18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zmiana koloru lakieru

~Sunday • 2013-12-17, 16:29
Rewolucyjna technologia, która pozwala na zmianę koloru pojazdu za pomocą aplikacji na smartfona lub wewnętrznego przełącznika.
Pigmenty metaliczne w kształcie graniastosłupa są obracane na podstawie częstotliwości napięcia i rozproszone na całej powierzchni auta co daje możliwość do zmiany koloru.


Kuapouchy

2013-12-17, 18:46
MaszAyahuaskę napisał/a:

mrozu4, Efekt uzyskuje się poprzez zakłócanie odbicia i załamania światła od powierzchni malowanej obiektu. Farba zawiera malutkie syntetycznych płatków o grubości około jednego mikrometra. Płatki te są wykonane z aluminium powleczonego szkła , jak fluorek magnezu osadzony w półprzezroczyste chromu . Aluminium i chrom daje farbę niezapomniane metaliczny blask, podczas gdy powłoka działa jak szkło-jak się załamywać pryzmat , zmiana widoczny kolor powierzchni jako obserwatora porusza się. [ 2 ] Co ciekawe, nie zawiera farb Chromaflair absorbujące konwencjonalnych pigmentów , raczej jest to "światło pigment interferencyjny": kolor obserwowany jest tworzony w całości przez refrakcji właściwości płatków (analogicznie do tego, jak ludzie postrzegają kolory tęczy na wycieki ropy ).
Pigmentu Chromaflair jest dostępny w tysiącach różnych wariantach kolorystycznych. Jest to najczęściej stosowana do przedmiotów, których atrakcyjność wizualną, jest ważne - jak pojazdów mechanicznych , elektrycznych gitar i komputer przypadku modów .
W dodatku do farby, można je stosować jako powłoki, na przykład ze skóry syntetycznej poliuretanowej lub zdyspergowany w żywicy do formowania wtryskowego .



Damn it man, wyciągnąłeś to prosto z translatora? Tego się czytać nie da...

~DMT

2013-12-17, 18:54
Kuapouchy, Tak prosto z translatora, a tylko i wyłącznie dlatego żeby każdy zrozumiał. Na polskich stronkach nie ma nic o tym. Jeśli ktoś chce oryginał jest na eng. wiki.

XQV

2013-12-17, 18:55
To się nazywa fake'n'gay

Nameless

2013-12-17, 18:56
@Kuapouchy
Jaki ekspert, taki tekst i wyjaśnienie. No ale piwka zgarnia za głupotę w pierwszym swoim poście... Takich "ekspertów" to trzeba banować.

Jak można podpisać komentarz wyjaśniający film na pewniaka "Tak, jestem ekspertem." pie**oląc głupoty, a w kolejnym poście zaprzeczać temu co napisało się w tej "opinii eksperta" i do tego tekstem z translatora?! Banować w ch*j takich debili.

@MaszAyahuaskę
Właśnie gówno można z tego zrozumieć, już lepiej byś wrzucił tekst oryginalny zamiast kaleczyć język polski. Z translatora każdy debil umie korzystać. Ba, nawet j. angielski powinien znać.

W związku z powyższym nie można wierzyć w ani jedno Twoje słowo, bo pie**olisz waść głupoty i w dodatku nie wiadomo po co.

~DMT

2013-12-17, 19:06
Nameless, Jeśli chodzi o znajomość j.angielskiego, nawet nie masz co do mnie startować... A że artykuł w oryginale był pisany z dużą dawką słówek "technicznych", nie od razu by każdy ogarnął, więc poszedłem po najkrótszej drodze. Kto będzie chciał się dowiedzieć więcej, i tak się dowie. W którym miejscu zaprzeczam opinii o której pisałem na początku? Jak ju pisałem, wklep sobie paramagnetic paint, A co do bycia ekspertem, od 4 lat maluje auta, busy,i autobusy,. Metalikiem, perłą, akrylem, kameleonem też. Całościowo, z komorami i felcami lub bez, przejściówkowo i takie inne triki. Więc mi tu nie pie**ol....

1991adam1991

2013-12-17, 19:09
Ja lubię malować paznokcie. Więc jak widać nie każdy lakiernik to to samo.

kih0n

2013-12-17, 19:11
Paramagnetic Paint działa wyłącznie gdy jest przez nią puszczany prąd czyli teoretycznie można sterować aplikacją ze smartfona. "Najpierw googluj potem pie**ol na sadistic'u"

Nameless

2013-12-17, 19:16
@MaszAyahuaskę
Skąd takie przekonanie, że znam j. angielski mniej niż Ty?
Jak jesteś taki zajebisty z j. ang. to powinieneś wiedzieć, że wspomniane przez Ciebie słówka techniczne na język polski niejednokrotnie przekłada się zupełnie inaczej niż podaje translator... :roll:

Gdzie zaprzeczasz sam sobie? Proszę bardzo:
MaszAyahuaskę napisał/a:

Sunday, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Żadna aplikacja, smartfon czy jakiś przełącznik. To jest najnowsza odmiana lakieru "kameleon" w zależności od kąta padania światła daje taki a nie inny kolor.Tak, jestem ekspertem.


A pod koniec drugiego komentarza:
MaszAyahuaskę napisał/a:

Pod wpływem zmieniania napięcia powiechniowego karoserii, płytki aluminium układają sie jak na żądanie.


+ Przeczytaj sobie co to jest napięcie powierzchniowe nieuku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Napięcie_powierzchniowe
+ Dodatkowo potwierdzenie tego przez kolegę w komentarzu wyżej
Zadowolony?

ch*j mnie obchodzi jaką pracę wykonujesz. To, że malujesz auta niekoniecznie musi znaczyć, że się na tym znasz. Nie chce mi się podawać przykładów zawodów, w których bardzo często tak właśnie jest. Zwyczajnie nie jest to żadnym argumentem, że pracujesz jako lakiernik... :roll:

~DMT

2013-12-17, 19:18
kih0n, "pogoogluj" sobie trochę dalej, niż tylko kilka pierwszych stron, to wtedy pogadamy...

ul...........rt

2013-12-17, 19:18
@MaszAyahuaskę

Aż 4 lata??? No to rzeczywiście ekspert z Ciebie

gr...........ol

2013-12-17, 19:22
MaszAyahuaskę, Zrobiłeś z siebie idiote tym pierwszym postem to już przynajmniej byś się przyznał, k***a troche skruchy...
A potem pogrążasz się dalej tym translatorem zakładając że tylko ty po angielsku rozumiesz chociaż znając życie to pewnie ty go potrzebowałeś.
A jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego to pewnie wielu uczęszczających tu zjadło by cię na śniadanie

~DMT

2013-12-17, 19:32
Nameless, napięcie powierzchniowe karoserii, mozna uzyskać bez udziału zewnętrznego induktora. (fizyka, podstawówka) NIGDY nie uzyskasz efektu, o który mówimy, BEZ udziału światła zewnętrznego i odpowiedniego jego kąta padania. NIGDY. Żeby tak było, to człowiek musiałby wykazywać właściwości ferromagnetyczne, ażeby te właśnie rzeczone płytki obracały się w jego stronę.

4 lata to mało? Chciałem tylko nadmienić, że nie maluję aut "w garażu u szwagra", i nie są to auta zrobione z trzech 10cio latków. Wózki które możecie zobaczyć na alle..wpisując 100k+, z oczywistych względów nie będę się pucował które to, ale nie jeden z waszych znajomych pewnie już kupił swojego bezwypadkowego "niemca"

Więc mi tu nie pie**olcie o tym że znacie ludzi którzy pracują w takim a nie innym zawodzie, nie mając o tym pojęcia, bo tu akurat amatorka wyszła by na jaw od strzała...

A co do angielskiego, to mam to szczęście, że Matka tego uczy od 30lat w liceum, i zawsze kładła na to nacisk, żebym to dobrze ogarnął. Co też z resztą zrobiłem...

gr...........ol

2013-12-17, 19:41
Cytat:

4 lata to mało? Chciałem tylko nadmienić, że nie maluję aut "w garażu u szwagra", i nie są to auta zrobione z trzech 10cio latków. Wózki które możecie zobaczyć na alle..wpisując 100k+, z oczywistych względów nie będę się pucował które to, ale nie jeden z waszych znajomych pewnie już kupił swojego bezwypadkowego "niemca"


Więc przypie**ole angielszczyzną którą tak dobrze znasz: you are pathetic mate.
I skończ już z tym pogrążaniem się

Nameless

2013-12-17, 19:41
MaszAyahuaskę napisał/a:

Nameless, napięcie powierzchniowe karoserii, mozna uzyskać bez udziału zewnętrznego induktora. (fizyka, podstawówka) NIGDY nie uzyskasz efektu, o który mówimy, BEZ udziału światła zewnętrznego i odpowiedniego jego kąta padania. NIGDY.


Przede wszystkim: Że co k***a? pie**olisz jak potłuczony.

A poza tym:
1) Napięcie na karoserii (w żadnym wypadku "napięcie powierzchniowe") może być sterowane telefonem, a Ty w pierwszym poście zaprzeczyłeś możliwości sterowania przez przełącznik/telefon. Więc o co Ci chodzi?
2) Jasne, że bez światła nie ma kolorów, a nawet nic byś nie zobaczył. Więc znowu: o co Ci k***a chodzi? Co próbujesz udowodnić?
3) Właśnie sobie przypomniałem, że w samochodach cała karoseria jest masą, więc nie wyobrażam sobie działania tego lakieru.

MaszAyahuaskę napisał/a:

Żeby tak było, to człowiek musiałby wykazywać właściwości ferromagnetyczne, ażeby te właśnie rzeczone płytki obracały się w jego stronę.


Powie mi ktoś co autor miał na myśli? Jego nie pytam, bo pewnie sam nie wie...

MaszAyahuaskę napisał/a:

Więc mi tu nie pie**olcie o tym że znacie ludzi którzy pracują w takim a nie innym zawodzie, nie mając o tym pojęcia, bo tu akurat amatorka wyszła by na jaw od strzała...


To, że wykonujesz robotę dobrze i ładnie nakładasz te lakiery, to nie znaczy, że jesteś znawcą i ekspertem w dziedzinie lakierów, tym bardziej tych nowych, których raczej nie nakładasz - bo wątpię, żebyś miał do czynienia z tym lakierem, który widzimy na filmiku (o ile w ogóle taki istnieje)... Tak więc to co piszesz nie ma tu nic do rzeczy. W dalszym ciągu.

ari4

2013-12-17, 20:07
Mam wrażenie, że kolor deski rozdzielczej się zmienia. Podobnie wygląda jakby odcień szyb też, więc wg mnie fejk jak ch*j.