18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zmiana koloru lakieru

~Sunday • 2013-12-17, 16:29
Rewolucyjna technologia, która pozwala na zmianę koloru pojazdu za pomocą aplikacji na smartfona lub wewnętrznego przełącznika.
Pigmenty metaliczne w kształcie graniastosłupa są obracane na podstawie częstotliwości napięcia i rozproszone na całej powierzchni auta co daje możliwość do zmiany koloru.


~DMT

2013-12-17, 16:37
Sunday, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Żadna aplikacja, smartfon czy jakiś przełącznik. To jest najnowsza odmiana lakieru "kameleon" w zależności od kąta padania światła daje taki a nie inny kolor.Tak, jestem ekspertem.

rozasty

2013-12-17, 16:38
Popyt u złodziei jako środek transportu podczas akcji murowany:)

~Velture

2013-12-17, 16:40
Ciekaw jestem co na to policja bo w dowodzie rej. jest wpisany kolor.

Nie wiem czy to za pomocą smartfona czy tak się zmienia samo co jakiś czas i nawet nie mam pojęcia czy to prawdziwe czy zwykły fejk ale zakładając ,że jest to prawdziwe to mam jeden komentarz na to: ŁO k***A!

pakicito

2013-12-17, 16:41
i Pay'n'Spray odszedł do lamusa :(

piter210

2013-12-17, 16:42
Aplikacja chodzi tylko na Nokię 3310.

mrozu4

2013-12-17, 16:44
"Sunday, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Żadna aplikacja, smartfon czy jakiś przełącznik. To jest najnowsza odmiana lakieru "kameleon" Tak, jestem ekspertem."

kim jestes?? na pewno nie ekspertem. nie to nie jest kameleon, swiadczy o tym 51-55s filmu, operator jest w jednym miejscu a pomimo tego kolor sie zmienił. przyznam Ci racje, że nie jest to żadna aplikacja na smartfona. Nie wiem jaki dokładnie jest to lakier, ale zamierzam się dowiedzieć.

raf-ret

2013-12-17, 16:46
-halo policja ukradli mi auto
-jakiego koloru był pojazd
-yyyyyyyyyyyyy

~DMT

2013-12-17, 16:51
mrozu4, Efekt uzyskuje się poprzez zakłócanie odbicia i załamania światła od powierzchni malowanej obiektu. Farba zawiera malutkie syntetycznych płatków o grubości około jednego mikrometra. Płatki te są wykonane z aluminium powleczonego szkła , jak fluorek magnezu osadzony w półprzezroczyste chromu . Aluminium i chrom daje farbę niezapomniane metaliczny blask, podczas gdy powłoka działa jak szkło-jak się załamywać pryzmat , zmiana widoczny kolor powierzchni jako obserwatora porusza się. [ 2 ] Co ciekawe, nie zawiera farb Chromaflair absorbujące konwencjonalnych pigmentów , raczej jest to "światło pigment interferencyjny": kolor obserwowany jest tworzony w całości przez refrakcji właściwości płatków (analogicznie do tego, jak ludzie postrzegają kolory tęczy na wycieki ropy ).
Pigmentu Chromaflair jest dostępny w tysiącach różnych wariantach kolorystycznych. Jest to najczęściej stosowana do przedmiotów, których atrakcyjność wizualną, jest ważne - jak pojazdów mechanicznych , elektrycznych gitar i komputer przypadku modów .
W dodatku do farby, można je stosować jako powłoki, na przykład ze skóry syntetycznej poliuretanowej lub zdyspergowany w żywicy do formowania wtryskowego .

Pod wpływem zmieniania napięcia powiechniowego karoserii, płytki aluminium układają sie jak na żądanie.

Tu jest fajnie wytłumaczone:




I jakby ktoś chciał kupić ten lakier, wklepywać w google "paramagnetic paint" ;)

~DMT

2013-12-17, 17:02
Velture, gdzie ty masz wpisany kolor nadwozia w dowodzie?

Kaskaderdx10

2013-12-17, 17:10
MaszAyahuaskę napisał/a:

Velture, gdzie ty masz wpisany kolor nadwozia w dowodzie?


jak mama mu rower kupowała to na paragonie pewnie był :-D

~Velture

2013-12-17, 17:14
Kolor nadwozia macie zakodowany w tych szlaczkach na stronie z rodzajem samochodu, typem przeznaczenia, dopuszczalnej ładowności oraz znaczkiem QR. Tam macie z lewej strony takie szlaczki co po przejechaniu przez maszynkę specjalną pokazują kolor nadwozia. Tak samo po numerze VIN widać kolor auta.

Chciały gimby pojechać mnie ale nie wyszło.