18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek i znieczulica

leaf87 • 2019-09-28, 18:27
W dniu wczorajszym tj. piątek po wyjeździe z Koszalina w kierunku Kołobrzegu w miejscowości Mączno na zakręcie jadący kilka aut przed moim pojazdem samochód wypadł z drogi i dachował. Było bardzo mokro a zakręt dosyć ostry więc nie dziwne, że młody kierowca stracił panowanie nad furą. Oczywiście zatrzymałem auto i pobiegłem ratować nieszczęśników z opresji. Przerażająca jest jednak znieczulica ludzi na wypadek. Większość mimo tego, że auto leżało dachem do dołu w rowie pełnym wody (cały środek był zalany) przejeżdżalo obok zwalniając tylko żeby popatrzeć. Nikt poza kierowcą autobusu i jeszcze jednym panem, który po chwili odjechał, nie zatrzymał się żeby pomóc. Zanim przyjechała straż pożarna (wielkie brawa za szybką interwencję i profesjonalizm), karetka i policja nikt więcej poza wyżej wymienionymi się nie zatrzymał a pomoc była BARDZO POTRZEBNA. Zziębnietych rozbitków podjąłem na swój pokład (z uwagi na deszcz) i poczekalismy w trójkę na służby.

Naprawdę nic się nie stanie jak widząc wypadek zatrzymasz się i pomożesz. Dojedziesz 5 minut później do domu ale w takich warunkach (samochód dosłownie się podtopił) każda para rąk jest potrzebna. Wypadki się zdarzają, ale znieczulica nie powinna! Mam nadzieję, że z poszkodowanymi wszystko ok...












Wyprzedzając głupie komentarze, w czapeczce mam kamerę.

dudek694

2019-09-28, 23:29
Kolan2109 napisał/a:

Ludzi z bmw ratować? Pfff



Kupując to coś powinno się być na to gotowym ... zrozumiałe ... po co drążyć temat o BosheMW

Dżizas_kurde

2019-09-28, 23:55
Cytat:


W dniu wczorajszym



nieudolna próba profesjonalizacji pisma...
czesto spotykana u ludzi z niskim ilorazem inteligencji...


WCZORAJ k***A ! WCZORAJ !

sa...........os

2019-09-29, 00:23
Cytat:

Nikt poza kierowcą autobusu i jeszcze jednym panem, który po chwili odjechał, nie zatrzymał się żeby pomóc.



Ludzie z tego forum na pewno by się zatrzymali! By porobić zdjęcia...

robsonx79

2019-09-29, 00:57
Niemożliwe, znieczulica tylko w Chinach. My sobie pomagamy, bośmy potomkami husarii - ramię w ramię w walce. Fake.

LOOFAH

2019-09-29, 01:25
Możliwe, że podpisałeś na kogoś wyrok na przyszłość.

Liton

2019-09-29, 01:36
1. Stan poszkodowanych musiał być naprawdę ciężki, skoro wszystkich posadziłeś wygodnie w samochodzie by nie zmokli. Bo ja k***a reanimowałem ludzi w lejącym mi na plecy deszczu na drodze. Nie zapomnij upomnieć się o medal od Andrzeja .
2. Oto wielka tajemnica wiary - wszyscy w tych samych warunkach przejechali ten zdradliwy zakręt, tylko stara BMka (zgaduję, że z napętem na tylną oś) z młodym kierowcą wypadła z drogi. Pomyślmy co się stało..

Nie mam nic do BMW (sam nawet rozważam), ale nauka jazdy to więcej niż zdanie prawka.

Lew

2019-09-29, 02:31
Liton napisał/a:

1. Stan poszkodowanych musiał być naprawdę ciężki, skoro wszystkich posadziłeś wygodnie w samochodzie by nie zmokli. Bo ja k***a reanimowałem ludzi w lejącym mi na plecy deszczu na drodze. Nie zapomnij upomnieć się o medal od Andrzeja .
2. Oto wielka tajemnica wiary - wszyscy w tych samych warunkach przejechali ten zdradliwy zakręt, tylko stara BMka (zgaduję, że z napętem na tylną oś) z młodym kierowcą wypadła z drogi. Pomyślmy co się stało..
Nie mam nic do BMW (sam nawet rozważam), ale nauka jazdy to więcej niż zdanie prawka.


Tylny napęd Błędów Nigdy Nie Wybacza :)

Nieważne czy komuś uj***ło nogę, wywaliło bebeszki na zewnątrz czy tylko skaleczył się w głowę puszką po niedopitym browarku, każdemu należy się pomoc i opieka psychiczna do czasu przyjazdu służb.

Ja z racji pasji i zaangażowania w ratownictwo czy też gaszenie pożarów nie omijam zdarzenia drogowego. Śmieszne kiedyś wyszło jak najechałem już na trwającą akcję w wypadku 3 aut, gdybym się nie zatrzymał to nie wiem czy chłopaki z OSP dali by radę. 5 rannych osób w tym dwie poważnie. Rzuciłem tylko hasło że wiem co robię i poszło się w tango w ratowanie ludzi. (pogotowie przyjechało po 30minutach.. nie wiem co jest z tym Toruniem że czas dojazdu jest taki długi )

@Liton Wiem jak to jest reanimować w deszczu, mrozie, śniegu czy też w 35stopniowym upale. Co gorsza raz zdarzyło się pompować poszkodowanego prawie 2 godziny. Tylko dlatego ze zespół z pogotowia był niedostępny, a gdy widziałem jak osoba która się zadeklarowała mi pomóc przy zmianie zaczęła uciskać brzuch to postanowiłem oddelegować typa do 2 oddechów gdy powiem już. Lecz adrenalina swoje robi co dodaje sił. Dla osób które reanimowały chociaż fantoma, wiecie jaki to jest wysiłek nawet przez 10 minut.. bólu mięśni nie zapomnę do dzisiaj .



