18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski system operacyjny

lobominator • 2013-12-13, 19:08
Jak w temacie, z góry zaznaczam, że nie jest to reklama, bo system jest opensource'owy, czyli mówiąc po polsku - darmowy. Jestem autorem, a system jest ciągle rozwijany. Niestety w PL na rozwój tego typu rzeczy nie ma co liczyć, więc zapewne umrze śmiercią naturalną, tak czy inaczej pokazuję jako ciekawostkę.
System jest serwerowy, na stronce jest demo do przetestowania, kod dostępny na GitHUBie. Poniżej krótki film promocyjny:



Stronka projektu i demo tutaj:
http://www.phpos.pl

Byłoby miło wypromować kiedyś na świat tego typu polski produkt, zwłaszcza, że robiony przez Sadola :P Bugów dużo, bo wczesna wersja, ale potestować sobie można.

Smeagol

2013-12-13, 21:35
Nie znam się, ale rozumiem panie, że w wiedźmina na tym nie poszpilam?

kubawislak

2013-12-13, 21:35
Życze Ci z całego serca, abyś zarobił na tym fortunę!

cncvb

2013-12-13, 21:43
@lobominator genialne. To głupie ale długo czekałem na odpowiedni system. Na PW napisze Ci do czego mi potrzebne. Zainteresujesz się tym

silon

2013-12-13, 21:46
Dajcie reupload na jakiś inny serwer bo te się przeciążają...

Radoslav77

2013-12-13, 21:59
Gratulacje i wytrwałości życzę. Od dawna czekam na coś ciekawego z fajnym interfejsem co można postawić na zwykłym kompie , na razie pozostają gotowce (qnap synology itp) lub apache dla maniaków rzeżbienia i za wszelką cenę utrudniania sobie życia. Będę monitorował Twoją prace a na razie piwko.
Pomyśl coś nad aplikacjami typu "videostation" "musicstation" itp. Jak znajdę trochę czasu to potestuje :) .

lobominator

2013-12-13, 22:00
Nie mogę chwilowo zrobił reaploudu, nie spodziewałem się aż takiego odzewu. Serio.
Jutro od rana zerują się limity na moim hostingu. Podałem ew. linka do githuba kilka postów wyżej, gdyby ktoś chciał pobrać. Wysadziliście mi kurde w kosmos serwer :)

KokoniastyGad

2013-12-13, 22:07
Pośmigałem nim chwile na Virtual'u, i muszę powiedzieć że fajnie ci to wyszło, może zacznę używać :P

serenity

2013-12-13, 22:18
Moje skromne zdanie:
Dopóki to nie ruszy na rzeczywistym PC - nie na wirtualce, albo przez przeglądarkę, to po prostu kolejna dziwna aplikacja, a nie system operacyjny. Mimo wszystko gratuluję pomysłu i gustu. System operacyjny to ma być system! To, że ktoś wymyślił jak ma coś wyglądać i działać i pokazał to za pomocą prezentacji lub aplikacji to jeszcze systemem nie powinien nazywać. Pewnie nawet nie pomyślałeś żeby zastrzec sobie kilku fajnych pomysłów z GUI. Mi się podoba, ale systemem bym tego nie nazwał.

da...........li

2013-12-13, 22:26
prawdziwy administrator na serwerze nie ma GUI

Martik

2013-12-13, 22:29
j***ć windowsa !!! :)

filipsworks

2013-12-13, 22:33
serenity napisał/a:

Moje skromne zdanie:
Dopóki to nie ruszy na rzeczywistym PC - nie na wirtualce, albo przez przeglądarkę, to po prostu kolejna dziwna aplikacja, a nie system operacyjny. Mimo wszystko gratuluję pomysłu i gustu. System operacyjny to ma być system! To, że ktoś wymyślił jak ma coś wyglądać i działać i pokazał to za pomocą prezentacji lub aplikacji to jeszcze systemem nie powinien nazywać. Pewnie nawet nie pomyślałeś żeby zastrzec sobie kilku fajnych pomysłów z GUI. Mi się podoba, ale systemem bym tego nie nazwał.



1) Czym jest system jeśli nie zbiorem aplikacji, API, etc.?

2) Genialność rozwiązania polega na tym, że "instalując" jedną paczkę mogę na leniwca zarządzać swoim serwerem. Propsuje.

mooop12

2013-12-13, 22:42
Nie żeby coś ale to nie jest system operacyjny... Jest to przeglądarkowy interfejs do zarządzania takim systemem. Nie pierwszy i z pewnością nie ostatni... Widać że włożyłeś w to sporo pracy ale nazywajmy rzeczy po imieniu.

kokolka

2013-12-13, 23:01
Strona projektu jest martwa ?

lobominator

2013-12-13, 23:32
kokolka napisał/a:

Strona projektu jest martwa ?



Tak. Pisałem kilka postów wyżej, że zarżnęliście serwer.
W tym samym poście podałem też link do GitHuba, a stronka będzie działać jutro, jak zdejmą limity, niestety jestem na darmowym. Szczerze mówiąc myślałem, że skończy się na kilku hejtach, a tu widać ruch się pojawił taki, że serv poleciał na orbitę.

darkanzali napisał/a:

prawdziwy administrator na serwerze nie ma GUI



Owszem. Trafiłeś w sedno.
Dlatego właśnie powstał ten system - żeby każdy "nie admin" mógł sobie zarządzać swoim serwerem, tak jakby siedział na zwykłym domowym Windowsie.