18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jan Paweł II wcale nie taki święty

camperboy • 2012-04-28, 22:11
Dla wielu nie wygodny temat. Każdy ma na sumieniu jakieś występki....


ASP

2012-04-29, 23:59
AmorPatriaeNostraLex napisał/a:



No fakt, mógł specjalnie przyjechać do Polski i latać po ulicach z maczetą. :homer:

Co do JPII, to zapewne wielu "dobrych" ludzi miało nieciekawe fragmenty w życiorysie, tylko lepiej doj***ć się do autorytetu religijnego, bo teraz modna nagonka na Kościół i religię. Nie bronię Go, ale będąc katolikiem zwracam większą uwagę na przejawy agresji wobec ludzi wierzących.



Jestem katolikiem i mnie to nie rusza , kościół jest sprzeczny z tym co Bóg karze , pismo święte jest zmieniane przez Watykan który tak na prawdę nic nie ma wspólnego z kościołem i bogiem jak byś nie wiedział pajacu. Jak masz wierzyć w kogoś to wierz tylko w Boga. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. I często widzę jak ludzie piszą, ze papież jp2 to był duch święty,śmieszy mnie to .

AJ167

2012-04-30, 01:06
Problem katolików (fanatyków) polega na tym że nic nie dadzą sobie powiedzieć. Pan w linku wyżej powiedział co wiedział i udowodnił że papież wcale nie był świętym i doskonałym człowiekiem. Wierzcie sobie w co chcecie, wierzcie że on był perfekcyjny i wszystko co robił było takie dobre ale wasze komentarze typu ' co on osiągnął że tak pozwala sobie mówić ' świadczą o tym co powiedział na samym końcu - jesteście podporządkowani i przyzwyczajeni do autorytaryzmu. To że jest niższej sławy i rangi niż papież to znaczy że nie może mieć i wygłaszać swojego zdania?

sorra18

2012-04-30, 01:10
E tam ch*ja wiecie w dupie byliście i gówno widzieliście. O zmarłych osobach sie zle nie mówi. Ale czego tu wymagac polska i polacy sa jak korewki zadne pieniedzy kazdy chce sie wybic osraja nawet Ojca swietego. A prawda jest taka ze wiekrzosc polakow to j***ne nieudaczniki ktorzy sraja pod siebie. Smiesza mnie wypowiedzi ze JP2 nic niezrobil i tp. A co niby wy robicie, sam jestem leniwy. Ale zawsze walcze o swoje i staram sie zrobic najleprze nawet z najgorszego. A wiekrzosc medrcow sadistika siedzi z obsrana dupa wracajac z tej swej ch*jowej roboty gdzie szef ich wali jak male kurewki a zona im dopie**ala do pieca po to by obsrywac wszystko i wszystkich. A taka pala z filmiku co robi gowno jeszcze ma wade wymowy i co wolicie takie k***iarza od ojca swietego. No wybaczcie ale dla mnie zostanie papierzem to chyba jest jakies osiagniecie w dodatku jednym z najelpszych w histori. Ale nie oczywiscie osrywajmy ludzi ktorzy cos osiagneli by nasze marne zycie wygladalo lepiej.

ASP

2012-04-30, 01:16
sorra18 napisał/a:

E tam ch*ja wiecie w dupie byliście i gówno widzieliście. O zmarłych osobach sie zle nie mówi. Ale czego tu wymagac polska i polacy sa jak korewki zadne pieniedzy kazdy chce sie wybic osraja nawet Ojca swietego. A prawda jest taka ze wiekrzosc polakow to j***ne nieudaczniki ktorzy sraja pod siebie. Smiesza mnie wypowiedzi ze JP2 nic niezrobil i tp. A co niby wy robicie, sam jestem leniwy. Ale zawsze walcze o swoje i staram sie zrobic najleprze nawet z najgorszego. A wiekrzosc medrcow sadistika siedzi z obsrana dupa wracajac z tej swej ch*jowej roboty gdzie szef ich wali jak male kurewki a zona im dopie**ala do pieca po to by obsrywac wszystko i wszystkich. A taka pala z filmiku co robi gowno jeszcze ma wade wymowy i co wolicie takie k***iarza od ojca swietego. No wybaczcie ale dla mnie zostanie papierzem to chyba jest jakies osiagniecie w dodatku jednym z najelpszych w histori. Ale nie oczywiscie osrywajmy ludzi ktorzy cos osiagneli by nasze marne zycie wygladalo lepiej.



Co zrobił JP2 napisz mi tutaj , bo bronicie ale nie dajecie dowód na to żeby coś robił ? A co do pana to POWIEDZIAŁ PRAWDĘ i Ciebie to boli jak i pozostałych oszołomów.

Grzęgorz

2012-04-30, 12:19
ASP napisał/a:



Co zrobił JP2 napisz mi tutaj , bo bronicie ale nie dajecie dowód na to żeby coś robił ? A co do pana to POWIEDZIAŁ PRAWDĘ i Ciebie to boli jak i pozostałych oszołomów.



Ahh och znający historię w ch*j młody "Polaczek" z Ciebie. ch*ja wiesz kompletnie po pierwsze gdyby nie on, ludzie z solidarności, popiełuszko i wszyscy wyjebiście odważni ludzie to ch*ja byś tu teraz pisał p*zdo. ch*j ludzie walczyli, papież jednak wywierał wpływ na władze zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Wpiezdu to była taka ciota jak tusk który trzęsie nóżkami przy putinie. Tak zaraz powiesz że pie**ole farmazony ale Ty potrafisz krytykować na temat o którym masz pojęcie na zasadzie przeczytania jakiegoś artykułu w onet.pl i posłuchania takiego ch*ja który bierze 10 tys za pie**olenie na wizji. Tyle ode mnie tylko nie spinaj zbytnio dupy.

soqu1

2012-04-30, 14:02
Pytanie do niechrześcijan. Kto jest Twoim polskim autorytetem (oprócz Piłsudskiego)?

ASP

2012-04-30, 14:07
Grzęgorz napisał/a:



Ahh och znający historię w ch*j młody "Polaczek" z Ciebie. ch*ja wiesz kompletnie po pierwsze gdyby nie on, ludzie z solidarności, popiełuszko i wszyscy wyjebiście odważni ludzie to ch*ja byś tu teraz pisał p*zdo. ch*j ludzie walczyli, papież jednak wywierał wpływ na władze zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Wpiezdu to była taka ciota jak tusk który trzęsie nóżkami przy putinie. Tak zaraz powiesz że pie**ole farmazony ale Ty potrafisz krytykować na temat o którym masz pojęcie na zasadzie przeczytania jakiegoś artykułu w onet.pl i posłuchania takiego ch*ja który bierze 10 tys za pie**olenie na wizji. Tyle ode mnie tylko nie spinaj zbytnio dupy.



Papież nie wywierał żadnego wpływu na władze, 5 kwietnia 1989 roku. zakończono rozmowy i podpisano porozumienie "okrągłego stołu". Przede wszystkim ustalono legalizację "Solidarności", przywrócono urząd prezydenta, opozycja miała dostęp do środków masowego przekazu etc.

Znowelizowano konstytucję PRL, a także doszło do rejestru NSZZ "Solidarność", przywrócono stanowisko prezydenckie i Senat. Rozpoczęła się wędrówka od socjalizmu do demokracji w naszym kraju.

W roku 1989 wypadały wybory prezydenckie, w związku z tym atmosfera w kraju była bardzo napięta. Opozycja mając dostęp do "Gazety Wyborczej" i "Tygodnika Solidarność", a także telewizji ułożyła listę ludzi, którzy powinni zająć miejsce w Sejmie i Senacie. NSZZ "Solidarność" miała 161 kandydatów na posłów oraz 100 na senatorów.

Już w pierwszej turze z 4 czerwca 1989 r. posłami wystali opozycjoniści, a było ich 160 oraz 92 senatorów. Tylko wybrano 3 posłów koalicyjnych, co stanowiło klęskę dla rządzących komunistów. Jego kierownictwo wyeliminowano z sejmu.

Druga tura wyborów, przeprowadzona 18 czerwca 1989 roku dołożyła solidarności 7 mandatów senatorskich i 1 poselski. Bronisław Geremek kierował Obywatelskim Klubem Parlamentarnym, utworzonym w posłów i senatorów opozycjonistów.

Klęska komunistów była wprost żenująca, w związku z tym wprowadzono pewne zmiany we władzy państwa: "Wasz prezydent - nasz premier". I tak prezydentem został gen. Wojciech Jaruzelski, a premierem Tadeusz Mazowiecki. Pierwszy niekomunistyczny premier po II wojnie światowej to właśnie on.

Wyniki wyborów czerwcowych zostały z aplauzem przyjęte przez społeczeństwo polskie. Entuzjaści demokracji głośno i triumfalnie ogłosili "koniec komunizmu w Polsce", jak to między innymi publicznie powiedziała Joanna Szczepkowska. Teraz nastał czas odbudowy III Rzeczpospolitej Polskiej.

Zmiany we władzy kraju zmierzały do zmiany ustroju politycznego z socjalistycznego w demokratyczny. A także zmierzały dużymi krokami go gospodarki rynkowej.

Nastąpił trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Polska przestała być Polską Rzeczpospolitą Ludową, a III Rzeczpospolitą z godłem w postaci orła w koronie. Istnienie III Rzeczpospolitej rozpoczęło się wraz z rokiem 1990.

Nie było tam Papieża i żadnego wpływu nie wywierał i Mi tu nie pie**ol . Obalenie komunizmu to zasługa ludzi którzy strajkowali i wychodzili na ulice i Lech Wałęsa
. Nie zmieniaj Historii i nie przypisuj jej Papieżowi.

soqu1 napisał/a:

Pytanie do niechrześcijan. Kto jest Twoim polskim autorytetem (oprócz Piłsudskiego)?

Jestem Chrześcijaninem, ale papież to nigdy nie był moim autorytetem i śmieszyło mnie na lekcji Religi jak było zadane napisz kto jest twoim autorytetem i cala klasa pisała o jp2 żeby , nie być gorszym tez pisałem o nim.

skrytojebca

2012-04-30, 16:18
Jan III Sobieski (1629-1696), Adam Mickiewicz (1798-1855), Bolesław Prus (1847-1912), Bolesław Chrobry (967-1025), Cyprian Kamil Norwid (1821-1883), Fryderyk Chopin (1810-1849), Henryk Sienkiewicz (1846-1916), Jadwiga Andegaweńska (1373/4-1379), Jan Kochanowski (1530-1584), Jan Matejko (1838-1893), Jan Długosz (1415-1480), Józef Piłsudski (1867-1935), Kazimierz Wielki (1310-1370), Władysław Łokietek (1260/1-1333), Augustyn Kordecki (1603-1673), Maria Skłodowska Curie (1867-1934), Mieszko I (932-992), Mikołaj Rej (1505-1569), Mikołaj Kopernik (1473-1543), Ignacy Jan Paderewski (1860-1941), Stanisław Moniuszko (1819-1872), Stanisław August Poniatowski (1732-1798), Stefan Wyszyński (1901-1981), Tadeusz Kościuszko (1746-1817), Karol Wojtyła (1920-2005), Władysław Jagiełło (1362-1434), Stańczyk (1480-1560), Zawisza Czarny (1370-1428), Piotr Skarga (1536-1612).

Shatter

2012-04-30, 19:12
Nadal żadnych konkretów na temat wspaniałych czynów JPII.Chociaż wiem, ciężko jest coś podkoloryzować na tyle aby nadawało się jako kontrargument.

skrytojebca

2012-04-30, 19:23
Shatter napisał/a:

Nadal żadnych konkretów na temat wspaniałych czynów JPII.Chociaż wiem, ciężko jest coś podkoloryzować na tyle aby nadawało się jako kontrargument.



Brak


Może - jest biały

EdmundKemper

2012-04-30, 20:28
ASP napisał/a:



Jestem katolikiem i mnie to nie rusza , kościół jest sprzeczny z tym co Bóg karze , pismo święte jest zmieniane przez Watykan który tak na prawdę nic nie ma wspólnego z kościołem i bogiem jak byś nie wiedział pajacu. Jak masz wierzyć w kogoś to wierz tylko w Boga. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. I często widzę jak ludzie piszą, ze papież jp2 to był duch święty,śmieszy mnie to .



No fakt, przy każdej zmianie dostaje nowy egzemplarz pocztą 8-)
Ale z jakim kościołem ? Tym w Międzyzdrojach czy Katowicach ? Ależ ja wierzę tylko w Boga, nie mam zamiaru wierzyć w chrześcijanizm czy jego odmiany, bo niektóre sprawy są sprzeczne z moimi poglądami.

mozz87

2012-05-01, 01:28
dla zainteresowanych treścią książki a nie obrzucaniem sie wirtualnym błotem
"Ojciec NieŚwięty"
Piotr Szumilewicz

skrytojebca

2012-05-01, 11:02
mozz87 napisał/a:

dla zainteresowanych treścią książki a nie obrzucaniem sie wirtualnym błotem
"Ojciec NieŚwięty"
Piotr Szumilewicz



Podziękował