18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

De...........12

2012-12-08, 01:02
Jest to książka niezwykle kunsztowna, bogata w gatunki literackie, które były adaptowane przez późniejsze epoki; posługuje się ona wyrafinowanymi metaforami i porównaniami, które budują niezwykłe znaczenia. Jest to nadal księga tajemnicza, ponieważ zawarta w niej symbolika podsuwa tak wiele możliwości interpretacji, że ludzki rozum nie jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu. Poza tym przekaz, jaki oferuje nam Biblia jest tak głęboki, że bez niej kultura europejska byłaby znacznie uboższa.



źródło ściąga.pl

Tak to jest jak ktoś chce na siłę być inteligentny .

dziarski

2012-12-08, 01:09
@~Bambi~ no sadysta z ciebie jak ch*jem strzelił. k***a o nie, pognie się okładka i co teraz ! Książce trzeba oddać szacunek w końcu to j***ny papier, skąd weźmiesz drugi taki, już pewnie biblii nigdzie nie dostaniesz dzisiaj.

sa...........os

2012-12-08, 01:11
Cytat:

Jesteś błaznem roku. Gratulujemy nauczenia się kombinacji ctrl+c ctrl+v.


...i reszta.

Ctrl+c i ctrl+v wystarczyło mu by strollować z 10 osób. A założę się że jeszcze kolejne 30 dojebie podobnym tekstem.

KKdemona

2012-12-08, 01:25
Haha ciekawe czy ktoś z was przeczytał chociaż jedną księgę Biblii ?? Naprawdę niektóre fragmenty są bardzo dobre i pouczające, polecam "Mądrość Syracha". Ten utwór opowiada o kolesiu który podczas swojego życia dużo podróżował i dzięki temu zdobył ogromną wiedzę na temat relacji między ludzkich i wykreował swój światopogląd na temat jak żyć godnie i czerpać radość z tego co się robi. Możecie mi wierzyć lub nie ale prawdy w niej zawarte są uniwersalne i można je odnieść do dzisiejszych czasów (aż sam się zdziwiłem jak trafne są tam spostrzeżenia) choć księga została stworzona ponad 20 wieków temu. Drugą wartą uwagi jest Księga Koheleta która w szerokim streszczeniu mówi o "marności świata" i także jest bardzo trafna.

Każdy pewnie kto chciał zacząć czytać Biblię zaczynał od Apokalipsy św Jana, jednak by zrozumieć choć po części tą księgę i być może przesłanie jakie niesie należy przeczytać kilkanaście różnego rodzaju opracowań tłumaczących samą symbolikę. Dlatego część ludzi może uważać ,że nie jest godna uwagi.

Barejski

2012-12-08, 01:33
Bambi~ napisał/a:

Proponuję najpierw przeczytać biblię zanim zaczniecie wypisywać takie smuty jak powyżej.

bliblia drodzy młodzi ateiści i prześmiewcy to księga nie tylko o Bogu. Zawiera ona całe bogactwo wzorów zachowań ludzkich, ale też tematów, opowieści, toposów. Jest obfita w symbole, alegorie; posługuje się piękną stylistyką, frazeologią i obrazowością. Jest to książka niezwykle kunsztowna, bogata w gatunki literackie, które były adaptowane przez późniejsze epoki. Posługuje się ona wyrafinowanymi metaforami i porównaniami, które budują niezwykłe znaczenia. Jest to nadal księga tajemnicza, ponieważ zawarta w niej symbolika podsuwa tak wiele możliwości interpretacji, że ludzki rozum nie jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu. Poza tym przekaz, jaki oferuje nam Biblia jest tak głęboki, że bez niej kultura europejska byłaby znacznie uboższa.

Tak samo jak "Panem Tadeuszem", "Mistrzem i Małgorzatą" czy "Ojcem Chrzestnym", tak samo nie wykorzystałbym biblii jak na zdjęciu powyżej.



http://quiz.cytatybiblijne.pl/

Szach mat.

vizjerei

2012-12-08, 02:18
Bambi~ napisał/a:

Proponuję najpierw przeczytać biblię zanim zaczniecie wypisywać takie smuty jak powyżej.

bliblia drodzy młodzi ateiści i prześmiewcy to księga nie tylko o Bogu. Zawiera ona całe bogactwo wzorów zachowań ludzkich, ale też tematów, opowieści, toposów. Jest obfita w symbole, alegorie; posługuje się piękną stylistyką, frazeologią i obrazowością. Jest to książka niezwykle kunsztowna, bogata w gatunki literackie, które były adaptowane przez późniejsze epoki. Posługuje się ona wyrafinowanymi metaforami i porównaniami, które budują niezwykłe znaczenia. Jest to nadal księga tajemnicza, ponieważ zawarta w niej symbolika podsuwa tak wiele możliwości interpretacji, że ludzki rozum nie jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu. Poza tym przekaz, jaki oferuje nam Biblia jest tak głęboki, że bez niej kultura europejska byłaby znacznie uboższa.

