18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Posiadanie Broni

BarnabaTheDog • 2012-09-14, 16:36
Na głównej pojawiła się dyskusja na temat posiadania broni. Chciałem wam przedstawić zdanie TEGO tu na dole faceta, który według mnie bardzo dobrze gada. Dodam, że koleś jest byłym komandosem (spadochroniarze, bordowe berety, grupa (szturmowa/strzelców).

Pan Chmielo ma bardzo flegmatyczny sposób mówienia, co więcej dość nie dbały, ale słucha się go jak wujka z armii.

Więcej od siebie nie dodam, bo koleś właściwie wysyca ten temat, jeżeli chodzi o aspekt Polski.


KuroNoTenshi92

2012-09-14, 23:26
modzgi napisał/a:

@Kuro
Nikt nie zamierza debilom dawać broni.........
Po prostu udostępnić ją normalnym obywatelom. Zresztą i tak słyszałeś historyjki o policjantach i wojskowych, co tam się dzieje.
Po poprostu jak masz broń to masz szansę się obronić, myśle że nie bardzo rozumiesz o czym chmielu mówi. Patriotyzm to nic złego , wręcz odwrotnie a to że w dzisiejszych czasach robią z patriotów rasistów , a natomiast z wszelkich biedroniów grodzkich i innych takich co bakłażana w tyłku mieszczą bohaterów narodowych to to jest po prostu żałosne. W obecnej sytuacji cieżko patrzeć w przyszłość, z jednej strony owianą pedalstwem i dewiacją, natomiast z drugiej skrajnym dewotyzmem pokroju jihadu.
A tak btw. skąd wiesz że nie mam???



Skąd wiem, że nie masz? Napisałeś to w pierwszym zdaniu.

A tak na poważnie. Jak rozpoznać debila?
Testy psychologiczne, życiorys w komputerze, kontrole?
Ludzie to jest socjalizm to jest ten chory ustrój który szufladkował ludzi. Na każdego była teczka i państwo wiedziało o człowieku ZA DUŻO.
Dostaniecie broń, ale skończy się wam wolność osobista.

rydes

2012-09-14, 23:30
dlugowieczny - co do Libii i ropy racja. W całym powstaniu najprawdopodobniej maczały palce służby specjalne wielu państw. Jednakże naród powinien mieć jakąś formę obrony przed instytucjami państwa. Przecież zawsze wiadomo, że państwo ma przewagę - wojsko dysponuje przecież ogromnym arsenałem więc de facto nie powinieneś obawiać się grupki kilkuset oszołomów z bronią. Dopiero pospolite ruszenie mogło by wystąpić przeciw władzy i właśnie możliwość takiego pospolitego ruszenia powinni mieć obywatele. Gdyby droga demokratyczna zawsze działa tak jak mówisz broń nie była by w ogole potrzebna. Jednak popatrz na wschód. Białoruś. Reżim, brutalne aresztowania, opozycja nie ma prawa głosu, a obywatele są rozbrojeni po komunie.

Co do bandytyzmu i przymykania na niego oko. Większość przymyka oko na takie incydenty bo się boi. Wiedzą, że nawet od nastolatków mogą dostać wpie**ol, bo nie mają się jak bronić przed grupką uzbrojoną w noże i pałki.

dlugowieczny

2012-09-14, 23:38
Hrehor napisał/a:

Nie, oczywiście, że nie mam, nie mam telewizji, nie czytam wiadomości... ah, pora skończyć tą żałosną konwersację z tobą, bo do niczego ona nie doprowadzi. Przytaczać nowych argumentów nie ma sensu, kiedy twoje są błędne i oderwane od rzeczywistości.



Dyskusja? Nie ma między nami takiej, bo ona się toczy na argumenty, a ty się takich boisz użyć, bo albo ich nie masz, albo boisz się zbłaźnić. Więc faktycznie lepiej idź.

rydes napisał/a:

annonymousm ja też jestem przeciwko zabijaniu. Moim marzeniem było by żyć w świecie bez przemocy, gdzie ludzi władzy troszczą się o szarych obywateli. Gdzie instytucja, która posiada coraz to mniej ograniczoną władzę nie nadużywa jej. Niestety, żyjemy w świecie pełnnym sk***ysynów. Gdy pewna grupa ludzi widzi, że ma za dużą przewagę, że inna grupa jest bezbronna zaczyna ją r*chać w dupę. Tacy już jesteśmy. Jedyna opcja na praworządność to równowaga sił. Myślisz, że władza, która rozbraja obywateli da się zmienić? No to jesteś w cholernym błędzie. Ludzie nie powinni popierać władzy tylko wolność, a wolny człowiek ma prawo do posiadania broni.



ładnie masz zrytą banie. :mrgreen: nic dziwnego, że nikt ci nie chce dać pozwolenia na bron i musisz się ciskać w necie.

KuroNoTenshi92 napisał/a:



Skąd wiem, że nie masz? Napisałeś to w pierwszym zdaniu.

