18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jan Paweł II wcale nie taki święty

camperboy • 2012-04-28, 22:11
Dla wielu nie wygodny temat. Każdy ma na sumieniu jakieś występki....


Arkadiusz90

2012-04-29, 00:34
Allah akbar !!

kiedyś nawet na sadolu ktoś wrzucał tłumaczenie tego dokumentu , o ukrywaniu pedofilii

as...........at

2012-04-29, 00:46
Każdy kto by dostał kulkę na dzień dobry zastanowił by się 2x jak należy prowadzić politykę KrK.

Od JPI po tym jak go otruto nawet nie pobrano kropli krwi, w końcu Watykan to państwo w państwie i może robić co sobie chce w swoich granicach.

dwakilo

2012-04-29, 01:08
Pojednanie w imię Papieża! :-)

skrytojebca

2012-04-29, 02:30
Hej a mozna poprosic imie tego pana.

albo maila

Coliber

2012-04-29, 05:28
Ale zobaczcie że powoli JP II znika z naszego życia. Nie pojawia się już w mowach polityków, nikt już nie cytuje jego książek. Pewnie że w jego biografii są ciemne strony ale nie można zapominać też o tych jasnych i uważam że z tego powodu należy mu się choćby dyskusja, nieważne jak kontrowersyjna by nie była.

bloodwar

2012-04-29, 07:28
Dyskusja o "dokonaniach" JPII są bezsensowne - ten człowiek nie zrobił przez ileś tam dziesiąt lat swojego panowania NIC żeby w świecie działo się lepiej - nie on pokonał komunę, tylko ludzie których komuna uciskała i mieli już jej dość (nie zapominajmy, ze jeden z pierwszych buntów przeciwko komunie wybuch w Czechosłowacji - w której grubo ponad 70% ludzi deklaruje się jako ateiści a władze kościelne w Watykanie mają poparcie liczone w promilach), nie on dokonał postepu w rozejmie między Izraelem a Palestyną, nie wspominając o klęskach głodu i AIDS w Afryce do których Kościół się przyczynia zamiast je zwalczac. A wielbienie kogoś tylko dlatego, że urodził się w Polsce to już kompletna abstrakcja - czemu w takim razie pie**olone mohery tak wielbią JPII a nienawidzą Tuska czy Palikota - przecież oni tez są Polakami!!!

jazda123

2012-04-29, 10:48
Wale papieża starego i nowego

da...........za

2012-04-29, 10:49
Jeden jest normalny, a inny jest "najmądrzejszy"

Le_Kloszard

2012-04-29, 10:56
Uwielbiam tematy poruszające wątki religijne..

jóźek_róra

2012-04-29, 11:01
Sk***iel z ku*asem w ustach. Popatrzył by na otuchę dodawaną naszym ojcom i dziadkom podczas stanu wojennego itd. Idioto z ku*asem w ustach zobacz na to w jakiej Polsce żył byś gdyby nie JP2. Jak dla mnie mógł być pedofilem, zabójcą itd ale ważne co zrobił dla nas i polskie. :samoboj:

garbusak

2012-04-29, 11:17
wangog napisał/a:

Problem Polaków - sami k***a sramy na swoich. W każdej dziedzinie - a to, że Lewandowski p*zda bo w BVB nie strzelił, a to k***a Kopernik był kobietą, a to k***a Wałęsa był w SB - k***a, poj***ny kraj. Nikt k***a nie jest idealny ale JPII to chyba jeden z niewielu Polaków za których nie musimy się wstydzić za naszymi granicami.



to jest Twój problem. Polak k***a za granicą pie**oli od rzeczy kogo to my nie mamy (jakie wspaniałe persony - zreszta na palcach tych słynniejszych mozna policzyć - połowa z nich wypie**oliła za granicę przed smiercia bo taki k***a nasz wspaniały kraj hahahah). Ale o sobie może tylko powiedzieć że jest śmierdzącą złodziejską cwaniacką p*zdą bo nic nie osiągnął :] ot tyle :)

Więc zamiast pie**olić i wznosić na wyżyny osoby, o których słyszymy tylko min. z zakłamanych stacji telewizyjnych to zacznijmy sami coś osiągać. Szczycimy się fabryką opla czy chevroleta zlokalicowaną w polsce (dla mnie jest to hańba) Zero potencjału. Cofamy się do średiowiecza żyjąc na łasce innych karmiąc się Katyniem Smoleńskiem Janem Pawłem II WŚ czy stanem wojennym.

komandoklucha

2012-04-29, 11:18
obejrzałem cały i muszę powiedzieć że typ gada rzeczowo podaje konkretne przykłady, nie pie**oli jakiś głupot które powiedział mu jakiś pan który nie chce ujawniać swojej tożsamości i jego mądrości tylko konkretne przykłady, to jest moim zdaniem publicystyka
nie widzę powodu aby po nim jechać, im poznamy więcej aspektów życia działalności człowieka którego okrzyknęliśmy wielkim tym lepiej
a to co sądzę o jp2 to moja prywatna sprawa
hejtowanie tego pana nie ma jakiegokolwiek sensu

Mykfbewe

2012-04-29, 11:23
Zapomniał dodać, że JP2 był agentem SB pod pseudonimem Czarne powieki.

hycel

2012-04-29, 11:28
Tym bardziej, że Crimen Sollicitationis zostało zniesione przez JPII, a dyrektywy o niejawnym kontynuowaniu tego wydał nie kto inny jak kardynał Ratzinger, obecnie znany jako Benedykt XVI.