18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Historia Polskiej Niepodległości

Donor • 2012-03-02, 09:52
Polacy to największy naród Europy. Nie możemy dać się stłamsić przeciwpatriotycznej propagandzie europejskiej, nie wolno nam zapominać o historii, to jedyna rzecz której nikt nam nie odbierze.


biogosy

2012-03-02, 15:57
Do prostego człowieka
Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z pannami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"

Krew mnie zalewa. Naprawdę.

twojamatkajestgruba

2012-03-02, 16:12
O k***a :D
Film o Polsce a podkład holenderski - i autor chce innym wrzucać o patriotyzmie i polskości?
Wyjazd z czymś takim

mementomori

2012-03-02, 16:14
Powinno jeszcze byc o dywizjonie 303 :p

maxs90

2012-03-02, 16:39
Din napisał/a:

Filmik fajny gdyby nie został zj***ny popem rodem z radio zet.

jak dla Ciebie symfoniczny metal jest popem to radzę Ci skierować się na leczenie bo Twoja iście zajebista ironia wcale takowa nie jest...

mrtrampek

2012-03-02, 16:51
Można prosić o link do tego filmiku na YT?
Najlepiej PM.

brandon

2012-03-02, 16:55
Husaria miała skrzydła! ale takie małe

defcon1

2012-03-02, 17:06
Ach ludzie, przecież można na moment zapomnieć o rzeczach, których możemy się wstydzić i dać się porwać tym pozytywnym aspektom, czy Polacy już naprawdę nie mogą być z siebie dumni? Mnie na przykład przechodziły ciarki i poczułem dumę i wzruszenie oglądając ten filmik.

shin69

2012-03-02, 17:24
Można prosić o nazwę piosenki z filmiku?

Ant1984

2012-03-02, 17:40
@Tester
To jeszcze nie koniec...

Znaczy - odnośnie: "Cholera, rozpłakałem się kiedy pomyślałem że nie za taką Polskę jaką mamy teraz Ci ludzie ginęli :-( "

LICH0

2012-03-02, 17:47
Jestem dumny z bycia Polakiem!
Żaden kraj nie ma tak pięknej historii!
Cześć i chwała bohaterom!



ozoq

2012-03-02, 18:53
Skonczcie z tym pianiem ‘najwiekszy z narodow’ bo popadacie w śmieszność. Można oddac Polakom wiele zasług, ale czy odkrycie polonu było ważniejsze niż zbudowanie silnika spalinowego a bitwa warszawska miala wieksze znaczenie niż operacja overlord czy bitwa o Stalingrad? Dzisiaj patriotyzm wyglada inaczej niż wznoszenie okrzykow ‘jebac niemcow – Bog, honor, ojczyzna”. Jak chce sie cos zrobic dla tego kraju to nie emigrujcie za chlebem za granice, nie bierzcie zasiłków jak ich nie potrzebujecie, pracujcie i zakladajcie firmy i nie glosujcie na idiotow typu kaczynski, macierewicz czy kurski – paranoidalnych pojebow którzy najchętniej wypowiedzieliby jednego dnia wojne niemcom i rosjanom, a drugiego ogłaszali kapitulacje placzac nad zalosnymi konsekwencjami. Przeszlosc to echo. Chcecie pokazac jak wam zalezy na Polsce to wezcie się do roboty.
Grecja w starożytności była najwieksza lub jedna z największych poteg owczesnego swiata. I ch*j z tego jak teraz caly swiat się smieje z grekow ze to nieroby i sa na garnuszku Unii?

jabolowy-jazzman

2012-03-02, 19:03
@ozoq, dokładnie, ale największa beka to ta, że gdyby to Polska miała takie problemy jak Grecja, to idę o zakład, że dostalibyśmy jakieś ochłapy zamiast solidnej pomocy. Problem tego kraju polega na tym, że UE zasadniczo nas traktuje jako drugą ligę (no, może jako jeden z ostatnich państw "ekstraklasy" ;) ), na wschodzie nie mamy czego szukać, do USA za daleko, zresztą te i tak nas olewają sikiem prostym a na motyw z przeniesieniem kraju na Madagaskar nie ma co liczyć :)

Jesteśmy w ciasnej dupie, ale ch..., kiedyś mieliśmy dostęp do dwóch mórz, sialiśmy postrach w Europie Środkowej i ogólnie, napier...alaliśmy się chyba z kim tylko szło. Śmiech na sali, rozpamiętywanie przeszłości i to przez młodych ludzi, którzy mają pracować na moją pieprzoną emeryturę, której lwią część i tak zeżre ZUS.

dzonnyb

2012-03-02, 19:10
Wstyd mi za tych którzy nie są dumni z tego że są polakami. Oczywiście rozumiem że tak mówią w szczególności młodzi ludzie i zastanawiam się jednocześnie co dalej będzie z moją Ojczyzną, jeżeli już teraz zatraca się poczucie patriotyzmu. Sam jestem młody, mam 21 lat ale kocham swój kraj takim jaki jest, wiele chciałbym w nim zmienić, ale wiem że należy zacząć od siebie i gdy każdy to sobie uświadomi nam wszystkim będzie żyło się lepiej w naszej Ojczyźnie.
Niestety tak się złożyło że nie urodziłem się w Polsce, ale mam polskie korzenie, gdyż moi dziadkowie urodzili się tutaj i zostali wywiezieni podczas wojny na wschód jeszcze jako dzieci. Spotkało to wielu i ci którzy choć trochę interesują się historią naszego kraju wiedzą o tym. Na szczęście 12 lat temu udało się mojej rodzinie powrócić wraz z dziadkami na ziemię naszych przodków.
Dlaczego o tym piszę ? Dla tych którzy nigdy nie utracili swojej Ojczyzny, nic ona dla nich nie znaczy i nie uświadamiają sobie jak wielki dar spotkał ich że urodzili się tutaj, że od zawsze tu mieszkają. Ja dopiero po przyjeździe do Polski uświadomiłem sobie że to jest moje miejsce na ziemi, jak by tu źle nie było. Właśnie tę ziemię kocham i wiem o co walczyli nasi dziadowie. A to, że warunki życia są w Polsce takie jakie są zależy od nas, obywateli i tylko my, wspólnymi siłami możemy to zmienić. Więc bądźmy lepszymi ludźmi. I nie pozwalajmy kpić z naszego narodu innym i nie dawajmy im powodu do kpiny.

„Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”
John Fitzgerald Kennedy

P.S. Dziękuję wszystkim, którzy chcieli przeczytać moje skromne przemyślenia i przepraszam jeżeli kogoś uraziłem. I wiem że ta strona średnio się nadaje do takich komentarzy, ale cóż taki temat. Pozdrawiam