18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski system operacyjny

lobominator • 2013-12-13, 19:08
Jak w temacie, z góry zaznaczam, że nie jest to reklama, bo system jest opensource'owy, czyli mówiąc po polsku - darmowy. Jestem autorem, a system jest ciągle rozwijany. Niestety w PL na rozwój tego typu rzeczy nie ma co liczyć, więc zapewne umrze śmiercią naturalną, tak czy inaczej pokazuję jako ciekawostkę.
System jest serwerowy, na stronce jest demo do przetestowania, kod dostępny na GitHUBie. Poniżej krótki film promocyjny:



Stronka projektu i demo tutaj:
http://www.phpos.pl

Byłoby miło wypromować kiedyś na świat tego typu polski produkt, zwłaszcza, że robiony przez Sadola :P Bugów dużo, bo wczesna wersja, ale potestować sobie można.

lobominator

2013-12-13, 20:22
Ptoon napisał/a:

Nie wiem zmieńcie kolor folderów, zróbcie kursora na kinekta, a data niech będzie w górnym lewym rogu, cokolwiek żeby nie wyglądało to tak samo jak vista.



Zmienilibyśmy, gdyby nie fakt, że jest NAS aż JEDNA osoba i to jestem ja. Kodzę to "po godzinach". I generalnie efekt jest zamierzony - to system serwerowy, a nie desktopowy, zależało mi, żeby jak najbardziej przypominał znane ludziom rozwiązania.

rm...........ya

2013-12-13, 20:25
gozdek napisał/a:



zesrał byś się na wielką kupę :kupa:


no to masz k***a:

Lepszy

CiociaSmiglo

2013-12-13, 20:26
Życzę by dalej sie rozwijało to, w jakim kierunku idziesz. Gratuluje pasji i motywacji ponieważ sama zajmuję się rysunkiem i grafiką komputerową i wiem, jak trudno wybić się i móc osiągnąć coś więcej niż tylko lajki na fb. Życzę szcześcia i powodzenia :)

xbandzior

2013-12-13, 20:27
to dlaczego Polski system jest k***a po angielsku? ja pie**ole

speedi93

2013-12-13, 20:28
Już jest kilka taki systemów a chyba najbardziej rozbudowanym i dopracowanym jest EyeOS :)

miszcczu

2013-12-13, 20:29
A ja jestem pod wrażeniem! Być może są i niedociągnięcia, ale nie od razu Rzym zbudowano! lobominator tak trzymaj, a tymi zgryźliwymi komentami się nie przejmuj!

Diux

2013-12-13, 20:29
Jak za kilka lat staniesz się drugim Billem Gatesem to podrzuć mi z 500mln$... :D

Maxwell

2013-12-13, 20:29
Ja widzę dobre strony podobieństwa. Większość ludzi jest przyzwyczajona do windowsa, więc system, który wygląda podobnie do niego moim zdaniem łatwiej byłoby wdrożyć. Użytkownik windy nie przerzuci się odrazu na systemy linuxowe czy mac os (który w zasadzie też jest systemem linuxowym), tylko będzie potrzebował czasu. A tu ma nowy system, który (zakładam, że) jest bardziej wydajny, unowocześniony, wygodny, funkcjonalny itd ale nie trzeba marnować czasu na "przyzwyczajanie się".
Ode mnie masz kolego kratę piwa i liczę, że doczekam się wersji "użytkowej" na komputery PC a nie tylko na serwery :) I że znajdziesz kogoś, z kim stworzysz naprawdę zajebisty OS, wypromujesz go i będziesz na nim trzepał dobrą kasę.

PerPanAleks

2013-12-13, 20:33
Naprawdę dobre gówno :D , na pewno przetestuje.

Champion

2013-12-13, 20:36
jak dla mnie fajny pomysł. Na pierwszy rzut oka wygląda dużo lepiej niż pierdzielony Novell, rozwijałbym system w stronę oprogramowania serwerowego. Jeżeli będzie w miarę dobrze zrobiony to warto będzie lepiej go zainstalować na serwerze, gdyż nie będzie na niego zbyt wielu wirusów.

Timitum

2013-12-13, 20:37
@up k***a, ile razy autor ma pisać, że TO JEST OS SERWEROWY ;)

Aż mnie przekonałeś. Może jutro (ew niedziela - jutro jeszcze pijany będę) postawie go na jakimś HP Proliancie. Nawet feedback zapewnię jak się mi i ziomkowi pracuje na tym :D
A że leniem śmierdzącym jestem to pochwal się co na tym będę mógł postawić (jakieś www by się przydało, serwer poczty, ftp, już nie będę póki co o counter-strike'a prosił ;) ) tak z grubsza, bo nie wiem jak z oprogramowaniem na tym jest. I porty też można sobie wykierować jak się chce?

