18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

jp 2 na 100%

Konikmamy • 2013-02-14, 10:37
[video]
[/video]

Jp zawsze z wami bracia

ehhh kochany ojciec

... narodu

tomaton

2013-02-14, 22:31
Dlaczego mniej wulgarni są ci, którzy nie mają nic do tego filmiku? Do tego pan 3 posty nade mną zna biblie lepiej niż nie jeden katolik. Ogólnie biblia, dobra książka fantasy... Czytałem mnóstwo razy, nawet wydanie specjalne - biblia jerozolimska... ale przekład niestety z tysiąclecia ;/. Wie ktoś może czy jest biblia jerozolimska w przekładzie biblii gdańskiej?

Smutne jest to, że katole z biblią mają niewiele wspólnego... Ale to niestety wina kościoła ;/ no a raczej ludzi, którzy go budowali...

A i mam takie pytanko do katolików: wierzycie w ponowne przyjście Jezusa, tak? ale, Jezus mówił, że macie widzieć jego w każdym innym... czy to się nie wyklucza? bo to ponowne przyjście bardziej brzmi jak metafora - Jezus przyjdzie ponownie wtedy, kiedy nasiona, które zasiał wyrosną i dadzą piękne owoce... sądzę, że gdyby faktycznie Jezus miał przyjść tu, na dół, to by się zawiódł na swoich wyznawcach... przecież on nie chciał by go wielbiono, a by ludzie zaczęli praktykować jego nauki. a niestety dumni katolicy nie mają oporów, by obrzucać błotem swoich wrogów... "Miłujcie swoich nieprzyjaciół" brzmi znajomo?

Nie chce mi się trollować was, bo zamiast radochy przynosi mi to smutek ;(.

Dzoyo

2013-02-14, 22:54
A tak szczerze mówiąc co On takiego zrobił, że jest taki zajebiście święty ?

Mówił o pokoju, miłości i podobnych duperelach a i tak ten co miał zabijać to zabija a ten co miał być niemiły i tak dalej jest niemiły, tyle w temacie. Popie**olone katole i tyle.

Koniec Świata

2013-02-14, 23:00
@tomaton

Kościół to firma jak każda inna, czyli jak nie wiadomo o co chodzi to znaczy, że chodzi o pieniądze. Spójrzcie tylko jak wyglądają dzisiejsi "apostołowie". Jezus mówił: zostaw wszystko i chodź ze mną. Tymczasem jego następcy to banda próżniaków obwieszonych złotem i wożących tłuste tyłki limuzynami dla wybranych.



Zobaczcie jaka to jest parodia pierwotnego kościoła założonego przez Chrystusa, któremu do głoszenia słowa bożego wystarczyło to co miał na sobie. Nie chodził pod rękę z arystokracją i władzą, tylko szedł do zwykłych ludzi. To już nawet jehowcy są bliżej tej idei niż te purpurowe burżuje. Na szczęście coraz więcej ludzi to zauważa i odsuwa się od tej hucpy bałwochwalczej.

Adam1394

2013-02-14, 23:12


Kościół katolicki to jedna wielka mafia finansowo-polityczna i w aktualnej postaci obraża Jezusa i ludzi wierzących (szczególnie po 2-gim Soborze Watykańskim).

tomaton

2013-02-14, 23:22
Dokładnie.

Co do papieża... to co to za zwyczaj nazywać kogoś świętym? No rozumiem duch święty, ale żeby ludzi nazywać świętymi? Przecież nawet proroków z biblii nie nazywano świętymi... Mało tego, Dawida czy Salomona także nie. Z innej beczki trochę - matka boska... no jaki w tym sens, żeby kobietę, która urodziła "Syna Bożego" stawiać na równi z nim? No bez przesady... co ona takiego zrobiła? No fakt, była to mądra kobieta, dlatego została wybrana, no, ale! To Jezus nauczał, to on głosił przełomowe tezy, niezgodne z głównym nurtem judaizmu, to on był "zbawicielem"...
Kolejny absurd z Maryją związany - ona jest dziewicą, a Józef nie jest ojcem Jezusa tylko... no właśnie... duch święty? No jaki w tym sens? Czy przypadkiem Jezus nie miał być z rodu Dawida? Skoro tak, to jak to możliwe, kiedy Józef nie był ojcem? Dalej, jak mogła pozostać dziewicą po urodzeniu Jezusa? Na czym w ogóle oparty jest ten cały kult? A... wiem! NA DOGMATACH, a one mogą być z dupy wzięte (i w rzeczywistości są)...

Ech... apeluję do katolików, żeby wyluzowali, bo spinając się z powodu filmiku z papieżem Polakiem, który jest łagodny (toż to nie jest nawet namiastka tego co jest na wykopie), nic nie osiągnięcie, a jedynie sobie humor popsujecie. Drugi apel natomiast, także do katolików, sięgnijcie do źródła, do historii chrześcijaństwa, poczytajcie inne pisma z tamtego czasu... w kanonie kościoła katolickiego są tylko 4 ewangelie, które były ze sobą na tyle spójne, że nie wiele trzeba było zmieniać, by to się jako-tako kupy trzymało. Prawdopodobnie przepisywane z tego samego źródła (Janowa była kompilacją trzech poprzednich).
Jeśli ktoś chcę znaleźć podstawy wiary chrześcijańskiej, jej pierwotny trzon i właściwą interpretacje, polecam TEN KANAŁ NA YT.

Peace.

artis1990

2013-02-15, 00:46
Ronoaro napisał/a:



Nie zwykłem nazywać mędrcem człowieka który zachowuje się jak zwykły gnojek. Za fasadą tolerancji przejawiasz nieprzejednaną niechęć do katolików. Nie sądze byś mógł być jednak sędzią ich zachowania. Masz bardzo płytki poglad na aborcję, odbierasz człowieka na jako zlepek komórek. Idąc twoim tokiem rozumowania, dopuszczłbyś aborcje nawet w ósmym dziewiątym miesiącu ciąży, bo dziecko nieurodzone. Może określisz kiedy dla ciebie dziecko jest człowiekiem?
- kiedy zostaje przecięta pępowina, czyli dziecko zostaje oddzielione od matki
- kiedy dziecko jest świadome czyli koło 2 roku życia
- kiedy zaczyna przypominać człowieka i wykształcaja mu się organy

Co do sprawy gejów i lesbijek to nie mam nic przeciwko temu by sobie żyli i kochali się, ale nie podoba mi się urabianie społeczeństwa wobec ich szablonu. Jestem tradycjonalistą, więc nigdy nie będę przychylny dla ślubów par homoseksualnych czy adoptowanie przez nich dzieci. Nie odbieram im prawa do szczęścia, ale w moim mniemaniu wychowywanie przez te pary dzieci doprowadzi je do skrzywienia psychicznego.

Nie podba mi się jazda po katolikach. Sam katolikem nie jestem, jednak doceniam wkład tradycji chrześcijańskiej w historię naszego kraju.



Aborcja jeżeli już by była legalna to na pewno nie w 8 czy 9 ciąży, nie róbmy sobie jaj. Ostatnio moja znajoma miała przykrą sytuację, bo w 8 miesiącu musiała urodzić martwe dziecko. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i dopóki płód nie przekształci się w istotę ludzką to do tego czasu dopuściłbym aborcję.

Co do niechęci do katolików. Jestem zniechęcony do każdej religii i do przedstawicieli każdej religii, którzy z buciorami próbują się wbić do mojego życia. Ja nigdy sam z siebie nie podejmuje tego tematu. Po za tym dużo spokojniej na Świecie byłoby gdyby nie było żadnych religii. Dużo mniej wojen nie miałoby miejsca, gdyby nie ''pokojowe'' społeczeństwa.

Co do homoseksualistów. Ja nie uważam ich za gorszych lub lepszych ludzi. Nie da się nauczyć homoseksualizmu. Nie ma takiej możliwości, że dziecko wychowywane przez 2 tatusiów na 18 urodziny dostanie chipendales'a, któremu będzie musiał obciągnąć fiuta. Nie ma czegoś takiego. Zwierzęta, rośliny, ludzie... wszędzie są przypadki homoseksualizmu i nic z tym nie zrobisz. Jedynie wierzący ludzie mogą mieć pretensje do Boga, po co ich w ogóle stworzył?

Tak samo z małżeństwami. Czemu nie mogą? Komu to przeszkadza? Przecież na pewno nie będą chcieli brać ślubu kościelnego, więc oburzenia by nie było. Co do aborcji. Śliski temat. Na pewno nie mieliby gorzej niż w domu dziecka niż w patologicznej rodzinie, bo to chyba bardziej skrzywi psychikę niż 2 opiekunów tej samej płci. Po za tym nie każdy homoseksualista to skrzywiony psychicznie pedał. Są homoseksualne osoby, które w zachowaniu niczym nie różnią się od heteroseksualnego człowieka, jedynie woli ku*asa ładować w męskie zady, ale to tak jak pisałem nie moja sprawa. Po za tym wiele osob homoseksualnych to dobrze wykształcone, zamożne osoby i za pewne bardziej by docenili szansę wychowania dziecka, aniżeli patologiczny, biedny związek z problemami alkoholowymi, albo w wielodzietnej rodzinie.

Edit. Również jestem wdzięczny za to, że naszym pradziadkom w trakcie wojny wiara dodawała siły i chęci do przeciwstawienia się tym niesprawiedliwym czasom. Również cieszę się, że w trakcie komuny Kościół tak bardzo wspierał naszych rodziców i dziadków. Niestety to za mało by przymknąć oko na ciemną stronę Kościoła i ich przedstawicieli. Najgorsze jest to, że wiara powinna być prywatną sprawą każdego człowieka. Nie powinno jej być w życiu publicznym. Natomiast to najwyżej postawieni przedstawiciele Kościoła dyktują co jest ok, a co jest fee. Za pewne w PO chcieliby wprowadzić invitro czy aborcję, ale jest to wbrew Kościołowi, a nie ma możliwości by Platforma wygrała wybory, gdyby stanowczo przeciwstawiła się Kościołowi, bo naród by ich zlinczował.

Edit2. Aha, i gnojek? Really? Pozdrawiam rówieśnika.

cowboy

2013-02-15, 00:48
Imperator napisał/a:

Gimbuski wyjdą ze szkoły to piwka polecą... :/

Brak szacunku do tego człowieka pokazuje obraz dzisiejszej młodzieży nie mającej żadnych wartości, świętości ( nie chodzi o świętości katolickie ) zasad i norm moralnych, która nadaje się do uśpienia, natychmiast :hitler:

Nawet wyśmiewani przez was allah agbarowcy nosili za nim krzesło jak ich odwiedzał, byli mu życzliwi i traktowali go z godnością. A rodacy robią publicznie z niego pośmiewisko, masakra :/

browara nie będzie



przeciez tu k***a nie ma obrazliwego slowa polski smieciu
na yt ludzie z obcych krajow smieja sie z tego filmiku i nikt nie spina dupy bo nikt tu nikogo nie obraza, ale ograniczony polak robak cebulak oczywiscie musi dupe spiac, standard

Okash

2013-02-15, 00:59
Nie trzeba być koniecznie katolikiem aby wierzyć. Znam sporo ludzi, którzy odeszli od kościoła i całej tej instytucji (łatwo się domyślić dlaczego), ale nie odeszli od wiary. Również nie trzeba być po stronie kościoła i wszystkich księży aby podziwiać Jana Pawła II. Myślę, że dużo jest tu właśnie takich osób - jednak oczywiście bezmyślnie wyszydzonych jako "katoli"... :-/ no bo przecież do jakich innych wniosków można dojść?


olaboga, gdziesz no ja podziałem mój mocherowy beret...? : (

nickerus

2013-02-15, 01:29
Przeczytałem wszystko jeszcze raz od początku, obraźliwe sformułowania pojawiają się głównie po jednej ze stron. Strona ta atakowała człowieka, który był Polakiem, a swoich oponentów w dyskusji zaszufladkowała jako "katoli".

I tutaj właśnie twierdzenie o gimbazie pokrywa się z profilami osób występujących w tej roli.