A tak na poważnie. Jak rozpoznać debila?
Testy psychologiczne, życiorys w komputerze, kontrole?
Ludzie to jest socjalizm to jest ten chory ustrój który szufladkował ludzi. Na każdego była teczka i państwo wiedziało o człowieku ZA DUŻO.
Dostaniecie broń, ale skończy się wam wolność osobista.



Ta i dajmy wszystkim prawo jazdy nawet tym ślepym, bo badania lekarskie szufladkują ludzi. :mrgreen: kolejny oszołom.

edit

rydes napisał/a:

dlugowieczny - co do Libii i ropy racja. W całym powstaniu najprawdopodobniej maczały palce służby specjalne wielu państw. Jednakże naród powinien mieć jakąś formę obrony przed instytucjami państwa. Przecież zawsze wiadomo, że państwo ma przewagę - wojsko dysponuje przecież ogromnym arsenałem więc de facto nie powinieneś obawiać się grupki kilkuset oszołomów z bronią. Dopiero pospolite ruszenie mogło by wystąpić przeciw władzy i właśnie możliwość takiego pospolitego ruszenia powinni mieć obywatele. Gdyby droga demokratyczna zawsze działa tak jak mówisz broń nie była by w ogole potrzebna. Jednak popatrz na wschód. Białoruś. Reżim, brutalne aresztowania, opozycja nie ma prawa głosu, a obywatele są rozbrojeni po komunie.

Co do bandytyzmu i przymykania na niego oko. Większość przymyka oko na takie incydenty bo się boi. Wiedzą, że nawet od nastolatków mogą dostać wpie**ol, bo nie mają się jak bronić przed grupką uzbrojoną w noże i pałki.



Na szczęście nie jesteśmy na wschodzie i nie ma u nas dyktatury, dlatego posiadanie broni nie jest konieczne. Ponadto posługujesz się tematem Libii, wiec powiedz jak oni obalili dyktatora? Bo mieli pozwolenie na posiadanie broni, czy dlatego, że dostali ją od zachodu, w szczególności Francji, która to najwięcej ugrała na tych zmianach?

modzgi

2012-09-14, 23:40
KuroNoTenshi92 napisał/a:



Skąd wiem, że nie masz? Napisałeś to w pierwszym zdaniu.

A tak na poważnie. Jak rozpoznać debila?
Testy psychologiczne, życiorys w komputerze, kontrole?
Ludzie to jest socjalizm to jest ten chory ustrój który szufladkował ludzi. Na każdego była teczka i państwo wiedziało o człowieku ZA DUŻO.
Dostaniecie broń, ale skończy się wam wolność osobista.


Z tym rozpoznawaniem debili to chyba można książkę napisac na ten temat co nie? Zresztą przykład policjantów i wojskowych, któży przez traumy jakie przeżyli rozwalają sobie/swojej rodzinie glowy z pistoletów. Różne sytuacje zmieniają ludzi, sam widziałem jak koleś skakał z 10 piętrowego bloku przez to że go dziewczyna zostawiła albo koleś co po rodzinnej (wyjątkowo krwawej) kłótni wpakował się na pełnej prędkości w drzewo ( dobrze że drzewo znalazł a nie inne auto).Mówisz o uzależnienu od systemu. Już za późno ;) . Teraz sztuką niemożliwą jest się z tego wyrwać. Zachorujesz to idziesz do lekarza(Państwowego). Wolność osobista skończyła się wraz z nadawaniem dokumentów tożsamościowych....
No ja broni nie mam, ale przejdzie w spadku, nie oznacza to że nie mam do niej dostępu....;p

positif

2012-09-14, 23:54
Ale jak byśmy mieli świadomość, że gość, z którym rozmawiamy może mieć broń, to o ile grzeczniejsi :)
Każdy ważył by słowa, aby nikogo nie wk***ić, obrazić i skoncentrował by się na rozwiązaniu problemu a nie obrażaniu innych ludzi, co prowadzi tylko do eskalacji kłótni.

Minutman

2012-09-14, 23:58
Ciekawe ile razy włamali mu się do domu, że potrzebuje broń palnej do obrony?

!Timon

2012-09-15, 00:22
@up
Ty zapinasz pasy w samochodzie po wypadku?


W stanach nie broń morduje tylko czarni - jest ich 13% w USA a wg różnych źródeł do 60% więźniów. Niech nawet to będzie połowa.
Ile jest filmów na necie czy nawet teledysków gdzie murzyni bronią machają. To czarni kryminaliści [vel gangsterzy] są problemem a nie prawo posiadania broni.

Za...........ou

2012-09-15, 00:31
witex811 napisał/a:

Kiedyś mi ktoś mądry powiedział:

"Najlepsza broń to taka, którą kupujesz, posiadasz i nigdy jej nie używasz. Wtedy wiesz, że spełniła swoje zadanie".

Wielkie piwo dla Pana Chmiela, bo wreszcie ktoś powiedział prawdę na ten temat.



Pierdzielisz głupoty... Janusz Korwin-Mikke mówi o tym od 20 lat! Ciekawy jestem gdzie ty przez ten czas byłeś...

Minutman

2012-09-15, 00:49
To bez sensu przytaczać statystyki i nie podawać źródła. Merytoryka takiej wypowiedzi jest ch*ja warta. Nie można zweryfikować.

To tyczy się wyższej wypowiedzi jak i filmu.
Przykładowo kiedy mowa o "statystyce " morderstw. Nie wiadomo czy chodzi o wszystkie przypadki zgonów spowodowanych bronią palną, miedzy innymi zabójstwo w afekcie czy nawet takich bez wykrytego sprawcy, jeśli nie to statystyki mogą być odwrotne.

Morderstwo to "kalifikacja czynu", tak jak zabójstwo w afekcie, i odnosi się tylko do przodków ze skazanym sprawcą. Więc wysokie misce w takich statystykach może równie dobrze świadczyć o wysokiej wykrywalności sprawców.

ToMa00

2012-09-15, 01:54
Piwko za wypowiedź o posłach. Kolejny przykład na to, że w naszej rzeczywistości są równi i równiejsi.

dziczek91

2012-09-15, 03:53
stany zjednoczone to kraj? dobre sobie.

Fragless

2012-09-15, 04:05
Pierwszy temat w którym widzę większą liczbę osób piszących więcej niż 3 linijki.

kurtz333

2012-09-15, 04:32
MIhau_ napisał/a:

Gosc madrze gada. Pieprzenie, ze ja nie potrzebuje broni, ze lepiej sie nauczyc sztuk walki, itp. itd jest pozbawione sensu. Zdarzylo mi sie, ze wracajac pod wieczor do domu z dwoma kumplami zostalismy zaatakowani przez grupe 15 "kozaczkow". I co teraz? Mamy sie bic w stosunku 5 do 1? czy moze lepiej uciekac? A co jesli oni sa szybsi ode mnie? Nie posiadalismy przy sobie niestety zadnej broni, udalo mi sie polozyc na glebe najwiekszego cwaniaka i kiedy tamci ogarniali co sie stalo kazdy z nas sp***ololo w innym kierunku. Mielismy szczescie, ze nas nie dogonili. Jednak kiedy bym posiadal bron to nie musialbym uciekac, nie musialbym stawac w nierownej walce, bo nawet 5 do 1 przy zalozeniu ze to my posiadamy pistolet to oni nie maja szans. Ale o czym ja marze, musza mnie zabic, zebym dostal pozwolenie. :samoboj:


kiedy bron bylaby legalna, to bardzo mozliwe ze juz bys nie zyl. Myslisz ze legalna bylaby tylko dla Ciebie?

Mam mieszane odczucia, jednak mysle ze w Polsce jest za duzo agresywnych idiotow zeby to na dobre wyszlo. Juz teraz nawet znajac sztuki walki boje sie zeby jakis kretyn z nozem nie chcial mnie obrabowac, a co dopiero jakby bron byla legalna, strach byloby z czym cokowliek wartosciowym pomykac po ulicy

MIhau_

2012-09-15, 09:57
k***a mać czytajcie ze zrozumieniem wszystkie posty, a nie te co wam pasuja!
Cytat:

Skad mam pewnosc, ze oni nie mieli np. nozy? Powiedz mi, ktory zwykly osiedlowy cwaniaczek zada sobie trudn pojscia na badania psychologiczne i zakup badz co badz drogiej broni i na dodatek nie bedzie karany? Wtedy odsetek tych "zlych" mogacych miec bron LEGALNIE spada drastycznie, a normalnych obywateli wzrasta. Pamietaj, ze jesli to ja pierwszy wyciagne bron to oni moga nie miec szansy na to. Co innego jak ktos podchodzi do Ciebie z wyciagnietym i wycelowanym pistoletem/nozem a co innego, gdy Ty masz czas na reakcje i mozesz byc szybszy. Swoja droga na male dystanse czlowiek uzbrojony w bron ostra nie ma szans z nozownikiem, pistolet powinien raczej dzialac jako straszak, cos co wyciagne i daja mi spokoj zanim zacznie sie na ostro impreza. I na koniec, chcialbym, aby bron nie lezala w sklepie obok ziemniakow, ale o to, by zniesc DEBILNY przepis, ze to komendant decyduje, czy ja moge miec bron czy nie. Powinno zostac tak jak jest, z pominieciem ostatniego punktu w biurokratycznej maszynie. :idzwch*j: z tym subiektywnym ocenianiem.

P.S. Tak, mialem kontakt z bronia ostra, tak, strzelalem z takowej.



Chyba wszystko jasne w tej kwestii?

Serval666

2012-09-15, 10:04
no nie wiem czy wiecie ale jest coś takiego jak pozwolenie na broń wystarczy zrobić kupić i legalnie nosić