18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wielki Brat za 500 zł i 6 punktów

valdziu • 2016-02-07, 20:20

Mandaty się sypia na potęgę w 20 miejscach w Polsce, a szansa by się od nich odwołać to max 1%.

KaruzeLek

2016-02-08, 11:13
Wiadomo że najlepiej zarabia się na ludziach głupich, mamy przykład Appla czy też tutaj szeroko omawiany przykład świateł :)

Ograniczenia do 70km/h widać z pól kilometra wcześniej (jak i samo oznakowanie skrzyżowania ze światłami), od samego ograniczenia gdzie już powinno się jechać 70km/h mamy jeszcze parędziesiąt jak nie więcej metrów. Także nie wyhamować jest ciężką filozofią, bo to trzeba mieć czas reakcji 90 letniego dziadka, bądź poruszać się niesprawnym szrotem.

Problem jest taki że zamiast wciskać hamulec multum ludzi wciska gaz - może jeszcze im się uda.

To jest to co jest nagminne na Polskich drogach - chamstwo, brak kultury i ogólne wieśniactwo kierowców.

Mateo.

2016-02-08, 11:59
Mam proste rozwiązanie - wydłużyć czas palenia się światła żółtego. Obecnie pali się ono jakieś 2 sekundy, a powinno co najmniej 5 sekund. Stawianie takich rejestratorów na skrzyżowaniach z sygnalizatorem w którym żółte pali się 2 sekundy to zwyczajne polowanie na kierowców i dojenie z nich kasy, nie mające z poprawą bezpieczeństwa nic wspólnego.

zulpl

2016-02-08, 12:03
Wlasnie zblizamy sie wielkimi krokami do paranoii zatrzymywania na zielonym swietle .

Mandat za przebywanie na czerwonym swietle jest niczym innym jak wyludzeniem pienedzy .

Z doswiadczenia wiem , ze zatrzymanie samochodu wazacego 40 ton w miejscu nie jest mozliwe .
Zolte swiatlo 3 s , czas reakcji 1 s nacisniecie hamulca do podlogi efekt :pol zestawu na skrzyzowaniu ...
bezpiecznie NIE zyskownie TAK. Brawo ITD .

Pomysl zaczerpniety z zachodu tylko ,ze Spolszczony :p . Dla przykladu w Angli jest podobny system monitorowania skrzyzowan ALE ... Dziala to tak , ze kazde okamerowane skrzyzowanie oznaczone jest takzwanym zoltym boxem (cala strefa dzialania kamery kest pomalowana zoltymi liniami . No i hit :mandaty przychodza za zatrzymanie sie na zoltych liniach wiec celem jest zmuszenie kierowcow do myslenia i nie blokowania skrzyzowan co wplywa bardzo pozytywnie na plynnosc ruchu. Wiec cel pozytywny a i tak zawsze ktos sie znajdzie komu kamera blysnie wiec kasa tez jest i nauka na przyszlosc . I to wg mnie ma sens . W takim systemie nie ma szans na zlapaniemandatu podczs opuszcznia skrzyzowania jak to ma miejsce u nas

tigerqaz

2016-02-08, 12:20
Cytat ze Strony Inspekcji z dnia bla bla bla...Założyli to gówno w Zgierzu bo:
"Skrzyżowanie to jest skrzyżowaniem kolizyjnym, łączącym drogę krajową 91 z drogą podporządkowaną, na którym to skrzyżowaniu dochodzi zbyt często do kolizji drogowych..."
Więc jak mówi Nam Walduś, prezydent miasta Zgierza wystosował pismo o montaż timerów i uzasadnienie montażu rejestratorów.

W odpowiedzi zaś napisane jest że: "Montaż timerów nie jest konieczny, ze względu na małą kolizyjność skrzyżowania..."

k***a! Jedno wyklucza drugie i ktoś powie że to nie jest maszynka do kasy ???

Według danych statystycznych z jednego miesiąca z Łódzkiej drogówki, wynika że przed zamontowaniem rejestratorów kolizyjność skrzyżowania była mniejsza niż kolizyjność po zamontowaniu urządzenia.
Czyli że jak uda Ci się wyhamować, to teraz masz większe prawdopodobieństwo, że ktoś wjebie Ci się w dupę. :D bo do tej pory takich zdarzeń na tym skrzyżowaniu było 75% ze wszystkich zdarzeń odnotowanych.
Ciekawe ile osób w takim przypadku pisała oświadczenie i nie ma tego w statystykach.

tarcer123

2016-02-08, 13:22
Bo Polska to chory kraj. Tutaj bezkarnie można wyciągać kasę od obywateli. A robić nie ma komu.
Timery są za drogie i skomplikowane. Ale na kamery do łupienia kierowców kasa jest.

Jak pisałem wcześniej nawet ruscy mają wyświetlacze czasu.

Donmenello

2016-02-08, 13:26
Velture oszołomie jeden, jeżeli faktycznie jeździsz po mieście, gdzie są skrzyżowania z sygnalizacją świetlną jestem w 100% pewien, że przejechałeś nie raz nie dwa na czerwonym, chociażby te 700 ms.

Problemem jest to, że światło żółte często świeci się jakieś 3 sekundy, gdzie jest to zbyt krótki czas nawet na drodze z ograniczeniem do 30km/h.

Moja propozycja co do długości palenia się światła żółtego to dozwolona prędkość/10 jednak nie mniej niż 5 sekund.

~Velture

2016-02-08, 14:04
Donmenello napisał/a:

Velture oszołomie jeden, jeżeli faktycznie jeździsz po mieście, gdzie są skrzyżowania z sygnalizacją świetlną jestem w 100% pewien, że przejechałeś nie raz nie dwa na czerwonym, chociażby te 700 ms.

Problemem jest to, że światło żółte często świeci się jakieś 3 sekundy, gdzie jest to zbyt krótki czas nawet na drodze z ograniczeniem do 30km/h.

Moja propozycja co do długości palenia się światła żółtego to dozwolona prędkość/10 jednak nie mniej niż 5 sekund.


To zgłoś się k***a do TVNu jako zastępca wróżbity macieja skoro wiesz debilu lepiej ode mnie czy skakałem na czerwonym czy nie.

A jeśli dla ciebie 3sek to za mało aby wyhamować z 30km/h to proponuję zmienić hamulce u mechanika i oddać dobrowolnie prawko bo jesteś ch*jem a nie kierowcą.

Guzik

2016-02-08, 14:20
Dzieciol napisał/a:

Velture, ile robisz kilometrów rocznie? 2 tysiące do biedronki po swoim mieście? Też nie jeżdżę na czerwonym, nikt raczej nie robi tego specjalnie. Ale jak jadę w trasę czasami zdarza mi się myknąć na pomarańczowym/czerwonym i nie robię tego specjalnie, a dzieje się tak że jak jeżdżę po swoim mieście to wiem ile na jakiej sygnalizacji pali się światło zielone, natomiast w trasie już nie i pruję jak wszyscy żeby nie zwalniać do 30 bo widzę światła. Także niedzielni kierowcy co nauczyli się jeździć po jednym mieście niech się nie wypowiadają i ludziom krwi nie psują.
Kolega Guzik widzę też ciekawy osobnik "noga odpocząć" kto trzyma nogę na sprzęgle podczas postoju? A no tak "niedzielny kierowca" Jak Cię boli to kup sobie automat, będziesz miał spokój.
Co do timerów, świetna sprawa, jeździłem swego czasu na Białoruś, jest tam tego sporo i dość przydatne. Co do tych kamer, uważam że jeśli je montują to skrzyżowanie powinno być oznakowane i do tego timery, wtedy mandat nie byłby wyciąganiem pieniędzy, a prawdziwą kara.



Kolega Dzieciol chyba żyje w innym kraju jeśli sądzi, że nikt specjalnie nie jeździ na czerwonym. W ch*j jest takich frajerów, którym "się spieszy" i gnają na czerwonym.
Jeśli chodzi o nogę na sprzęgle to tak jak Ci już kolega napisał nie jestem z tych omen nomen właśnie niedzielnych kierowców, którzy jak się zielone włączy to pół godziny szukają sprzęgła i jedynki. Jak nie wiem jak długie są światła to raczej trzymam nogę na sprzęgle z wbitą jedynką żeby ruszyć dynamicznie i nie tamować ruchu. Chyba, że stoję za kilkoma autami to mam wyj***ne bo zanim taki mistrz tak ty zdąży opuścić skrzyżowanie to ja już mam żółte...

tarcer123

2016-02-08, 15:23
Jak zwykle ładna gównoburza.

chciwd

2016-02-08, 16:01
Dzięki za taką poprawę bezpieczeństwa... co drugi przejeżdżający będzie jeździł na spinie przez skrzyżowanie, skupiał się na światłach i jak leming przejeżdżał gapiąc się w sygnalizator nie na drogę. Sam dałem się złapać na nanosekundach czerwonego za naszą zachodnią granicą, całe szczęście u nas jeszcze takim karami za to jak tam nie srają w postaci 200ojro i zabranie prawka na miesiąc.

Piterek13

2016-02-08, 19:33
@Guzik
Fajnie, że potrzebujesz kilku sekund żeby wrzucić jedynkę??? A może boisz się, że Ci zgaśnie? :D Po to jest żółte światło, żeby w tym momencie wrzucić bieg i nie palić sprzęgła ;P ale jak się wrzuca posty na żydobuka podczas czekania to lepiej trzymać cały czas nogę na sprzęgle. ;)

Guzik

2016-02-08, 20:49
Piterek13, Jednak chwilę idzie stracić chyba, że na speedzie sprzęgło wciskasz, wbijasz jedynkę i odlatujesz ale cywilne skrzynie nie lubią takiego traktowania. W momencie kiedy ty wbijesz bieg ja już będę ruszał bo żółte światło najczęściej zapala się dosłownie na mrugnięcie okiem więc kiedy wjeżdżam na skrzyżowanie jest już zielone. Może dla ciebie ma to niewielkie znaczenie ale prawda jest taka że, jakby każdy normalnie ruszał spod świateł zamiast czekać aż auto przed nim oddali się na 3 długości pojazdu to na każdym zielonym zmieściłoby się kilka samochodów więcej. BTW jakim trzeba być leszczem żeby sprzęgło spalić/przypalić przy ruszaniu...

marcind93

2016-02-08, 21:20
jest na to pewien motyw kolega kierowca z firmy w ktorej pracuje prejechal w Ostolece na czerwonym i przyszedl list, poszedl z nim do tych kurew i powiedzial ze ma juz duzo punktow i ze bedzie musial isc na przymusowy urlop jak przyjmie ten mandat i udalo mu sie dostal upomnienie... a wiem ze mial jeszcze zapas z punktami. Mi tydzien wczesniej tez na tych samych swiatlach tylke ze z drugiej strony mnie zlapalo bylo z gorki i przed samym nosem sie zapalilo zolte na 2 gora 3 sekundy i czerwone jak bylem pol metra od linni (na foto nie widac pomaranczowego) bylem zaladowany i nie bylo szansy wychamowac. kto jechał przez to poj***ne miasto duzym to wie jak zj***na jest tam sygnalizacja mysle ze kto ma prawko na c lub c+e moze sie ratowac i isc do tych ch*jow koledze sie udalo moze ta informacja komus uratuje 500 zyla i punkty. szerokiej

Dziad_Inżynier

2016-02-08, 21:55
tarcer123 napisał/a:




Gówno synku wiesz. Jeździsz mała osobówką po bułki do sklepu i piszesz farmazony bez zastanowienia.

