18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Oni wybiorą nam prezydenta.

morinho • 2010-05-26, 15:13

Reporter z programu Tomasz Lis na Żywo na wiecu Jarosława Kaczyńskiego.
"ZDRAJCO NARODU, ROZUMISZ!?"

eryk9997

2010-05-27, 00:29
Najchętniej to na Ędwarda Ąckiego bym zagłosował... :mrgreen:

pureinsane

2010-05-27, 00:46
Jestem po komunikacji społecznej, czasem pomagam koleżance po resocjalizacji, która pracuje z różnymi pojebami. Widziałem mocno skrzywionych psychopatów, którzy wyszli na ludzi. Ba! Nawet pedofila, którego udało się naprostować. Ale to co tutaj widzę, to jest dno dna, a wiem co mówię, bo na studiach zdarzało mi się przerabiać różne poj***ne historie. Ci ludzie nadają się już tylko na odstrzał i mówię to z pełnym przekonaniem.

PS. Proszę Was, idźcie zagłosować w tych wyborach, bo jak jaruś wygra, to będę zmuszony zacząć starać się o azyl polityczny.

Walassss

2010-05-27, 00:50
Dla mnie to jest jedna wielka paranoja. Od dwóch lat mieszkam za granicą, nie z wyboru lecz z kaprysu rodziców którzy tak jak i wy nie widzą przyszłości w naszym narodzie. Mam 18 lat, całe życie stoi przede mną otworem. Chciałbym wrócić do kraju i kontynuować naukę którą rozpocząłem tutaj. Niestety nie jest to możliwe. Dlaczego? Bo w Polsce nadal czuć smród dawnego komunizmu.
Naprawdę wierzę że coś się w naszym kraju zmieni, lecz może jak ja już będę na emeryturze.
Ktoś wcześniej powiedział że musi wybierać między PO i PiS. Gówno prawda, jakby każdy z młodych ludzi, każdy, począwszy od osiemnastolatków zagłosował na JKM to może by się dostał do następnej tury, wtedy media zaczęły by kreować obie strony, i kto wie, może by mu się udało.

Dzięki że przeczytałeś moje wypociny.
Pozdrawiam.

Pan_Jan

2010-05-27, 01:54
Nie macie nawet pojęcia ile z Waszych przekonań jest zasługą cieżkiej pracy speców od PR.

Asmodea22

2010-05-27, 02:08
To ja sprzedam wam taką zlotą myśl - lepiej nie będzie ;)

tak właściwie to wprowadźmy monarchię, przynajmniej będziemy wspólnie narzekać

suchy777

2010-05-27, 08:05
@Walassss mieszkasz od lat za granicą i wiesz że tu śmierdzi komuną. Spoko..
Zagłosowałbyś na JKM.. Lepiej nie wracaj.
Co do filmu.. To jest właśnie 50% poparcia dla Jarka - babcie, wyprane moher berety i mózgi przez TVP1 i TV Trwam, RM. Niestety, ale jeszcze minie 2 pokolenia żeby się całkowicie ich pozbyć. To przez nich mieliśmy 2 lata śmiechu rządu PiSu. Dziękujemy wam już babcie i dziadki słuchających RM TVT i TVPiS.

skiber_p

2010-05-27, 09:40
suchy777 napisał/a:

Co do filmu.. To jest właśnie 50% poparcia dla Jarka - babcie, wyprane moher berety i mózgi przez TVP1 i TV Trwam, RM.

Coś na poparcie tego wywodu, czy może prowiadzisz indywidualną statystykę? Co do tematu to chciałbym zobaczyć wizytę reportera tvp albo trwam na podobnym wiecu PO albo SLD na przykład. Ciekaw jestem reakcji ludzi. Wydaje mi się że wyglądałoby to podobnie, ale mogę się mylić. Chciałbym też zobaczyć w telewizji debatę pomiędzy Komorowskim i Kaczyńskim. Bo to oni najbardziej liczą się jako kandydaci i jeśli dojdzie do drugiej tury to trzeba będzie wybrać któregoś z nich. A nie jestem zdecydowany na dzień dzisiejszy.
P.S. Do osób piszących "wstydzę się że jestem Polakiem" itp. mam jedno zdanie do powiedzenia: To wypie**alać na zmywak do Irlandii, tam pewnie będzie Wam lepiej.

suchy777

2010-05-27, 09:52
Skiber, problem w tym że ludzie głosujący na Jarka pochodzą ze wsi/miejscowości które odbierają tylko TVP. A większość właśnie to starsi ludzie. Do tego dochodzi kościół który nagania poparcie dla PiS, już nie wspominając o TV trwam. Jak tylko zobaczę że ministranci pod którymś z kościołem rozdają karteczki w niedziele po mszy w dniu wyborów na których widnieje instrukcja na kogo mają głosować to będę z szyderczym uśmiechem dzwonił po policje. A z przyjemnością się przejadę po kościołach, bo wiem że takie rzeczy istnieją - przykład ? niedziela w którą zbierali podpisy dla Jarka na kandydowanie na urząd prezydenta - stoliczek, dwie starsze kobity, które wręcz nachalnie wciskają listę do podpisu, stojąc przy drzwiach do kościoła. To normalne ?
Debata moim zdaniem nie ma sensu, dlatego że jeden i drugi kandydat będą mydlić oczy mówiąc o rzeczach które i tak się nie spełnią albo wypominając inne. Tu się liczy tylko przygotowanie PR.
Jeśli Borowski nie wygra w pierwszej turze (oby) to może dojść do tego że ludzie jednak zagłosują z litości na Jarka. Takie rzeczy tylko w Erze..

