18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Zmiana koloru lakieru

~Sunday • 2013-12-17, 16:29
Rewolucyjna technologia, która pozwala na zmianę koloru pojazdu za pomocą aplikacji na smartfona lub wewnętrznego przełącznika.
Pigmenty metaliczne w kształcie graniastosłupa są obracane na podstawie częstotliwości napięcia i rozproszone na całej powierzchni auta co daje możliwość do zmiany koloru.


ellsworth

2013-12-17, 20:08
MaszAyahuaskę napisał/a:

Sunday, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Żadna aplikacja, smartfon czy jakiś przełącznik. To jest najnowsza odmiana lakieru "kameleon" w zależności od kąta padania światła daje taki a nie inny kolor.Tak, jestem ekspertem.


No nie bardzo! Gdyby kolor zależał od kata padania światła, to każdy element miałby inny kolor, a tymczasem cała karoseria jest jednolita!

prozac27

2013-12-17, 20:12
Dajecie się nabrać na tak prosty fake! jak dzieci.... facepalm

specodhec341

2013-12-17, 20:26
"- Centrala! Podejrzany ucieka niebieskim... Nie zaraz... Czerwonym... różowym... k***a
- Tu centrala, nie rozróżniasz kolorów?"

KingOfDarkness

2013-12-17, 20:39
Nameless napisał/a:

3) Właśnie sobie przypomniałem, że w samochodach cała karoseria jest masą


Hmm... to chyba nie dotyczy tych nowych aut, co? Pół samochodu z plastiku albo różnych włókien ;)

sobol1992

2013-12-17, 21:01
teraz pedały będą jeździć we wszystkich kolorach tęczy

blady1178

2013-12-17, 21:16
"Nameless" dobrze zes go podsumowal , bo juz go sam mialem pocisnac ,

Nameless

2013-12-17, 21:29
MahoRR9 napisał/a:


Hmm... to chyba nie dotyczy tych nowych aut, co? Pół samochodu z plastiku albo różnych włókien ;)


Myślę, że to się nie zmieniło ;) Choćby dlatego, że jest to bardzo wygodne przy zakładaniu instalacji elektrycznych w aucie - z akumulatora ciągnie się tylko "+", a "-" uzyskuje się przez pociągnięcie krótkiego kabla do dowolnego miejsca na karoserii (nie trzeba "wracać" z tym kablem do akumulatora). Oczywiście pomijając takie elementy, które nie są wykonane z metalu - np. często zderzaki.
Ale na samochodach jakoś specjalnie się nie znam, więc nie podpiszę tego tak jak kolega mądraliński z "najlepszego" komentarza - "Tak, jestem ekspertem." ;)

@up
Dzięki.

kanonizowany

2013-12-17, 21:59
MaszAyahuaskę napisał/a:

Sunday, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Żadna aplikacja, smartfon czy jakiś przełącznik. To jest najnowsza odmiana lakieru "kameleon" w zależności od kąta padania światła daje taki a nie inny kolor.Tak, jestem ekspertem.



Jestem Ekspertem nr2 potwierdzam, widziałem w CSI Miami.

MasternigeR

2013-12-17, 23:24
To fake jak ch*j. Nie dość, że kolor deski się zmienia to dodatkowo szyby maja ten kolor co karoseria. To po prostu coś jak greenscreen.

Kamilc13

2013-12-17, 23:55
MaszAyahuaskę napisał/a:

Sunday, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Żadna aplikacja, smartfon czy jakiś przełącznik. To jest najnowsza odmiana lakieru "kameleon" w zależności od kąta padania światła daje taki a nie inny kolor.Tak, jestem ekspertem.



To nie żaden kameleon, po prostu ktoś był na tyle durny i podczas przerabiania filmiku zapomniał o szybach. One też mają ten "magiczny lakier" zmieniający kolor ze smartfona czy od kąta padania światła ? :idzwch*j:

Pozdrawiam wszystkich wierzących, na pewno jeżeli ktoś jest spostrzegawczy to zauważy tą manipulację. :chainsaw:

andyq

2013-12-18, 00:58
MaszAyahuaskę napisał/a:

Sunday, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Żadna aplikacja, smartfon czy jakiś przełącznik. To jest najnowsza odmiana lakieru "kameleon" w zależności od kąta padania światła daje taki a nie inny kolor.Tak, jestem ekspertem.


To jakiego pokroju jesteś ekspertem przedstawiłeś w poście. Twoje brednie ni jak się mają do tego co widzimy na filmie.
MaszAyahuaskę napisał/a:

Sunday...w zależności od kąta padania światła daje taki a nie inny kolor...


Chcesz nam wmówić że samochód jest obiektem płaskim? Bo tylko w takim przypadku cały samochód miałby ten sam kolor. Jeśli lakier działa tak jak podajesz "ekspercie" to samochód ze względu na swoją geometrię wyglądałby jak tęcza. Na każdym zagięciu kolor byłby inny a co dopiero w miejscach niedoświetlonych.
Zanim kogoś zjedziesz chcąc zabłysnąć to sam najpierw poczytaj.

olewojciech

2013-12-18, 10:25
@MaszAyahuaskę ale filmik doj***łeś, zwróć uwagę na światła obrysowe (kierunkowskazy?) na przednim zderzaku jak ładnie i śmiesznie zmieniają kolor wraz z całym samochodem ... słaby fake.

versettyv

2014-01-13, 16:01
Nowe technologie