18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zgubione koło, niezachowanie bezpiecznej odległości

PierreDolish • 2018-04-20, 18:20
Cześć sadole, dziś materiał własny. Pan którego widać na wjeździe do KFC postanowił zgubić koło (widoczne w 22s), zaś pani z czerwonego suzuki nie pozostała obojętna i z rozkoszą na nie najechała. Zadowolona z siebie postanowiła jak najszybciej zahamować zmuszając również do tego pana ze srebrnej skody jadącego za nią. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie muł bagienny jadący fordem, który dla zabawy chciał się przyjrzeć bliżej barierce. Niestety podczas podziwiania barierki z bliska nie przewidział, że pan ze skody będzie miał za mało miejsca i będzie musiał się ratować zjechaniem na mój pas. Ja niestety zapatrzywszy się na pana z wjazdu na KFC nie zauważyłem hasającego radośnie kółka po autostradzie i spostrzegłem że coś jest nie tak jak skoda znajdowała się na moim pasie. Szybkie szarpnięcie kierownicą w prawo i odbicie w lewo może i nie spowodowałoby większych emocji, lecz zauważywszy raptownie hamującą panią, noga sama uciekła na hamulec czego konsekwencją był piruet godny najwybitniejszego łyżwiarza figurowego i autko do kasacji.

Akcja główna od 20s.


dashadow

2018-04-21, 12:12
nie zrozumiem debili, którzy w sytuacji awaryjnej mają odruch odbijania w lewo/prawo, zamiast hamowania. nie ma czasu na sprawdzenie czy nie zajeżdża się komuś drogi. pierwszy debil jest w skodzie, drugi to autor, który powinien dać po heblach i najwyżej lekko by jebnął w skodę (gdzie i tak by była wina skody), o ile w ogóle.

MIhau_

2018-04-21, 12:43
Odruchy odr*chami, ciężko nad nimi zapanować i pewnie większość ludzi odruchowo próbowałaby uniknąć uderzenia uciekając. Ja się staram w takich sytuacjach po prostu walić w tego co wymusił (chyba, że musiałaby to być czołówka), tak skręcisz, wpadniesz do rowu i masz po aucie, a frajer co wymusił pojedzie dalej i szukaj go.

tarcer123

2018-04-21, 14:05
Akurat to że nagrywający się rozj***ł to wina skody. Janusz z Renault też nie lepszy. A tyle się mówi żeby zachować odstęp od poprzedzającego auta. Masz zachować taki odstęp żeby w razie ostrego hamowania nie przyj***ć.
No ale jak zostawisz sobie odstęp w PL to zaraz albo ktoś ci wjedzie albo mruga światłami mimo ze wyprzedzasz a prawy pas zajęty.

Takafura

2018-04-21, 14:05
PierreDolish napisał/a:


Brak ESP, ABS i do tego hamowanie podczas łuku nawet pirelli by się poddało... głąbie :P


Analizując jako całość owe zdarzenie: prędkosć OK, manewr omijania wymuszony sytuacją OK, jednak co w dużym stopniu zależało od Ciebie czyli siła hamowania było mocno nie OK. Zablokowanie kół = efektowny poślizg + utrata sterowności. Myślę że ta bardziej doświadczona połowa sadoli wyszła by z tego manewru bez piruetu ;-)

tarcer123

2018-04-21, 14:07
Aha i siadam do lektury komentarzy na sadolu. Pewnie dowiem się w końcu jak trzeba jeździć... :amused:

Lussy

2018-04-21, 15:40
Wreszcie mogę podejść do egzaminu! Dzięki Bogu istnieją komentarze na sadolu.

Lizodup

2018-04-21, 16:14
dobrze zes sie rozj***ł, przynajmniej jest co na sadola wrzucić

kevlarx

2018-04-21, 16:50
@upupupup
Większość z was ma się za ch*j wie jakich kierowców, a pie**oli jak wiejskie baby.

Manewr omijania był wykonany poprawnie, natomiast przyczyną poślizgu był zbyt gwałtowny manewr powrotu oraz wspomniana zbyt duża siła hamowania podczas ww manewrów. O ile ESP mogło by pomóc w takiej sytuacji, o tyle ABS niekoniecznie, gdyż koła mogły się zablokować już po utracie przyczepności. Można psioczyć na jakość opon ale wtedy trzeba też wziąć pod uwagę również inne czynniki jak np. rodzaj nadwozia, rodzaj zawieszenia, masę pojazdu, rozmieszczenie masy itd. by ustalić co miało decydujący wpływ.


AN...........or

2018-04-21, 18:06
ty to k***a jesteś kierowca bombowca, po ch*j tak sterem machasz?

~PowerBoBass

2018-04-21, 18:29
PierreDolish napisał/a:



Wina pana od zgubionego koła, całe szczęście miałem nagranie inaczej mógłbym pomarzyć o odszkodowaniu...



Dziękuję za informację, raczej bez nagrania sytuacja skończyłaby się podobnie.

PierreDolish napisał/a:


Brak ESP, ABS i do tego hamowanie podczas łuku nawet pirelli by się poddało... głąbie :P



Ponawiam pytanie poprzedników - czym jeździsz po autostradach do ch*ja, że nie masz lub masz niesprawny tak podstawowy system, jakim jest ABS?

fikuswdoniczce

2018-04-21, 20:01
Piwo za materiał własny. Ale pokaż na zdjęciu jak po tej akcji wyglądał twój pojazd.

ellsworth

2018-04-21, 20:11
PierreDolish napisał/a:



Nooo zagapiłem się na tego kolesia który zgubił koło...


No to tym bardziej nie rozumiem... gdybyś nie zauważył całego zdarzenia to byłoby jakieś wytłumaczenie, ale widzisz że chłopu koło odleciało i dalej twardo jedziesz przed siebie? WTF?!?

Justynka99

2018-04-21, 20:54
dashadow napisał/a:

nie zrozumiem debili, którzy w sytuacji awaryjnej mają odruch odbijania w lewo/prawo, zamiast hamowania. nie ma czasu na sprawdzenie czy nie zajeżdża się komuś drogi. pierwszy debil jest w skodzie, drugi to autor, który powinien dać po heblach i najwyżej lekko by jebnął w skodę (gdzie i tak by była wina skody), o ile w ogóle.


Reakcja minięcia była bardzo słuszna. Spokojnie by ominął, gdyby nie próbował hamować podczas tego wymijania.

Wiewór

2018-04-21, 21:00
Widząc że lewy pas hamuje też bym zaczął hamować podejrzewając że coś się dzieje...

tarcer123

2018-04-21, 21:45
Justynka99 napisał/a:


Reakcja minięcia była bardzo słuszna. Spokojnie by ominął, gdyby nie próbował hamować podczas tego wymijania.



Mimo że jesteś dziewczyną to masz rację. Nie ma nic gorszego niż gwałtowne hamowanie i ostra zmiana kierunku jazdy.


PS: gdybyś chciała pogadać o motoryzacji to PW. :amused: