18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Gdzie uciekać z tego kraju, apel do sadoli.

Skatedog • 2014-02-03, 22:02
Chciałem podzielić się z Wami drodzy sadole moimi odczuciami i wnioskami na temat tego gdzie, i jak żyć, aby móc żyć godnie.

Zapewne wielu z Was studiuje, jest po studiach albo dopiero nad nimi myśli, ja osobiście uważam że ten kraj nie oferuje ludziom totalnie nic, i raczej się to nie zmieni, dlatego też chciałem przedstawić Wam to ja mam zamiar zrobić, aby móc się wyrwać z tego piekła.

Na samym wstępie chciałem powiedzieć że Polska to piękny kraj, co innego ludzie i władza (Bo zapewne zaraz posypie się fala hejtu jaki to ja jestem niepatriotyczny i be). Ale nie widzę tutaj mojej przyszłości. Wizja pracy za marną kasę, w kraju gdzie wszystko jest nastawione przeciwko obywatelom, i gdzie każdy tylko patrzy jak komuś doj***ć jakoś specjalnie mnie nie przekonuje, dlatego też wybieram się do Kanady.

Dlaczego Kanada?

Otóż co roku oferuje ona w swoim programie, 20 tysięcy darmowych wiz, jest to system który uwzględnia:
-wiek
-znajomość języka
-doświadczenie w pracy
-przydatność dla państwa
-wykształcenie

I wbrew pozorom o wizę dosyć łatwo, jeśli jesteście po studiach, pracowaliście i znacie dobrze angielski.

Dużo słyszę że to przereklamowane, że będę polaczkiem gdzie nikt nie będzie mnie szanować, że pracy tam już wcale nie ma, a złota era już minęła .
Gówno prawda.
Owszem, ludzie którzy wybierają się tam po to żeby pracować na budowie i chlać nie będą zbytnio szanowani, aczkolwiek próg tolerancji jest tam o wiele większy ze względu na wielokulturowość tego państwa.

Jako że Kanada pozwala na podwójne obywatelstwo, już po niezbyt długim czasie, bo po 3 latach można dostać obywatelstwo, lub zdać wcześniej test. Ja osobiście wraz z chwilą dostania Kanadyjskiego obywatelstwa, zamierzam wyrzec się Polskiego. (Już możecie hejtować)

Byłem tam na krótki okres czasu, dokładnie w Ontario. Piękne miasto, mili ludzie, świetne warunki do życia.

Udało mi się dostać pracę (praktycznie z dniem przyjazdu) w sieci sklepów 7/11 - coś jak małe oddziały tesco.
Stawka podstawowa 10-11 dolarów za godzinę, w systemie 6-8 godzinnym.

Praca przyjemna, ludzie uprzejmi. Pracując ok 100h miesięcznie dostawałem tygodniowo po 200-230 dolarów. Jako że udałem się tam za pośrednictwem "helpix" to zakwaterowanie miałem po kosztach bo tylko 50 $ tyg ze wszystkimi kosztami. Traffic passy to wydatek ok 20 dolarów tyg, system komunikacji jest tak dobrze skonstruowany więc pieniądze całkiem dobrze wydane. Po miesiącu pracy wypożyczałem od kumpla samochód, gdyż sam go nie używał. Stary Pontiac którego można kupić za ok 500 dollarów, zalewanie go było czystą przyjemnością z uwagi na naprawdę niskie ceny paliwa a silnik o pojemności 3.7 litra dostarczał naprawdę wiele frajdy.

Co jak co, lecz nawet pracując w "niższej" klasie pracy, zarabiałem przyzwoite pieniądze i mogłem spokojnie wyżyć nie martwiąc się o to że nie starczy mi środków do życia, tu kino, tu jakaś impreza, tu wyjazd do Toronto, żyć nie umierać.

Jeśli się wam spodoba, mogę wrzucić jeszcze trochę info na temat życia tam, oraz warunków. Potraktujcie to jako wersję demo.

Kiwulec

2014-02-03, 23:00
sp***alać i nie wracać... wyrzekać się obywatelstwa?! Tfu sk***ysyy!

Ol...........up

2014-02-03, 23:02
Zgadzam się w stu procentach. Trzeba stąd uciekać jak tylko ma się okazję (a nawet i bez). Najlepiej do kraju spoza UE. Moi faworyci to Kanada, Szwajcaria albo Australia.

M.Kolodziejczyk

2014-02-03, 23:02
Też chętnie dowiem się czegoś więcej. @thorold289, nie podniecaj się tak, polemizuj! Może rzeczywiście skorygujesz niektóre fakty.

sz...........rz

2014-02-03, 23:03
Norwegia, polecam ten kierunek.

KlinikaAborcyjna

2014-02-03, 23:04
Za główkowanie o przyszłości browar się należy ale za to że chcesz się wyrzec polskiego obywatelstwa to murzyński ch*j ci w dupę gnido .

Zabrak

2014-02-03, 23:04
zrobić porządne studia na porządnej uczelni, a nie socjologie w 'Nowosądeckiej Szkole Wyższej ekonomii i nauk społecznych' to i praca jest i pieniądze są. Może jestem szczęściarzem, ale jeszcze nie spotkałem kogoś kto jest biedny bo kraj taki zły, a nie z własnej winy (bo przeca tu i za takie piniondze to mi magistrowi się nie godzi!), nie bronie nikomu emigrować za pracą czy lepszym życiem, ale proszę nie zwalać wszystkiego na państwo, bo nie jest ono jakie jest przez 460 osób...

bob_gardener

2014-02-03, 23:05
polnocna walia , trawka , praca , lsd zapraszam, :)

lordes

2014-02-03, 23:06
ta zostawmy ten kraj za który walczyli nasi dziadkowie Tuskom,Kaczorom i innym świnią.Może zamiast uciekać trzeba w końcu zebrać się w szeregi i walczyć a nie tylko iść tą łatwą drogą przez całe życie.

avanax

2014-02-03, 23:06
Sosnowiec kiedy przeprosiny za "Gharotief"?

fabiothethird

2014-02-03, 23:06
Forum patriotów k***a.

Jak jesteście patałachami to wyjeżdżajcie. Jak spojrzycie na mój podpis to zauważycie, że skończyłem tak wyszydzaną politologię, a tak się składa, że obecnie to nie ja szukam pracy, a praca szuka mnie. Skończyłem dobre studia, obecnie robię 3 podyplomówkę i zwyczajnie jestem dobry w tym co robię. Jak ktoś ma mózg i potrafi go używać to da sobie radę.

sidian

2014-02-03, 23:07
lordes napisał/a:

ta zostawmy ten kraj za który walczyli nasi dziadkowie Tuskom,Kaczorom i innym świnią.Może zamiast uciekać trzeba w końcu zebrać się w szeregi i walczyć a nie tylko iść tą łatwą drogą przez całe życie.



Najpierw to się trzeba nauczyć pisać :) .

A jeśli chodzi o zostawianie kraju, to wybacz, ale ile można głosować i ciągle być przegłosowywanym przez ludzi, dla których bezpieczeństwo jest najważniejsze i są gotowi oddać 70% pensji w różnych podatkach, byle dostać obietnicę, że jeśli stracą pracę, to dostaną przez dwa miesiące zasiłek, który nie starczy im na bułkę z masłem?

cz...........00

2014-02-03, 23:07
Co za popie**olony kraj w którym żyjemy. Zamiast zatrzymywać obywateli dajac im w miare normalne zycie klasa rządząca robi tak żeby ludzie mieli coraz więcej powodów do opuszczenia kraju.
Ciekawe kiedy rząd wpadnie na pomysł zamkniecia granic przecież ktoś musi zostać i pracować na kapitalistow rodzimych... a jak ludzie uciekna nie bedzie kogo wyzyskiwac.

Michal1391

2014-02-03, 23:09
ktoś napisał, że do Norwegii uciekać przed ciapatymi? Chyba kraje pomyliliście, na każdym kroku araby, pakistańcy, somalijczycy. Na osiedlach bloków nie trudno spotkać np dwóch somalijczyków z maczetami albo araba prowadzącego kozę do mieszkania. Wiec jeśli ktoś ma jeszcze w zamyśle uciekać przed nimi do Norwegii to lepiej zostańcie w domu.

wrobel242424

2014-02-03, 23:10
no tak, najlepiej sp***olmy stąd wszyscy

thorold289

2014-02-03, 23:10
M.Kolodziejczyk, ale z czym lub kim polemizować? Odnisłem się już w kilku słowach do bzdur napisanych w temacie, a tu dłuższy wywód jest potrzebny. Jak będą chętni to mogę się rozpisać jak to naprawdę wygląda, ale postawcie jakieś konkretne pytania, bo raczej nie odczuwam potrzeby dzielenia się moimi problemami w Kanadzie.