wolodiej1

2010-05-27, 10:25
Oni wybiorą nam prezydenta... każdy ma jeden głos więc stwierdzenie "oni nam wybiorą" jest zupełnie bez sensu. Oni chcą głosować to głosują, Ty chcesz głosować ? OK nikt Ci nie broni. Fakt, że specjalnie wybrali odpowiednią osobę w odpowiednim miejscu i musiało się stać tak jak się stało. Jestem ciekawy co by się stało jakby były zamienione miejsca i osoby np. telewizja Trwam i "ludzie PO"... hmmm już macie pomysł co by się stało ? To samo !!

suchy777

2010-05-27, 10:42
wolodiej1, widzisz, może nie było takiej sytuacji bo TV trwam nie umie dyskutować z ludźmi o innych poglądach. Przypuszczam że było by zupełnie inaczej. Dlaczego ? nie raz Trwam bywało imprezach PO i szukało dziury w całym. Nie raz bywało na Woodstocku i szukali narkomanów itp. Nikt im nic nie zrobił. A jak zrobił to spotkał jakieś promilowe poparcie PO, w każdym środowisku będzie czarna owca - w moherach jest ich 90% - agresja, wyzwiska, to takie bojówki LPR i MW tylko 70 lat później :)

skiber_p

2010-05-27, 10:43
@ Suchy777
W większości się z Tobą zgadzam, ale uważam, że 50% to trochę przesada. Kościół nie powinien się mieszać w politykę, to prawda. Te babcie wszystkie są popaprane i mają pie**olca na tym punkcie, też prawda. Trzeba tępić takie zachowania oczywiście. Tylko że mam wrażenie że po obu stronach "barykady" znajdują się podobni ludzie. Na PiS głosuje więcej osób starszych, które zachowują się... dziwnie, nie wiem jak to ująć. Ale wyborcy np. PO żywią do wyborców PiS taką samą nienawiść. Nie wszyscy oczywiście ale mowa tu o ogóle. I jeśli chodzi o sprawy kościelne to znam przynajmniej kilka młodych osób które mają zamiar głosować na Kaczyńskiego jednocześnie nie trawiąc RM i TVT za to co sobą reprezentują i jaki wizerunek PiS-u tworzą.
Jeśli chodzi o debatę, to tak - PR przede wszystkim. Ale prezydent w Polsce ma funkcję głównie reprezentacyjną. Dlatego ważne dla mnie jest, żeby potrafił się składnie wypowiadać, dyskutować jak człowiek, nie pieprzyć trzy po trzy. W Polsce rządzi rząd, nie prezydent.

Pajac212

2010-05-27, 10:56
i ja sie pytam czemu na poczatku ten reporter mu nie wyj***l :-x

suchy777

2010-05-27, 10:57
Tak, prawda jest żeby prezio był reprezentatywny. To my wiemy. Dlaczego więc większość ludzi co poszła do urn wybory wcześniej wybrała małego, stękającego, nie znającego hymnu, nie do końca zrozumiałego przy rozmowach, nie znającego imion piłkarzy własnego państwa jeśli już pojechał na mecz, człowieka ?
Zgoda że w Polsce rządzi rząd - ale w poprzednim przypadku wetowane ustawy uniemożliwiały rządzenie. Prezio ma nas reprezentować za granicą, utrzymywać dobrze kontakty za granicą - ale wybrali rusofoba, za to gruzina sercem bywającym.
Dlatego moim zdaniem najlepszym kandydatem PO powinien być Sikorski - koleś znający kilka języków, mądry, wykształcony, obyty w świecie, mający znajomych. Dlaczego PO go nie wystawiła ? przypuszczam że za młody, bo Polacy lubią wybierać starszych, niby bardziej doświadczonych.

skiber_p

2010-05-27, 11:16
Hehe. No tamten to się wybitnie nie udał. Też żałuję że to nie Sikorski jest kandydatem PO. Komorowskiego nie lubię, bo to kawał chama, a Kaczyński... to Kaczyński. Myślę że Sikorski jednak mógłby mieć większe poparcie niż Ci dwaj panowie. Głównie wśród młodych ludzi. Dość często słyszę wśród kolegów że właśnie na niego by głosowali gdyby startował. A tak mamy kurdupla i grubasa. Może się czepiam ale wygląd też się liczy.
Veto może odrzucić sejm, fakt jest to komplikowanie pewnych spraw, ale jednak. W ogóle veto jest dziwną rzeczą...

cree

2010-05-27, 11:18
Przykre, widzę ze kwiat Polskiej młodzieży łyka propagandę jak młode pelikany... , nie wiem czy mam się śmiać czy płakać , po niektórych wypowiedziach wnioskuję że dla was najlepszym wyborem na prezydenta była by lady gaga,albo inna gwiazda medialna. Mohery są zmanipulowane, ale wam się wydaje że jedynie wasze przekonania są dla Polski najlepsze, wachlarz argumentów jaki stosujecie jest zadziwiający.