18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wielki Brat za 500 zł i 6 punktów

valdziu • 2016-02-07, 20:20

Mandaty się sypia na potęgę w 20 miejscach w Polsce, a szansa by się od nich odwołać to max 1%.

TesterPizzy

2016-02-07, 20:23
Z jednej strony spoko, bo jak ci idiota na czerwonym przelatuje to nóż się w kieszeni otwiera, ale z drugiej strony pokazuje jak nasze państwo zarabia dosłownie na wszystkim co możliwe kosztem obywateli. Smutne lecz prawdziwe.

bloodwar

2016-02-07, 20:40
Prawo jest fajne i przestrzeganie go jest fajne do momentu, kiedy pierwszy raz jedziesz jakaś pustą wioską gdzie są trzy domy na krzyż przez 3 kilometry od-znaku-do-znaku o 3 w nocy bo jakiś geniusz postanowił postawić tam fotoradar albo patrol policji żeby bronić nieistniejących pieszych przed nieistniejącym zagrożeniem, wtedy zastanawiasz się "Co do ch*ja, gdzie popełniliśmy bląd jako społeczeństwo?" A że niestety moment kiedy te wszystkie pok***ione zakazy i nakazy zaczynają przeszkadzać pojawia się już kilka dni po zdaniu prawka i dolega chyba 99,9% kierowców tym bardziej zaczyna mnie zastanawiać: czy te przepisy są dla nas czy może my żyjemy żeby przestrzegać przepisów?

mygyry

2016-02-07, 20:51
Szkoda, że nie robią zdjęć tym k***om co stoją jak c**y na zielonym, bo pilnowanie sygnalizatora ich k***a przerasta!

donkapusta

2016-02-07, 20:51
Niestety w Polsce lubimy popadać w skrajności "święty-upadły", "pedał-rodzina jednopłciowa", "gorąco-zimno", "procedury-ląduj tchórzu".... Przecież można ostrzec, można zainstalować te czasoumilacze.

valdziu

2016-02-07, 20:55
TesterPizzy napisał/a:

Z jednej strony spoko, bo jak ci idiota na czerwonym przelatuje to nóż się w kieszeni otwiera, ale z drugiej strony pokazuje jak nasze państwo zarabia dosłownie na wszystkim co możliwe kosztem obywateli. Smutne lecz prawdziwe.



Nie powiem mamy problem z przejeżdzaniem na czerwonym świetle i faktycznie może być to przyczyną wielu wypadków. Jednak uważam, ze te skrzyżowania powinny być oznakowane, za dużo nerwowowści przy przejeździe, ludzie hamują przy zielonym...

donkapusta napisał/a:

Niestety w Polsce lubimy popadać w skrajności "święty-upadły", "pedał-rodzina jednopłciowa", "gorąco-zimno", "procedury-ląduj tchórzu".... Przecież można ostrzec, można zainstalować te czasoumilacze.



Własnie przed chwilą otrzymałem od Pana Prezydenta w moim mieście zaproszenie by ten temat przedyskutowac i coś wspólnie zrobić.
Albo tablice z oznakowaniem, albo timery..

tarcer123

2016-02-07, 21:02
Prosta sprawa. Żółte światło zdecydowanie dłużej lub pulsujące zielone. Wtedy obędzie się nawet bez timerów.

Chcą karać debili co wjeżdżają na czerwonym świadomie? OK! Ale niech nie zdzierają kasy z ludzi którzy znaleźli się w złym czasie i miejscu. A co mam do ch*ja zrobić jadąc nawet te 40km/h zestawem na śliskiej drodze zimą jak żółte zapali mi się kawałeczek przed słupkiem? Nie mówiąc o drogach gdzie jest ograniczenie do 70km/h.

Darmozjady wymyśliły sobie sposób na wyłudzanie kasy. Fotoradary nie przynosiły zysku to teraz kasują porządnie po 500zł. Bo za mniejsze kwoty nie opłacało się listów wysyłać.

I kto mi powie że chodzi o bezpieczeństwo. Patrzą tylko żeby wyrywać kasiorę. Pulsujące zielone nie, żółte dłużej nie, timery nie. Banda decydentów!

Sam jak przejeżdżam przez skrzyżowanie gdzie zamontowali te kamery jestem osrany. Jak narazie nie zapłaciłem. Ale pewnie do czasu. Ale już miałem przypadek gdzie gość spanikowany dał po hamulcach na maxa. Uratowało mnie to że zawsze zostawiam odstęp.

W Polsce nie robi się nic żeby ułatwić. Jedyną metodą jest karać i wyciągać kasę. Nawet ruscy mają pulsujące zielone. Kpina.

mygyry

2016-02-07, 21:03
Niech w końcu zaczną edukować ludzi w L-kach, co by ruszać na światłach synchronicznie, a nie każdy czeka aż samochód przed nim odjedzie 2 metry

valdziu

2016-02-07, 21:12
tarcer123 napisał/a:

Prosta sprawa. Żółte światło zdecydowanie dłużej lub pulsujące zielone. Wtedy obędzie się nawet bez timerów.

Chcą karać debili co wjeżdżają na czerwonym świadomie? OK! Ale niech nie zdzierają kasy z ludzi którzy znaleźli się w złym czasie i miejscu. A co mam do ch*ja zrobić jadąc nawet te 40km/h zestawem na śliskiej drodze zimą jak żółte zapali mi się kawałeczek przed słupkiem? Nie mówiąc o drogach gdzie jest ograniczenie do 70km/h.

Darmozjady wymyśliły sobie sposób na wyłudzanie kasy. Fotoradary nie przynosiły zysku to teraz kasują porządnie po 500zł. Bo za mniejsze kwoty nie opłacało się listów wysyłać.

I kto mi powie że chodzi o bezpieczeństwo. Patrzą tylko żeby wyrywać kasiorę. Pulsujące zielone nie, żółte dłużej nie, timery nie. Banda decydentów!

Sam jak przejeżdżam przez skrzyżowanie gdzie zamontowali te kamery jestem osrany. Jak narazie nie zapłaciłem. Ale pewnie do czasu. Ale już miałem przypadek gdzie gość spanikowany dał po hamulcach na maxa. Uratowało mnie to że zawsze zostawiam odstęp.

W Polsce nie robi się nic żeby ułatwić. Jedyną metodą jest karać i wyciągać kasę. Nawet ruscy mają pulsujące zielone. Kpina.



Zgadzam się wydłużenie żółtego też może być alternatywą, temat w tym tygodniu poruszę w ITD i GDDiK.

tarcer123

2016-02-07, 21:27
Cytat:

Zgadzam się wydłużenie żółtego też może być alternatywą, temat w tym tygodniu poruszę w ITD i GDDiK.



Poruszaj Kolego poruszaj. Bo nie może być tak żeby strach było przejeżdżać przez skrzyżowanie. Nie o to w tym wszystkim chodzi.

Osobiście znam przypadek gdzie facet zapłacił 500 bo światło zmieniło mu się w najmniej odpowiednim momencie. A na naczepie miał palety z płytkami. Jest to gość po 50 tce jeździ spokojnie i nie w głowie mu szaleństwa.

Najprostsza metoda to dłuższe żółte albo pulsujące zielone. Koszty znikome bo wystarczy przeprogramować światła i zmienić przepisy.
Przykładowo zbliżam się do świateł. Widzę że zielone zaczyna pulsować. Spokojnie zatrzymuje auto, nie stwarzając zagrożenia dla tych z tyłu.
Obecnie czas świecenia żółtego to 3s. Zdecydowanie za krótko. Powinno być przynajmniej 5-6s.

Karać debili a nie normalnych kierowców bo mieli pecha.

~Velture

2016-02-07, 21:47
Jak ktoś jedzie na czerwonym to ch*j mu w dupę i niech płaci sk***iel pie**olony za śmiganie na czerwonym.

Przepis na brak mandatów w Polsce? Jeździć przepisowo. To takie k***a proste.

Mam prawo jazdy blisko 12 lat i NIGDY nie przejechałem na czerwonym. NIGDY. To nie jest sztuka abstrakcyjna tylko zwykłe myślenie.

Wyzyskiwanie kierowców za to ,że na czerwonym jadą? Robienie 'timerów' aby wiedzieli ,że kończy się zielone?

pie**olnij się w kolano autorze bo na łeb już za późno.

Rappee

2016-02-07, 21:50
Valdziu na Sadolu... fajnie, fajnie.... :D

Dziad_Inżynier

2016-02-07, 21:57
tarcer123 napisał/a:

Prosta sprawa. Żółte światło zdecydowanie dłużej lub pulsujące zielone. Wtedy obędzie się nawet bez timerów.

Chcą karać debili co wjeżdżają na czerwonym świadomie? OK! Ale niech nie zdzierają kasy z ludzi którzy znaleźli się w złym czasie i miejscu. A co mam do ch*ja zrobić jadąc nawet te 40km/h zestawem na śliskiej drodze zimą jak żółte zapali mi się kawałeczek przed słupkiem? Nie mówiąc o drogach gdzie jest ograniczenie do 70km/h. (...)


Jak masz problem przy 70 km/h, to oddaj prawo jazdy i jeździj mpk. Mieszkam przy trzypasmowej obwodnicy, gdzie jest ograniczenie do 70, bo skrzyżowania i przejścia. I wiesz co? Na każdych światłach tu powinny być czujniki. Bo to jest pie**olenie, że kogoś żółte zaskoczyło, świeci się bardzo długo, ale 2/3 samochodów nawet będąc daleko widząc żółte przyspiesza, zamiast hamować. Więc nie opowiadaj mi tu farmazonów. Że już nie wspomnę o tirach, bo te k***y j***ne to lecą grubo na czerwonym, gdzie już auta z boku ruszają (!!!). j***ć, karać, bez litości. PS. Jadąc osobówką 90 na tych 70 można wyhamować na żółtym bez wbijania hamulca w podłogę, wiem, bo jeżdżę.

valdziu

2016-02-07, 22:08
Dziad_Inżynier napisał/a:


Jak masz problem przy 70 km/h, to oddaj prawo jazdy i jeździj mpk. Mieszkam przy trzypasmowej obwodnicy, gdzie jest ograniczenie do 70, bo skrzyżowania i przejścia. I wiesz co? Na każdych światłach tu powinny być czujniki. Bo to jest pie**olenie, że kogoś żółte zaskoczyło, świeci się bardzo długo, ale 2/3 samochodów nawet będąc daleko widząc żółte przyspiesza, zamiast hamować. Więc nie opowiadaj mi tu farmazonów. Że już nie wspomnę o tirach, bo te k***y j***ne to lecą grubo na czerwonym, gdzie już auta z boku ruszają (!!!). j***ć, karać, bez litości. PS. Jadąc osobówką 90 na tych 70 można wyhamować na żółtym bez wbijania hamulca w podłogę, wiem, bo jeżdżę.



Nie ukrywałem tego w materiale "mamy problem z przejeżdzaniem na czerwonym" jestem m.in. za tym by te skrzyżowania były oznakowane, bo jeden wie, a drugi nie a to co dzieje się przy nich to istny koszmar. Hamowanie na zielonym, bo ktoś boi się, że zaraz światło się zmieni.
Owszem trzeba edukować, tak samo jak przy przejeżdzaniu na strzałce bo mało kto się zatrzymuje, co do istoty przy tych skrzyzowaniach robi się niebezpiecznie przez nerwowe skupianie się na zmianie światła.

Dziad_Inżynier

2016-02-07, 23:20
Dlatego najlepszym wyjściem są liczniki, a nie jakieś migające światła. Bo dzięki licznikowi dodatkowo mogę w spokoju zrzucić na luz i nie obserwować świateł dookoła żeby nie zaspać.