18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak my na Ślunsku szpilomy w Battlefielda

hrabia9933 • 2012-12-17, 13:58
Jak żeście som hanysy to sie mogecie gryfnie pośmioć


Peter Guntes

2012-12-18, 11:41
GatecrasherKO napisał/a:



Obrazek


Proszę pisz poprawnie po polsku.



Nie wiem czy wiesz, ale profesor Miodek pochodzi z Tarnowskich Gór, których jest z resztą honorowym obywatelem. Właśnie za zasługi w szerzeniu wiedzy o kulturze i gwarze śląskiej w kraju i za granicą.

Ludzie, wypchajcie się z tym swoim polaczkowatym pieprzeniem. Kim jesteście żeby oceniać co jest językiem polskim, a co nie jest? Kto nadał wam kompetencje by decydować o tym kogo można nazwać Polakiem, a kogo nie? Coś za bardzo zajeżdża to ideą "prawdziego Polaka". Prezes musi być z was dumny.

Jęśli o mnie chodzi, mieszkam na Śląsku od urodzenia i nigdy nie widziałem krowy z dwoma głowami. I zaręczam wam (mogę to zagwarantować nawet swoim życiem), że Śląsk ma więcej do zaoferowania niż tylko węgiel.

Czemu Ślązacy lubią się tak "wywyższać"? Bo przez setki lat przelewali krew za naszą wspólną Ojczyznę, po to by po 1945 być traktowani przez czerwoną hołotę jak ludzie niższej kategorii. Ślązakom odmawiano wszelkich praw, zdegradowano do roli niewolników tyrających w kopalniach, obsadzając wszystkie wysokie stanowiska (urzędy, przedsiębiorstwa) przyjezdnymi, głównie z Zagłębia. Ze Śląska w stronę reszty kraju wyjeżdżały wagony pełne węgla, wracały puste z nabazgranymi wyzwiskami. To Ślązaków masowo wywożono na Sybir, jako "Niemców". To nam odmawiano prawa do bycia Polakami i podżegano przeciw nam. Wszystkim "światowcom" polecam zainteresowanie się historią własnego kraju, zamiast czczego mielenia ozorem i pisania bzdur na sadolu.

AfroMan25

2012-12-18, 13:26
wongiel a niy wyngiel..a tak pozatym ten juz dawno lezy na haldach ino kupowac niy ma komu...a jak za drogi te se pal drzewem ci...u :)

marcinek6000

2012-12-18, 16:09
Ni dziwejcie sie Ślunzoki, że wyśmiewają naszo chynć autonomii, bo przeca jak bydymy mieć autonomia to bydymy mieć mniej tego syfu gorolskiego polityczno-gospodarczego, a do tego bydymy mieć lepsza szansa na rozwój. Te pirońskie gizdy gorolskie dalej sie bydom wtedy marasić w tym burdelu, a bez Ślunska bydzie im gorzej sie utrzymać, więc sie nie dziwejcie, że chcą nam tą autonomie wyśmioć, bo jak juz ją bydymy mieć to dla nich bydzie już po ptokach.

BezGumki

2012-12-18, 16:19
Coś mi sie zdaje ze w tym filmiku to jakiś gorol chce udawać kogoś lepszego i mysli ze mu to wychodzi, hahaha. Jeszcze sie musisz duzo nauczyć syneczku!

Ch*j w dupe całemu Bielsku!!!

GatecrasherKO

2012-12-18, 18:55
Peter Guntes napisał/a:



Nie wiem czy wiesz, ale profesor Miodek pochodzi z Tarnowskich Gór, których jest z resztą honorowym obywatelem. Właśnie za zasługi w szerzeniu wiedzy o kulturze i gwarze śląskiej w kraju i za granicą.

Ludzie, wypchajcie się z tym swoim polaczkowatym pieprzeniem. Kim jesteście żeby oceniać co jest językiem polskim, a co nie jest? Kto nadał wam kompetencje by decydować o tym kogo można nazwać Polakiem, a kogo nie? Coś za bardzo zajeżdża to ideą "prawdziego Polaka". Prezes musi być z was dumny.

Jęśli o mnie chodzi, mieszkam na Śląsku od urodzenia i nigdy nie widziałem krowy z dwoma głowami. I zaręczam wam (mogę to zagwarantować nawet swoim życiem), że Śląsk ma więcej do zaoferowania niż tylko węgiel.

Czemu Ślązacy lubią się tak "wywyższać"? Bo przez setki lat przelewali krew za naszą wspólną Ojczyznę, po to by po 1945 być traktowani przez czerwoną hołotę jak ludzie niższej kategorii. Ślązakom odmawiano wszelkich praw, zdegradowano do roli niewolników tyrających w kopalniach, obsadzając wszystkie wysokie stanowiska (urzędy, przedsiębiorstwa) przyjezdnymi, głównie z Zagłębia. Ze Śląska w stronę reszty kraju wyjeżdżały wagony pełne węgla, wracały puste z nabazgranymi wyzwiskami. To Ślązaków masowo wywożono na Sybir, jako "Niemców". To nam odmawiano prawa do bycia Polakami i podżegano przeciw nam. Wszystkim "światowcom" polecam zainteresowanie się historią własnego kraju, zamiast czczego mielenia ozorem i pisania bzdur na sadolu.



A co Ty k*rwa wikipedia?

demz

2012-12-18, 19:17
Mieszkam na Śląsku i żadnej autonomii nie uznaję, natomiast gość komentujący w filmiku jest sztuczny i w sumie mało ze ślonską godką to ma wspólnego. Jedyny jego cel to zrobić pseudo-śmieszny filmik, a nie zaprezentowanie gwary w jakiejkolwiek postaci. Wyszło żenująco. Kto mieszka na Śląsku i mówi gwarą (takich ludzi jest coraz mniej) ten wie o czym piszę.

zonk

2012-12-18, 21:15
@up, bo niestety wszyscy chcą być tacy nowocześni i nie uczą swoich pociech gwary.

zibi93wrk

2012-12-18, 21:39
Boże jak mnie wk***iają gorole którzy myślą że jak naucza się parę słówek to zaro po śląsku beda godać.
>.<

GatecrasherKO

2012-12-18, 21:56
zibi93wrk napisał/a:

Boże jak mnie wk***iają gorole którzy myślą że jak naucza się parę słówek to zaro po śląsku beda godać.
>.<



Wyjdź.

Tomos11

2012-12-21, 20:12
Assassin's Creed III - Musza byt przyd Tivoltym !



Stoho

2012-12-21, 20:48
nudelek, zebyś wiedzioł.....Jakiś basztard

sz-mati

2012-12-21, 21:10
Gwary śląskiej możesz się nauczyć... ale akcent zawsze będziesz miał gorolski.

toka

2012-12-21, 21:38
Aj prawdziwy ślązak od razu usłyszy że to jakiś farbowany lis, a w dodatku nie do końca mówi gwarą śląską.

zonk

2012-12-21, 21:44
Typ wyuczył się kilku słów i wciska je ile wlezie i wielki hanys... Gówno a nie prawdziwy hanys.