18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Policyjny fail

=CAMEL= • 2012-03-21, 17:16
Relacja ofiar pomyłki policji



Wiem że nie wiele mogli zrobić ale laskę trochę za ostro pojechali.



Źródło

lololololl

2012-03-21, 23:43
@GustaV:

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Masz rację, brak obiektywizmu w mojej wypowiedzi ale trudno być obiektywnym po tylu policyjnych wpadkach.

Było ich tak wiele i są one tak często że szkoda na ten temat mówić ale też trzeba, choćby znany przypadek z ostrzelaniem nie tego samochodu w którym były zgony a ktoś tam do dziś jest kaleką.

Największą winę, jeżeli mamy dopatrywać się źródła - są być może złe/nie wystarczające procedury przy podejmowaniu takich akcji jak również niepotrzebna agresywność w momencie gdy podejrzani byli już skuci, daje powód by sądzić że jednostki te powinny częściej przechodzić badania psychiatryczne bo jak wiadomo są oni w ciągłym stresie i musi się to jakoś odbić na psychice po wielu latach służby.

taziu

2012-03-21, 23:48
Niech stracę, napiszę jeszcze raz:

GustaV napisał/a:


Tak z relacji poszkodowanych. Masz zajebistą relacje poszkodowanego pana od KDT w moim poprzednim poście, ale nie dociera to do Ciebie. Ktoś już powiedział. Będzie materiał operacyjny, jeżeli będzie trzeba to przedstawią go w sądzie. Zobaczymy czy dalej będą się trzymali tego że nie przedstawili się jako "policja" i bili ich po skuciu itd. itp. To nie Tobie (zresztą mi też nie) oceniać tylko sądowi.



SUBARUsportTEAM napisał/a:

Ciekawe ile informacji podanych przez tv szczera, a ile jest podkręconych



Btw. Przeczytaj to jeszcze tak z 15 razy, może wtedy zrozumiesz i przestaniesz napieprzać o tym samym.

masshacker

2012-03-21, 23:54
ja osobiście popieram takie akcje... może ludzie sobie w końcu uświadomią jakie k***y robią (nie pracują) w policji a nie będą sk***ysynów bronić na wokandzie i w mediach!!

solteck

2012-03-21, 23:59
A nawet gdyby to był właściwy gość, to czy to ich usprawiedliwia w biciu zatrzymanych, którzy są skuci kajdankami?

lololololl

2012-03-22, 00:00
masshacker napisał/a:

ja osobiście popieram takie akcje...



WTF man? rozumiem że cieszysz się z tego, że więcej ludzi zobaczy jak bardzo w policji jest nasrane ale ująłeś to zajebiście niepoprawnie.

Tak jakbyś chciał by było więcej takich akcji a chyba nie chcesz tego? bo wiesz taki z Ciebie hacker że już mam twój adres i mogę dać anonimowego cynka policji że poszukiwany z ich listy ukrywa się u Ciebie w domu ;) albo że jesteś dilerem i masz kilo koksu na chacie ;) heh Spoko nie zrobię Ci tego ;)

taziu

2012-03-22, 00:01
solteck - jak dla mnie to bajeczka wymyślona na potrzeby mediów. Nie twierdzę, że nie zostali potraktowani brutalnie - mogli być jebnięci ryjem o glebę (stąd np. wybity ząb), mogli mieć powykręcane ręce, otarcia. Ale to czy byli bici czy nie rozstrzygnie nagranie z akcji. Nie sądzę, żeby chłopcy ściągali na siebie ryzyko odsiadki wiedząc, że akcja musi być nagrywana i archiwizowana i wszystko co robią jest uwiecznione z kilku kamer.

solteck

2012-03-22, 00:06
Jak koleś ma sparaliżowaną część twarzy, to raczej to nie było tak, że go tylko powalili na ziemię...
Z innej beczki i żeby było sadystycznie, to myślę że mu w mózgu żyłka pękła i niedługo przestanie kontaktować

taziu

2012-03-22, 00:08
Paraliżu to możesz się nabawić jak Cię głupi zimny wiatr zawieje ;) A co dopiero jak pod nos wrzucają ci flashbangi, granaty dymne, adrenaliny jest więcej niż przewiduje norma i jeszcze tą twarzą jesteś rzucany o ziemię. Jak dla mnie wynikowa akcji, jak naprawdę było - dowiemy się od sądu.

Extraordinary_Gentleman

2012-03-22, 00:08
Cytat:

Było ich tak wiele i są one tak często że szkoda na ten temat mówić ale też trzeba, choćby znany przypadek z ostrzelaniem nie tego samochodu w którym były zgony a ktoś tam do dziś jest kaleką.

Największą winę, jeżeli mamy dopatrywać się źródła - są być może złe/nie wystarczające procedury przy podejmowaniu takich akcji jak również niepotrzebna agresywność w momencie gdy podejrzani byli już skuci, daje powód by sądzić że jednostki te powinny częściej przechodzić badania psychiatryczne bo jak wiadomo są oni w ciągłym stresie i musi się to jakoś odbić na psychice po wielu latach służby.



Zgadzam się, odbija się na psychice, dlatego wiek emerytalny takich gości jest o wiele niższy albo przenosi się ich do biurek od realizacyjnego. Nie zmienia to faktu ze tak jak mówisz trafiają się też totalni imbecyle, goście z kompleksem małego członka gdzie trzeba się dowartościować, ale oni zwykle są eliminowani przez większość normalnych. Dlaczego? Myślę że problem leży w wielkości jednostki takiej jak policja.

Zobaczcie, gdzie najwięcej ludzi ma najch*jowszych przeżyć?
Z prewencją.
Dlaczego? Bo to jedna z najliczniejszych o ile nie najliczniejsza grupa (biorę jeszcze pod uwagę wydziały ruchu drogowego). I w tak dużej grupie w sumie wszyscy maja na to wyj***ne. Nie potrzeba takiego zgrania, i zaufania no i selekcja (w prewencji jest właściwe każdy idący ścieżce kariery). A wydziały realizacyjne? Myślę że składem osobowym śmiało można by nawiązać do Gromu, gdzie cała jednostka ma 600 osób (na całą Polskę), z czego samych operatorów jest może 40-80? Wśród tych ludzi musi być zgranie i zaufanie, bez krzywych jazd.

Procedury nie są takie złe. Ale uwierz mi to co ludzie czasami wyprawiają jest niepojęte. Prosty przykład z kontrolą drogową. Jedziesz i słyszysz na radiu że przed chwilą gość zadziabał babkę nożem po czym odjechał czerwonym fiatem uno. Widzisz takie auto, ściągasz je na pobocze, podchodzisz do auta, gość zamiast wyłączyć silnik, włączyć światła awaryjne i położyć ręce na kierownicy nie wykonuje żadnej z tych rzeczy a zamiast zaczyna otwierać drzwi i wychodzi na ulicę obok auta. Sięgasz po broń czy ryzykujesz swoje życie na rzecz dobrego PR'u funkcjonariusza policji? Proste, Ty zachowałeś procedury, on nie.

Zresztą tu jest dobrze pokazany przykład tego jak powinno się zachować. Też fart. Policjant pomylił gościa uciekającego ze stukniętego auta z tym który w auto stuknął. Akcja od 0:58


Cytat:


Nadużycie AT jest w tej sytuacji oczywiste, ale Ty dalej będziesz brnął w swoich śmiesznych przekonaniach.


Ty również brniesz, bo faktów nie znamy. Ja bym nie insynuował, zobacz sobie pana od KDT. W pierwszej wersji też oczywiste jak się go ogląda 1 na 1 z kamerą, ale w tłumie przed białymi kaskami to co innego. Będzie nagranie operacyjne - będą fakty, na razie to każda ze stron opowiedziała swoja historię.
Cytat:

Nie potrafisz się postawić na miejscu tych ludzi, toteż tym bardziej chciałbym, żeby taka sytuacja przytrafiła się Tobie i Twojej kobiecie, tak jak już pisałem wcześniej.

Nie potrafisz postawić się na miejscu policjantów którzy otwierają drzwi, nie życzę Ci żebyś kiedykolwiek musiał. Chyba o to chodzi Twojemu "przeciwnikowi dyskusyjnemu" cytując mojego posta.

konkretjak150

2012-03-22, 00:51
Fakty są takie, że banda cwe*i wjechała niewinnym ludziom do mieszkania, rozj***li je i pobili domowników. No ale cóż pomyliło się chłopakom, zdarza się, a poza tym powiedzieli, że przepraszają, to już w ogóle po orderze dla nich za współczucie. Mało tego- POMOGĄ poszkodowanym. Szkoda tylko, że na tą "ich" pomoc jak zwykle zrzucą się podatnicy. A co tam nie za moje to mogę zaszaleć. Odpowiedziała by za to jedna z drugą k***a policyjna jak w cywilizowanym kraju, to od razu by się pomyłki skończyły. Dla płaczących nad losem polskiej cwe*owni życzę zawinięcia na dołek, bo komuś się ubzdura, że możecie być o coś podejrzani, zobaczycie jak działają nasze wspaniałe organy ścigania. Nie liczy się czy złapany jest winny, liczy się, że złapany. j***ć k***y milicyjne. A teraz niech banda koniobijców i zamuleńców zbierających znaczki powyzywa mnie od pokoleń JP i gimbusów.

GustaV napisał/a:


Będzie nagranie operacyjne


:lol: :roll:

elvese1

2012-03-22, 01:22
kokofon napisał/a:

Ciekawe co by bylo gdyby poszkodowany zamiast zapierac drzwi wyjal zarejestrowany pistolet i zastrzelil kilku palicjantow w obronie swojej i swego mienia ... ciekawe kto byl by winny ...



W Polsce ?? hehehe... Retoryczne pytanie, ponieważ w tym chorym państwie policja jest ponad prawem... Prawo nie jest równe wobec wszystkich obywateli.
Prosze wydarzenia z 11 listopada pokazują w jakim kraju żyjemy, przeypadkowy przechodzeń został pobity, zeby nie powiedzeć napadnięty, przez policjantów-prowokatorów, ktorych celem było sprowokowac zamieszki wsór protestujących, niestety im się to nie udało, wiec postanowili wkroczyc i zrobić to co mieli już wczesniej zaplanowane tutaj wiecej informacji na ten temat:
http://fakty.interia.pl/raport/zamieszki-w-warszawie/news/pobity-przez-policjanta-11-listopada-zostal-skazany-na-trzy,1724848,7779

Wstyd i hańba ...

cfour

2012-03-22, 01:25
Prawda jest taka, jakby od razu otworzyli to nie byłoby problemu.

Co ma sobie myśleć policjant z AT, który jedzie na akcje i wie, że ma zatrzymać groźnego uzbrojonego bandytę?

Ludzi zacznijcie używać mózgu. Jaki normalny obywatel barykaduje się w domu przed grupą AT? No k***a bez przesady. Zamiast grzecznie się położyć to chcieli jeszcze walczyć...

Zaraz pewnie usłyszę od innych a co jak by to byli bandyci? No jak to co? Postawisz się kolesiowi w kominiarce z bronią w ręku? Jak tak to gratuluję głupoty, a teraz wyłącz komputer i wyjdź na dwór.

Jakby mi koleś stał za drzwiami z bronią i kominiarką to bym otworzył i grzecznie się na ziemi położył. Mi tam życie miłe a pieniądze i inne artefakty to tylko rzecz nabyta. Ubezpieczenia są więc się obywatelu zabezpiecz i po kłopocie.

lololololl

2012-03-22, 01:34
cfour napisał/a:


Jakby mi koleś stał za drzwiami z bronią i kominiarką to bym otworzył i grzecznie się na ziemi położył. Mi tam życie miłe a pieniądze i inne artefakty to tylko rzecz nabyta. Ubezpieczenia są więc się obywatelu zabezpiecz i po kłopocie.



No widzisz, a ja bym wyjął swoje dwie legalne, załadowane sześcio-strzałowe .44-ki czarno-prochowe i wyładował wszystko w ich kierunku.

Bo wolę zginąć niż dać się wyr*chać.
X