Tak samo jak "Panem Tadeuszem", "Mistrzem i Małgorzatą" czy "Ojcem Chrzestnym", tak samo nie wykorzystałbym biblii jak na zdjęciu powyżej.




pie**olisz pan trzy po trzy...

NafazowanyKoleś

2012-12-08, 02:22
Bambi~ napisał/a:



Tak samo jak "Panem Tadeuszem", "Mistrzem i Małgorzatą" czy "Ojcem Chrzestnym", tak samo nie wykorzystałbym biblii jak na zdjęciu powyżej.




A zrób tak. Wyjeb sentymenty (kolejny z dziwnych tworów cywilizacji) do pieca i patrz co ci zostaje.

Zajebista zakładka pod drzwi której codziennie drukuje się kolejne tysiące sztuk. Używasz do tego materiału, nie treści.

:idzwch*j:

infernoth

2012-12-08, 02:32
Tora/Stary Testament (Pięcioksiąg Mojżeszowy)

"5 wywołali Lota i rzekli do niego: Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić! 6 Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, 7 rzekł im: Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku!* 8 Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!" kr 19 5-8

Lot daje swoje córki, dziewice zgwałcić żeby ocalić swoich gości. Później rodzina tego człowieka jako jedyna zostaje uratowana z zagłady (no prawie, ale kto czytał to wie co się stało później)...


"6 Juda wziął dla swego pierworodnego syna, Era, żonę imieniem Tamar. 7 Ponieważ Er, pierworodny syn Judy, był w oczach Pana zły, Pan zesłał na niego śmierć. 8 Wtedy Juda rzekł do Onana: «Idź do żony twego brata i dopełnij z nią obowiązku szwagra, a tak sprawisz, że twój brat będzie miał potomstwo»*. 9 Onan wiedząc, że potomstwo nie będzie jego, ilekroć zbliżał się do żony swego brata, unikał zapłodnienia*, aby nie dać potomstwa swemu bratu. 10 Złe było w oczach Pana to, co on czynił, i dlatego także zesłał na niego śmierć*". kr 38 6-10

Przymus (?) rozmnażania się i niezrozumiała niechęć do pierworodnych. Bóg każe mężczyznę, bo ten nie zapładnia żony swego brata...


w księdze kapłańskiej jest:
"Poświęcenie przez "cherem"

28 Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako "cherem": człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego - to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde "cherem" jest rzeczą najświętszą dla Pana. 29 Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako "cherem", nie może być wykupiony. Musi on być zabity*".

cherem jest to "1. klątwa za naruszenie przepisów religijnych w judaizmie 2. poświęcenie rzeczy lub osoby jako tabu".

w 4 wydaniu Biblii Tysiąclecia jest komentarz: "Mowa o klątwie oficjalnej (por. Wj 22,19; Pwt 7,2; Pwt 13,16), bo ofiary z ludzi były zakazane przez prawo."

__________________________________________________
Nowym Testamencie

Łukasz 14:26
"Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem".

1 Jan 3:15
"Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą, a wiecie, że żaden zabójca nie nosi w sobie życia wiecznego".

Apokalipsa św. Jana 21:8
"A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga".

W ewangelii Wg Łukasza, aby zostać uczniem Jezusa trzeba nienawidzić A, B, C,... z kolei wg Jana nienawiść jest równa zabójstwu. W Księdze Objawienia natomiast jest mowa, że zabójcy są zsyłani do piekła, aby tam przez wieczność cierpieć męczarnie. A to ci zagwostka. Czekam na interpretacje...


"1 Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: 2 "Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem" 3 On im odpowiedział: "Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji? 4 Bóg przecież powiedział: Czcij ojca i matkę oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie. 5 Wy zaś mówicie: "Kto by oświadczył ojcu lub matce: Darem [złożonym w ofierze] jest to, co dla ciebie miało być wsparciem ode mnie, 6 ten nie potrzebuje czcić swego ojca ni matki". I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. 7 Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: 8 Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. 9 Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi". " Mat. 15:1-9

Jezus wypomina Żydom wybiórcze przestrzeganie praw i ich rytualizm (zresztą bardzo słusznie), ale z kolei nie stawia w wątpliwość prawa, które nakazuje zabicie kogoś. a szkoda... ;)

Jest tego więcej, ale to już zachęcam do lektury. Widać, Biblia, Tora, ale też Talmud, Koran nie niosą ze sobą zbyt wielu wartości moralnych. Ba, zawierają wiele rzeczy jednoznacznie niemoralnych, ale to przecież wynik złej interpretacji... prawda?

Sorg

2012-12-08, 03:48
siwy66 napisał/a:

Biblia ? Ch*owe nie czytałem.



Dziękujemy. Na tym skończyłem czytać. :idzwch*j:

Fullmoon

2012-12-08, 05:11
ssijpaukem napisał/a:

koran jest szerszy, to by drzwi były dokładniej otwarte... ale wtedy to pewnie bałbyś się wstawić je do netu... kozaczku



ale takie komentarze sa bez sensu... tak jak "zrób zrób to bo jak nie to jestes cieniak"... wracaj do podstawówki...

wst91 napisał/a:



Ja pie**ole. widzę ekspert sie znalazł. Biblia to jedno z największych dzieł literackich świata i nie ma tu znaczenia nawet to czy jest sie wierzacym czy ateistą (czyt. błaznem).



błaznami to sa wlasnie ci owi wierzacy, ktorzy mają takie same zdanie jak kościół który im je narzucił. z katolikiem nie da sie dyskutowac normalnie czy porozmawiac. ich argumentacja jest prosta: "ja mam racje i ch*j", a jak zapytasz takiego czemu ma racje to odpowie to samo. :homer:

Luck95

2012-12-08, 05:59
Butthurt mode on

sawbur

2012-12-08, 07:12
Książka to książka, na ch*j drążyć temat?
Nie jest to jakiś jeden z dziesięciu unikalnych egzemplarzy na świecie, tylko taki, który można kupić w każdej księgarni...

~Bambi~

2012-12-08, 07:59
Owszem skopiowałem część wypowiedzi ze strony, gdyż nie miałem czasu pisać aż tyle. Skopiowałem natomiast ten fragment, który uważam za zgodny z moim przekonaniem. Dla was skopiowanie jakiegoś fragmentu to zaraz bezmózgie kopiowanie, brak własnego zdania itd. A to jest włąsnie moje zdanie. biblia ma swoje wady, ale ma również wiele zalet jako lektura, czy chcecie tego czy nie. To jest wasz problem, że krytykujecie wszystko i wszystkich, wyszukując słabe punkty i głosząc, że tylko na nich coś się opiera.

Nie jestem ani ateistą, katolikiem, muzułmaninem ani wyznawca jakiejkolwiek innej religii obecnego świata. Przeczytałem biblię z ciekawości i nie żałuję. Większość z was jak dorośnie, też może otworzy umysł na poznawanie świata z różnych perspektyw.

Ateiści jako światli ludzie powinni teoretycznie być bardziej otwarci na rozmowę niż "katole" i "fanatycy religijni. Coraz częściej jednak widzę, że niczym internetowi ateiści nie różnią się od ludzi wierzących (fanatycznie). Jak to użyszkodnik FullMoon napisał "błaznami to sa wlasnie ci owi wierzacy, ktorzy mają takie same zdanie jak kościół który im je narzucił. z katolikiem nie da sie dyskutowac normalnie czy porozmawiac. ich argumentacja jest prosta: "ja mam racje i ch*j", a jak zapytasz takiego czemu ma racje to odpowie to samo." Ten sam schemat :-?

Siddie

2012-12-08, 09:36
A potem płacz, bo araby zabraniają robić bożego narodzenia we Francji ...

golip

2012-12-08, 09:46
@ ~Bambi~, zgadzam się z Tobą w 100%. Coraz rzadziej można spotkać osobę, nieważne czy wierzącą czy nie, z którą można by normalnie porozmawiać o religii. Większość pluje jadem na zasadzie "kościół zły, pedozoonekrofile, złodzieje a biblią można sobie dupę podetrzeć" lub w drugą stronę "Boga w sercu nie masz to w piekle zgnijesz". Żadnej empatii czy chociaż próby wysłuchania drugiej strony aby móc się zgodzić lub nie, tak normalnie bez jadu.