18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

siwy66

2012-12-08, 00:21
@Grzechu k***a weź nie bluźnij bo do nieba nie pójdziesz poj***ło cie ?

Spoon9

2012-12-08, 00:22
~Bambi~ się rozpisał i wszyscy dają piwka jak automaty...nie jestem za tym by używać jakiejkolwiek książki (tak, zmierzchu i coelho też) w ten sposób ale biblia...biblia hamowała i to dość skutecznie rozwój czegokolwiek w europie i robi to w sumie do dzisiaj robiąc za klucz w rękach kościoła, ale jeśli ktoś ma inteligentnych rodziców to sobie poradzi w życiu i bez tych bzdurnie oczywistych rzeczy, rozsądek ludzie, rozsądek

sowka2301

2012-12-08, 00:22
siwy66 :
"Biblia? Ch*owe nie czytałem. " - tym mnie rozpie**oliles na samym starcie. Chciałeś zabłysnąć, coś nie wyszło. Jednak może przeczytaj, później postaraj się zebrać jakies argumenty, może wtedy Twoja opinia będzie ciekawa i poparta czymkolwiek...

Mama Cie nie wypisała z lekcji religii, ale z polskim chyba nie robiła większych probemow, co?



Sz...........an

2012-12-08, 00:24
sowka2301 napisał/a:

siwy66 :
"Biblia? Ch*owe nie czytałem. " - tym mnie rozpie**oliles na samym starcie. Chciałeś zabłysnąć, coś nie wyszło. Jednak może przeczytaj, później postaraj się zebrać jakies argumenty, może wtedy Twoja opinia będzie ciekawa i poparta czymkolwiek...

Mama Cie nie wypisała z lekcji religii, ale z polskim chyba nie robiła większych probemow, co?




Hehe, a najgorsze, że na sadolu roi się od tego typu "specjalistów" :)

furion

2012-12-08, 00:26
Ja mam pytanie ? Jak napiszę książkę w której będzie wiele niezrozumiałych i wręcz niemożliwych rzeczy i zdarzeń, to ludzie będą ją interpretować jako religię ? Tylko dzięki temu że chrześcijanie mieli lepszą broń i taktykę w podbojach świata, tylko dlatego ta religia jest taka święta. Gdyby obecnie to nie my tylko Aztekowie nas najechali, każdy kto mówił by o monoteizmie byłby wrzucony do pieca. Sory ale jak dla mnie to to prostu jedna wielka książka fantasy. (nic dziwnego że Tolkien się nią inspirował)

siwy66

2012-12-08, 00:29
Co mi k***a z takiej ksiazki powiedz mi ? Co ona wprowadzi do mojego zycia ? Była z pewnością nie idealnie przetłumaczona. Przerobiona żeby wyciągać hajs. Wole sobie przeczytać fantasy Sapkowskiego poczytać. Jak myślisz jak za 2000lat znajdą powiedzmy Harrego Pottera to będą go uznawać za boga ? Voldemort jest masz k***a szatana. Niby wszystko sie zgadza.

zaba711

2012-12-08, 00:34
Bambi~ napisał/a:

Proponuję najpierw przeczytać biblię zanim zaczniecie wypisywać takie smuty jak powyżej.

bliblia drodzy młodzi ateiści i prześmiewcy to księga nie tylko o Bogu. Zawiera ona całe bogactwo wzorów zachowań ludzkich, ale też tematów, opowieści, toposów. Jest obfita w symbole, alegorie; posługuje się piękną stylistyką, frazeologią i obrazowością. Jest to książka niezwykle kunsztowna, bogata w gatunki literackie, które były adaptowane przez późniejsze epoki. Posługuje się ona wyrafinowanymi metaforami i porównaniami, które budują niezwykłe znaczenia. Jest to nadal księga tajemnicza, ponieważ zawarta w niej symbolika podsuwa tak wiele możliwości interpretacji, że ludzki rozum nie jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu. Poza tym przekaz, jaki oferuje nam Biblia jest tak głęboki, że bez niej kultura europejska byłaby znacznie uboższa.

Tak samo jak "Panem Tadeuszem", "Mistrzem i Małgorzatą" czy "Ojcem Chrzestnym", tak samo nie wykorzystałbym biblii jak na zdjęciu powyżej.


Mam nadzieję że to z ironią no ale jak by nie to ...
Tylko Moj nie drogi nie kolego, zwróć uwagę że Biblia jest jednym z symboli fanatyzmu u nas w kraju, a jego zawartość jest czysto praktycznie samą fantazją jakiegoś człowieka którego to "dzieło" zostało uznane za coś ponad wszystko i nazwano coś na wzór "słowa bożego" ... jak dla mnie biblii nie powinieneś porównywać nawet z gazetą FAKT, bo w owej gazecie jest więcej prawdy (ale pomijając tą prawdę ... w końcu są książki fantastyczne) to nie jest jednym z symboli fanatyzmu. Ba jak by było tego mało BIBLIA miesza w ludzkich głowach przez co ich rozumy są bardziej wypaczone niż powinny (głupieją i z tego też powodu powstaje fanatyzm)

PS. Nie wierzę i nie uwierzę puki sam wasz BÓG nie zejdzie i mi się nie przedstawi ... czego pewnie i tak nie uczyni (trzeba być prawdziwym a nie fantastycznym).
Chciałbym jeszcze pozdrowić jeśli można wszystkich katolików, muzułmanów, zielonoświątkowców i wszystkich ludzi wierzących oraz ateistów którzy są ateistami ale nie potrafią uargumentować swego wyboru.

unf

2012-12-08, 00:37
Cytat:

„Bóg Starego Testamentu to chyba jeden z najmniej sympatycznych bohaterów literackich: zawistny (i dumny z tego), małostkowy i niesprawiedliwy typ, z manią na punkcie kontrolowania innych i niezdolny do wybaczania, mściwy i żądny krwi zwolennik czystek etnicznych, mizogin, homofob i rasista, dzieciobójca o skłonnościach ludobójczych (oraz morderca własnych dzieci przy okazji), nieznośny megaloman, kapryśny i złośliwy tyran. Ci z nas, którzy od najwcześniejszego dzieciństwa się z nim stykają, nie dostrzegają tego horroru. Dopiero błogosławiona niewiedza stwarza odpowiednią perspektywę.”
- Richard Dawkins (z książki Bóg urojony)



bog - typek, ktory stworzyl czlowieka by ten sie rozmnazal i rzadzil na Ziemi. Zaraz po tym wyj***l go z raju, nastepnie utopil 99,9% populacji by wreszcie wyslac synka na smierc i zadac od ludzi zadoscuczynienia za to :D

Pomijajac juz akcje typu "wez noz i zabij syna, bo jak nie to sie obraze" z Abrahamem.

Pieeeekna i madra ksiazka :roll:

Black-Sheep

2012-12-08, 00:38
Żal mi was, tak łatwo się daliście strollować.

Darkeduar

2012-12-08, 00:41
Bambi~ napisał/a:

Proponuję najpierw przeczytać biblię zanim zaczniecie wypisywać takie smuty jak powyżej.

bliblia drodzy młodzi ateiści i prześmiewcy to księga nie tylko o Bogu. Zawiera ona całe bogactwo wzorów zachowań ludzkich, ale też tematów, opowieści, toposów. Jest obfita w symbole, alegorie; posługuje się piękną stylistyką, frazeologią i obrazowością. Jest to książka niezwykle kunsztowna, bogata w gatunki literackie, które były adaptowane przez późniejsze epoki. Posługuje się ona wyrafinowanymi metaforami i porównaniami, które budują niezwykłe znaczenia. Jest to nadal księga tajemnicza, ponieważ zawarta w niej symbolika podsuwa tak wiele możliwości interpretacji, że ludzki rozum nie jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu. Poza tym przekaz, jaki oferuje nam Biblia jest tak głęboki, że bez niej kultura europejska byłaby znacznie uboższa.

