18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Husaria

Ha...........ng • 2013-01-06, 16:47
Mieli rozmach sk***ysyny ;)
Jak co przepraszam za ch*jowe kolory, ale to nie moje, a właściwie, całujcie mnie w dupę

ostatni

2013-01-07, 13:14
anonymousm napisał/a:

"twardych faktów" na takim samym poziomie, więc wracam do za




http://biznes.interia.pl/news/umowa-gazowa-wiaze-nas-na-35-lat,1552027

obecnie obowiązuje nas umowa z 2010 roku zawarta na 35 lat, to kaczyński na pewno podpisał :ok:


dodatkowo donek dał rosjanom w prezencie 1,2 mld by żyło się lepiej!


http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/108573,polska-umorzy-wielki-dlug-gazpromu.html


Rosjanie nie będą usieli oddać nam 1,2 miliarda złotych za transfer gazu. Rząd chce bowiem umorzyć dług Gazpromu. Co dostaniemy w zamian? Według rosyjskich ekspertów gazowy koncern opuści nam ceny... o jeden procent. Rosjan taki rabat będzie kosztował grosze, a w zamian za to pozbędą się długów i, po podpisaniu umowy, uzależnią nas od swojego gazu.


do reszty nie jesteś w stanie się odnieś bo nawet już nakłamać nie dasz rady

~Bambi~

2013-01-07, 13:29
[quote="Ja-ah-qu-ub-el"]


szkoda, że nie można rzeczowo podyskutować o pogarszającym się stanie kraju

ps. to twoja dziewczyna? bo poglądy i iq macie zbliżone... :lol:


Skąd Ty wiesz jakie mam poglądy i iq? :wtf: Oceniasz ludzi po pogladach politycznych? Brawo dla Ciebie :lol:

sidian

2013-01-07, 14:34
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:


za PiS-u mieliśmy:
-tańszy gaz,
-działające stocznie,
-dobre stosunki z państwami bałtyckimi
-stabilny kurs złotego, a co za tym idzie niższe ceny paliw przy tym samej cenie baryłki w USD
-gotowy projekt budowy gazoportu
-wynegocjowane może nie rewelacyjne, ale zawsze jakieś, warunki w budżecie UE na lata 2007-2013



1. Ceny gazu właśnie spadły o ok. 10%. Co nie zmienia faktu, że są wciąż skandalicznie wysokie.
2. Co mają stocznie do rządu? Czy ja również mogę żądać wsparcia od państwa dla mojej spółki? Czy mogę wezwać rząd, by spłacał moje, bezsensownie zaciągnięte długi wynikające ze złego gospodarowania środkami?
3. Czy teraz mamy złe stosunki z państwami bałtyckimi? Pomijając rzecz jasna Litwę, gdzie Polaków się wynarodowia od dekad?
4. Od kiedy to polski rząd ma jakikolwiek długoterminowy wpływ na kurs złotego? Od kiedy jakikolwiek wpływ na naszą gospodarkę ma fakt, czy płacisz za paliwo na stacji 6pln czy 5.50? W pozostałych przypadkach nie jestem specjalistą, ale w tym akurat tak, więc wyjaśnię Ci, dlaczego błądzisz. Kurs złotówki jest kształtowany przez tzw. awersję do ryzyka. Im lepsza sytuacja na świecie, tym mocniejsze są waluty uważane za ryzykowne. Wygląda to tak:

1. Waluty bezpieczne: CHF, JPY.
2. Waluty średnio bezpieczne: USD
3. Waluty ryzykowne: EUR, AUD
4. Waluty bardzo ryzykowne: np. PLN

Dlatego jeśli wzrasta awersja do ryzyka (czyli inwestorzy uciekają do bezpiecznych aktywów), to spada kurs USDJPY, spada EURUSD, rośnie EURPLN, a USDPLN rośnie jeszcze mocniej ze względu na to, że indeks EUR też spada. Co to oznacza? Droższe paliwo? Tak. Jednak nie tylko to. Oznacza to również, że nasi eksporterzy mają więcej kasy z każdego sprzedanego za granicą towaru, co pozytywnie przekłada się na polską gospodarkę. Nasza waluta słabnie i ma słabnąć, bo jako państwo mamy w dupie to, czy paliwo do twojego samochodu jest bardzo drogie czy tylko drogie. Cała gospodarka ma sobie dobrze radzić. Mocna złotówka zabiłaby naszą gospodarkę i całe szczęście, że jest słaba. Zwłaszcza, że w rękach rządu są miliardy euro z unijnej pomocy i zadłużenie możemy spłacać od razu w obcej walucie, nie musimy naszych "słabych" złotówek wymieniać na coś bardziej międzynarodowego.