Kończąc - Sadol Nie Sadol pomagać trzeba :) Nawet jak to jakiś Sebix czy inny Janusz. Chociaż czasami się zastanawiałem czy aby napewno pomóc komuś kto dzień wcześniej groził mi ze spuści mi wpie**ol.... Ah Karma

aret

2019-09-29, 05:50
Kolan2109 napisał/a:

Ludzi z bmw ratować? Pfff



Żeby ciebie debilu nikt nigdy niechcial ratować bo jeździsz Audi czy innym szrotem

S.T.U_Cummins

2019-09-29, 07:52
Maciek_z_Grosaru napisał/a:

try więc nie dziwne, że młody kierowca stracił panowanie nad furą. Oczywiście zatrzymałem auto i pobiegłem ratować nieszczęśników z opresji. Przerażająca jest jednak znieczulica ludzi na wypadek. Większość mimo tego, że auto leżało dachem do dołu w rowie pełnym wody (cały śro



Chłopie co ty gadasz? Takie bmw to za 1 m-c pracy sobie mogę kupić.

Nikczemny_Płód

2019-09-29, 08:52
2 razy w życiu pomagałem przy wypadku, raz nieświadomie ryzykując życie. Nastąpił niewidoczny zapłon baku, o czym uświadomiła mnie straż pożarna. Raz, 1 się zatrzymałem i pokierowałem początkiem akcji. Ale czy zatrzymałbym się widząc BMW? Nie wiem sam, kierowcy tej marki odpowiadają w polsce, za taką liczbę zgonów...

No ale pasażerów szkoda.

robo72 napisał/a:

orki ale takie podejście do ludzi rozpoczęło się gdy do władzy doszły nadpany ludzkie. Obyś nigdy nie narzekał że nikt ci nie pomógł i teraz ktoś bliski twojemu sercu musi ci myć i kremować bawole oko
sk***ysyństwa nie zniosę i zawsze leje w mordę
zdrowia życzę ! ! !



No mordeczko pełna racja. Za PRL, albo lata 90, albo do 2005, kultura, i szefowie polscy kochali pracowników, i kultura w urzędach.
Tak tak.

i-i

2019-09-29, 10:33
KKuubbaa napisał/a:

Niestety ale taka społeczność jest na sadistic
Dobrze zrobiłeś, że ich uratowałeś ale dziwi mnie jedno
Dlaczego tak mało osób chciało pomóc.
Ja jak kiedyś byłem na miejscu wypadku (autko potrąciło rowerzystę) to chyba z 10 osób pomagała (kilka osób a konkretnie trzy dzwoniły po karetkę xD ale i tak większość coś robiła (najlepsze jest to, że szpital był dosłownie kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia a czekałem chyba 15 minut)(ale to taka mała ciekawostka )
Trochę dziwne jest to jaka jest tutaj skrajność ze znieczulicą.
Tacy ludzie jak ty powinni dostawać nagrody (najlepiej pieniężne) to sprawiło by, że więcej osób by się decydowało pomagać.
Mnie też głupie stuleje z sadistic wkurzają ale najlepiej nieodpowiadać na takie komentarze bo najczęściej trollują i z takiej rozmowy nic najczęściej nie wynika.
Myślę, że chociaż postawił ci piwo.
(żartuję) pewnie był w takim szoku, że nawet nie wiedział, że miał wypadek.
Pomyśleć sobie, że prawdopodobnie gdyby nie wy to by odeszli do innego świata.



Nie mówisz czasem o wypadku z sierpnia tego roku z Wrocławia w Leśnicy?

DHLPIZDACWEL

2019-09-29, 12:26
Kolan2109 napisał/a:

Ludzi z bmw ratować? Pfff



Debili zapie**alających w deszczu na łysych oponach ratować? Ja bym się zatrzymał i dobił.

Tak działa ewolucja

A gdyby w tym rowie było nagle przedzkole?

Nellum

2019-09-29, 13:01
ziomek piwko za pomoc ch*j z tym czy bmw czy co jak to nie byli żadni pedofile to trzeba ratować życie ludzkie

Ja raz miałem taką historie, że jak wracałem w nocy z pracy koło 2:30 to na ulicy zobaczyłem jak ktoś leży a leżał tak niefortunnie, że jak by jechało auto i go nie widziało to wprost na niego. Oczywiście podszedłem do typka i zatrzymałem auto które akurat jechało po naszym pasie okazało się później, że ziomek ma 23 lata i usnął bo był naj***ny ale wiecie typ widać ogarnięty zadbany nie jakiś seba z bramy.

I ch*j z tym czy coś by jechało i kierowca by zauważył albo nie po prostu chciałem spać spokojnie z czystym sumieniem :)

WujekMajkel

2019-09-29, 13:09
Sebix w BMW a Ty ratujesz przyp*zda ? Powinieneś się utopić razem z nim.

Belweder

2019-09-29, 14:26
Kolan2109 napisał/a:

Ludzi z bmw ratować? Pfff



Podludzi*