18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski system operacyjny

lobominator • 2013-12-13, 19:08
Jak w temacie, z góry zaznaczam, że nie jest to reklama, bo system jest opensource'owy, czyli mówiąc po polsku - darmowy. Jestem autorem, a system jest ciągle rozwijany. Niestety w PL na rozwój tego typu rzeczy nie ma co liczyć, więc zapewne umrze śmiercią naturalną, tak czy inaczej pokazuję jako ciekawostkę.
System jest serwerowy, na stronce jest demo do przetestowania, kod dostępny na GitHUBie. Poniżej krótki film promocyjny:



Stronka projektu i demo tutaj:
http://www.phpos.pl

Byłoby miło wypromować kiedyś na świat tego typu polski produkt, zwłaszcza, że robiony przez Sadola :P Bugów dużo, bo wczesna wersja, ale potestować sobie można.

tr...........da

2013-12-13, 23:35
Bardzo ambitny projekt, ale interfejs jak w kazdym systemie.. ciekawe tylko jak z wydajnoscia

slaper

2013-12-14, 00:24
Jeśli to jest oparte na Javie to kurde nie ekscytowałbym się za bardzo. Nie przeczytałem specyfikacji ale Java o tyle słaba że co aktualizacja to już kurde nie działa...

iMarcos

2013-12-14, 01:07
Dobre. Nie opie**alasz się a to jest ważne.

Antybristler

2013-12-14, 01:52
Systemy operacyjne robio, żeby tylko parę wirtualnych piw dostać...

PrawilnyMirek

2013-12-14, 03:55
Po pierwsze: to nie jest system operacyjny, tylko aplikacja do zarządzania plikami na serwerze z kilkoma dodatkami (znacznie mniej rozbudowana niż panele do zarządzania serwerem takiej jak webmin, cPanel czy Direct Admin).

Po drugie: przejrzałem kod i woła o pomstę do nieba, a obecna funkcjonalność nie wymagała wiele pracy (pisząc wieczorami maksymalnie 2 tygodnie). Oceniać można wyłącznie koncept upodobnienia panelu do Windowsa.



Po trzecie: w internecie, na phpkode można znaleźć ten sam kod, dodany w 2010 roku (niestety nie mogę podać linka ze względu na ograniczenie dla nowych użytkowników). Zarówno w "Twoim" kodzie, jak i w tym, widnieje informacja, że autorem jest Tobias Beck.

OR...........PL

2013-12-14, 08:30
Zaraz zaraz, moment.

System operacyjny, napisany w php, który do działania wymaga serwera i przeglądarki KTÓRE do działania potrzebują SYSTEMU OPERACYJNEGO

No, to ma jakiś sens

PrawilnyMirek

2013-12-14, 08:45
Punkty 2-3 z mojego zarzutu są błędne - ktoś wkleił wyżej link z plikami do innego PHP OS.

Frostbourn

2013-12-14, 09:36
Czemu tego na kickstartera nie wpie**olisz?

JH...........DS

2013-12-14, 11:00
da się zmienić tapetę, to będzie hit!

szycharpk

2013-12-14, 11:01
taki sam shit jak vista

LikeThis

2013-12-14, 11:05
Open source - tzn że jest darmowy :facepalm:

~Vuko

2013-12-14, 11:13
@up nie tyle że jest darmowy co ma otwarty kod, który możesz sobie dowolnie modyfikować i udostępniać, ale nie brać za to hajsu.

morfeusz_123

2013-12-14, 11:36
Kopiuj wklej z ExtJS.
I Ty to nazywasz Twoim systemem operacyjnym - śmiech na sali.

Lasarr

2013-12-14, 12:14
Moim zdaniem tego typu aplikacje webowe przy mozliwosciach dzisiejszych przegladarek to przyszlosc, ale nie oszukujmy sie i prosze nazywac rzeczy po imieniu bo, ani to system operacyjny (i nigdy nim nie bedzie), a z serverem to ma tyle wspolnego, ze aplikacja jest ur*chamiana po stronie serwera.