Jeżeli Polak mówi do Polaka "polski śmieciu" to niech sam z Polski wypie**ala albo niech się zrzeknie obywatelstwa.

W kwestii JPII nie chodzi o to czy był katolikiem, papieżem czy kimkolwiek innym ale był Polakiem, który w ch*j dużo zrobił dla Polski. Wiem, że teraz są nowe autorytety wprowadzające przemiany jak Anna Grodzki, które niestety stają się wielbieni przez Polaków nazywających innych "polskimi śmieciami"

Co do treści zamieszczanych na sadisticu to właśnie przez takie filmy i postępowe komentarze upodabnia się on do kwejka wykopu czy innych tego typu portali.

~Imperator

2013-02-15, 01:30
artis1990 napisał/a:



Zaj***łeś z całej siły ziomek. To, że nie jestem religijny nie świadczy, że nie mam żadnych wartości ograniczony waflu. Religia Ci tak łeb sprała czy od urodzenia masz problemy z myśleniem racjonalnym? Co ma religia do wartości? Nie potrzebuję religii do tego by być dobrym człowiekiem. Nie potrzebuje mieć spisanych 10 przykazań by wiedzieć jak żyć w zgodzie z innymi. Nie zabijaj? No k***a really? Gdyby nie te przykazania to bym nie wiedział, że nie mogę chodzić po ulicach i odpie**alać ludzi. Dzięki Bogu, że ktoś na to wpadł.

Zasad i norm mornalnych? Człowieku, nie wiem czy osobiscie to robisz, czy nie, ale Twoi koledzy z kółka rybackiego atakują na tym forum kazdego kto podejmie temat pedofilii w Kościele, nie zwracając uwagi na problem, a na ludzi podejmujących ten temat. Jakie zasady moralne mają Ci ludzie, którzy nie potępiają pedofilów? Do uśpienia to się nadają wszyscy przedstawiciele, wszystkich religii, bo religia została wymyślona po to by kontrolować słabe umysły, słabe jednostki, które nie dają sobie rady, w zamian za hajs, wpływy i władzę.

Nie obrażałem nigdy JP2 i nie mam zamiaru, bo w moich oczach mimo wszystko był dobrym człowiekiem, mimo wielu minusów, których nałapał. Co on mógł zrobić względem pedofilii? To samo co może zrobić prezes Fifa względem symulujących piłkarzy. Jedynie apelować i potępiać.



Ateista staje sie agresywny dopiero wtedy gdy absurd wierzącego człowieka przekaracza wszelakie normy akceptacji. Ja w towarzystwie nie wchodzę na tematy religijne, ale zdarza się, że fanboy Jezusa wyrywa się do umoralniania mnie, wtedy jestem nerwowy, bo ja mam w dupie w co dana osoba wierzy, to nie jest moja sprawa. Może sobie wierzyć w drzewa i kamienie (bo te przynajmniej istnieją), ale do czasu gdy nie wpie**alasz się do mojego życia z tymi wymysłami to jest ok.



Piszę o człowieku, nie o religii , zaznaczyłem to na wstępie. Gimbuski dały się wkręcić i mamy 5 stron :lol: W dupie mam twoje i wasze zdanie na jego temat, przeszedł do historii a wy dalej macie wosk w uszach i siano w głowie :lol:

artis1990

2013-02-15, 03:03
Imperator napisał/a:



Piszę o człowieku, nie o religii , zaznaczyłem to na wstępie. Gimbuski dały się wkręcić i mamy 5 stron :lol: W dupie mam twoje i wasze zdanie na jego temat, przeszedł do historii a wy dalej macie wosk w uszach i siano w głowie :lol:



Po pierwsze, to nic nie zaznaczałeś. Chyba, ze zapomniałeś to polecam magnez zacząć jeść bo chyba umysł już nie ten. Jeżeli masz prawie 40 lat i robisz takie rzeczy dla wkrętek to stary zasmucę Cię, ale coś w Twoim życiu poszło nie tak. Sam napisałem, że go nie obrażam, i że był wg mnie dobrym człowiekiem.

Więc może zacznij czytać to co jest napisane, a nie to co chciałbyś, żeby było napisane i nie generalizuj, bo jest to domeną ludzi ograniczonych mentalnie, nie posiadający wiedzy w temacie, starający się za wszelką cenę włączyć do dyskusji.

De...........66

2013-02-16, 02:19
Dzoyo napisał/a:

A tak szczerze mówiąc co On takiego zrobił, że jest taki zajebiście święty ?

Mówił o pokoju, miłości i podobnych duperelach a i tak ten co miał zabijać to zabija a ten co miał być niemiły i tak dalej jest niemiły, tyle w temacie. Popie**olone katole i tyle.



gówno rozumiesz to się zamknij i nie odzywaj. Sam jesteś popier***y i kiedyś Ci ta nienawiść wyleci wraz z zębami. Nie wierzysz itd to zamilcz i się nie wtrącaj. Spoko nie wszyscy muszą być jakiegoś wyznania i skoro się nie jest to po ch***j kłapać na mordzie. A jak z Ciebie taki cwaniak to sp***alaj podskakiwać do wyznawców islamu. Wam kur***a wolno obrażać ale jak wam ktoś coś powie w odezwie to od razu wielkie halo. Weź się powieś jak Ci coś nie pasuje jeb***y ANTY "katolu"

Hasak

2013-02-16, 04:36
tomaton napisał/a:


Czy ja gdziekolwiek w moim poście skierowałem coś do ciebie? Hmm... na pewno nie chodzi o pierwszy akapit... tak więc zostaje drugi... idąc drogą dedukcji dochodzimy do dwóch elementów, które są niekulturalne - "wszystkich kato-k***" i "wypie**alać"... Zaznaczając, że jest to zdanie wynikowe... tak więc mamy konkluzję: jesteś kato-k***ą, bo odebrałeś do osobiście... no i kolejny wniosek: nie umiesz czytać ze zrozumieniem - napisałem wypie**alać...

Tak więc hm... idź do kościoła, może się za ciebie pomodlą ;) .



Ta riposta mnie zniszczyła :samoboj:

Dzoyo

2013-02-20, 00:02
DevilMayCry666 napisał/a:



gówno rozumiesz to się zamknij i nie odzywaj. Sam jesteś popier***y i kiedyś Ci ta nienawiść wyleci wraz z zębami. Nie wierzysz itd to zamilcz i się nie wtrącaj. Spoko nie wszyscy muszą być jakiegoś wyznania i skoro się nie jest to po ch***j kłapać na mordzie. A jak z Ciebie taki cwaniak to sp***alaj podskakiwać do wyznawców islamu. Wam kur***a wolno obrażać ale jak wam ktoś coś powie w odezwie to od razu wielkie halo. Weź się powieś jak Ci coś nie pasuje jeb***y ANTY "katolu"



Przykład katolika ^^^ jebnąć śmiechem i nic więcej, napisałem popie**oleni katole w odniesieniu do tego dlaczego JP jest dla Was "taki zajebiście święty" ale oczywiście dostałem hejt a nie odpowiedź. Kobito do garów, bo jesteś przykładem kobiety która tylko do tego się nadaje a myślenie przychodzi z wielkim oporem.

oc...........an

2013-07-18, 06:00
k***a, odkopię ten temat za co najmocniej przepraszam, ale po prostu wk***ia mnie walka j***nych katoli wojujących, którzy chcą udowodnić nie wiadomo co i nazywają wszystkich wokoło gimbazą za to, że podoba się im ta piosenka. Czy wy k***a w ogóle słuchaliście tekst? Przecież ona mówi o miłości do Jezusa i tyle. Umarły papież w tle, w bardzo pozytywnej kreacji. Ale nie, wy jełopy katolskie od razu macie bóle dupy i jak widzicie JP2 to od razu krytykujecie mimo, że tu autentycznie nie ma do czego się przypie**olić - to jest dobra, pozytywna piosenka.

Ta piosenka GLORYFIKUJE Chrześcijaństwo, ale wy jesteście na tyle miałcy, że wszystko co nie jest Bogurodzicą traktujecie jako herezję :roll: