18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Gdzie uciekać z tego kraju, apel do sadoli.

Skatedog • 2014-02-03, 22:02
Chciałem podzielić się z Wami drodzy sadole moimi odczuciami i wnioskami na temat tego gdzie, i jak żyć, aby móc żyć godnie.

Zapewne wielu z Was studiuje, jest po studiach albo dopiero nad nimi myśli, ja osobiście uważam że ten kraj nie oferuje ludziom totalnie nic, i raczej się to nie zmieni, dlatego też chciałem przedstawić Wam to ja mam zamiar zrobić, aby móc się wyrwać z tego piekła.

Na samym wstępie chciałem powiedzieć że Polska to piękny kraj, co innego ludzie i władza (Bo zapewne zaraz posypie się fala hejtu jaki to ja jestem niepatriotyczny i be). Ale nie widzę tutaj mojej przyszłości. Wizja pracy za marną kasę, w kraju gdzie wszystko jest nastawione przeciwko obywatelom, i gdzie każdy tylko patrzy jak komuś doj***ć jakoś specjalnie mnie nie przekonuje, dlatego też wybieram się do Kanady.

Dlaczego Kanada?

Otóż co roku oferuje ona w swoim programie, 20 tysięcy darmowych wiz, jest to system który uwzględnia:
-wiek
-znajomość języka
-doświadczenie w pracy
-przydatność dla państwa
-wykształcenie

I wbrew pozorom o wizę dosyć łatwo, jeśli jesteście po studiach, pracowaliście i znacie dobrze angielski.

Dużo słyszę że to przereklamowane, że będę polaczkiem gdzie nikt nie będzie mnie szanować, że pracy tam już wcale nie ma, a złota era już minęła .
Gówno prawda.
Owszem, ludzie którzy wybierają się tam po to żeby pracować na budowie i chlać nie będą zbytnio szanowani, aczkolwiek próg tolerancji jest tam o wiele większy ze względu na wielokulturowość tego państwa.

Jako że Kanada pozwala na podwójne obywatelstwo, już po niezbyt długim czasie, bo po 3 latach można dostać obywatelstwo, lub zdać wcześniej test. Ja osobiście wraz z chwilą dostania Kanadyjskiego obywatelstwa, zamierzam wyrzec się Polskiego. (Już możecie hejtować)

Byłem tam na krótki okres czasu, dokładnie w Ontario. Piękne miasto, mili ludzie, świetne warunki do życia.

Udało mi się dostać pracę (praktycznie z dniem przyjazdu) w sieci sklepów 7/11 - coś jak małe oddziały tesco.
Stawka podstawowa 10-11 dolarów za godzinę, w systemie 6-8 godzinnym.

Praca przyjemna, ludzie uprzejmi. Pracując ok 100h miesięcznie dostawałem tygodniowo po 200-230 dolarów. Jako że udałem się tam za pośrednictwem "helpix" to zakwaterowanie miałem po kosztach bo tylko 50 $ tyg ze wszystkimi kosztami. Traffic passy to wydatek ok 20 dolarów tyg, system komunikacji jest tak dobrze skonstruowany więc pieniądze całkiem dobrze wydane. Po miesiącu pracy wypożyczałem od kumpla samochód, gdyż sam go nie używał. Stary Pontiac którego można kupić za ok 500 dollarów, zalewanie go było czystą przyjemnością z uwagi na naprawdę niskie ceny paliwa a silnik o pojemności 3.7 litra dostarczał naprawdę wiele frajdy.

Co jak co, lecz nawet pracując w "niższej" klasie pracy, zarabiałem przyzwoite pieniądze i mogłem spokojnie wyżyć nie martwiąc się o to że nie starczy mi środków do życia, tu kino, tu jakaś impreza, tu wyjazd do Toronto, żyć nie umierać.

Jeśli się wam spodoba, mogę wrzucić jeszcze trochę info na temat życia tam, oraz warunków. Potraktujcie to jako wersję demo.

xts

2014-02-03, 22:06
w kanadzie to tylko do wojska, praca marzeń.

cenius

2014-02-03, 22:11
Dajesz więcej.

mare30ks

2014-02-03, 22:15
dawaj dawaj, fajny temat, sam sie mocno zastanawiam nad Kanada, jeszcze tylko podyplomowka i z checia zaczne sie pakowac :)

go...........11

2014-02-03, 22:21
Wincyj. Ja powiem, że chętnie bym sp***olił z tego burdelu. Nic mnie tu nie trzyma, ale mam dwie przeszkody, których nie przeskoczę:
1. nie mam jaj
2. jak sam napisałeś nt. wizy, nie miałbym czego im "zaoferować", a zanim zrobię, o ile kiedyś, może (k***a) np. spawanie, to pewnie i tak już będzie ch*j wielki.
Jednakże, powodzenia i nie przejmuj się jak zaraz jakiś lewar zarzuci Tobie brak patriotyzmu, bo patriotyzm, to miłość do kraju, gdziekolwiek się jest.

tonieja

2014-02-03, 22:21
pozdrów terrencea i philipa

Br...........ki

2014-02-03, 22:24
Nie ma czegoś takiego że nie jesteś patriotą bo wyjeżdżasz za pieniędzmi. Taka pogarda należy się tylko w jednym przypadku, gdy udajesz że nigdy polakiem nie byłeś i wstydzisz się swojego państwa. A inny "umowny" patriotyzm czyli to co masz w papierach nie ma znaczenia, tak jak nie ma znaczenia to czy zostaniesz czy wyjedziesz. Nawet gdyby wszyscy Polacy wrócili zza granicy to i tak gówno to zmieni przy obecnym rządzie.

Da...........id

2014-02-03, 22:26
Czemu hejtować? Napisałeś prawdę - ten kraj nie daje nic (chyba, że po dupie) uczciwym, zdolnym ludziom. Nie dziwię się Tobie, też myślę nad wyjazdem z tego kraju. Źle nie mam - dobra praca, mieszkanie itp. ale jak patrzę na to, gdzie to wszystko zmierza to ręce opadają.
Ja osobiście myślę właśnie o Kanadzie lub Norwegii.

Powodzenia stary! Może kiedyś spotkamy się w normalnym kraju, gdzie będą szanowali uczciwych, pracujących ludzi, na pewno tym krajem nie będzie Polska a właściwie polska...

Gharotief

2014-02-03, 22:31
O jaaa... katole placza jak im zle w panstwie katolskim, hahaha! Dobra komedia, szkoda, ze tylko na internecie.

Najpierw chca katolstwo w polszy, a pozniej ze bee bee i trzeba uciekac... Inteligencja 150% normy!

thorold289

2014-02-03, 22:49
....ale k***a koleś kocopoły pisze. Panowie i panie- wcale nie jest tak łatwo o pozwolenie na pracę w Kanadzie w szczególności w takim "mieście"(puknij się w dekiel za pomylenie stanu z miastem) jak Ontario. Sam tu jestem od jakiegoś czasu i jedyne co jest prawdą to sprawa lekkiego i bezstresowego życia. Nie wprowadzaj młocie ludzi w błąd, że już po 3 latach można mieć obywatelstwo bo to gówno prawda. Zapomniałeś o landed emigrant, temporary resident i permament resident? Aż po maść na bół dupy leciec muszę tak mnie wk***iłeś tym tematem. Jak coś piszesz to z głową, a nie bzdury ludziom do głowy kładziesz, a potem jeden z drugim traci niepotrzebnie czas bo "ktoś w internecie napisał" :homer:

i jeszcze te 20000 darmowych wiz. Ja pie**ole. Tydzień temu IEC dla Polski rozeszło się w ciągu 30minut bo było ich tylko około 650 sztuk i nie ma pojęcia "darmowa wiza" więc jeszcze raz apeluję- pomyśl zanim napiszesz!!

Marxe

2014-02-03, 22:57
Gharotief napisał/a:

O jaaa... katole placza jak im zle w panstwie katolskim, hahaha! Dobra komedia, szkoda, ze tylko na internecie.

Najpierw chca katolstwo w polszy, a pozniej ze bee bee i trzeba uciekac... Inteligencja 150% normy!



k***a,jak znajdziesz coś co łączy ch*jową sytuację materialną wielu Polaków,dług publiczny zapie**alający do góry i coraz mniejszą ilość miejsc pracy do wyznawanej religii w Polsce to otrzymasz medal,ale się na to nie zanosi więc w nagrode pocieszenia dostaniesz murzyńskiego ch*ja w odbyt tak,że ci nosem wypie**oli

umiesz skakać? więc spieprzaj stąd w podskokach,bo ani ja ani reszta społeczeństwa sadola nie ma ochoty czytać tak ch*jowego postu od jeszcze bardziej ch*jowego trolla,który prawdopodobnie swoje istnienie zapewnia dziurce w prezerwatywie -_-

sidian

2014-02-03, 22:58
Sam zacząłem załatwiać wizę (dostałem ofertę pracy za 9.000 CAD miesięcznie) i nawet z tą oto ofertą sprawa jest w toku od dłuższego czasu i nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie coś się ruszyło do przodu. Nie bardzo chce mi się wierzyć w te "darmowe wizy".

Polak88

2014-02-03, 22:58
thorold289 napisał/a:

....ale k***a koleś kocopoły pisze. Panowie i panie- wcale nie jest tak łatwo o pozwolenie na pracę w Kanadzie w szczególności w takim "mieście"(puknij się w dekiel za pomylenie stanu z miastem) jak Ontario. Sam tu jestem od jakiegoś czasu i jedyne co jest prawdą to sprawa lekkiego i bezstresowego życia. Nie wprowadzaj młocie ludzi w błąd, że już po 3 latach można mieć obywatelstwo bo to gówno prawda. Zapomniałeś o landed emigrant, temporary resident i permament resident? Aż po maść na bół dupy leciec muszę tak mnie wk***iłeś tym tematem. Jak coś piszesz to z głową, a nie bzdury ludziom do głowy kładziesz, a potem jeden z drugim traci niepotrzebnie czas bo "ktoś w internecie napisał" :homer:

i jeszcze te 20000 darmowych wiz. Ja pie**ole. Tydzień temu IEC dla Polski rozeszło się w ciągu 30minut bo było ich tylko około 650 sztuk i nie ma pojęcia "darmowa wiza" więc jeszcze raz apeluję- pomyśl zanim napiszesz!!






Jak spoko miasto to poleć jakiś tani nocleg to wbiję na kilka tygodni ;]

bombanaszychmarzeń

2014-02-03, 22:59
No proszę. Wydało się. Gdzie chce uciekać przeciętny( brzydzący się ciapatymi, gejami i socjalistami sadol). Do Kanady lub Norwegii. Jako że zależy mi na rozwoju intelektualnym rodaków pozostawiam wam odkrycie dlaczego jest to ironiczne. Tak tak podatki... politycy złodzieje tak tak... Na pewno podacie pełno beztreściowych argumentów.

Pozdrawiam i życzę udanej podróży.

obrotny

2014-02-03, 22:59
autor tego tematu jest kretynem i citą