18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyższa matematyka

urtel • 2013-12-29, 13:48
Możecie sobie mówić, że pomyliłem portale, ale musiałem się podzielić, bo takiego debilizmu nie zniese.




edit: dodana piękna cenzura.

~Velture

2013-12-29, 17:13
ch*j w dupe i kawał szkła czy określenie 'dwa razy mniej' jest poprawne językowo czy nie. Każdy z IQ ponad poziomem ameby wie o co chodzi i umie myśleć. Dalsza dyskusja na ten temat ma taki sam sens jak opie**alanie swojemu staremu loda.... w końcu dojdziecie i tak ale czy było warto?

Cyjanek

2013-12-29, 17:18
Takich debili, którzy myślą, że wiedzą, a tak naprawdę ch*ja wiedzą to tylko na odstrzał.

sv600

2013-12-29, 17:21
@michal2000

mimo ze podales poprawne odpowiedzi i wytlumaczyles czemu tak jest to nadal sie znajduja inni co twierdza ze wiedza lepiej. i wez tu miej racje posrod bandy debili

KlinikaAborcyjna

2013-12-29, 17:27
sv600 napisał/a:

@michal2000

mimo ze podales poprawne odpowiedzi i wytlumaczyles czemu tak jest to nadal sie znajduja inni co twierdza ze wiedza lepiej. i wez tu miej racje posrod bandy debili



Nie no nie osłabiaj mnie , bo według ciebie i michała2000 gdy koleś miał 4 lata to jego siostra była dopiero w planach i jako plemnik przeskakiwała z jajka na jajko :P

kamry

2013-12-29, 17:27
urtel napisał/a:

edit: dodana piękna cenzura.



Tak. Piękna :mrgreen:


DuckDodgers

2013-12-29, 17:29
michal2000 napisał/a:

Eh Sadolowa inteligencjo :-) Pytanie wbrew pozorom jest podchwytliwe i nie ma jednej odpowiedzi na nie.

Po pierwsze zwrot "dwa razy mniej" jest zwrotem językowo niepoprawnym i używany jest jedynie w mowie potocznej i problem z tym zwrotem jest taki, że potraktowany dosłownie ma inne znaczenie od niepoprawnego znaczenia potocznego.

Gdyby wziąć to wyrażenie na logikę i potraktować je dosłownie to trzeba by wziąć dwa razy wiek brata (8 lat) i odjąć od jego wieku (bo dwa razy mniej) czyli wychodziłoby, że siostra miała -4 lata.

Tymczasem, większość ludzi zakłada, że skoro zwrot "X razy więcej" oznacza pomnożenie czegoś przez X to analogicznie po zmianie na "X razy mniej" powinniśmy użyć działania odwrotnego do mnożenia czyli dzielenia. Jest to błędna analogia ale niestety bardzo popularna w ostatnich latach. W tym przypadku siostra miałaby 2 lata.

A więc logicznie poprawna odpowiedź to 92 lata (jeśli założymy, że siostra mogła mieć w jakiś sposób -4 lata) a jeśli zrozumiemy ten zwrot w sposób potoczny i niepoprawny to 98 lat.

Więc drodzy Sadole uważający, że jedyną odpowiedzią jest 98 - czas wrócić do szkoły :-)



Olaboga przenieśli się z dyskusją z Facebooka na sadistica :D

X razy mniej jest jak najbardziej poprawne. Jasio ma dwa razy mniej jabłek/lat/zapałek niż Marysia. Jeżeli Marysia ma 4 jabłka to Jaś ma 2. Pokolenie debili.

zarpion

2013-12-29, 17:30
język ewoluuje i jestem pewien, że taka błahostka jak "x razy mniej" będzie na pewno akceptowane ze względu na wygodę stosowania. cóż, ja bym się nie przypie**alał - zwrot nie czyni wielkiej ujmy na fladze biało czerwonej, żeby się nim tak przejmować.

santaxl

2013-12-29, 17:34
humaniści, ZMYWAK CZEKA

bylewolne

2013-12-29, 17:43
Cytat:

ale czemu by tak się nie upierać, że to 50. ta odp jest również logiczna ponieważ większość ludzi tak pisze



Dajcie mi adres, kuszę i dwa bełty. k***a po co taki człowiek żyje? Chętnie wyrwę chwasta.

posthuman

2013-12-29, 17:44
To sie może wydawać smieszne, ale są też ważniejsze sprawy, w których zdania są równie podzielone, a najgłosniej krzyczą Ci co nie mają racji. Boli to że jest coraz więcej ludzi którzy się wypowiadają zanim pomyślą, i nie chodzi mi tu juz o treść tego tematu. Często spotykam ludzi którzy wyrażają w rozmowie swoją opinię na temat kościoła, religii, równouprawnienia, gender, legalizacji trawki czy polityki. Wysłuchaja jednego kmiota w TV czy przezytaja jeden artykuł w gazecie i stają się specjalistami w danej dziedzinie. Nie mają zdolnosci porównywania faktów i wyciągania najwłasciwszych wniosków, tylko lecą jak to bydło, gdzie zagonią, tam pójdzie. Ale mnie to wk***ia. Troche zabrnąłem, ale juz mi lzej, joł.

Blezzer

2013-12-29, 17:44
k***a, ja może nie jestem orłem z matmy (60% na maturze), ale k***a... to już nie jest "nie umienie matmy". To jest skrajny idiotyzm.

Siwer

2013-12-29, 17:45
Czemu humanista próbuje wytłumaczyć matematykę ?

Szlachcic_Cygański

2013-12-29, 17:46
Jego siostra ma 96lat. Niekoniecznie musiała mieć skończony rok, bo mogła mieć równie dobrze 4 miesiące. Czy może też jestem poj***ny?

kysiu666

2013-12-29, 17:46
98 dziękuje

ro...........k5

2013-12-29, 17:47
powinniście się cieszyć że wy jesteście normalni a większość zj***na, lepsza robota dla was. (żartowałem w Polsce liczą się tylko znajomości.