Tak samo jak "Panem Tadeuszem", "Mistrzem i Małgorzatą" czy "Ojcem Chrzestnym", tak samo nie wykorzystałbym biblii jak na zdjęciu powyżej.



http://www.bryk.pl/teksty/gimnazjum/j%C4%99zyk_polski/lektury/1151-biblia_jako_dzie%C5%82o_uniwersalne_i_ponadczasowe.html

A jak by ktos pomyslal ze ty to pisales !?

sowka2301

2012-12-08, 00:42
siwy66 spokojnie, dzieci pobudzisz.

za 2000 lat gowno znajda, nie książki właśnie przez ludzi Twojego pokroju, a Harry'ego Pottera to Ty pewnie tylko w kinie widziałeś.
Człowieku zastanów sie do cholery, o czym piszesz. Poprzyj czymś te swoje argumenty, bo póki co pieprzysz jak potłuczony.

Co sie zgadza? Jeśli nawet za te 2000 lat znaleźliby no niech ci bedzie harry'ego, to skad Twoje twierdzenie, ze religia będzie polegała na tym, na czym dzisiaj polega? Tzn na walce dobra ze złem itp?
Patrząc na zachowanie ludzi dzisiaj szczerze watpie, zeby za ileś tam lat chcieli w ogóle sie zagłębiać w jakieś "stare pisemka" z naszych czasów.

wst91

2012-12-08, 00:45
zaba711 napisał/a:


Mam nadzieję że to z ironią no ale jak by nie to ...
Tylko Moj nie drogi nie kolego, zwróć uwagę że Biblia jest jednym z symboli fanatyzmu u nas w kraju, a jego zawartość jest czysto praktycznie samą fantazją jakiegoś człowieka którego to "dzieło" zostało uznane za coś ponad wszystko i nazwano coś na wzór "słowa bożego" ... jak dla mnie biblii nie powinieneś porównywać nawet z gazetą FAKT, bo w owej gazecie jest więcej prawdy (ale pomijając tą prawdę ... w końcu są książki fantastyczne) to nie jest jednym z symboli fanatyzmu. Ba jak by było tego mało BIBLIA miesza w ludzkich głowach przez co ich rozumy są bardziej wypaczone niż powinny (głupieją i z tego też powodu powstaje fanatyzm)

PS. Nie wierzę i nie uwierzę puki sam wasz BÓG nie zejdzie i mi się nie przedstawi ... czego pewnie i tak nie uczyni (trzeba być prawdziwym a nie fantastycznym).
Chciałbym jeszcze pozdrowić jeśli można wszystkich katolików, muzułmanów, zielonoświątkowców i wszystkich ludzi wierzących oraz ateistów którzy są ateistami ale nie potrafią uargumentować swego wyboru.




Ja pie**ole. widzę ekspert sie znalazł. Biblia to jedno z największych dzieł literackich świata i nie ma tu znaczenia nawet to czy jest sie wierzacym czy ateistą (czyt. błaznem).

siwy66

2012-12-08, 00:56
@sowka. Dobrze niech nie szukają. Jeśli wogóle za 2000lat nasza istota będzie istnieć. Historia i tak niczego nie uczy. Ile nas dzieli od kolejnej wojny ? 50-30-80 lat ? Po co mają szukać ? Znajdą raporty z 2 Wojny Światowej ile ludzi pozabijano. No i co z tego jak i tak beda dalej sie napie**alac bo mu sie murzyn nie podoba. Padł jakiś typ na krzyżu za nas wszystkich. Możliwe że założeniem tej ksiązki w tamtych czasach było zjednoczenie nas. Niestety nie wyszło większośc wojen w średniowieczu pod pretekstem religi. Mamy "BUGA" w tym świecie a nie Boga. Chyba coś nie pykło ?

Rafao

2012-12-08, 01:01
Biblia w pigułce, dla tych którzy jej nie znają. Jest to księga, która pozwala zwykłemu człowiekowi wyzwolić się spod jarzma ego, co ostatecznie owocuje oświeceniem. Niesie przesłanie, które zawarte jest w najnowszych produkcjach kinowych takich jak "labirynt fauna" czy "avatar". Dzieje się tak dlatego, że zawarta tam mądrość jest uniwersalna i powinna być znana każdemu człowiekowi na Ziemi. Dla tych którzy nie interesują się tematem dodam, że oprócz Biblii także Kabała jak i Buddyzm (oraz wiele innych systemów filozoficznych) uczą jak poradzić sobie ze swoim ego i jaka w tym wszystkim jest rola cierpienia.