18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Posiadanie Broni

BarnabaTheDog • 2012-09-14, 16:36
Na głównej pojawiła się dyskusja na temat posiadania broni. Chciałem wam przedstawić zdanie TEGO tu na dole faceta, który według mnie bardzo dobrze gada. Dodam, że koleś jest byłym komandosem (spadochroniarze, bordowe berety, grupa (szturmowa/strzelców).

Pan Chmielo ma bardzo flegmatyczny sposób mówienia, co więcej dość nie dbały, ale słucha się go jak wujka z armii.

Więcej od siebie nie dodam, bo koleś właściwie wysyca ten temat, jeżeli chodzi o aspekt Polski.


KuroNoTenshi92

2012-09-14, 23:05
modzgi napisał/a:

Nie wiem czy wiecei ale geneza zakazu posiadania broni wywodzi się z komuny.
Po wojnie komuniście nakazywali oddawać broń pod wszelakimi sankcjami wrazie jej nie oddania( podwalenia przez uczynnego sąsiada o jej posiadaniu). Robiono to po to żeby obywatele nie jednoczyli się w zbrojne antykomunistyczne jednostki. I tak k***A zostało, a jak ktoś spróbóje usunąć ten post to komunista i tyle.
Im po prostu chodzi o to żeby przeciętny kowalski nie był kowalem własnego losu.
A bandyta jak będzie chciał to i tak tą broń dostanie.



To jak taki patriota jesteś to kup sobie tą broń.

dzejosB

2012-09-14, 23:06
Wasze elaboraty nie mają sensu. Ten argument rozbroi każdego:

lepussy

2012-09-14, 23:08
Cytat:

W USA i naprawdę broń tam odstrasza? Powiedziałbym, że zachęca.



Jak najbardziej. Drugą sprawą jest to, że osoby zdeterminowanej nie odstraszysz, a takową broń sobie załatwi przy jakimkolwiek zakazie posiadania. Przykłady: stan New York, stan California i wiele wiele innych.

polecam poniższe wideo naprawdę warto oglądnąć wypowiada się nadkom. Dariusz Loranty, policjant, negocjator, a to z Korwinem to jest też ciekawe : D


Hrehor

2012-09-14, 23:08
Jak ktoś ma posiadać broń to po to, żeby wiedzieć ;-) A nawet jakby ktoś umiał, posiadał i był ogólnie zaje*isty, to chyba nikt tak łatwo by nie przeszedł obok trupa, nawet włamywacza - bo o zboczeńcach i pedofilach to już inna śpiewka. Jak teraz potencjalna osoba ma umieć obsługiwać broń, jak teraz nie ma przeszkolenia wojskowego? No chyba, że jednak sie ruszy na strzelnice i tam popraktykuje.

MIhau_

2012-09-14, 23:09
To na koncu jest najlepsze, te jego "ale eeee ooo aaaaa, trudno Pana przekonac".

dagins

2012-09-14, 23:09
Będąc zdrowym psychicznie i mając 21 lat pistolet można mieć. Problem?

Hrehor

2012-09-14, 23:11
długowieczny, moja wyrocznio, przecież jak jesteś taki światowy to chyba czytasz wiadomości, i masz jakiś pogląd co tam się dzieje. jak nie to polecam poczytać. uprzedzając fakty - tak wiem, media kłamią i w ogóle.

anonymousm

2012-09-14, 23:11
Gówniarze chcieliby pobawić się bronią. Koleś na filmiku to tępak, jego argumenty są żałosne. Mam dość tej propagandy handlarzy śmiercią, który używają argumentów "chłop pańszczyźniany chodzić z cepem, to ja powinienem móc kupić AK-47 w Biedronce".
Porządek społeczny polega na tym, że kończymy z tą wojną wszystkich przeciw wszystkim, rozbrajamy się i przekazujemy prawo do użycia przemocy państwu. Jeżeli władza źle sobie radzi z używaniem przemocy, wybieramy inną.

KuroNoTenshi92

2012-09-14, 23:13
dagins napisał/a:

Będąc zdrowym psychicznie i mając 21 lat pistolet można mieć. Problem?



Ci często zdrowi psychicznie 21 latkowie potrzebują tylko BMW i drzewo/słup aby się zabić.
Nie chce wiedzieć co by z bronią zrobili.

lepussy

2012-09-14, 23:13
anonymousm napisał/a:


Porządek społeczny polega na tym, że kończymy z tą wojną wszystkich przeciw wszystkim, rozbrajamy się i przekazujemy prawo do użycia przemocy państwu. Jeżeli władza źle sobie radzi z używaniem przemocy, wybieramy inną.



Myślałem, że to ja jestem mocnej wiary, ale ty przebijasz mnie o tysiąckroć. :mikolaj:

Cytat:

Nie chce wiedzieć co by z bronią zrobili.



No widzisz, taniej i szybciej niż BMW : D

modzgi

2012-09-14, 23:16
@Kuro
Nikt nie zamierza debilom dawać broni.........
Po prostu udostępnić ją normalnym obywatelom. Zresztą i tak słyszałeś historyjki o policjantach i wojskowych, co tam się dzieje.
Po poprostu jak masz broń to masz szansę się obronić, myśle że nie bardzo rozumiesz o czym chmielu mówi. Patriotyzm to nic złego , wręcz odwrotnie a to że w dzisiejszych czasach robią z patriotów rasistów , a natomiast z wszelkich biedroniów grodzkich i innych takich co bakłażana w tyłku mieszczą bohaterów narodowych to to jest po prostu żałosne. W obecnej sytuacji cieżko patrzeć w przyszłość, z jednej strony owianą pedalstwem i dewiacją, natomiast z drugiej skrajnym dewotyzmem pokroju jihadu.
A tak btw. skąd wiesz że nie mam???
@down
To właśnie było założenie komunizmu w teorii( piękna utopia)
Niestety wykonanie inne.

rydes

2012-09-14, 23:19
annonymousm ja też jestem przeciwko zabijaniu. Moim marzeniem było by żyć w świecie bez przemocy, gdzie ludzi władzy troszczą się o szarych obywateli. Gdzie instytucja, która posiada coraz to mniej ograniczoną władzę nie nadużywa jej. Niestety, żyjemy w świecie pełnnym sk***ysynów. Gdy pewna grupa ludzi widzi, że ma za dużą przewagę, że inna grupa jest bezbronna zaczyna ją r*chać w dupę. Tacy już jesteśmy. Jedyna opcja na praworządność to równowaga sił. Myślisz, że władza, która rozbraja obywateli da się zmienić? No to jesteś w cholernym błędzie. Ludzie nie powinni popierać władzy tylko wolność, a wolny człowiek ma prawo do posiadania broni.

Hrehor

2012-09-14, 23:20
Tak, najlepiej napisać, że gównarzerii się zamarzyło postrzelanie z broni - każdy może iść na strzelnicę i sobie postrzelać. To chyba nie zbyt gówniarskie, prawda?

dlugowieczny

2012-09-14, 23:21
Hrehor napisał/a:

długowieczny, moja wyrocznio, przecież jak jesteś taki światowy to chyba czytasz wiadomości, i masz jakiś pogląd co tam się dzieje. jak nie to polecam poczytać. uprzedzając fakty - tak wiem, media kłamią i w ogóle.



:mrgreen: Jak chcesz prowadzić dyskusję na jakiś temat, to przedstaw swoje argumenty. No ale ty nie masz, żadnych i wolałbyś się odnieść do moich.

Hrehor

2012-09-14, 23:24
Nie, oczywiście, że nie mam, nie mam telewizji, nie czytam wiadomości... ah, pora skończyć tą żałosną konwersację z tobą, bo do niczego ona nie doprowadzi. Przytaczać nowych argumentów nie ma sensu, kiedy twoje są błędne i oderwane od rzeczywistości.