Ptoon

2013-12-13, 20:38
Nie mam zielonego pojęcia czym się różni system serwerowy od desktopowego i jak normalnie nie lubię się chwalić ignorancją tak w informatycznych tematach mało mnie to obchodzi. :mrgreen: Uważam, że w tej dziedzinie "znane rozwiązania" to jest kula u nogi, z którą się idzie prosto na dno. Każdy kto popatrzy na twoją pracę będzie ją automatycznie porównywał z niedoścignionymi wzorcami, które ma w głowie i po co ci to. Ludzie są głupi trzeba im zamieszać w głowie innym kolorkiem i mało znaczącymi dodatkami wtedy unikniesz prostych porównań i wyjdą na wierzch atuty twoich rozwiązań.

Timitum

2013-12-13, 20:40
@up system serwerowy to taki, że konfigurujesz go raz i masz w dupie dopóki działa :D a jak już nie działa to zwykle jesteś daleko od fizycznej maszyny, więc zalogowanie się z przeglądary do funkcjonalnego środowiska graficznego to wygoda wch*j.

Boss-man

2013-12-13, 20:42
Zaraz zbadam, tylko zainstaluje jakąś virtualkę. Ktoś wspomniał wcześniej o XP MX to w sumie było XP przerobiony i odchudzony ale postawiłem go kiedyś na Pentium 233 64MB ram %-)

necroboss

2013-12-13, 20:46
Problemem w tego typu przedsięwzięciach jest polska mentalność. To smutne, ale prawdziwe. W Ameryce wygląda to mniej więcej tak:
- ej koleś mam zajebisty pomysł, ale potrzebuje pomocy
- spoko oko stary, kiedy, gdzie i w czym?

w Polsce to wygląda tak:
- ej koleś mam zajebisty pomysł, ale potrzebuje pomocy
- Za ile? Dlaczego tobie miało by się to udać, skoro milionom innych się nie udało? Bez sensu. Nie widzę w tym przyszłości. Przy tym to by ci nawet Bill Gates nie pomógł. Najlepiej sam się naucz i zrób to sam.

Orientowałem się w temacie. Szukałem programistów PHP, JSa, grafików do różnych rozwojowych projektów i wszystko to jak ch*j w piach. Jedni mówią "no spoko, to się da zrobić za 10 000zł", a inni mówią "lol ale banał, zrobiłbym to za 300zł ale sorry, nie mam czasu". Ja utknąłem już w martwym punkcie na tym wspaniałym polskim rynku, tak samo utkniesz ze swoim systemem, jeśli nie poszukasz pomocy w krajach z ludźmi o innej mentalności.

Jak to dla mnie brzmi? PHP, MySQL, JavaScript i system na tym bazujący? Brzmi fajnie. Zrób do tego maszynę Node.JS, napisz tematy na przykładowo reddit bądź amerykańskiej wersji wykopu i na pewno ktoś do ciebie napisze z pomocną ręką. Fajnie brzmiała by również możliwość bezpośredniego stawiania stron na systemie, ale tutaj sporo byś się napracował z ograniczeniami użytkowników/skryptów i ograniczeniem ilości bugów czy 0dayów. Fajnie brzmiało by to również jako paczka w stylu instalujesz i gotowe do użycia. Do tego jakieś wsparcie dla złożonej architektury serwerowej (ostatnio sporo o tym pisali na sekuraku, fajne tematy) i projekt będzie się rozwijał. Największym problemem będzie odpalanie na tym aplikacji - muszą być to aplikacje pisane specjalnie pod ten system, czyli nikt ani TSa, ani zwykłej gry nie odpali. Dobrą możliwością było by dodanie obsługi Ruby on Rails - coraz popularniejszego języka z niezłym wsparciem i dostateczną wygodą, który wspiera języki skryptowe.

Trzymam kciuki. Jakbyś potrzebował jakiś kontaktów, linków, poszukania czegoś, załatwienia etc. wal śmiało, pomogę jak tylko będę umiał. Mam w jakimś tam stopniu opanowane języki "standardowe" więc mógłbym nawet spróbować coś napisać czy coś.

EDIT:
O teraz mi wpadła w głowę jakaś "integracja" z eyeOS, który obecnie po prostu działa gównianie na wszystkich możliwych Linuxach.