Zapraszam do kabiny ciągnika, do tego naładowana naczepa i wyhamuj mi spokojnie na mokrej drodze jak nagle mignie żółte światło.

Bardzo dużo osób które nawijają sporo km i jeżdżą zawodowo twierdzi że brakuje właśnie migającego zielonego albo chociaż żeby żółte było dłużej.

Do tego dochodzą autobusy. Jak masz pasażerów to nie możesz sobie hamować z butem w podłodze jak Twoją osobóweczką.

Pomijam debili co celowo przejeżdżają na czerwonym bo im się czekać nie chce. Ale normalny kierowca powinien mieć szanse na spokojne zatrzymanie pojazdu przed sygnalizatorem.

A obecnie jest tak że albo stajesz dęba albo przejeżdżasz na późnym żółtym/czerwonym. To jest chore i stwarza niebezpieczne sytuacje.


Oddaj prawo jazdy zanim kogoś zabijesz. Ślisko? To k***a zwolnij. Tak jak robią to przed skrzyżowaniem kierowcy MPK, żeby się nie wj***ć na czerwonym. Niestety do tego trzeba używać mózgu, a niestety znam tylko jednego kierowcę dużego mobila, co nie wychodzi z założenia "duży może więcej". No ale on regularnie trasy na Austrię i Danię robi, to po prostu myślenie i przewidywanie na drodze są dla niego czymś naturalnym. A takie szoferaki jak ty będą obwiniać wszystkich dookoła, tylko nie siebie. Karać, j***ć, aż się nie nauczycie.

tarcer123

2016-02-09, 00:12
Dziad_Inżynier napisał/a:

Oddaj prawo jazdy zanim kogoś zabijesz. Ślisko? To k***a zwolnij. Tak jak robią to przed skrzyżowaniem kierowcy MPK, żeby się nie wj***ć na czerwonym. Niestety do tego trzeba używać mózgu, a niestety znam tylko jednego kierowcę dużego mobila, co nie wychodzi z założenia "duży może więcej". No ale on regularnie trasy na Austrię i Danię robi, to po prostu myślenie i przewidywanie na drodze są dla niego czymś naturalnym. A takie szoferaki jak ty będą obwiniać wszystkich dookoła, tylko nie siebie. Karać, j***ć, aż się nie nauczycie.



Napinasz się w tych internetach jak stare gacie w kroku. Po tym co piszesz widać że masz małe doświadczenie a szczekasz najwięcej. A od szoferaków to sobie wyzywaj po rodzinie. Gówniarzu :amused:

Czy ja k***a napisałem że toleruję i pochwalam przejeżdżanie na czerwonym??? Potrafisz czytać chociaż trochę że zrozumieniem? Co do MPK to sam widziałem jak nak***iali przy ok 50km/h na późnym żółtym, tak że praktycznie będąc na środku skrzyżowania mieli już czerwone. I nie dziwie się. Bo jak gość by depnął po hamulcu to zaraz trzeba by dzwonić po pogotowie. Było wielu pasażerów stojących.

Światła są dla kierowców a nie na odwrót. A ktoś kto pisze takie bzdury jak ty to albo nie ma prawka albo robi góra 10 tys km rocznie w koło komina po bułki.

Jak mama albo tata zabuli 5 stówek i w chacie do żarcia będziesz miał tylko smalec to zrozumiesz o co chodzi. I najlepsze jest to że zapłacą nie za cwaniactwo czy piratowanie tylko za to że mieli po prostu pecha bo żółte zapaliło się im w najbardziej ch*jowym momencie.

Nie pozdrawiam i kończę dyskusję bo nie przyjmujesz żadnych argumentów. Zupełnie jak wszyscy zwolennicy PIS.
Jesteś naiwny i myślisz że Państwo dba o twoje bezpieczeństwo. Oby tylko ta naiwność przeszła ci z wiekiem.