18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak my na Ślunsku szpilomy w Battlefielda

hrabia9933 • 2012-12-17, 13:58
Jak żeście som hanysy to sie mogecie gryfnie pośmioć


konto1981

2012-12-17, 14:56
Śląsk spoko ale raczej Wroclaw :)

Mr.Slurrpy

2012-12-17, 14:58
Dobry filmik hehe, da ktoś link do kanału autora ?

LisekChytrusek

2012-12-17, 14:58
hehe dobrę mimo że nie jestem ślazakiem to podziwiam tą kulture, w ogóle ten cały ich system z życiem jest w deche, wk***ia mnie jak teraz w szkołach na ślasku zabraniają im mówienia po ich języku bo k***a mają mówić po POLSKIEMU ch*j takim sposobem im jebią całą kulture, Wszystkich ślazaków których poznałem to zajebiste osoby polecam się napić wódki z nimi ;D Pozdrawia Wielkopolanin

kokroucz

2012-12-17, 14:58
rEwx jaki export? byly proby importu wegla zza granicy bo u nas za drogo wychodzi wiec nie argumentuj tego jak wazny slask jest dla Polski tą smieszna teoria bo zostala juz podwazona milion-kroć.


hahaha eksport

WielkiSzuM

2012-12-17, 15:01
MareKSG napisał/a:



Jesteś ze Śląska ale nie jesteś Ślązakiem tylko pie**olonym przyjezdnym, który śmieje się z gwary śląskiej. Żal mi takich wieśniackich goroli.





Z tego jedynie można się śmiać :homer:



Zj***ne niemieckie gadanie...

Meretrix

2012-12-17, 15:03
@ MareKSG Urodziłem się na Śląsku, mieszkam całe życie. Rodzice, dziadkowie, pradziadkowie ze Śląska, i niby w którym momencie jestem przyjezdny? :roll:

clipper

2012-12-17, 15:05
Tusk gra w battlefielda...

~Bambi~

2012-12-17, 15:08
Meretrix napisał/a:

@ MareKSG Urodziłem się na Śląsku, mieszkam całe życie. Rodzice, dziadkowie, pradziadkowie ze Śląska, i niby w którym momencie jestem przyjezdny? :roll:



Nie jesteś ze Śląska, bo nie popierasz bzdurnych postulatów o autonomię. To tak jak nie jesteś np. patriota, bo nie popierasz skrajnej prawicy :) Tak to już działa.

MareKSG

2012-12-17, 15:17
Bambi~ napisał/a:



Nie jesteś ze Śląska, bo nie popierasz bzdurnych postulatów o autonomię. To tak jak nie jesteś np. patriota, bo nie popierasz skrajnej prawicy :) Tak to już działa.



Jesteś Polakiem, bo śmiejesz się ze swojego języka, srasz na flagę i godło i masz w dupie całą kulturę Polski. Tak to ma działać?

krishna

2012-12-17, 15:18
@Bambi
Otóż to i piwko za trafny komentarz.

#edit
@up
No tak, rzeczywiście. Nie chodzę na marsze, nie rzucam kamieniami, nie krzyczę o zdrajcach narodu - nie mam prawa być patriotą.

A co do tego patriotyzmu to najbardziej śmieszy mnie oburzenie kiedy napisze się Polak z małej litery, ale pod każdym filmikiem gnoi się Żydów, Murzynów, Cyganów czy tam innych. Jakie to typowo polskie. Chcecie szacunku? Szanujcie innych :roll:

LICH0

2012-12-17, 15:19
Materiały własne zawsze mile widziane (:

S.O.A.D.

2012-12-17, 15:29
A ja dla tych wszystkich Ślązaków chcących autonomii miałbym propozycję: utworzenie własnego państwa. Przeprowadźmy taki mały eksperyment myślowy:

Niech sobie wezmą Śląsk i spróbują przeżyć na tych terenach rok, bez pomocy żadnego państwa. Obywatelstwa polskie zostaną cofnięte, utworzy się normalną granicę. Jedyne co mielibyście na eksport to węgiel, a importować musielibyście żywność. Na Śląsku nie ma wielu pól i hodowli, głównie przez zbytnie uprzemysłowienie. I czy wtedy ten wasz węgiel będzie taki cenny? O ile będziecie w stanie obniżyć jego cenę, gdy głód zajrzy w oczy? Przypominam, że Polska może importować niedostatki węgla nawet z opłatami, ale gdybyście wy chcieli importować żywność, to import przez tereny Polski byłby obłożony dużym podatkiem (w ramach niejakiej zemsty). Import z krajów zachodnich nie będzie tani. Eksport do nich węgla będzie mało opłacalny, bo mają bliższe źródło (Zagłębie Ruhry w Niemczech choćby). Właściwie z czego by wynikało wasze bogactwo narodowe, hmm? Z węgla, którego wartość w tym momencie byłaby wątpliwa? I do kogo ostatecznie zwrócicie się o pomoc? Bo będą ją na pewno proponować i Niemcy, i Czesi. Tylko, że Niemcy nie dadzą wam żadnych ulg za przyłączenie się do nich i tym samym udzielenie pomocy upadającemu regionowi. Czesi też będą chcieli was wtedy wyr*chać, bo to Śląsk będzie miał nóż na gardle. I my, Polacy, również wam wtedy nie odpuścimy. Śląsk nie jest wystarczająco samodzielny żeby żądać autonomii.

Poza tym, i tak dalej będziecie musieli się uczyć jakiegoś normalnego języka, bo wasza gwara wymiera. Nie będzie nigdy tak, że to ktoś będzie się musiał nauczyć waszego języka, to prędzej wy będziecie musieli się przystosować do innych. Gwara Śląska jest w podobnej sytuacji co język walijski i język Basków. Nie jest funkcjonalna. Wymiera, bo ludzie wolą posługiwać się językiem prostszym i bardziej powszechnym (Walijczycy angielskim, a Baskowie hiszpańskim, Ślązacy polskim lub niemieckim, choć częściej polskim). I mówienie, że to gwara śląska jest waszym ojczystym językiem jest trochę nie w porządku do reszty Polski. Jeśli już, to macie dwa ojczyste języki, waszą gwarę i polski. Prawie jak w USA, gdzie oficjalnie językiem jest angielski, a tak naprawdę powszechny jest jeszcze hiszpański.

Zaraz zapewne zostanę zjechany przez wielkich obrońców autonomii Śląska. I ch*j im w dupę. Państwo silne, to państwo niepodzielne. I takie ruchy tylko je osłabiają. W Polsce źle się dzieje, ale to nie powód by robić jeszcze większy burdel.

PS: skupiłem się na węglu, gdyż jest dosyć powszechnym surowcem, zdaję sobie sprawę z istnienia innych. Ale byłyby w takiej samej sytuacji jak węgiel.

rEwx

2012-12-17, 15:32
@kokroucz

Naprawdę myślisz, że węgiel kamienny to jedyny surowiec występujący na śląsku?

John Deere

2012-12-17, 15:39
SOAD byłeś u nas na śląsku ? Chyba nie, pola mamy od zaj***nia tylko w mojej okolicy jest około 800 - 1000 hektarów. Rolnicy mający po 500 ha ale tak zdechniemy z głodu bo wy nam nie dacie. Hahaha. I jakbyś nie wiedział to nasz węgiel jest najlepszy w europie i jest eksportowany cały czas. Zróbmy tak jak mówisz ale to wy prędzej zeżrecie gówna spod siebie.

Pozdro i j***ć goroli !

toka

2012-12-17, 15:42
Przecież to nawet po śląsku nie jest, to jest jakaś udawana gwara z słówkami śląskimi które i tak brzmią jakoś sztucznie.