18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Posiadanie Broni

BarnabaTheDog • 2012-09-14, 16:36
Na głównej pojawiła się dyskusja na temat posiadania broni. Chciałem wam przedstawić zdanie TEGO tu na dole faceta, który według mnie bardzo dobrze gada. Dodam, że koleś jest byłym komandosem (spadochroniarze, bordowe berety, grupa (szturmowa/strzelców).

Pan Chmielo ma bardzo flegmatyczny sposób mówienia, co więcej dość nie dbały, ale słucha się go jak wujka z armii.

Więcej od siebie nie dodam, bo koleś właściwie wysyca ten temat, jeżeli chodzi o aspekt Polski.


Pener

2012-09-14, 16:48
sam to wstawiłeś w komentarzu...

BarnabaTheDog

2012-09-14, 17:08
Z komentarzy usunięte, więc z łaski swojej weź to przywróć.

witex811

2012-09-14, 17:37
Kiedyś mi ktoś mądry powiedział:

"Najlepsza broń to taka, którą kupujesz, posiadasz i nigdy jej nie używasz. Wtedy wiesz, że spełniła swoje zadanie".

Wielkie piwo dla Pana Chmiela, bo wreszcie ktoś powiedział prawdę na ten temat.

_R...........s_

2012-09-14, 18:06
Można tak się spierać i spierać, ale po ch*j. Tak szczerze, ilu z was teraz potrzebuje w ogóle gazu by czuć się bezpiecznym, albo ćwiczy sztuki walki i dalej się cipi chodzić po ulicy? Poza tym, co wy k***a myślicie że broń to jakaś zabawka? Że pojedziecie na jakąś wiejską dyskotekę, i nikomu nie odpie**oli. Już teraz są pojeby napie**alający się na siekiery. Broń to jest ogromna odpowiedzialność, dlatego trzeba do niej dorosnąć.

Poza tym, pewnie 90% tych zwolenników broni, nawet sobie nie zadało trudu sprawdzenia co trzeba spełnić by legalnie kupić jakąkolwiek broń palną i myślą że to jest jakieś kurewsko niemożliwe. Jak ktoś naprawdę potrzebuje, to legalnie taką broń dostanie, nawet bez większych starań.

A co do samego gościa, to trochę pie**oli. Rzeczywiście broń daje wch*j bezpieczeństwa, szczególnie w Somalii. Takie k***a dobieranie sobie przykładów, co komu pasuje. Z drugiej strony można podać przykład Szwajcarii. Wszystko zależy od ludzi. Jeśli dookoła panuje bieda, jest dużo napięć i ludziom odpie**ala, dobrze jest ograniczyć dostęp do broni. Lepiej żeby się napie**alali kamieniami, niż rozstrzeliwali.

Plus ciekawy artykuł:
http://m.newsweek.pl/spoleczenstwo,-bron-czyni-z-nas-niewolnikow---dziewulski-dla-newsweek-pl,80401,1,1.html
No i wymogi:
http://nasygnale.pl/kat,1025341,title,Jak-zdobyc-pozwolenie-na-bron,wid,12453689,wiadomosc.html?ticaid=6f2b2

BarnabaTheDog

2012-09-14, 18:10
@up, spoko na wiejskich dyskoszkach pod Warszawą już się zdażało, że ktoś wyciągnął karabinek z bagażnika.

Nie chodzi też o pomykanie w piątek wieczorem z M4 przewieszonym przez plecy, ale posiadanie broni w domu, kiedy zagrożony jest nasz majątek i rodzina. Nie, pies nie wystarczy.

Butter

2012-09-14, 19:55
Czego się władza boi? Że użyjemy broni przeciw niej.

BTW Facet ciekawie mówi, choć nie zawsze lubie to porównywanie z USA, bo Polska to nie Stany... jednak cholernie zdenerwowała mnie ta ustawa o ograniczeniu posiadania noża. Wątpie, że to weszło ale poszukam tego.

kaziolord

2012-09-14, 20:09
Prawda jest taka nie jeden by dostał wpie**ol i by wpakował kolesiowi kule. Sam bym tak zrobił pewnie na totalnym wk***ie dziekuje !

Dakkar

2012-09-14, 20:12
Tak k***a potrzebujemy broni, na tony najlepiej, bo przecież codziennie bronie swojego domu przed bandytami.

Żadnej j***nej broni! Człowiek powinien mieć prawo zabić w samoobronie bez konsekwencji prawnych, ale żadna broń nie jest mu do tego potrzebna.

.3lite

2012-09-14, 20:18
Dobrze gada, co poradzicie - broń dobra do celów rekreacyjnych jak i do obrony własnego majątku ale oczywiście w tym zj***nym kraju nic nie można.

pie**olone wiatrówki muszą mieć energię kinetyczną poniżej 17J bo inaczej są nielegalne...

Mathek

2012-09-14, 20:23
"Bandyta jak chce mieć broń to po prostu ją ma" - ale powiedzmy że trudno mu ją dostać. Mało razy było tak że jakiś dzieciak wyskoczył w szkole z nożem ? To nie, lepiej żeby wyskoczył z pistoletem. Jak zabił nożem 2 osoby, tak pistoletem całą klasę... Nie jestem za tym. Nie czuję się przekonany. A porównywanie nas do USA to... tam jest inaczej i nie zaprzeczycie.

Kortens

2012-09-14, 20:30
A ja mam nie na temat, otóż w dupach im się poprzewracało od tych Vlogów. Nie oglądam, bo nie chce widzieć gościa przez 12 minut i słuchać jego wywodów. Jeśli mądrze gada to niech napisze artykuł, przeczytanie zajmie 3 minuty. Jeśli nic nie pokazuje, nie prezentuje, nie strzela ani nawet nie naśladuje dźwięków broni to na ch*j mi jego facjata?

inf3kkted

2012-09-14, 20:32
naoglądałem sie już filmików z krajów gdzie broń jest na porządku dziennym i dziękuje za takie wolności obywatelskie.

slonzok

2012-09-14, 20:33
W Szwecji mnostwo ludzi ma bron i potrafi strzelac. Slynne coroczne polowania na losie. Takze sa 'enklawy' w Europie.

Hrehor

2012-09-14, 20:33
Mathek, jak myślisz, że broń jest ciężko dostać, zwłaszcza gościom, którzy handlują białym ścierwem, marychą, koksem, to chyba żyjesz w innych realiach, i jeszcze się nie obudziłeś - prawo jest dla ludzi, ale bandyci nie przestrzegają prawa... To nie jest tak, że bandyci, złodzieje, i inne ścierwa są wyalienowani w społeczeństwie normalnych ludzi - nie, to jest grupa, Ci ludzie działają w grupach przestępczych i każdy ma jakieś kontakty z kimś kto ma broń, i nią handluje - a broń na czarnym rynku chodzi za tak żałosne pieniądze, że za przehandlowanie 100 gietów może kupić sobie automat z magazynkiem i nabojami gratis.