dotrzeć - staliśmy się z czasem zwolennikami restrykcji wobec palaczy=chamów. Od karania mandatami (niestety nieskuteczne) do np. ceny paczki papierosów. Bo jak inaczej mamy zadbać o swoje świeże powietrze? Każdy wie, że niestosowne jest jebnięcie głośnego i śmierdzącego pierda w towarzystwie/klubie/restauracji/spotkaniu towarzyskim - ale jakoś dziwnie nie widzi, że zapalenie papierosa jest jeszcze gorsze niż ten pierdek.




Nauczyć to możesz się arytmetyki reformatorze wielki. Nic nie poradzisz, że w każdej grupie znajdują się osobniki ułomne, ale błagam nie wyjeżdzaj mi z tekstem typu "moje świeże powietrze" bo znaczy to, ze jesteś tak jak każdy Polak tylko zainteresowany oglądaniem co robią inaczej. Możesz się oddalać od mojej paczki papierosów, żeby Ci za oddychanie kazali płacić baranie jeden. Wrzucasz wszystko do jednego wora i myślisz że jesteś kól.

Powiedzieć Ci jak zadbać o TWOJE świeże powietrze? Sprzedaj samochód, podnieś podatki na samochody i dopie**ol takie ceny ropy i benzyny że ludzie przerzucą się na rowery. Do tego pozamykaj wszystkie elektrociepłownie, fabryki i wysypiska śmieci. Co za k***a mózg.