18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szkodliwość alkoholu - co się dzieje w organizmie

Mr.Drwalu • 2012-07-01, 16:16


Jeżeli ktoś przekazuje nam informacje, że alkohol to toksyna, która zabija bezpowrotnie nasze neurony, upośledza organizm i wyniszcza nasze ciało to i tak nie do końca jesteśmy świadomi tego co naprawdę się dzieje w naszym organizmie.
Ten filmik przedstawia jak sprawa się ma od wewnątrz.
Alkohol to substancja która działa na receptory neuronów jako depresant, czyli wyłącza powoli aktywność mózgu, a przez swoją toksyczność trwale zabija neurony (które się nie odnawiają) w mózgu. Jest to więc jeden z największych zabójców umysłu.

źródło: /watch?v=u4AJ3Bt3WRQ&feature=plcp
*nie mój opis

antropoid

2012-07-02, 11:37
Jako że od dyplomu lekarza dzieli mnie tylko rozliczenie się moim dziekanatem ( czyli, biorąc pod uwagę kosmiczny burdel w moich papierach, całkiem dużo... ale co tam ) pozwolę sobie na uwagę:

CO TO k***A JEST ?

Alkohol powoduje obumieranie neuronów, prawda, ale po pierwsze - robi to powoli, po drugie, w innym trochę mechanizmie - nie sam alkohol nawet, a jego metabolity to raz. We wszystkim bierze udział zepsuta wątroba- stąd "encefalopatia wątrobowa", to dwa. Natomiast usuwanie neuronów z moczem... a czemu k***a nie przez płuca od razu ?

Naczynia nie pęcznieją, a się rozszerzają. w paru mechanizmach, głównie modyfikacji wydzielania prostaglandyn i syntazy NO... żadnym k***a razie ci nie pękną, chyba że mamy tętniaka....

Serce ci się nie "utopi" we własnej krwi. Spadek frakcji wyrzutowej spowoduje spadek powrotu żylnego, co spowoduj spadek preloadu i wyplenienia komory tym samym. Prawo Franka-Starlinga dz**ko!

Alkohol szkodzi na żołądek, ale winnym mechanizmie niż podany. I do jasnej cholery, nie powoduje "gnicia żołądka".

Wątroba Nawet ujdzie, ale ilości alkoholu nie nieprzekraczający 1 jednostki dziennie nie powodują uszkodzenia wątroby,a zdrowy dorosły mężczyzna bez innych obciążeń może przyjąć nawet 3 jednostki dziennie - hepatocyty zregenerują się. Poalkoholowe stłuszczenie wątroby jest stanem na który kreatywnie pracuje się latami zachlewając ryj.

Alkohol nie powoduje bezpośrednio żylaków przewodu pokarmowego. Powoduje je pośrednio po latach w mechanizmie: stłuszczenie wątroby->marskość wątroby->nadciśnienie wrotne-> krążenie wtórne przez żyły takie jak żyły przełyku, odbytu, powłok brzusznych itd. Znowu, stan na który latami trzeba chlać.

Trzustka ujdzie, tylko ze znowu - zapalenie trzustki wymaga ciężkiego chlania.

Większość alkoholu wchłania się w żołądku i dwunastnicy, wiec jeśli nie jesteś po totalnej gastrodeuodoktomii, albo nie przyjmujesz etanolu przez lewatywę, będzie git.

Wielki ch*j w dupsko autorowi za to ze aldehyd octowy powstaje we krwi. Enzymy osoczowe nie umieją rozłożyć alkoholu do ch*ja pana, to się dzieje w wątrobie. A ALKOHOL MA DZIAŁANIE ANTYAGREGACYJNE AKURAT, WIĘC JASNY ch*j POWSTANIE ANIE SKRZEPY.

Podsumowując - albo informacje wyssane z ch... palca , albo opisywanie ciężkich chorób długoletnich alkoholików jako stanu po spożyciu małych ilości alkoholu. Dezinformacja i kpina.

Karny ku*as dla autora.

wst91

2012-07-02, 12:01
Film potwornie wyolbrzymia problem szkodliwości alkoholu.
Oczywiście jest on szkodliwy i to wszyscy wiemy, ale nie w takim stopniu jak to się tu pokazuje.
Nawet jest potwierdzone, że jakaś tam ilość alkoholu codziennie nie jset szkodliwa a nawet wpływa POZYTYWNIE na organizm ( chyba dwa drinki dziennie).
A wątroba nikomu się nie zniszczy po kilku mocnych imprezach alkoholowych.
Są ludzie, którzy piją po 50 lat wszystko co ma procenty i żyją. I to im grożą takie następstwa bardziej niż nam. Najbardziej rozśmieszył mnie fragment o wątrobie

Doktór

2012-07-02, 12:01
A jak się będziecie masturbować to wyrosną włosy na rękach i bozia się będzie gniewać :ok***a: .


Ktoś zapomniał dodać, że chodzi tu o nadmiar alkoholu, a organizm ma dosyć pokaźne możliwości regeneracyjne.

A jeśli chodzi o kwestie merytoryczne to kolega po med chyba wystarczająco ten filmik opisał. DNO.

Roszp

2012-07-02, 12:04
antropoid, właśnie miałem pisać mniej-więcej to samo, tylko że bardziej łopatologicznym językiem. Wykształcenia w tym kierunku nie mam, ale chyba nawet średnio rozgarnięty gimnazjalista ogarnie że to niezła ściema jest. Tylko po ch*j ludzie takie filmy robią?

VanHelsingPL

2012-07-02, 12:09
Azar napisał/a:



Niestety tak się składa, że trawka jest dla organizmu szkodliwa. Za źródło podam zwykły serwis oferujący nam wiedzę z zakresu nowych odkryć technologicznych/medycznych itd.

Kod:
Źródło: http://kopalniawiedzy.pl/marihuana-cannabis-konopie-zdrowie-nowotwor-pluc-smola-palacz,15971


Kod:
Źródło 2: http://kopalniawiedzy.pl/marihuana-kannabinoidy-Prakash-Nagarkatti-komorki-supresyjne-z-linii-mieloidalnej-MDSC,11935


Kod:
Źródło 3: http://kopalniawiedzy.pl/marihuana-konopie-narkotyk-narkotyki-mutagen-kancerogen,7802


Kod:
Źródło 4: http://kopalniawiedzy.pl/jadro-nadskrzyzowaniowe-rytm-dobowy-neuron-marihuana-kannabinoidy,11002


A ponadto proszę bardzo, co mówi światowa wyrocznia, wikipedia:



&




-----------------------------------------------------------------------

Osobiście, jestem za tezą, że wszystko jest dla ludzi.
Nie rozumiem też argumentu "trawka mniej szkód wywołuje niż alkohol".
To prawda, ale nie zmienia to faktu, że alkohol znajduje się u nas z powodu uwarunkowania kulturowego. Marihuana zaś nie należy do naszego kręgu kulturowego.

Dlatego wolę napić się wódki, niż wypalić jointa.




Hahahahaha o k***a :D uśmiałem się do łez.
Kiedyś robili badania o marihuanie. Wzięli kilka małp i przez maski pompowali im gaz. Małpy zdechły ale nikt nie pomyślał że one przez kilka godzin wdychały non stop GAZ więc takie badania to można jedynie na scenariusz komedii.

Jak można powiedzieć że joint jest okropnie szkodliwy nawet bardziej niż dzisiejsze papierosy?! W skręcie masz zasuszone kwiaty. Samo THC nie robi nic jeśli palisz sobie raz, dwa razy dziennie. A fajka?:



Nie było żadnych rzetelnych badani w sprawie marihuany. Wszystko to jakieś pie**olone mity. Ludzie nie są w jakikolwiek ogłupieni czy inni. Ba! Ludzie palący jointy mają lepsze spojrzenie na świat! Hipisi? Kto protestował przeciwko wojnie w Vietnamie? Hipisi z maryśką w dłoni!

The Union-prawda o marihuanie cz 1(napisy PL)


Wilkoo

2012-07-02, 12:25
Jak będzie za dużo chętnych do wódki to włączę im ten filmik

Nutaharion

2012-07-02, 12:29
Najlepiej nic nie robić. Wypracować 50 lat. Najlepiej na dwóch etatach i zdechnąć. Dajcie spokój jakie żałosne byłoby życie gdybyśmy mieli tak unikać wszystkiego co szkodliwe -.-

wrc1

2012-07-02, 12:36
@VanHelsingPL
mozesz podac link do kolejnych czesci pierwszego filmu?

kornik1

2012-07-02, 13:06
Co do marihuany, pewnie ktoś już o tym pisał, ale nadmierne palenie marihuany bardzo źle skutkuje, uzależnia psychicznie oraz powoduje zaniki pamięci. Bynajmniej takie objawy zauważyłem obserwując co niektórych znajomych, którzy kontakt z marihuaną mają dłużej niż 5 lat, niekiedy paląc ją codziennie, z najdłuższą przerwą trwającą dwa tygodnie. No i muszę przyznać, że nie jest za ciekawie, albowiem jak sobie nie zapalą to po prostu "źle się czują" jak i również zapominają o tym co mówili jakieś 5 minut temu, ale rozumiem, że Wy i tak będziecie się upierać temu iż marihuana jest nie wiadomo czym doskonałym i pięknym, bez powikłań itp.

Lupido

2012-07-02, 13:09
Samo, czyste thc może i nie jest szkodliwe, ale daje nieprzyjemne stany. Reszta kanabinoli~ daje to czego "rekreacyjny ćpunek" szuka, lecz tą resztę wchłania z innymi substancjami (już szkodliwymi) więc nie pie**olcie.

VanHelsingPL

2012-07-02, 13:10
kornik1 napisał/a:

Co do marihuany, pewnie ktoś już o tym pisał, ale nadmierne palenie marihuany bardzo źle skutkuje, uzależnia psychicznie oraz powoduje zaniki pamięci. Bynajmniej takie objawy zauważyłem obserwując co niektórych znajomych, którzy kontakt z marihuaną mają dłużej niż 5 lat, niekiedy paląc ją codziennie, z najdłuższą przerwą trwającą dwa tygodnie. No i muszę przyznać, że nie jest za ciekawie, albowiem jak sobie nie zapalą to po prostu "źle się czują" jak i również zapominają o tym co mówili jakieś 5 minut temu, ale rozumiem, że Wy i tak będziecie się upierać temu iż marihuana jest nie wiadomo czym doskonałym i pięknym, bez powikłań itp.



Tylko że ja czytałem opinię palących a było ich trochę i jakoś nikt nie ma zaników pamięci. A i wiadomo że jak ktoś ma słabą wolę to i od cukru się uzależni.

Temrysiek

2012-07-02, 14:36
Jak to się mówi alkohol zabija komórki... Ale te najsłabsze.

konował

2012-07-02, 14:40
Taa a teraz drodzy ludzie którzy nie piją.Na dobry początek dnia prosto z ch*jni europejskiej, świeże genetycznie modyfikowane i radioaktywne Jabłka !!! Do tego popijcie je naszym spaniałym owocowym sokiem w którym wykorzystujemy tylko takie naturalne składniki jak E 110 E 133 E 210. A potem na obiadek wołowina !!! Dzięki naszym sterydom i innym gówien które dodajemy naszym krowom do paszy owy stek jest zawsze wielki BA nawet GIGANTYCZNY !!! Po takim obiadku proponuje nasze wspaniałe pomarańcze bez pestek. Sorki, ale jak bym każdy miał jeść tylko to co zdrowe. Przeciętny człowiek zjadał by posiłek raz na tydzień. A takie filmiki są daremne bo alkohol tez ma dobre strony np Lampka dobrego wina po obiadku dobrze robi na trawienie, a piwo nisko alkoholowe dobrze uzupełnia niedobór wszystkich soli mineralnych i dobrze działa na nerki. Z kolei Wódka uratowała nie których przed śmiercią gdy w Europie szalała czarna dżuma. Ja też mogę zrobić filmik gdzie przedstawiam samochody jako jeżdżące trumny i napie**alać statystykami ze rocznie ginie oko 2000 ludzi tylko i wyłącznie w Polsce. A ile takich karetek ludzi uratowało bym chamsko przemilczał.

Nejm

2012-07-02, 15:08
k***a, niechcacy dalem piwo ! :/














Teraz giń ;]