18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski system operacyjny

lobominator • 2013-12-13, 19:08
Jak w temacie, z góry zaznaczam, że nie jest to reklama, bo system jest opensource'owy, czyli mówiąc po polsku - darmowy. Jestem autorem, a system jest ciągle rozwijany. Niestety w PL na rozwój tego typu rzeczy nie ma co liczyć, więc zapewne umrze śmiercią naturalną, tak czy inaczej pokazuję jako ciekawostkę.
System jest serwerowy, na stronce jest demo do przetestowania, kod dostępny na GitHUBie. Poniżej krótki film promocyjny:



Stronka projektu i demo tutaj:
http://www.phpos.pl

Byłoby miło wypromować kiedyś na świat tego typu polski produkt, zwłaszcza, że robiony przez Sadola :P Bugów dużo, bo wczesna wersja, ale potestować sobie można.

Nevitro

2013-12-14, 12:38
Polecam Ci adf ly. Ludzie ściągną sobie, a Ty zarobisz na serwer. Serio.
Sam w ten sposób utrzymuje stronę.
Jeszcze wstaw na Youtube z reklamami i niech ludzie klikają - $ leci.

Proste rozwiązania które generują zyski za pracę gdy Ty możesz skupić się na innej pracy.

tr3mm0r

2013-12-14, 15:43
Obadam jak tylko postawicie hosta spowrotem...

Nie przeczytalem posta up. A jak z demo-wersja?

lobominator

2013-12-14, 15:54
Wersja demo też stoi na padniętym hostingu, będzie z powrotem jak do końca uda się wszystko przenieść na inny hosting. Zonka mi zrobili z tym hostingiem, nie spodziewałem się aż takiego odzewu.

The.prophecy

2013-12-14, 15:58
kulawyyogi napisał/a:

viste/7 -mke



Wytłumaczy mi ktoś te kody? Chciałem napisać, że to przypomina Win 7 ale widzę, że tu kolega przekazał więcej informacji, lecz ich nie rozumiem.

lobominator

2013-12-14, 16:03
The.prophecy napisał/a:



Wytłumaczy mi ktoś te kody? Chciałem napisać, że to przypomina Win 7 ale widzę, że tu kolega przekazał więcej informacji, lecz ich nie rozumiem.



Jestem ekspertem, spiszę z pomocą :)
"Vistę lub Windowsa 7".
Chociaż z tą Vistą to bym się powstrzymał, interfejs bazowałem na Win7, tapeta jedynie jedna jest ukradziona z Visty. Osobiście uważam Vistę za jedną z największych porażek Microsoftu, oni sami chyba też tak uważają.

The.prophecy

2013-12-14, 16:57
Teraz wszystko jasne, już się bałem że -mke to jakiś odłam MKS ;)

A jak ma się sprawa z np. edytorem tekstu? Można tam instalować wszystkie programy zgodne z Windows?

big_os

2013-12-14, 17:27
lobominator napisał/a:

@riddick1773: Kolega proponował mi nazwanie go "BigOS", podobno mu się taka nazwa przyśniła.


Jak zmienisz nazwę na BigOS to masz piwo

hgh

2013-12-14, 17:51
Open Source != darmowy

lobominator

2013-12-14, 18:06
hgh napisał/a:

Open Source != darmowy



W tym przypadku == darmowy.

The.prophecy napisał/a:

A jak ma się sprawa z np. edytorem tekstu? Można tam instalować wszystkie programy zgodne z Windows?



Nie, w Quake'a, ani w innego Excela na tym nie pograsz.
To jest system serwerowy, nie desktopowy.

pylaochos

2013-12-14, 19:40
Ojej, logo debiana na jednej z tapet. Po pierwsze brawo, kawał roboty musiało to być. Po drugie, kto jest targetem tego softu? Kto konkurentem? Po trzecie, mimo wszystko gui ~ ch*jdowsa moim zdaniem nie był dobrym pomysłem. Czemu? Raz - mogą się czepiać, dwa gui nowych osów giganta z redmont są coraz gorsze, innymi słowy: mało praktyczne.

lobominator

2013-12-14, 19:55
pylaochos napisał/a:

Ojej, logo debiana na jednej z tapet. Po pierwsze brawo, kawał roboty musiało to być. Po drugie, kto jest targetem tego softu? Kto konkurentem? Po trzecie, mimo wszystko gui ~ ch*jdowsa moim zdaniem nie był dobrym pomysłem. Czemu? Raz - mogą się czepiać, dwa gui nowych osów giganta z redmont są coraz gorsze, innymi słowy: mało praktyczne.



Ubuntu, a nie Debiana, choć fakt faktem Ubuntu to pochodna Debiana. Odnośnie targetu - to system serwerowy, dla każdego kto ma wykupiony serwer i chciałby go używać "po ludzku". Dlatego też interfejs windowsowy, a nie linuxowy, bo większość ludzi używa windy, i chciałem im udostępnić możliwość pracy na serwerze w miarę najprostszy sposób.

PrawilnyMirek

2013-12-14, 21:02
Cytat:

A jak ma się sprawa z np. edytorem tekstu? Można tam instalować wszystkie programy zgodne z Windows?


Nic tam nie zainstalujesz bo to nie jest system operacyjny, a tym bardziej "serwerowy system operacyjny". Autor celowo lub nie wprowadza Was w błąd. To jest tylko skrypt, który instalujesz na serwerze z zainstalowanym systemem operacyjnym.

konowal

2013-12-14, 21:05
Niestety takie rzeczy nie mają prawa się udać na większą skalę, bo nikt specjalnie nie będzie tworzył softu pod te systemy później.

jool

2013-12-14, 21:37
Drogi autorze, przejrzałem twój kod na githubie. Kod wygląda jakby był pisany w php 4. Sztuczna obiektowość. Złamane wszystkie zasady dobrego programowania. Nie stosujesz się do żadnych konwencji, sprawdź sobie PSR-0 itd. Mieszasz widok z modelem. Poczytaj trochę o OOP, OOD, SOLID itp. Używasz globali. Nie masz namespaceów, autoloadera. Widok lepiej realizować poprzez system szablonów np. Twig. Jest jeszcze więcej problemów, ale już mi się nie chce pisać :)
Tak się pisało w php lata temu.
Jeszcze wiele pracy przed tobą, ale fajnie, że próbujesz.
Pozdro od starszego kolegi.