18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Posiadanie Broni

BarnabaTheDog • 2012-09-14, 16:36
Na głównej pojawiła się dyskusja na temat posiadania broni. Chciałem wam przedstawić zdanie TEGO tu na dole faceta, który według mnie bardzo dobrze gada. Dodam, że koleś jest byłym komandosem (spadochroniarze, bordowe berety, grupa (szturmowa/strzelców).

Pan Chmielo ma bardzo flegmatyczny sposób mówienia, co więcej dość nie dbały, ale słucha się go jak wujka z armii.

Więcej od siebie nie dodam, bo koleś właściwie wysyca ten temat, jeżeli chodzi o aspekt Polski.


lepussy

2012-09-14, 22:25
Cytat:

Zakładając, że społeczeństwo jest dojrzałe można rzeczywiście pomyśleć o wprowadzeniu pozwolenia na broń. Ale sami wiecie jacy durni potrafią być ludzie, a jednak żeby zabić kogoś nożem lub rękami jest trudniej niż z pistoletu. A po to są gazy i paralizatory, a nawet broń ogłuszająca na gumowe kule, żeby obronić się tak by przeżyć i nie zabić.



Prawda, ale ja nie zrezygnuję z posiadania broni tylko dlatego że, podaję przykład - dwóch debili w mojej miejscowości zastrzelili się nawzajem. Na idiotę, debila, niezrównoważonego psychicznie nie ma po prostu rady i koniec, a taka osoba prędzej złapie za nóż czy kupi broń na bazarze ( jeszcze niedawno na stadionie bez problemu ) niż postara się o zaliczenie testów psychologicznych i wyda gruba kasę na dobrą broń.

Anegdotka

Mała wieś, woj. podkarpackie. Noc, obok lasku stoi samotny dom, dookoła w promieniu kilkudziesięciu metrów ciężko szukać sąsiadów, najbliższy oddalony jest o dobre 200-300m. W domku mieszka samotna babcia, wdowa po zmarłym mężu. Ciszę rozwiera huk drzwi, do domu wpada dwóch mężczyzn, wiek 22-25 lat naj***nych i nagrzanych jakimś gównem jak jasny gwint. Łapią babkę za bety i zaczynają gwałcić. Jednemu z nich przychodzi do głowy, że "fajnie" będzie jeżeli wezmą znalezioną wcześniej w garażu piłę łańcuchową i zakończą sprawę "przebojowym" zakończeniem. Po całej akcji, "dorośli" mężczyźni idą do baru, aby pograć na maszynach. Dostali dożywocie.

Cytat:

Chociażby dlatego, że głównymi zwolennikami tego są ludzie młodzi.



To od razu znaczy że nierozsądni? Może zastanówmy się dlaczego młodzi. Może dlatego, że komuna przeżarła samodzielne myślenie większości społeczeństwa, które teraz chciałoby się uznawać za starsze, mądrzejsze i doświadczone? Chciałbym żeby tak było, ale nie łudźmy się.

Hrehor

2012-09-14, 22:29
To jak się ludzie samochodami rozbijają, to też powinni tego zakazać? Prawo jest takie, że normalny człowiek, ja czy Ty nie ma prawa do broni. Ale bandyci prawa nie przestrzegają. Wszystko ma dwie strony medalu. Sam osobiście nie wiem, czy bym chciał mieć broń w ten sposób, żeby mi się pałętała po domu, wątpię, czy jakby mi ktoś zrobił wjazd na chatę, miałbym czas lecieć do sejfu i trzaskać kod, po to żeby mieć broń w ręku. Ale wszystko ma dwie strony. Może ktoś kto mi robi wjazd na chatę już tą broń ma?

rydes

2012-09-14, 22:30
Za komuny ludzie nie zmienili systemu tylko system upadł bo skończyła się kasa. Myślicie, że komuchy oddali by władzę gdyby nie brakowało im pieniędzy? Rozkradli co się dało, zrujnowali gospodarkę i sami sp***olili i to nawet nie tak daleko bo dalej k***y siedzą w rządzie. Tak, że z komuną nie wygraliśmy to komuna wygrała z nami.
Gdyby Polacy mieli broń może wcale nie było by komuny. Dlaczego upadło powstanie warszawskie? Między innymi dla tego, że nie mieli z czego strzelać.
Jestem poj***ny bo chce strzelać do policji? No to może Libijczycy też są poj***ni? Skoro policja stała po stronie reżimu to do niej strzelali. Ja nie mówie o demonstracjach. Ja mówie o wojnie domowej.

Edit: Co do napaści rabunkowych to fakt moze często są z zaskoczenia, ale nie zawsze bo zdarza się tak, że kolesie na legalu w biały dzień składają propozycję: Kasa, komóra albo wpie**ol. Nie przejmują się konsekwencjami bo wiedzą, że i tak im nikt nie podskoczy. Zostają jeszcze napady na: sklepy, kantory, domy, napaści agresywnych pijaków na mieście, które też dzieją się wśród świadków. Uprzedzam argument o tym, ze pijany gówniarz w barze też może mieć broń. Takie człowieka który tylko sięga po pistolet powinno się od razu eliminować. Jesteś pijany, agresywny, sięgasz po broń? Kulka.

MIhau_

2012-09-14, 22:34
Zaczynaja sie dziwne tematy o obalaniu rzadu i komunie. Sprawa jest prosta, dlaczego ktos ma mi zabronic posiadania broni, skoro ja mu niczego nie zabraniam? Chce miec bron to powiniem jesli jestem zdrowy i niekarany moc ja nabyc w sklepie z bronia.

rydes

2012-09-14, 22:38
Dokładnie, ja bym chciał mieć broń, żeby czuć się bezpieczniej. Na napadu, wojny, albo choćby żebym mógł sobie postrzelać do tarczy z nudów.
Kolejny edit: Do pana który uważa, że jestem poj***ny bo chce obalać rząd i strzelać do policji. Okej, załóżmy, że wszyscy mają broń, ja jestem poj***ny chce obalić władzę przez zamach stanu. Wyciągam pukawkę na demonstracji nagle wszyscy dookoła łapią za swoje pukawki i mam do wyboru albo bardzo grzecznie przeprosić, oddać się w ręce policji i posiedzieć w pierdlu, albo dostać kulkę w łeb. Teraz opcja druga, chce obalić władzę, ale wcale nie jestem poj***ny bo okazuje się, że władza to naprawdę sk***ysyny nie jestem sam. Bo jest nas zdecydowana większość. Wtedy rozk***ienie rządu było zgodne z zasadami demokracji w której to większość ma rację. Nieprawdaż?
Licze na logiczną dyskusję. Pozdro.

lepussy

2012-09-14, 22:40
Może lekko podkolorowane, ale nie raz było tak że kryzysy, wojny o jakich mówi rydes uderzały w najmniej oczekiwanym momencie. Warto o tym pamiętać. Warto, aby ludzie którzy zainteresowani są obroną siebie, swojej rodziny i dobytku miały tą możliwość. Poza tym, to jeżeli mowa o zmianach ustrojowych to jednak wiele się nie zmieniło oprócz iluzji wyboru, demokracji i wolności, a system się powoli sypie.

gall-kg

2012-09-14, 22:41
kupa idjotów i tyle po 1 broni nie sprzedaje sie kryminalistom lub podejzanym po2 bron ze sklepu ma numery i jest ja łatwo rospoznac kto jest jej włascicielem po3 idzie sie chlac nie bieze sie broni ze sobą a po4 i wogule taki brelik gdyby tam miła choc jedna osoba bron to napewno nie zgineło by tam tyle osób głby. ech szkoda gadac inaczej by mysleli gdyby w takiej sytuaci sie znalezli.

!Timon

2012-09-14, 22:42
Uważacie, że ciężko kupić broń? Jedziesz do Francji, wchodzisz do sklepu i kupujesz. Później przywozisz. Jest to problem? Jesteś zbirem, chcesz nielegalnego gnata to i masz.
Już w szkole wiedziałem, że klamkę 9mm można dostać za ok ~500 złotych.

W domu powinien mieć możliwość posiadać broń KAŻDY niekarany, bez teczek za przemoc w rodzinie, pełnosprawny psychicznie, bez jakiejś wyj***nej kartoteki z mandatami (chodzi o skłonność do naginania prawa).
Na ulicy tylko jeśli masz pozwolenie, po pijaku za samo noszenie broni nawet z zezwoleniem masz bezwarunkowe 3 lata w pierdlu. Policjant jeśli podejdzie Cię wylegitymować [tak, zaczęliby to robić częściej] i z centrali dowiedziałby się, że kupiłeś i zarejestrowałeś broń [każdy zakup rejestrowany od razu w sklepie] miałby prawo dokonać przeszukania bez zabierania na komendę.
Jesteś pijany masz broń - 3 lata + zakaz posiadania dożywotnio.
Nosisz broń bez pozwolenia po ulicy - 5 lat + zakaz posiadania dożywotnio.

Nie wiem jaki mają system prewencyjny we Francji, ale tam właśnie wolno bez zezwolenia na dowód kupić broń w sklepie i trzymać w samochodzie albo w domu. Na ulicy z zezwoleniem.

Ok 10 lat temu mieliśmy próbę włamania do domu kiedy cała moja rodzina spała - na szczęście weszli tylko na balkon, ojciec się obudził i wybiegł na gości "ze złym słowem" - typów było 2, mało prawdopodobne ale mogli mieć broń palną [tak oni mogli]. Faceci zwiali, ale przez kilka tygodni "źle" nam się zasypiało ze świadomością, że gdyby weszli do domu moglibyśmy być martwi [tak wiem - zwykle sp***alają. ZWYKLE].

Kserx

2012-09-14, 22:47
Koleś ma racje jak ktoś chce kogoś zabić to i tak to zrobi nieważne czym, posiadając broń będziemy mogli się obronić. Były by odpowiednie badania psychologiczne i było by dobrze.

dlugowieczny

2012-09-14, 22:55
rydes napisał/a:

Libijczycy też są poj***ni? Skoro policja stała po stronie reżimu to do niej strzelali. Ja nie mówie o demonstracjach. Ja mówie o wojnie domowej.



