18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak my na Ślunsku szpilomy w Battlefielda

hrabia9933 • 2012-12-17, 13:58
Jak żeście som hanysy to sie mogecie gryfnie pośmioć


zetty

2012-12-17, 21:39
Jęstę żydę, masz jakiś konkretny powód, dla którego tak się upierasz, że Śląsk nie jest częścią Polski? Nie tylko na Śląsku jest gwara, to, że gwara Śląska jest jedną z dwóch, obok Kaszubskiej, najbardziej znanych w kraju, nie stawia nas na gorszej pozycji niż resztę krajan. Jakoś nic nie pisałeś o Kaszubach, wjeżdżasz tylko na nas, Ślązaków- interesujące. Pisałeś, że jesteś typem człowieka, który najpierw się przekonuje, a później wyraża swoje zdanie. Napisz, proszę, co takiego sprawiło, że tak obrażasz swoich rodaków z południa kraju? Jakie masz doświadczenia? Wykaż, że nie pieprzysz ot tak, żeby komuś pojechać.
Co do pracy w fabryce- żadna praca nie hańbi, jedni pracują w biurach, inni w fabrykach, jeszcze inni w kuchni czy na kopalni. Każda praca jest potrzebna, stary, bez tego nie byłoby gospodarki. Ciekawe gdzie Ty pracujesz, że tak się wywyższasz ;) Ulthart, którego tak gnoisz, mimo, że poza granicami Polski, jest bardziej Polakiem niż Ty, w moich oczach.

Aa i co do granic Śląska, co tam ktoś pisał- nawet w szkołach uczą, że na Śląsk przypadają województwa Dolnośląskie, ze stolicą we Wrocławiu, Opolskie, ze stolicą w Opolu, oraz najbardziej znienawidzone, chyba tylko przez jakieś tanie stereotypy, Górnośląskie, ze stolicą w Katowicach. ;)

Kozioł.

2012-12-17, 21:40
Ślązacy są w porządku, opić Ślązaka graniczy z cudem ;-) Nie wiem o co ten szum z autonomią, chcą to niech mają. Tu chodzi przede wszystkim o to żeby Ślązacy sami rządzili się swoimi pieniędzmi a nie tak jak teraz że większość idzie do stolicy na urzędasów. Jak taki Śląsk biedny i niby ciągle go utrzymujecie to powinniście być za autonomią.

GatecrasherKO

2012-12-17, 21:51
KxYxO napisał/a:


..kopać to se możesz w zegrodzie.. o ile taki coś w tych króliczokach mocie..
:kop:





Proszę pisz poprawnie po polsku.

gin

2012-12-17, 21:54
Mieszkam na śląsku ale ślązakiem nie jestem. Mimo to szanuję tych ludzi. Mają niesamowite poczucie humoru. Prawdziwy ślązak w ch*ja Cię nie zrobi. W języku śląskim jest mnóstwo zapożyczonych słów z niemieckiego. Mimo to ślązacy nie przepadają za niemcami.

~Creaters

2012-12-17, 22:04
z tego ciula jest taki ślunzok jak z kozi dupy raizen-tasza.

Grycan

2012-12-17, 22:13
Gdyby niektórzy ślązacy wiedzieli, o co biega z tą autonomią, po części by byli za. ;] Tak jak mówił @Kozioł, głównie chodzi o to, żeby pieniądze z podatków od ślązaków zostawały na śląsku. ;]

ul...........rt

2012-12-17, 22:22
Tak dla buraków nie Polskich



Grycan napisał/a:

Gdyby niektórzy ślązacy wiedzieli, o co biega z tą autonomią, po części by byli za. ;] Tak jak mówił @Kozioł, głównie chodzi o to, żeby pieniądze z podatków od ślązaków zostawały na śląsku. ;]


Dokładnie,a nie paść pie**olone brzuchy Warszawskie

Beblas

2012-12-17, 22:24
MareKSG napisał/a:



Dobrze powiedziane. Jesteś ze Śląska ale nie jesteś Ślązakiem tylko pie**olonym przyjezdnym, który śmieje się z gwary śląskiej. Żal mi takich wieśniackich goroli.

Poza tym autonomia to jedyna opcja ratunku przed tym pie**olniętym krajem.



A ja jestem z Pyrlandii i generalnie dobrze, że są regiony gdzie się jeszcze ją kultywuje :) Niestety w Wlkp. nie mówi się w pełni gwarą, a poprostu używa się pojedyńczych zwrotów czy słów. Szkoda, bo to jest nasza historia i nic tego nie zmieni :) Sam rozumiem też dobrze gwarę Śląskom, bo mam tam rodzinę i znajomych (za Górnikiem właśnie:) )jednak sam nie godom.

