18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wideorelacja z wycieczka na Woodstock - materiał własny

pawelozory • 2013-08-08, 10:24
Siemanko wszystkim.
Wiem, że 90% sadoli to internetowi napinacze, którzy pod każdym woodstockowym filmikiem piszą "lewackie ścierwa", więc zwracam się tylko do tych pozostałych 10%, którzy wiedzą co to dobra zabawa, kiedy będzie ciemno i gdzie jest Jarek.

Film ten może jest mało sadystyczny, ale jest to materiał własny, poskładany wczoraj wieczorem.

Może zacznę od początku.
Postanowiliśmy jechać na Wooda samochodem. W jedną stronę pociągiem da się jechać, ale powrót nie za bardzo mi się podoba.
Tak więc, skoro będziemy jechać taki kawał, to może pozwiedzamy trochę Polskę? Obraliśmy jakieś 7-8 punktów, które warto odwiedzić (między innymi Zamek Książąt Brzeskich, park miniatur w Wałbrzychu i inne), jednak zabrakło nam na to wszystko czasu.

Ostatecznie trasa wyglądała następująco:
28.07.2013r:
- Wyjazd z Żor
- Zwiedzanie zoo w Opolu
- Nocleg w okolicach Wałbrzycha.

29.07.2013r:
- Zwiedzanie podziemnego miasta w Głuszycy,
- Dotarcie na Woodstock.

30.07.2013r - 04.08.2013r:
- Zabawa na Woodstocku

04.08.2013r:
- Wyjazd z Kostrzyna,
- Nocleg w okolicach Świebodzina.

05.08.2013r:
- Spacer po parku Mużakowskim + zwiedzanie Bad Muskau (Niemcy),
- Zwiedzanie Wrocławia,
- Koniec imprezy.



Łącznie przejechaliśmy 1416 km.
Może to nie dużo, ale to pierwszy nasz taki wyjazd, moja pierwsza długa trasa (mam prawko niecałe 2 lata) i wiadomo, strach trochę był.

Teraz strona trochę bardziej techniczna.
Gnietliśmy się w Nissanie Micra 1.0 na gazie.
Filmy były kręcone starym aparatem Panasonic Lumix LZ-7, a nagrania samochodowe - wideorejestratorem Manta MT4041 (czasem w hd, a czasem vga - oszczędność miejsca na karcie).
Myślę, że to tłumaczy kiepską jakość nagrania.

Podsumowując - Polecam wszystkim takie wypady, zwiedzajcie, podróżujcie i planujcie tak, abyście mieli więcej czasu na zwiedzanie.

Następne nagranie może zostanie nagrane trochę bardziej profesjonalnie. Do zobaczenia za rok ^^

qbcki

2013-08-08, 10:43
Świetny materiał na Sadola!
P.S. Widziałeś Jezusa w Świebodzinie?!

pawelozory

2013-08-08, 10:51
Widziałem już trzeci raz (mieszkam dość daleko) i za każdym razem zastanawiałem się po co?! Po co to kurde komu?!

Właśnie! Zapomniałem dodać, że ta ruda jest moja i raczej nie poszarpiecie. ;(

mare30ks

2013-08-08, 10:55
skad wiesz ze nie poszarpiemy? ;-)

Green ninja

2013-08-08, 10:57
ile wyszlo cie el pi dzi ? (dm3 za te 1.4k km )

pawelozory

2013-08-08, 11:11
@up
Nawet nie wiem. Spala 7-9 l/100km, jednak jak widać było trochę załadowane. Od Opola do Wałbrzycha jechaliśmy kompletnymi wiochami nie przekraczając 40 km/h, zaś w drodze powrotnej jechaliśmy A4 od jej początku do Gliwic (z przerwą we Wrocławiu). Tak więc ciężko powiedzieć. Mieliśmy wspólną pulę na paliwo i bramki, więc też nie liczyliśmy za bardzo. W każdym razie tak baardzo zaokrąglając wychodzi 127 litrów czyli około 320 zl.
No i muszę dodać, że ceny paliw były różne. W jastrzębiu tankowaliśmy do pełna za 2.09 zł, zaś na A4 za 2,79 zł.

fun88

2013-08-08, 11:26
Jestę fachowcę i stwierdzam. Ten łysy to ma downa więc się nie śmiejcie. :krejzi:

luki_wch

2013-08-08, 11:46
Wow tyle razy w materiale użyta nazwa mojego miasta (Wch), Masz tu jakiś znajomych, rodzinę, że akurat do Nas się wybrałeś w pierwszy dzień czy to tylko zbieg okoliczności?

lapps

2013-08-08, 11:47
Cytat:

Może to nie dużo, ale to pierwszy nasz taki wyjazd, moja pierwsza długa trasa (mam prawko niecałe 2 lata) i wiadomo, strach trochę był.



przed czym? Oo ja 3-4 miesiace po zrobieniu prawka jechalem nad morze lacznie jakies ~900 km i nie przyszlo mi do glowy nic czego bym sie mogl bac. a sa tacy co przez granice jezdza mimo ze prawka nie zrobili. teraz to sie nie dziwie ze ta cala antifa ze sprzetem lata jak wy sie autem boicie jezdzic

Roszp

2013-08-08, 12:21
lapps napisał/a:

teraz to sie nie dziwie ze ta cala antifa ze sprzetem lata jak wy sie autem boicie jezdzic


O k***a, nie dość że znadnie zaczyna małą literą to jeszcze doszukał się w tym wszystkim "lewactwa". No k***a, gratuluję dwubiegunowości widzenia świata.

siwens84

2013-08-08, 12:49
Chciało Ci sie z pralką chodzić ??
Bo chyba nie powiesz mi że nagrywałeś to czymś innym??

dnr

2013-08-08, 13:11
k***a starczy już tego woodstocku.

pawelozory

2013-08-08, 13:46
@lapps
Przed tym, że jechałem nieswoim autem, tym, że z tyłu mieliśmy obciążenie 330-350 kg, tym, że to stara micra bez mocy (co dało się odczuć wjeżdżając na górę Mała Sowa czy jakoś tak w okolicach Walimia), tym, że mimo, iż dobrze się czuję za kierownicą, brakuje mi jeszcze doświadczenia, tym, że np. ostatniego dnia wyjeżdżaliśmy o 8:00 a dojechaliśmy do domu o północy (czyli 16 godzin w trasie).

lapps

2013-08-08, 17:10
pawelozory napisał/a:

@lapps
Przed tym, że jechałem nieswoim autem, tym, że z tyłu mieliśmy obciążenie 330-350 kg, tym, że to stara micra bez mocy (co dało się odczuć wjeżdżając na górę Mała Sowa czy jakoś tak w okolicach Walimia), tym, że mimo, iż dobrze się czuję za kierownicą, brakuje mi jeszcze doświadczenia, tym, że np. ostatniego dnia wyjeżdżaliśmy o 8:00 a dojechaliśmy do domu o północy (czyli 16 godzin w trasie).



ja w obie strony jechalem autem z przebiegiem >0,5mln km z zepsutym wskaznikiem paliwa(o czym przekonalem sie w srodku pola), kilkoma nielegalnymi rzeczami, a powrot mialem z gwozdziem w oponie tak ze startowac musialem z kapciem a potem regularnie musialem uzupelniac powietrze bo nie mialem opony zapasowej, a byla noc wiec do wulkanizacji bym nie zajechal. ale ty tam chyba jechales doswiadczyc czegos nowego a nie wypoczywac co? wiec kazda ewentualnosc powinienes traktowac jako przygode a nie jako cos czego sie nalezy bac ;)