18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jan Paweł II wcale nie taki święty

camperboy • 2012-04-28, 22:11
Dla wielu nie wygodny temat. Każdy ma na sumieniu jakieś występki....


Grzęgorz

2012-04-29, 11:32
No zaczyna się k***a jakaś ciota z TV pie**oli oczywiście mówi "że na JP2 niektórzy mogą budować swoją karierę" on właśnie to samo zrobił pie**oli smuty nie dlatego że zazdrości czy coś będzie k***a sławny gdzieś tam etc.
pie**olicie o pedofilii a gówno o niej wiecie najwięcej pedofilów to są szwaby. ;) (ba lepiej k***a! którzy mają żonę i dzieci)
Ja wiem jedno ktoś mnie zwyzywa zaraz od katoli moherów ale prawda jest taka że atak na Kościoł jest dla każdego wygodny bo na słabego nawala się najlepiej.
Dzisiejsze podniesienie podatków, rosnący dług publiczny etc. to jest k***a wina Kościoła ?

Na koniec wiem jedno można śmiać się z kościoła etc. ale jeśli ktoś śmieje się z kościoła i głosuje na palikota jest skończonym idiotą!

Ji^HaD

2012-04-29, 11:36
`wszystko wszystkim k***a mac to jeden z nielicznych polakow ktorzy na cos zasluzyli , ale nie, musi znalesc sie jakas zniewiesciala ciota hejter ktory pie**olac bzdury dostal sie do TV dostanie do radia a co najgorsza za jednym kompletnym debilem idzie wiecej kompletnych debili ... przyklad radia maryja ;p

!Timon

2012-04-29, 11:39
Dziwicie się, że kościół te sprawy załatwia niejawnie - dla mnie to jest logiczne. Jeśli na 100 księży jeden okaże się zbokiem to prawie wszyscy zaczną mówić, że CAŁY kościół [w tym tych 99 księży] to zboczeńcy. Zamiatając tego jednego pod dywan unikają kompromitacji pozostałych 99 którzy robią dobrą robotę.
Jechałem po kościele jak miałem 15-19 lat. Na takim poziomie intelektualnym jak dla mnie zatrzymali się wszyscy którzy z pianą na ustach ich krytykują.
Ludziska zrozumcie, że jesteście tylko trybikiem w maszynie. KK skupia wiele setek milionów ludzi. Gdyby nagle zaczęli roztrząsać każdy błąd jednostki to już dawno by przestali istnieć. JP napewno świętym zostać nie powinien, ale szacunek mu się należy - każdy 'władca' ma krew na rękach [no może w przypadku watykanu nasienie ;) ] dlatego można go oceniać tylko po całokształcie a nie jednostkowych zachowaniach.

Tomikchomik1

2012-04-29, 11:41
Jak ta książka się nazywa? Chętnie przeczytam. a koles dobrze prawi.

zuberos

2012-04-29, 11:43
Nie wiem poco ta cała szopka.JP II zrobił bardzo dużo i zastanawia mnie co komu teraz da wytykanie błędów?Przez to mamy go przestać szanować?splunąć mu na grób?Nie da sie zrobić wszystkiego na świecie.Karol Wojtyła zajął się masowymi problemami naszego świata i ludzie powinni to kontynuować a nie szukać problemu który nie przynosi żadnych korzyści(chyba że temu ćwokowi co to prowadził).

ksio

2012-04-29, 11:48
JP 2 zrobił bardzo dużo :D aż jezdził sobie na wycieczki krajoznawcze żeby wciskać ludziom ciemnote zwaną katolicyzmem . Odmienił moje życie

LuxOFF

2012-04-29, 11:49
O tak polskie media kłamią(prawda) ale zagraniczne są prawdomówne i bez skazy -_-

KosmoNIN

2012-04-29, 11:55
No tak. Słowacki wielkim poetą był i nie lza go krytykować pod żadnym pozorem.
Co niektórzy tutaj powinni się zastanowić, czy ich opinia jest ich własna, czy może ich babci, albo poj***nych trollów z karachana.

ZimnySkurwiel

2012-04-29, 11:58
wangog napisał/a:

Problem Polaków - sami k***a sramy na swoich. W każdej dziedzinie - a to, że Lewandowski p*zda bo w BVB nie strzelił, a to k***a Kopernik był kobietą, a to k***a Wałęsa był w SB - k***a, poj***ny kraj. Nikt k***a nie jest idealny ale JPII to chyba jeden z niewielu Polaków za których nie musimy się wstydzić za naszymi granicami.



Kraj jest spoko, to naród jest popie**olony. JPII wstydzić się nie musimy, ale chwalić się nim raczej też nie bo nic dla nas nie zrobił.

!Timon

2012-04-29, 12:15
Co się wściekacie, że nie można go krytykować. Można bo przecież ludzie to robią. Nie widzę żadnego logicznego sensu oburzać się, że czegoś nie wolno skoro to się robi bez jakichkolwiek konsekwencji.
Z drugiej strony średnia opcja krzyczeć o braku wolności słowa i odmawiać jej osobom które chcą bronić osoby papieża.

lenon90

2012-04-29, 12:32
Moim skromnym zdaniem nie uważam, żeby koleś kłamał, bo po co, i tak jak piszecie wyżej zaraz by za to odpowiedział, ale:

1. Ukrywanie pedofilii, pranie pieniędzy, zakaz aborcji itd. - spróbujcie wcielić w dobrego człowieka, wyznającego wartości religijne, nie do końca uznający obecne prawa dla dobra ludzi.. czyż nie zrobiliście tak samo?
2. Autorytaryzm - tutaj akurat jeśli chodzi o katolików to zgadzam się w 100% z Janem Pawłem II, gdyż obecni katolicy są po prostu (oczywiście nie wszyscy, ale część) idiotami i trzeba im prezycyjnie określić co i jak mają robić, jako przykład mogę podać tzw. moherów i innych wyznawców Ojca Dyrektora ;)

Osobiście przestałem wierzyć w Boga, ale Jana Pawła II uważam za kogoś godniejszego pomników i szacunku niż kogokolwiek innego.

qbek11

2012-04-29, 12:39
Tyle w temacie:



SasekPL

2012-04-29, 13:07
Swoją drogą... jak rozumieć zapłodnienie Maryi przez Boga, gdy ta miała 15 lat? O tym się nie mówi, a w piśmie świętym wzmianka o wieku Maryi jest dopiero później, gdy Jezus osiąga wiek 30 lat i wg. wyliczeń stwierdza się, że była właśnie w tym wieku... Kościół nic na ten temat nie mówi.

juki

2012-04-29, 13:10
Kto to k***a jest?

EdmundKemper

2012-04-29, 13:18
Coraz bardziej boje się być wierzącym. Za 10 lat jak się przyznam to pewnie zaczną mnie wyzywać, oskarżą o pedofilie i Bóg wie co jeszcze.