18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co pan taki zdenerwowany?

Halman • 2018-03-02, 15:26


silnie przestraszony rowerzysta pyta czy ma zrobić słonia

saves

2018-03-02, 18:21
Nie zamierzam oglądać jakiegoś gościa, który robi w sieci gównoburzę z powodu kontroli. To jakiś jutuber czy ch*j wie co i pewnie promuje swój kanał.

himen85

2018-03-02, 18:46
usz gdybym ja był policjantem eh

łapówki to bym brał od kazdego, lał bym też pałą nie posłusznych
surowo bym wami rządził

Timitum

2018-03-02, 19:33
@up widzę, że ci koledzy dokuczali w szkole. Przykra sprawa.

czakalakax

2018-03-02, 19:38
mogli od razu numery najpierw sprawdzic a nie goscia prawie ze rozebrali.

mi...........88

2018-03-02, 19:41
Szczerze? Bardzo nie podoba mi sie nasz stosunek do policji (owszem oni też nie są bez winy, ale chyba największą ich winą jest to, że są jakby spadkobiercą MO). Wszyscy zachowują się tak jakby dalej żyli w komunie - brakuje szacunku do Policji. Chce skontrolować - ma prawo. Ma prawo bo stoi na staży bezpieczeństwa mojego i społeczeństwa, bo mnie skontroluje i nic nie znajdzie, ale skontroluje kogoś innego - i może akurat zapobiegnie jakieś tragedii? Owszem może to mrzonka i utopia, ale chyba czas zacząć i to zacząć od siebie?

siwybis

2018-03-02, 19:49
@up

Ja pie**olę, mentalność niewolnika...

R41NM4N

2018-03-02, 19:52
@upup gówno ma nie prawo, w Polsce obowiązuje domniemanie niewinności, a skoro stoją na straży prawa jak to nazwałeś to niech go przestrzegają w pierwszej kolejności. Na szacunek społeczeństwa trzeba sobie zapracować baranie.

adamZjeb

2018-03-02, 19:54
Książki pewnie o przemocy, powinni ch*jka odstrzelić ostrzegawczym szczałem

Siberian_Meat_Grinder

2018-03-02, 20:06
Crazy_Edek napisał/a:

krzyks, może szukał sekatora, albo coś w tym stylu i ch*j dupa... z nimi nie wygrasz, ale co do dokumentów tożsamości to trzymać w ręku i ch*j.




art. 65 § 2 KW stanowi, że:

Cytat:

...kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1.



(w §1 jest mowa m.in o tożsamości własnej lubi innej osoby)

a co oznacza wyróżnione słowo?

za SJP:

Cytat:

udzielić — udzielać
1. «dać lub użyczyć czegoś»
2. «umożliwić uzyskanie czegoś»
3. «wyrazić zgodę na coś»



natomiast słowo dać:

Cytat:

dać

1. przekazać coś komuś, ofiarować, wręczyć, powierzyć itp.;
2. dać się:
a) pozwolić się oszukać, pokonać itp.;
b) być możliwym; można



Ja wiem, że legitymowanie to czynność zajmująca czas, ale po co robić problemy, jeżeli nie ma się niczego na sumieniu? Każdy narzeka, że "rower ukradli, telefon zaj***li, policja ch*ja robi i pewnie nie znajdą". A jak policja próbuje szukać, to lament i drama na forum, że "jak to, jakim prawem moje wolności ograniczają". Polski naród ...

generalissimus

2018-03-02, 20:09
@R41NM4N
zanim zaczniesz wyzywać kogokolwiek od baranów, sam się doedukuj. Domniemanie niewinności tak - ale podczas procesu karnego.

Wiewór

2018-03-02, 20:16
Policjantka ubrana niezgodnie z regulaminem. Brak czapki.
Nie można tak po prostu zatrzymać kogoś i sprawdzać czy ma kradziony rower, później go przeszukiwać. Muszą mieć uzasadnione podejrzenie, żeby zrobić to wszystko. Policja ma stać na strazy prawa a samemu je łamać.

Jak wam to nie przeszkadza to znaczy, że pomimo, że minęło 28 lat od transformacji ustroju to wasze mózgi dalej tkwią w komunie.

To taki krak jest. Władza wyciera dupę Konstytucja, sądy wydaja wyroki niezgodne z prawem, policja łamie prawo to i zwykły Kowalski ma również wyj***ne.

The_Generat

2018-03-02, 20:17
nie wiem o co "halo", jakby kolesiowi rower zaj***li to pewno by chciał, żeby innych w ten sposób kontrolowali

temat bez sensu na sadola, chyba, że ktoś odszuka zdjęcia z wakacji pani posterunkowej

mogą być top-less, down-less, all-less i lez

mi...........88

2018-03-02, 20:18
Ja wiem, że legitymowanie to czynność zajmująca czas, ale po co robić problemy, jeżeli nie ma się niczego na sumieniu? Każdy narzeka, że "rower ukradli, telefon zaj***li, policja ch*ja robi i pewnie nie znajdą". A jak policja próbuje szukać, to lament i drama na forum, że "jak to, jakim prawem moje wolności ograniczają". Polski naród ...

i właśnie o to chodzi

Budrys2000

2018-03-02, 20:20
Policja jest potrzebna, ale poziom intelektualny ludzi tam zatrudnianych nierzadko woła o pomstę do nieba.
Jak mi opie**olili dom, to gość z kryminalnej spisujący jakiś dokument pytał co chwilę "jak się pisze ...", "jak to się nazywa..." itp.
Mam trzech "kolegów" w policji, każdy z nich był "kopany po dupie" w podstawówce, żaden z nich nie radził sobie z dziewczynami, a w liceum chodzili z mamami kupować spodnie.

Siberian_Meat_Grinder

2018-03-02, 20:21
Abraxus napisał/a:

Policjantka ubrana niezgodnie z regulaminem. Brak czapki.



brak czapki wynika z faktu, że sytuacja była dynamiczna - trzeba było szybko wysiadać, bo rowerzysta mógł próbować ucieczki. Żadna dyscyplinarka jej za to nie grozi. Razi natomiast fakt, że aspirant trzyma łapska w kieszeniach pokazując tym samym szacunek dla legitymowanego człowieka. Dodatkowo ... jeżeli już się czepiać umundurowania, to policjantka (gdy sytuacja się klaruje) nakłada NIEREGULAMINOWĄ czapkę zimową. Poza tym, wg rozporządzeń funkcjonariusze w patrolu muszą być ubrani jednakowo - a w tym przypadku tak nie jest - aspirant nosi bejsbolówkę, posterunkowa czapkę zimową :)

Budrys2000 napisał/a:

Policja jest potrzebna, ale poziom intelektualny ludzi tam zatrudnianych woła o pomstę do nieba.



bo w policji takich ludzi potrzeba - niezbyt ambitnych, wykonujących polecenia. Mądry i chcący się rozwijać człowiek jest zagrożeniem dla etatu ... podobnie jest w wojsku.

Dodatkowo teraz będzie już tylko gorzej - chętnych do policji brak, a po likwidacji przywilejów mundurowych (które były jedyną motywacją do przyjęcia się) żaden rozsądny człowiek tam do pracy za takie pieniądze nie pójdzie.

Budrys2000 napisał/a:

Mam trzech "kolegów" w policji, każdy z nich był "kopany po dupie" w podstawówce, żaden z nich nie radził sobie z dziewczynami, a w liceum chodzili z mamami kupować spodnie.



taki argument ... ja również mam kilku kolegów w policji. Jeden rok temu dostał się ze SPAPu do GROMu (pozdro Kamil, wiem, że tu zaglądasz :) ). Inny jest informatykiem, który spełnia się w cyberprzestępczości. Kolejny jest oficerem łącznikowym w Londynie ... nie ma reguły - w jakim towarzystwie się obracasz, takich masz kolegów :amused: