18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Koszty papierosów

Fatum93 • 2014-01-31, 23:27
Witam wszystkich. Znalazłem trochę wolnego czasu aby napisać wszystko odnośnie cen papierosów w Polsce. Jak nas rząd robi w bambuko oraz jak taniej palić papierosy, a więc.

Koszt paczki Viceroy RED 11,60zł (20szt.) Koszt 1szt. 0,58zł
11,60zł - 23% VAT (2,67zł) = 8,93zł
11,60zł - 31,41% Akcyza (3,65zł) = 7,95zł
11,60zł - 2,67zł - 3,65zł = 5,28zł(20szt.) Koszt 1szt. bez podatków 0,26zł

Za 8 paczek z podatkami zapłacimy 92,80zł
Za 8 paczek bez podatków zapłacimy 42,24zł
Różnica 92,80zł - 42,24zł = 50,56zł!!!

A teraz najważniejsze. Sam ogólnie kręcę fajki ale kupuje normalny oryginalny tytoń Viceroy (smakuje tak samo jak Vicki z paczki) i gilzy Rout 66.Pokażę wam o jak bardzo opłaca się samemu kręcić papierosy używając normalnego tytoniu a nie ruskacza z rynku. A więc.

Tytoń Viceroy RED 100g 40zł starcza na 160szt. (na pudełku jest napisane 180szt. ale tyle nie wyjdzie)
Gilzy Roud 66 250szt. 5zł
Łącznie z gilzami i tytoniem wychodzi za 1szt. papierosa 0,28zł więc prawie tyle samo jak za 1szt. papierosa bez podatków!!!

A więc tutaj za 160szt. (8paczek) wyjdzie nam 45zł
Za gotowe fajki w paczkach za 8paczek zapłacimy 92,80zł
Różnica 47,80zł !!! Więc za tą różnicę możemy kupić kolejny tytoń oraz gilzy więc wyjdzie 320szt. za 95,60zł a nie 160szt. za 92,80zł

Naprawdę nie ma różnicy w smaku gdy kupuję się taki sam tytoń oryginalny ze sklepu. Dużo ludzi myśli "eee roboty to do dupy są" zgodzę się z tym jeśli tytoń jest od ruskich z bagażnika.
Najbardziej polecam tytoń Viceroy, Chesterfield, LD, Camel

A no i zapomniałem o maszynce do papierosów koszt jedno razowy 15zł.

Także sadole palacze nic tylko kręcić !!!

PS. Nie mam matury (pracę mam) więc jeśli popełniłem jakiś błąd to sorry.

Nie było materiał swój.

vass

2014-02-01, 05:32
Paliłem, palę, będę palił i w ch*ju mam to ile kosztują :)

jawamen

2014-02-01, 06:13
KrisCFC napisał/a:

Nie masz matury to nie bierz się za liczenie...

Napisałeś:

"Tytoń Viceroy RED 100g 40zł starcza na 160szt"...chcę to widzieć.. :amused:





Uwierz ze starcza ja akurat mam route 66 i spokojnie starcza

DuckDodgers

2014-02-01, 07:19
Fatum93 napisał/a:


11,60zł - 23% VAT (2,67zł) = 8,93zł


:facepalm:

Jeżeli 8,93 to by była cena netto to koszt brutto wynosiłby 10,98 a nie 11,60. Jeżeli cena brutto to 11,60 należy odjąć około 18,65% żeby otrzymać cenę netto. Jeżeli dodamy 23% do ceny to od wyniku nie odejmujemy 23% żeby otrzymać z powrotem tą sama liczbę. Wiem, wyższa matematyka rodem z podstawówki.
Dalej nie czytałem bo jak ktoś nie potrafi liczyć nie powinien się zabierać za pisanie i liczenie bzdur w internecie.

Żeby zobrazować na prostych liczbach (autor pewnie dozna szoku):

100 + 23% = 123
123 - 23% = 94,71 (czary)

sr...........ty

2014-02-01, 07:38
Spoko tylko że na Ukrainie normalne Malboro w sklepie 3zł pół litra wódki 7zł...

Tak na prawdę tytoń co mamy u nas jest nie wiele wart raz zostałem poczęstowany przez Irlandczyka (tak rudy i podchmielony), który jechał ze mną w przedziale, a aktualnie kręcił sobie na później. Tytoń który miał z Irlandii był delikatnie, ledwo wyczuwalnie wilgotny i tak aromatyczny, że miało się go ochotę zjeść. Nie nie był to specjalnie namaczany, zależany, on taki jest po otwarciu paczki. W smaku świetny bez porównania z tym co mamy na naszym rynku. Niestety powoli wszyscy od fajek, po proszki do prania skazują nas na artykuły drugiej kategorii.

NuclearBlast

2014-02-01, 07:39
Sam nabijam i o wiele lepiej to wychodzi przyznaje a i jest co robic gdy mi się nudziło usiadłem sobie i nabiłem ponad 70 fajek oglądając film :)

panchamityle

2014-02-01, 08:06
Jak Cie k***a nie stać to nie pal:) Popieram kolegę wysoko wyżej, tanie fajki jebią żulem a skręcane..ok, taniej i można sobie kręcić, każdy jara co lubi, ale same czestery itp to ch*jnia a kręcone to już III liga.

seattle

2014-02-01, 08:10
moja kumpela robi fajki z tytoniu z cygar, podobno najbardziej się to opłaca

garbinet

2014-02-01, 08:16
2 tygodnie temu rzuciłem te fajki w try pi**y !!!nie będę się dokładał do luksusów buraków polityków, tylko przez to, że rok w rok oni sobie stwierdzą: "zabierzmy tym uzależnionym jeszcze więcej kasy" i tak kupią i tak. Także ludzie, zróbcie to dla siebie, dla budżetu rodzinnego, ale przede wszystkim dla budżetu państwa !! nie kupujcie FAJEK !!! nie dorabiajcie bandy złodziei. pozdrawiam serdecznie

Kurgiel

2014-02-01, 08:16
najlepiej palić cudzesy bo one nie powodują raka ;) a jak mają biały filtr to nie brudzą zębów ; D

~Faper Noster

2014-02-01, 08:17
Przede wszystkim, za palenie tego świństwa powinno się ujebywać ręce
Po drugie, za produkcję i rozprowadzanie tego świństwa powinno się żywcem publicznie obdzierać ze skóry
Po trzecie, za palenie tego przy dzieciach powinno się zamykać w więzieniu na 10 lat i puszczać info że to pedofil

A serio - cena tego i tak jest zbyt niska. Mój obywatelski projekt ustawy o zwalczaniu tytoniu ma następujące założenia:
- minimalna cena paczki (lub ekwiwalentu w tytoniu luzem) równa 3% średniego wynagrodzenia za ostatni kwartał
- za posiadanie jednej paczki bez polskiej akcyzy kara administracyjna w wysokości 150% średniego wynagrodzenia, płatna w terminie 7 dni (po tym terminie z urzędu komornik), plus kara grzywny lub prac społecznych
- za handel papierosami bez polskiej akcyzy - kara administracyjna 10.000% średniego wynagrodzenia plus grzywna, plus obowiązkowo minimum rok prac społecznych
- za udzielenie informacji pomocnej przy schwytaniu sprawcy z poprzednich 2 punktów - nagroda w wysokości 20% wyegzekwowanej kary administracyjnej
- przy wwozie z zagranicy papierosów lub tytoniu na własny użytek - bezzwrotna opłata akcyzowa wg obowiązującej stawki
- zakaz palenia w całej przestrzeni publicznej
- bezpłatne leczenie nałogu palenia tytoniu
- zezwolenie na hodowlę konopii indyjskich na własny użytek :P

Wtedy gimgówno trzy razy by się zastanowiło, zanim sięgnęłoby po pierwszego papierosa. Ci co lubią palić a mają kasę paliliby i tak, ci co nie mają - ograniczą albo rzucą, szara strefa natomiast by się przestała opłacać.

septiq

2014-02-01, 08:18
A ja sie przypie**ole do czegos innego :D Pare ladnych lat temu sprawdzalem czy tyton z malboraska wsadzony do takiej glizy bedzie przypominal malboraska. Otoz k***a nie ! Raz w zyciu palilem dobrego robuska RAZ a k***a probowalem chyba z 10000. Robione papieroski to ch*jnia, jebia i sa niedobre. Tak wiec chce powiedziec, ze poza tytoniem to jeszcze pasuje jakies mega w pyte dobre glizy kupic to wtedy moze cos by z tego bylo. Juz nie pale !

Fatum93

2014-02-01, 08:34
glogen napisał/a:

Na pewno sprzedajesz tytoń po kątach .... i ten post ma tylko na celu zachęcenie ludzi do kupna Twojego tytoniu. Polaczek cebulaczek !!!!!!!!!!! NA PEWNO !!!



Po co miałbym sprzedawać po kątach skoro sam palę i co? za zarobione pieniądze miałbym kupować sobie fajki...? weź pomyśl trochę to jest bez sensu...

łonder

2014-02-01, 08:37
@septiq Racja.Gilzy też maja duży wpływ na smak papieroska.

mariuszeks1989

2014-02-01, 08:39
Powtórzę się ; Nie stać Cię to nie pal. to jedna kwestia, a druga to nie wymagaj k***A leczenia bo po ch*j leczyć takich nie dojebów, którym się mówi NIE PAL to uskuteczni leczenie. A ten pie**olony ciul cichaczem cichaczem z wyra i na fajeczkę. I jaki ku*as szczęśliwy jeden z drugim, że zapalił. Takie osoby powinny płacić za swoje leczenie (tylko szkoda, że nie da się tego sprawdzić).