anonymousm

2013-01-07, 14:49
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:




http://biznes.interia.pl/news/umowa-gazowa-wiaze-nas-na-35-lat,1552027

obecnie obowiązuje nas umowa z 2010 roku zawarta na 35 lat, to kaczyński na pewno podpisał :ok:


dodatkowo donek dał rosjanom w prezencie 1,2 mld by żyło się lepiej!


http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/108573,polska-umorzy-wielki-dlug-gazpromu.html


Rosjanie nie będą usieli oddać nam 1,2 miliarda złotych za transfer gazu. Rząd chce bowiem umorzyć dług Gazpromu. Co dostaniemy w zamian? Według rosyjskich ekspertów gazowy koncern opuści nam ceny... o jeden procent. Rosjan taki rabat będzie kosztował grosze, a w zamian za to pozbędą się długów i, po podpisaniu umowy, uzależnią nas od swojego gazu.


do reszty nie jesteś w stanie się odnieś bo nawet już nakłamać nie dasz rady



Ty czytasz i nie widzisz, co czytasz. To cytaty z tekstów, które mi podsuwasz jako dowód twoich kłamstw:


[quote] Polska gotowa jest umorzyć Gazpromowi dług za tranzyt gazu przez polski odcinek rurociągu Jamał-Europa, jeśli monopolista przyzna jej zniżkę na rosyjski gaz - informuje w środę "RBK-daily". [quote]

Czyli możecie nam spłacić w naturze, nie gotówką. Nie ma nic o żadnych podarkach dla Putina ani dziesięcinach dla Kremla

Cytat:


W opinii wicepremiera to, czy tranzyt rzeczywiście zostanie przedłużony, zależy też od regulacji europejskich. "Jeśli one nie będą sprzyjały, to atrakcyjność alternatywnych dróg przesyłowych takich jak Nord Stream (podmorski gazociąg z Rosji do Niemiec - PAP) będzie większa" - powiedział.

Ceny będą niższe?

Wicepremier pozytywnie ocenił szanse Polski na obniżenie cen gazu w ramach całego kontraktu jamalskiego. "Dzięki temu, że na tych uzupełniających dostawach gazu +przećwiczyliśmy+ różne warianty, udało się wypracować obustronny korzystny mechanizm premiowania i obniżania ceny w zależności od ilości odebranego gazu" - powiedział Pawlak. Dodał, że jest to dobra podstawa do dyskusji o cenach na całym kontrakcie jamalskim.

Podkreślił, że alternatywne dostawy gazu, które uzyskamy w 2014 r. z terminala gazu skroplonego LNG w Świnoujściu, będą o 30 proc. droższe od gazu z Gazpromu. "Wiadomo, że umowa podpisana w tej sprawie z Katarem na 20 lat do 2034 roku bazuje na podobnej formule cenowej opartej o cenę ropy, ale współczynnik (ceny ropy - PAP) jest inny" - wyjaśnił.



Poza tym, głuptasku, obowiazuje nas kilka umów równocześnie i za działania pistoletów z PIS-u będziemy płacić jeszcze dobrych osiem lat. (O ile nie daj Boże nie dorwą się znowu do koryta.)

bimbastah

2013-01-07, 18:42
Całość to prawie idealnie przepisane słowa Jędrka ;-)

Nie jestem jakimś znawcą tamtego okresu,interesuję się głównie starożytnością i historią najnowszą jednak razi mnie to niefortunne porównywanie Katany do Szabli Husarskiej - do tego warto dodać że Szabla Husarska była bronią głównie kawaleryjską.

gupichuj

2013-01-07, 18:55
Katan jest lepiej rozreklamowana, więcej o niej w literaturze, skośnooki sztuki walki rozsławione ją reklamują a o naszej wspaniałej Husarii inne narody wolały by zapomnieć żeby sobie wstydu nie robić. Większość narodów wolała by skazać Polskę na wieczne przej***ne.

ostatni

2013-01-07, 22:22
[quote="anonymousm"]Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:



http://biznes.interia.pl/...-35-lat,1552027

obecnie obowiązuje nas umowa z 2010 roku zawarta na 35 lat, to kaczyński na pewno podpisał


dodatkowo donek dał rosjanom w prezencie 1,2 mld by żyło się lepiej!


http://gospodarka.dzienni...g-gazpromu.html


Rosjanie nie będą usieli oddać nam 1,2 miliarda złotych za transfer gazu. Rząd chce bowiem umorzyć dług Gazpromu. Co dostaniemy w zamian? Według rosyjskich ekspertów gazowy koncern opuści nam ceny... o jeden procent. Rosjan taki rabat będzie kosztował grosze, a w zamian za to pozbędą się długów i, po podpisaniu umowy, uzależnią nas od swojego gazu.


do reszty nie jesteś w stanie się odnieś bo nawet już nakłamać nie dasz rady
Cytat:




Ty czytasz i nie widzisz, co czytasz. To cytaty z tekstów, które mi podsuwasz jako dowód twoich kłamstw:


Cytat:

Polska gotowa jest umorzyć Gazpromowi dług za tranzyt gazu przez polski odcinek rurociągu Jamał-Europa, jeśli monopolista przyzna jej zniżkę na rosyjski gaz - informuje w środę "RBK-daily".

Cytat:



Czyli możecie nam spłacić w naturze, nie gotówką. Nie ma nic o żadnych podarkach dla Putina ani dziesięcinach dla Kremla

Cytat:

W opinii wicepremiera to, czy tranzyt rzeczywiście zostanie przedłużony, zależy też od regulacji europejskich. "Jeśli one nie będą sprzyjały, to atrakcyjność alternatywnych dróg przesyłowych takich jak Nord Stream (podmorski gazociąg z Rosji do Niemiec - PAP) będzie większa" - powiedział.

Ceny będą niższe?

Wicepremier pozytywnie ocenił szanse Polski na obniżenie cen gazu w ramach całego kontraktu jamalskiego. "Dzięki temu, że na tych uzupełniających dostawach gazu +przećwiczyliśmy+ różne warianty, udało się wypracować obustronny korzystny mechanizm premiowania i obniżania ceny w zależności od ilości odebranego gazu" - powiedział Pawlak. Dodał, że jest to dobra podstawa do dyskusji o cenach na całym kontrakcie jamalskim.

Podkreślił, że alternatywne dostawy gazu, które uzyskamy w 2014 r. z terminala gazu skroplonego LNG w Świnoujściu, będą o 30 proc. droższe od gazu z Gazpromu. "Wiadomo, że umowa podpisana w tej sprawie z Katarem na 20 lat do 2034 roku bazuje na podobnej formule cenowej opartej o cenę ropy, ale współczynnik (ceny ropy - PAP) jest inny" - wyjaśnił.


Poza tym, głuptasku, obowiazuje nas kilka umów równocześnie i za działania pistoletów z PIS-u będziemy płacić jeszcze dobrych osiem lat. (O ile nie daj Boże nie dorwą się znowu do koryta.)




jeszcze raz przeczytaj to co było pogrubioną czcionką:

Rosjanie nie będą usieli oddać nam 1,2 miliarda złotych za transfer gazu. Rząd chce bowiem umorzyć dług Gazpromu. Co dostaniemy w zamian? Według rosyjskich ekspertów gazowy koncern opuści nam ceny... o jeden procent. Rosjan taki rabat będzie kosztował grosze, a w zamian za to pozbędą się długów i, po podpisaniu umowy, uzależnią nas od swojego gazu.


tylko ze zrozumieniem jeśli potrafisz...zastosowałem kolory tym razem, malym dzieciom to pomaga, może z lemingami jest tak samo...


rozumiem, że do sprawy stoczni, 500mld długu przez 5 lat, konfliktu z Litwą i wielu innych nie odważysz się odnieść...

[quote="sidian"]1. Ceny gazu właśnie spadły o ok. 10%. Co nie zmienia faktu, że są wciąż skandalicznie wysokie.



najpierw wzrosły o 50% a teraz sukces po spadły o 10...


[quote="sidian"]2. Co mają stocznie do rządu? Czy ja również mogę żądać wsparcia od państwa dla mojej spółki? Czy mogę wezwać rząd, by spłacał moje, bezsensownie zaciągnięte długi wynikające ze złego gospodarowania środkami?




stocznie to strategiczna gałąź przemysłu, Niemcy swoje dofinansowały, a nasze kazali pozamykać i przejęli zlecenia. Np. rząd włoski wpływał na Fiata by przeniósł produkcję. Tworzy się strefy ekonomiczne dla rozwoju przemysłu. A ty dalej twierdzisz, że nasz rząd jako jedyny nie może nic zrobić... :ok:

Cytat:

3. Czy teraz mamy złe stosunki z państwami bałtyckimi? Pomijając rzecz jasna Litwę, gdzie Polaków się wynarodowia od dekad?




tak, mamy, a z Litwą to gówno prawda, za PiSu mieliśmy zajebiste stosunki, Orlen przejmował litewskie rafinerie, mieliśmy razem budować elektrownie atomową, potem Sikorski zaczął robić afery na Litwie o zatrzymanych Polskich handlarzy narkotyków i się zaczęło


sidian napisał/a:

Od kiedy jakikolwiek wpływ na naszą gospodarkę ma fakt, czy płacisz za paliwo na stacji 6pln czy 5.50? W pozostałych przypadkach nie jestem specjalistą, ale w tym akurat tak, więc wyjaśnię Ci, dlaczego błądzisz.



To albo jesteś idiotą albo zwyczajnie kłamiesz. Ceny paliwa wpływają na ceny transportu, ceny produkcji rolnej ceny energii a to wszystko przekłada się na ceny produktów, wzrost cen produktów=inflacja...

sidian napisał/a:

W pozostałych przypadkach nie jestem specjalistą, ale w tym akurat tak, więc wyjaśnię Ci, dlaczego błądzisz. Kurs złotówki jest kształtowany przez tzw. awersję do ryzyka. Im lepsza sytuacja na świecie, tym mocniejsze są waluty uważane za ryzykowne. Wygląda to tak:

1. Waluty bezpieczne: CHF, JPY.
2. Waluty średnio bezpieczne: USD
3. Waluty ryzykowne: EUR, AUD
4. Waluty bardzo ryzykowne: np. PLN

Dlatego jeśli wzrasta awersja do ryzyka (czyli inwestorzy uciekają do bezpiecznych aktywów), to spada kurs USDJPY, spada EURUSD, rośnie EURPLN, a USDPLN rośnie jeszcze mocniej ze względu na to, że indeks EUR też spada. Co to oznacza? Droższe paliwo? Tak. Jednak nie tylko to. Oznacza to również, że nasi eksporterzy mają więcej kasy z każdego sprzedanego za granicą towaru, co pozytywnie przekłada się na polską gospodarkę. Nasza waluta słabnie i ma słabnąć, bo jako państwo mamy w dupie to, czy paliwo do twojego samochodu jest bardzo drogie czy tylko drogie. Cała gospodarka ma sobie dobrze radzić. Mocna złotówka zabiłaby naszą gospodarkę i całe szczęście, że jest słaba. Zwłaszcza, że w rękach rządu są miliardy euro z unijnej pomocy i zadłużenie możemy spłacać od razu w obcej walucie, nie musimy naszych "słabych" złotówek wymieniać na coś bardziej międzynarodowego.




Od razu widać, że nie jesteś specjalistą. Ja też nie. Ale to, że w przeciwieństwie do ciebie nie twierdzę, iż rząd nie ma wpływu na kurs złotowki, świadczy o tym, że ja jeszcze ogarniam co się wokół mnie dzieje

ejdzbikej

2013-01-07, 22:47
Dża napisał/a:



Posrany masz tok rozumowania. Gdyby nie Ci właśnie przodkowie zapychający gównem armaty, to teraz j***łby Cię w dupę Tatar. Ci ludzie ginęli za to, żeby nie być czyimiś sługusami. Może, gdyby brudny Niemiecki żołnierz wyr*chał Ci siostrę i matkę - albo nie. cały dywizjon Niemców - zrozumiałbyś dlaczego Ci ludzie walczyli i strzelali z gówna, ale żeby tylko się bronić.

k***a! Żyjesz w czasach, gdy jak ktoś przejedzie psa na ulicy to wszyscy wpadają w zbiorową rozpacz. A jeszcze nie tak dawno temu, siekano w europie ludzi jak warzywa na zupę - I dzięki tym właśnie nic nie wartym ludziom, którym wg. Ciebie nie należy się cześć i chwała, w ogóle się urodziłeś. Bo być może jakiś Rusek, Szwab, Turek - ktokolwiek - posiekałby jak bekon twoich dziadków.
Dzięki ich poświęceniu masz w ogóle co jeść, i gdzie żyć. Naucz troszkę pokory - nikomu to nie zaszkodziło. Nie zdajesz sobie sprawy z tego, gdzie byś żył gdyby nie Ci ludzie, którzy oddali życie za ten skrawek ziemi. A raczej - czy w ogóle byś żył.

Ciekawe czy byś ruszył dupę zza komputera i bronił w razie czego ojczyzny. Pewnie masz na to wszystko wyj***ne - w takim razie zostaw swoje przemyślenia sobie, i idź pić piwo w bramie.

Cześć i Chwała Bohaterom!



:homer: Polska jezyk trudna jezyk, czytac picac, a jeszcze do tego rozumiec..

Rottensparrow

2013-01-08, 16:52
hahahaha kur*a temat o husari a jacyś goście gadają o cenach gazu i światowym rynku walutowym :lol: