18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Tymczasem nasza nowa noblistka...

emperorzbigniew • 2019-12-12, 11:39
"(...)pomyślałam, jakie to bogactwo sobie Szwecja przygarnęła wraz z imigrantami. Jaki to jest potencjał różnych sposobów myślenia, wrażliwości, puli genetycznej

Zawsze w takich momentach jest mi po prostu wstyd za ten straszny 2014 rok, kiedy Polska nie przyjęła imigrantów. Nigdy nie potrafię tego zrozumieć"



Stąd ale źródeł jest wiele.

:shock: :shock: :shock:


ma...........an

2019-12-12, 14:23
to niech tam wypie**ala i nie wraca.

niemamskarpet.

2019-12-12, 14:31
jak k***a nie przyjęła !!! a ukradkiem kto wpuścił 1,5 miliona banderowców ?

marvel321

2019-12-12, 14:41
niemamskarpet. napisał/a:

jak k***a nie przyjęła !!! a ukradkiem kto wpuścił 1,5 miliona banderowców ?



ale oni są biali, a to sie nie liczy. Imigrant musi być glupi i czarny. Inaczej to nie imigrant

mam_racje

2019-12-12, 14:46
Wiemy już, że Olga Tokarczuk nie zamierza przedstawiać w Szwecji swojego kraju z jak najlepszej strony. Zamiast tego mówi o tym, że polski rząd nie jest otwarty i jak bardzo jej wstyd. Teraz w rozmowie z RMF FM noblistka zdradziła, co tak bardzo zachwyciło ją w Szwecji. Okazuje się, że... imigranci. - Pomyślałam, jakie to bogactwo sobie Szwecja przygarnęła wraz z imigrantami. Jaki to jest potencjał różnych sposobów myślenia, wrażliwości, puli genetycznej - mówiła Tokarczuk.


TomBe

2019-12-12, 14:51
Gdyby nie Sadistic to bym k***a nie wiedział, że to taka zj***na umysłowo p*zda.
Co za k***a syf!!!
Aż mnie na wymioty bierze jak czytam, że wpuszczając imigrantów byłaby bogatsza pula genetyczna.
Ty j***na plugawa k***o!!! Wstyd, że taki umysłowy zjeb dostał Nobla. Wstyd!!!

kolosasz

2019-12-12, 15:00
@upice i @upy

ty, ale polską noblistkę to ty szanuj

poligon6

2019-12-12, 15:05
kolosasz napisał/a:

ty, ale polską noblistkę to ty szanuj



LOL. Jej rodzice to Ukraincy, tylko mieszkaja w Polsce.

Byku35

2019-12-12, 15:16
Policeman napisał/a:

Nie wiem czy ktokolwiek tutaj czytał książki Olgi Tokarczuk, nie ma czym się chwalić, ale przeczytałem swego czasu Biegunów, głównie dlatego, że zdobyła nią Nike i przyznam, że książka jest męcząca, nie intelektualnie, ale to taki przesiąknięty średniej jakości przemyśleniami i sądami autorki wytwór o sprawach oczywistych. Nie porwał mnie styl, wątki zbyt dobrze się nie zazębiły, ale przecież nie o recenzję jej książek chodzi. Olga Tokarczuk to postać, która na czerskiej ma własną parcelę niemal, jej antypolskie poglądy są wielu ludziom dobrze znane, ale naprawdę sprytnie prezentowane. Nie robi tego dramatycznie jakimiś chamskimi i bezzasadnymi wynurzeniami, ale zawsze jakby tak mimochodem. Porównanie jest takie mniej więcej jak pomiędzy nauczycielem, który mówi "Pana syn jest debilem" a "Wszyscy w szkole świetnie poradzili sobie z tym testem, był w sumie łatwy, pana syn zdobył 0 pkt, a przy okazji za miesiąc jest wycieczka szkolna". Zawsze są to jakieś konkretne zarzuty pomiędzy strumieniami przemyśleń. Uważam, że jest to gorsze niż jawna nienawiść, bo w tej formie działa to mocniej. Dostała Nobla bo przecież teraz jest szczyt sezonu antypolskości, uroszczenia wchodzą w najwyższą fazę, trzeba szybko wskazać Polakom elitę intelektualną, która będzie epatować słusznym [zdaniem eskimosów] przekazem. To jest wielowektorowa strategia ataku na Polskę, a ludzie biją brawo i gratulują - och idioci.



prawdziwy sadol nie czyta tak dużo jak ty napisałeś a co dopiero książkę

ra...........n1

2019-12-12, 15:29
Readyluke napisał/a:

Pies was w dupę j***ł tępe polaczki. ch*j tam, że przez 123 lata niewoli jak i teraz wszyscy sp***alali z tych terenów i jakoś cały świat pomagał polaczkom w niedoli. Hipokryzja wychodzi wam dupami



Z tego co mnie uczyli w szkole Polacy nikogo nie r*chali na siłę i nie pluli kobietom z tych krajów w twarz.

Je...........ik

2019-12-12, 15:37
seattle napisał/a:

Głupie lewackie babsko



Powinna istnieć nagroda k***y babilońskiej

NataliaW

2019-12-12, 15:39
Dostała Nobla za plucie na Polaków, na wszystko co polskie, za to że nazwała Polaków mordercami Żydów i handlarzami niewolników, dodatkowo że byliśmy kolonizatorami . Tyle , taka moda , tak wieje wiatr i takie k***y na tym się wybiją. Książki grossa to bełkot historyczny który każdy historyk obali ale w USA są bestsellerami.

kampton

2019-12-12, 15:39
Ona dostała Jobla a nie Nobla.

ziarqo

2019-12-12, 15:41
Różnych sposobów myślenia? To czemu podobni do niej tak bardzo nie lubią prawicowego i konserwatywnego sposobu myślenia? Banda hipokrytów.

dwakilo

2019-12-12, 15:42
Typowe prawactwo. Polka otrzymała jedno z najważniejszych wyróżnień ale prawackie sk***ysyny nie potrafią tego docenić. Zapewne żaden z was nie przeczytał w tym roku żadnej książki. ŻADNEJ.

M00nSpeLL

2019-12-12, 15:49
na i ma rację, a banda sadoli czy innych wykopków na minimalnej jak zawsze pierwsza do krytykowania.