A czy autonomia jest dobrym rozwiązaniem? Wątpie! Jakby nie patrzeć Polska to nie tylko Warszawa, chociaż może się im tak wydawać. Zresztą Polska to nie kraj, a to co powinien każdy Polak mieć w sobie. Nie po to walczyli nasi przodkowie w Powstaniach Wielkopolskich i Śląskich o bycie Polakami, żeby teraz się rozdzielać. Piszę nasi, bo zarówno w jedym jak i drugim powstaniu walczyli moi przodkowie. Trzeba tylko pamiętać o tym, że były takie osoby co oddały wszystko co miały najcenniejsze, czyli życie za to żebyśmy byli Polakami. Kraj wygląda jak wygląda, bo rządzi nim od 1945 nieprzerwanie banda sprzedajnych kurew, a ta transformacja polityczna to jedna wielka ściema, bo czerwone szmaty unikneły lustracji i siędzą dalej na wysokich stołkach. To jest problem tego kraju i gdyby dzisiaj Polską rządzili tacy ludzie jak chociażby Dmowski (przy okazji ch*j w dupe Piłsudskiemu za nazwanie Wielkopolski, w której Polska się narodziła B opcją) , a inteligencja nie została zabita przez k***y spod znaku czerwonej gwiazdy i czarnej wrony to byśmy mieli lepiej niż cały zachód

Ma...........ce

2012-12-17, 22:38
Problemem wielu ludzi jest to, że nie znając historii regionu, który ma ponad 1000 lat historii powiązanej z Polską powiela błędne przekonania...
Śląsk to nie tylko Górny Śląsk -ta nazwa pojawiła się dopiero w XV wieku.
Nazwa Śląsk Opolski pojawia się w latach międzywojennych.
Tzw. rdzeń śląska to obszar od Zielonej Góry po Cieszyn z historyczną stolicą we Wrocławiu.
Różnice w granicach terenów uważanych za Śląsk, a będących rzeczywiście Śląskiem wynika z wielu konfliktów o tutejsze ziemie i wiele umów pomiędzy kolejnymi władcami.

Śląsk od zawsze był miejscem, gdzie spotykało się wiele kultur i wiele nacji. Na terenie całego regionu występują różnice w gwarze (chodzi mi o wymawiane poszczególnych wyrazów). Naleciałości z języka niemieckiego zawdzięcza ona głównie silnej germanizacji rejonu, chociaż wpływ ma też sąsiedztwo Niemców. Ale o tym, że w śląskiej gwarze znaleźć też można elementy języka czeskiego, już nie każdy wie. Podobne wyrazy o tym samym znaczeniu, takie same litery w alfabecie. Co nie zmienia faktu, że jesteśmy Polakami!

Napisze to jeszcze raz. Pierwsze wzmianki o Śląsku, jako części państwa Mieszka sięgają 990 roku!

Badyl0025

2012-12-17, 22:45
spoko filmik z niezłym komentarzem :) piwo

Światłocień

2012-12-18, 01:41
WielkiSzuM napisał/a:





Z tego jedynie można się śmiać :homer:



Zj***ne niemieckie gadanie...


Może już starczy ośmieszania się na dziś?

Filmik słaby, chociaż gwara, jak każda, ciekawa.

Un_Nem

2012-12-18, 05:14
gorole raus :]

zonk

2012-12-18, 06:33
Panowie z poza śląska. Akurat ten film ma na celu obrażenie hanysów i gwarę. Może tego nie rozróżniacie ale synek udaje, że umie mówić gwarą. I to rzeczywiście jest gorolski bełkot.

zip_sklad

2012-12-18, 08:29
MareKSG napisał/a:


Poza tym autonomia to jedyna opcja ratunku przed tym pie**olniętym krajem.



Zalogowałem się specjalnie dla Ciebie. Skoro uważasz że autonomia dla części kraju to jakieś wyjście to jesteś równie jebnięty co baskowie, katalończycy i inne ch*jostwa. Może od razu podzielmy Polskę na 16 mniejszych krajów, a co, niech każde województwo będzie sobie państwem. Jak Ci źle to wypie**alaj do Anglii czy tam Irlandii.


A swoją droga to pomyślcie sobie, jakim mocarstwem na arenie europejskiej byłby Śląsk gdyby w ich rządzie zasiadali same Janusze jebiące gwarą. To do ch*ja niepodobne przecież :)

Grycan napisał/a:

Gdyby niektórzy ślązacy wiedzieli, o co biega z tą autonomią, po części by byli za. ;] Tak jak mówił @Kozioł, głównie chodzi o to, żeby pieniądze z podatków od ślązaków zostawały na śląsku. ;]



Zostawcie sobie podatki, węgiel sobie kupimy, a wy wpie**alajcie tylko to co sami stworzycie, świecące mleka i siedmionogie krowy. To takie suwerenne.

mare30ks

2012-12-18, 10:11
Trzeba chopa podziwiac za cierpliwosc. Chybaze to "o pierona" to takie "o zesz ty k***a mac pie**olona do ch*ja!" ale intonacja mi nie pasuje.