18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyższa matematyka

urtel • 2013-12-29, 13:48
Możecie sobie mówić, że pomyliłem portale, ale musiałem się podzielić, bo takiego debilizmu nie zniese.




edit: dodana piękna cenzura.

Werewolv

2013-12-29, 17:47
No to już się pogubiłem, to siostra jeszcze nie żyła, czy może już nie żyła. Analogicznie to tego pytania powstaje następne: czy osoba stawiająca pytanie miała zaburzenia tożsamości, a rodzice popierali metodę invitro, której wtedy nie stosowano. Moja odpowiedź brzmi: siostra miała urodzić się 50 lat później, a że rodzice zmienili podejście do życia to usunęli ciążę i wyjechali do UK na zmywak.

Siwer

2013-12-29, 17:49
roofik5 napisał/a:

powinniście się cieszyć że wy jesteście normalni a większość zj***na, lepsza robota dla was. (żartowałem w Polsce liczą się tylko znajomości.



I to jest straszne bo skora taka osoba może iść np. na budowę aż boje się teraz wyjść z domu.

Kardio_Error

2013-12-29, 17:50
Uzus językowy (od łac. usus - zwyczaj[1]), zwany też zwyczajem językowym – przyjęty w danej społeczności sposób posługiwania się systemem językowym, jego jednostkami i regułami ich łączenia. Uzus jest podstawą kształtowania się normy językowej – jeśli pewne elementy, początkowo uznawane za niepoprawne, staną się szeroko rozpowszechnione, a tym samym zaczną należeć do uzusu, to uzyskają one status poprawnych w ramach normy użytkowej, skąd po jakimś czasie mogą przejść do normy wzorcowej

to tyle jeśli chodzi o ten nieszczęsny zwrot "dwa razy mniej"

98k***amać

Janóż

2013-12-29, 17:53
suma podstawy równa się kwadratowi obu ramion.

jagielloma

2013-12-29, 17:53
98 lat, student matematyki Wam to oświadcza. :D Zwrot "2 razy mniej", choć niepoprawny, często jest używany w matematyce i jest tożsamy z mnożeniem przez odwrotność, co prowadzi do stosowania działania zwanego ilorazem lub, jak kto woli mnożenia przez ułamek właściwy.

nezumi

2013-12-29, 17:53
mi wychodzi 98 przy założeniu ze liczymy w mod10 ale pewnie jestem debilem... bo zaraz się okaże ze to w systemie innym niż dziesiętny.
Ja oprócz budowy językowej sprawdziłbym poziom promieniowania gamma w momencie pisania tego zadania bo to może mieć wpływ na otrzymany wynik

Szlachcic_Cygański

2013-12-29, 17:55
Hehehe. Zaliczam się do idiotów, ale czy chwilowe zastanowienie usuwa mnie z tej listy? Domyślnie, to "dwa razy młodsza" to o dwa lata młodsza, i nie byłoby problemu. Za pierwszym razem myślałem, że powinno być 2x4=8, czyli jej nie było. :lodowka:

stefan-dro

2013-12-29, 17:59
skoro byla dwa razy mlodsza jezeli gosciu mial 4 lata to ona miala 2 lata, wiec jesli on postarzal sie do 100 lat o 96 lat to ona sie postrarzala o tyle samo i ma 98 lat

ale jestem zajebisty

BorgBorg

2013-12-29, 18:01
Biorąc pod uwagę ,że laska nie była jeszcze w planach to przyszła na świat kiedy ziomek miał 8 lat.

Jeżeli natomiast taka sytuacja nie może mieć miejsca to po prostu dzielimy wiek ziomka(4) przez 2, więc była od niego o 2 lata młodsza..


:idzwch*j:

Gu...........22

2013-12-29, 18:02
Zalezy jak ktos tu zinterpretuje zwrot "dwa razy mlodsza".
Wystarczy otworzyc ksiazke dla 1 klasisty a na pewno sie ten "zwrot" znajdzie.

Poprawna odpowiedza jest 98.

cytat z podrecznika do matematyki

"Jedna gałka lodów kosztuje x złotych, a wafelek 4 razy mniej. Ile złotych trzeba zapłacić za 3 gałki lodów w wafelku?"

Uswiadomcie mnie jesli sie myle.

Szlachcic_Cygański

2013-12-29, 18:04
Guns122 napisał/a:

Zalezy jak ktos tu zinterpretuje zwrot "dwa razy mlodsza".
Wystarczy otworzyc ksiazke dla 1 klasisty a na pewno sie ten "zwrot" znajdzie.

Poprawna odpowiedza jest 98.

cytat z podrecznika do matematyki

"Jedna gałka lodów kosztuje x złotych, a wafelek 4 razy mniej. Ile złotych trzeba zapłacić za 3 gałki lodów w wafelku?"

Uswiadomcie mnie jesli sie myle.



Jak Ty chcesz cokolwiek obliczyć, jak nie masz ceny wafelka? xD

Gu...........22

2013-12-29, 18:06
Je... firefox, wyslal 2 razy :x

Tak bylo w podreczniku. xD

3 gałki lodów razem w jednym wafelku:
3x+1/4 x = 3 1/4x zł

3 gałki lodów, kazda w osobnym wafelku:
3x+1/4 * 3= 3x +3/4x= 3 3/4 x zł