Jeśli chcesz znać moje zdanie, to tak Libijczycy są poj***ni, a raczej ich opozycja, która w zamian za pomoc Francji w obaleniu dyktatora, oddała jej 70% złóż ropy. Tak się właśnie robi interesy, nasi tez tak zrobili.

Obecnie jest dobrze, więc nie ma co tego zmieniać. Młodzi bandyci nie czuli by się bezkarni, gdyby nie to, że koledzy ich kryją. przecież każdy z was zna co najmniej kilkanaście osób, które kogoś pobiły, coś ukradły, zniszczyły np pomalowały blok, lub wybiły szyby. No ale wam to pasuje, więc niech wam ich koledzy mordy obijają i biorą co chcą, a prawo do posiadani broni i tak się nie zmieni, więc nie wiem skąd ta dyskusja

rydes napisał/a:

Dokładnie, ja bym chciał mieć broń, żeby czuć się bezpieczniej. Na napadu, wojny, albo choćby żebym mógł sobie postrzelać do tarczy z nudów.



To wstąp do policji, albo wojska.

rydes napisał/a:

Kolejny edit: Do pana który uważa, że jestem poj***ny bo chce obalać rząd i strzelać do policji. Okej, załóżmy, że wszyscy mają broń, ja jestem poj***ny chce obalić władzę przez zamach stanu. Wyciągam pukawkę na demonstracji nagle wszyscy dookoła łapią za swoje pukawki i mam do wyboru albo bardzo grzecznie przeprosić, oddać się w ręce policji i posiedzieć w pierdlu, albo dostać kulkę w łeb. Teraz opcja druga, chce obalić władzę, ale wcale nie jestem poj***ny bo okazuje się, że władza to naprawdę sk***ysyny nie jestem sam. Bo jest nas zdecydowana większość. Wtedy rozk***ienie rządu było zgodne z zasadami demokracji w której to większość ma rację. Nieprawdaż?
Licze na logiczną dyskusję. Pozdro.



Gówno wiesz. Chcesz coś zmienić, nie ma problemu. Zwołaj ludzi z takimi samymi poglądami jak ty, załóż partię i startujcie w wyborach. Tymczasem twoje myślenie jest takie, zbiorę kilkaset ludzi z bronią i będę wprowadzał swoje porządki. Chory jesteś.

Hrehor

2012-09-14, 23:00
dlugowieczny napisał/a:



Jeśli chcesz znać moje zdanie, to tak Libijczycy są poj***ni, a raczej ich opozycja, która w zamian za pomoc Francji w obaleniu dyktatora, oddała jej 70% złóż ropy. Tak się właśnie robi interesy, nasi tez tak zrobili.



Czyli jakby nas ktoś tak r*chał w zad jak ich rząd to byś założył ręce i stwierdził "jest zajebiście"?

KuroNoTenshi92

2012-09-14, 23:02
Ostrze samo w sobie podburza do gwałtu - Homer

Gdzie jest wyższa przestępczość w PL czy USA?

W USA i naprawdę broń tam odstrasza? Powiedziałbym, że zachęca.

Fajna sprawa mieć broń i poczęstować kogoś ołowiem jak zapragnie Cię odwiedzić przez okno o 3:00 w nocy.

No, ale w naszym kraju debili nie brakuje. Wolałbym debilom nie ułatwiać dostępu do broni.
Dlatego jestem przeciwny rozpowszechnieniu broni palnej wśród cywilów.

Zresztą co gadać. Ile osób potrafi obsługiwać broń? Ile osób wie kiedy tej broni można użyć? Ile osób psychicznie sobie z tym poradzi? Ile osób ma w ogóle pojęcie o odpowiedzialności związanej z posiadania broni?

mlecz1323

2012-09-14, 23:03
oczywiscie .. jak dla mnie po pijaku ta osobowosc dla mnie jest powaznym czlowiekiem

dlugowieczny

2012-09-14, 23:03
Hrehor napisał/a:



Czyli jakby nas ktoś tak r*chał w zad jak ich rząd to byś założył ręce i stwierdził "jest zajebiście"?



r*chał? Oświeć mnie omnibusie, bo twoja wypowiedź jest zbyt lakoniczna, by się do niej odnieść.

modzgi

2012-09-14, 23:04
Nie wiem czy wiecei ale geneza zakazu posiadania broni wywodzi się z komuny.
Po wojnie komuniście nakazywali oddawać broń pod wszelakimi sankcjami wrazie jej nie oddania( podwalenia przez uczynnego sąsiada o jej posiadaniu). Robiono to po to żeby obywatele nie jednoczyli się w zbrojne antykomunistyczne jednostki. I tak k***A zostało, a jak ktoś spróbuje usunąć ten post to komunista i tyle.
Im po prostu chodzi o to żeby przeciętny kowalski nie był kowalem własnego losu.
A bandyta jak będzie chciał to i tak tą broń dostanie.