18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski system operacyjny

lobominator • 2013-12-13, 19:08
Jak w temacie, z góry zaznaczam, że nie jest to reklama, bo system jest opensource'owy, czyli mówiąc po polsku - darmowy. Jestem autorem, a system jest ciągle rozwijany. Niestety w PL na rozwój tego typu rzeczy nie ma co liczyć, więc zapewne umrze śmiercią naturalną, tak czy inaczej pokazuję jako ciekawostkę.
System jest serwerowy, na stronce jest demo do przetestowania, kod dostępny na GitHUBie. Poniżej krótki film promocyjny:



Stronka projektu i demo tutaj:
http://www.phpos.pl

Byłoby miło wypromować kiedyś na świat tego typu polski produkt, zwłaszcza, że robiony przez Sadola :P Bugów dużo, bo wczesna wersja, ale potestować sobie można.

riddick1773

2013-12-13, 19:15
nazwij go "doors nt" , zmień nazwisko na "Brams", a firmę nazwij Polskisoft...

kulawyyogi

2013-12-13, 19:20
System wygląda obiecująco chociaż wizualnie podchodzi pod viste/7 -mke mam nadzieje ze nie skończy śmiercią naturalną możne skontaktuj się z MalcomX jego przerobione wersje xp były całkiem niezłe

lobominator

2013-12-13, 19:21
@riddick1773: Kolega proponował mi nazwanie go "BigOS", podobno mu się taka nazwa przyśniła.

slig01

2013-12-13, 19:29
Opensource WCALE nie oznacza darmowy. Oznacza, że ma otwarte źródła - czyli pliki źródłowe są udostępnione. Jest wiele np. dystrybucji Linuksa i nie tylko, które są opensource, ale kosztują grubą kasę. W opensource chodzi o możliwość modyfikacji oraz stworzenia własnej wersji/dodania poprawek/zmiany obsługującej filmy, czyli o szeroko pojętą wolność w używaniu softu, a nie o darmowość. Nawet "ojcowie" opensource mówili jak należy to rozumieć - Free as free speech not as free beer (wolny jak wolność słowa nie jak darmowe piwo).
Polecam dowiedzieć się co to są opensource-owe licencje, jak GPL czy BSD.

lobominator

2013-12-13, 19:44
@up: Wiem co to znaczy opensource.
Napisałem, że jest darmowy, gdyż większość ludzi pewnie nie miała nawet styczności z tym pojęciem.
Więc technicznie rzecz ujmując: system ma otwarte źródła, jest darmowy w użyciu i dokładnie rzecz nazywając, jest stworzony na licencji MIT.

Iperyt669

2013-12-13, 19:58
Będą mi na tym działały gry i programy na winde? Jeśli nie to ch*j z tym

pa...........ny

2013-12-13, 20:03
Kocham co Polskie.

Ptoon

2013-12-13, 20:07
Jak dla mnie zbyt podobny do windowsa vista (czy ogólnie windowsów). Może ma jakieś inne, lepsze, wydajniejsze informatyczne mumbo jumbo ale na tym się nie znam więc nie będę komentował. Wiem natomiast, że jak chce się coś wypromować w dziedzinie, która właściwie jest zmonopolizowana na rynku i w świadomości odbiorców, to produkt musi się czymś mocno wyróżniać, a wręcz być zaprzeczeniem monopolisty. Mistrzem w tym jest apple, np. mp3 były coraz mniejsze oni zaserwowali ipoda, który był tak naprawdę klocem ale miał ekran i kółeczko zamiast guzików, a i to i to właściwie spełniało takie same funkcje. Więc trzeba się odróżniać. Nie wiem zmieńcie kolor folderów, zróbcie kursora na kinekta, a data niech będzie w górnym lewym rogu, cokolwiek żeby nie wyglądało to tak samo jak vista.

rm...........ya

2013-12-13, 20:08
Napisałbym lepszy ale mi się nie chce :trollencjusz:

pyskatyyy

2013-12-13, 20:15
Pobrałem, sprawdziłem, ch*jowe.

go...........ek

2013-12-13, 20:17
rmaya napisał/a:

Napisałbym lepszy ale mi się nie chce :trollencjusz:



zesrał byś się na wielką kupę :kupa:

op...........ve

2013-12-13, 20:18
nie ważne w jakim to jest stanie, liczy się to, że gość coś próbuje zrobić konkretnego a nie trzepie konia przy hardzie jak połowa tutaj 8-)

konrad_n

2013-12-13, 20:18
@pyskatyyy zrob lepsze

fajna sprawa, tak trzymac

kalosz90

2013-12-13, 20:18
@up kryrycy, k***a ludzie to jest system serwerowy, oglądaliście w ogóle? :facepalm: