18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tymczasem nasza nowa noblistka...

emperorzbigniew • 2019-12-12, 11:39
"(...)pomyślałam, jakie to bogactwo sobie Szwecja przygarnęła wraz z imigrantami. Jaki to jest potencjał różnych sposobów myślenia, wrażliwości, puli genetycznej

Zawsze w takich momentach jest mi po prostu wstyd za ten straszny 2014 rok, kiedy Polska nie przyjęła imigrantów. Nigdy nie potrafię tego zrozumieć"



Stąd ale źródeł jest wiele.

:shock: :shock: :shock:


Plastykpl

2019-12-12, 19:51
p*zda pajęczyną zarośnięta więc sie marzy murzyńska pała. A tego lewackiego kurestwa nawet bezdomni nie chcą tknąć.

luxpiotr

2019-12-12, 19:54
Szwedzi chyba po pijaku robili losowanie z kapelusza.

roburek

2019-12-12, 20:40
Wysłać szmatę do obozu dla tych zwierząt
szybko by zmieniła zdanie o ile by zdążyła :mrgreen:

polakwrocek

2019-12-12, 20:51
Powinna ocenić te wspaniała pulę genetyczną wstrzykniętą w 12 letnie dzieci, które były gwałcone tygodniami przez pakistańskie gangi w Anglii.
A policja latami udawała że problemu nie ma.
Na pewno są wniebowzięte tolerancją.

zomos

2019-12-12, 21:03
Jakby Noblowi podpiąć w grobie generator do ciała to by zasilił pewnie kilka wiosek tak zak***ia w grobie jak turbowentylator... Największa pomyłka Nobla to nagroda pokojowa i literacka...

Marianset

2019-12-12, 22:16
Cos sie tej cipie popie**olilo... "Nigdy nie potrafię tego zrozumieć.?"
To jest Noblowska gramatyka?
Ilez ona musiala gał upie**olic zeby pod pejsowym napletkiem tego nobla dostac..

Karboksylator

2019-12-12, 22:36
Policeman napisał/a:

Nie wiem czy ktokolwiek tutaj czytał książki Olgi Tokarczuk, nie ma czym się chwalić, ale przeczytałem swego czasu Biegunów, głównie dlatego, że zdobyła nią Nike i przyznam, że książka jest męcząca, nie intelektualnie, ale to taki przesiąknięty średniej jakości przemyśleniami i sądami autorki wytwór o sprawach oczywistych. Nie porwał mnie styl, wątki zbyt dobrze się nie zazębiły, ale przecież nie o recenzję jej książek chodzi. Olga Tokarczuk to postać, która na czerskiej ma własną parcelę niemal, jej antypolskie poglądy są wielu ludziom dobrze znane, ale naprawdę sprytnie prezentowane. Nie robi tego dramatycznie jakimiś chamskimi i bezzasadnymi wynurzeniami, ale zawsze jakby tak mimochodem. Porównanie jest takie mniej więcej jak pomiędzy nauczycielem, który mówi "Pana syn jest debilem" a "Wszyscy w szkole świetnie poradzili sobie z tym testem, był w sumie łatwy, pana syn zdobył 0 pkt, a przy okazji za miesiąc jest wycieczka szkolna". Zawsze są to jakieś konkretne zarzuty pomiędzy strumieniami przemyśleń. Uważam, że jest to gorsze niż jawna nienawiść, bo w tej formie działa to mocniej. Dostała Nobla bo przecież teraz jest szczyt sezonu antypolskości, uroszczenia wchodzą w najwyższą fazę, trzeba szybko wskazać Polakom elitę intelektualną, która będzie epatować słusznym [zdaniem eskimosów] przekazem. To jest wielowektorowa strategia ataku na Polskę, a ludzie biją brawo i gratulują - och idioci.



niestety masz rację co do jej książek. jak dla mnie przerost formy nad treścią. Wiem, że nie jestem krytykiem literackim, ale np książki Umberto Eco są pisane często bardziej skomplikowanym językiem a jednak łatwiejsze są w czytaniu. np Wahadło.
z Tokarczuk jest inaczej niż z Szymborską. Ona sobie dosyć fajnie ułożyła grunt pod nagrody. Nie umniejszam jej umiejętności pisania, ale wg mnie to Nobel dla niej jest zdecydowanie na wyrost. Bardziej otrzymała ją za antypolskie wypowiedzi i trzymanie zj***nej poprawności politycznej niż za osiągnięcia.

czapkin1

2019-12-13, 00:01
Sorry, ale kuwa po prostu "nie zniesie". Postawili ją na jednej półce z Szymborską, Rejmontem, Miłoszem.. z Sienkiewiczem na litość Boską! Pasuje jak rozrzutnik pełen łajna zaparkowany przy ferrari.

Sorry, ale kuwa po prostu "nie zniesie". Postawili ją na jednej półce z Szymborską, Rejmontem, Miłoszem.. z Sienkiewiczem na litość Boską! Pasuje jak rozrzutnik pełen łajna zaparkowany przy ferrari.

Sv...........ge

2019-12-13, 00:10
czapkin1 napisał/a:

Sorry, ale kuwa po prostu "nie zniesie". Postawili ją na jednej półce z Szymborską, Rejmontem, Miłoszem.. z Sienkiewiczem na litość Boską! Pasuje jak rozrzutnik pełen łajna zaparkowany przy ferrari.
Sorry, ale kuwa po prostu "nie zniesie". Postawili ją na jednej półce z Szymborską, Rejmontem, Miłoszem.. z Sienkiewiczem na litość Boską! Pasuje jak rozrzutnik pełen łajna zaparkowany przy ferrari.



Masz rację. Gdzie Szymborskiej do Tokarczuk. To jak by traktor (dla debili-szymborską) z ferrari do wyścigu postawić. Na torze F1

modoc

2019-12-13, 05:55
dwakilo napisał/a:

Typowe prawactwo. Polka otrzymała jedno z najważniejszych wyróżnień ale prawackie sk***ysyny nie potrafią tego docenić. Zapewne żaden z was nie przeczytał w tym roku żadnej książki. ŻADNEJ.



Wypie**alaj, tyle i aż tyle. Taki debil jak ty nic innego nie zrozumie.

poligon6

2019-12-13, 09:30
Sverige napisał/a:

Masz rację. Gdzie Szymborskiej do Tokarczuk. To jak by traktor (dla debili-szymborską) z ferrari do wyścigu postawić. Na torze F1



Ale to akurat pasuje. Szymborska -piewczyni stalinizmu i Tokarczuk, nowe lewackie gówno.

panar3

2019-12-13, 09:48
Wspaniała, pełna miłosierdzia (szkoda że nie dla Polaków) pani joblistka Tokarczuk może przyjąć pastowanych braci u siebie przecież. Co jej szkodzi? Teraz ma hajcu jak lodu... Is'nt it?. Niech kupi szkołę, wynajmie ochroną, koszerny cathering, ogrodzi się z "emigrantami-nachodźcami" od normalnych ludzi drutem kolczastym i hulaj dusza własnym przykładem leczyć wstyd! Rozrywkę duchową będą mieli czytając jej antypolskie wypociny a koleżanki feministki zapewnią godziwą rozrywkę cielesną z obopólną korzyścią... :-)

mucha86

2019-12-13, 13:00
Wiewór napisał/a:


Hindusy, Irańczycy, Amerykanie, Brytyjczycy... wymieniać dalej?


hindusi i irańczycy byli pod władzą angoli a oni potrzebowali Polków do walki w afryce północnej dodatkowo miano przenieść żydów z zsrs do palestyny. dodatkowo nas okradli. usa potrzebowało siły roboczej i ją dostało, nic nam nie dali tylko sprzedali jak niewolnika stalionowi.


telefon122

2019-12-13, 13:46
Ja pie**ole, I ta lewacka kreatura dostałą nobla. Won z POlski.