18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyższa matematyka

urtel • 2013-12-29, 13:48
Możecie sobie mówić, że pomyliłem portale, ale musiałem się podzielić, bo takiego debilizmu nie zniese.




edit: dodana piękna cenzura.

Labeliteteta

2013-12-29, 20:07
„2 razy mniej” to frazeologizm i znaczy „podzielić coś przez 2”, tak samo jak „3 razy mniej” znaczy „podzielić coś przez 3”.
I tak, jest to poprawne językowo, a wynik to 98, debile...

Generall14

2013-12-29, 20:18
No k***a, wiedziałem że przeciętny użytkownij twarzoksiążki to tępy ch*j. Ale że tutaj jest dokładnie tak samo to jest dla mnie mała niespodzianka. Ci co głoszą swoje chore wywody powinni wysłać swoim nauczycielom odszkodowania za stracony czas.

No chyba, że to jest świadome trolowanie, to wtedy penis Wam w dupe za szerzenie herezji.

Gordon

2013-12-29, 20:19
Dziękuję, dziękuję, dziękuję. Właśnie sprawiliście, że uśmiałem się jak od dawna na dobrej komedii.

Z drugiej strony jestem przerażony. Co prawda miałem w podstawówce 25 lat temu koleżankę, która kończąc ją dalej nie umiała odejmować liczb ujemnych, ale ŁUDZIŁEM się, że poziom edukacji jednak choć trochę wzrósł. Łudziłem się.

Przy okazji smutna konstatacja - poziom kretynizmu na sadolu zaczyna osiągać wartość równą kwejkom i pudelkom.

thewhitestar

2013-12-29, 20:21
Wcale mnie to nie dziwi. Pamiętam pewną zagadkę z dzieciństwa: 'cegła waży pół cegły i 1kg, ile waży cała cegła?' Stosunkowo niedawno przypomniałem sobie o niej i zacząłem przepytywać znajomych... k***a masakra, ja będąc małym brzdącem potrafiłem bez problemu tą ekhm.. "zagadkę" rozwiązać bez problemu, natomiast masa moich znajomych w wieku 20+ miała ogromne problemy, w tym studenci kierunków technicznych (!!). Byli też tacy którzy twierdzili i upierali się że tego "nie da się rozwiązać". Naprawdę, sceny rodem z matura to bzdura. Dlatego teraz już żadna głupota mnie nie zdziwi. I tu nie chodzi o matematykę, tylko o zwykły olej w głowie i logiczne myślenie.

muraaas

2013-12-29, 20:28
Mi podanie wyniku 98 zajęło mnie więcej tyle ile przeczytanie tego zadania, a od podstawówki (prawie 20 lat temu) z matmy przechodziłem na miernych. Więc ja się pytam: jak ci ludzie kończyli szkoły ??!!

Patrysio

2013-12-29, 20:49
odpowiedz:0



bo nie mam siostry

T0B1

2013-12-29, 20:59
98


z całki policzyłem :krejzi:

JickChrist

2013-12-29, 21:00
Proszę o link do tego postu, bo k***a nie wierze.

platon

2013-12-29, 22:02
Czytając takie intelektualne rozterki stwierdzam, że może to i dobrze że niektóre młode osoby w naszym kraju nie mogą znaleźć pracy. Przy takim rozumowaniu mogliby pogryźć łopatę czy też wypić płyn do zmywania naczyń albo co najgorsze pisać w gazetach lub uczyć dzieci :roll: I także prosiłbym o link ^

is...........ay

2013-12-29, 22:25
Odpowiedź jest w odpowiedziach. :lol:
EDIT: Ups, już nie.

xSamoTix

2013-12-29, 23:24
Wstawiłem ten sam obrazek tyle że bez odpowiedzi na FaceBook'a prawie wszyscy odpowiedzieli 98 więc to pewnie było ustawione że ludzie wpisywali tam takie brednie a żeby nikt nie mówił że dałem to jakimś inteligentnym osobą wstawiłem to na grupę związaną z LoL'em gdzie 85% członków chodzi jeszcze do gimnazjów lub podstawówek.

wuj_koks

2013-12-30, 00:05
michal2000 napisał/a:

A więc w znaczeniu dosłownym jak pisałem wyrażenie "X razy mniej od N" znaczy tyle co N-(X*N). W mowie potocznej znaczy N/X i jest to całkowicie niepoprawne bo jak można używać słowa "razy" do określenia dzielenia?



Czyli jeśli zgodnie z Twoją pokręconą logiką:
"X razy mniej od N" znaczy N-X*N
to również:
"X razy więcej od N" powinno znaczyć N+X*N

Proponuję wariant następujący: a gdyby siostra miała nagle dwa razy więcej lat od brata (w przyszłości), to jeśli brat ma 4 powinna mieć 12 lat (4 + 2*4) ?!

is...........ay

2013-12-30, 00:24
wuj_koks napisał/a:

a gdyby siostra miała nagle dwa razy więcej lat od brata (w przyszłości), to jeśli brat ma 4 powinna mieć 12 lat (4 + 2*4) ?!

Dokładnie. Jak chcesz, żeby miała 8 lat, to musi mieć dwa razy tyle lat, co jej brat.

platon

2013-12-30, 01:23
Spróbujmy może na troszkę łatwiejszych przykładach (wiek, imiona, 2 działania mogą niektórych przerosnąć).

Skoczek numer jeden skoczył 4 metry, a skoczek numer 2 był od niego 2 razy "gorszy" (słowo "gorszy" w tym przypadku oznacza poniżej nie powyżej jak słowo "lepszy")

Dostałeś od Babci 4 złote, Ciocia dała Ci 2 razy "mniej" pieniędzy (słowo "mniej" znów ma kluczowe znaczenie)

Mamo nałóż mi 2 razy "mniej" pulpetów niż wczoraj zjadłem, wczoraj zjadłem ich aż 4 (znów pojawia się słowo "mniej")

Reasumując : Skoczek numer 2 nie mógł skoczyć -4m, Ciocia nie była skąpą żydówką i nie chciała zabrać pieniędzy i także nie zwróciliśmy wczorajszego obiadku mamusi. Większy lepszy potężniejszy mnożymy, a mniejszy gorszy, słabszy itd. dzielimy.

Łatwiej się tego k***a nie da wytłumaczyć i przy odrobinie umysłowego zaangażowania nawet najcięższe przypadki powinny to zrozumieć :ok:




Ziaba

2013-12-30, 01:41
k***a naprawde ludzie potrafia byc takimi idiotami? ;d

@michal2000

Tak się dzieje tylko wtedy kiedy pie**olony humanista bierze sie za 'własną interpretacje' zadan matematycznych ;)