18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szkodliwość alkoholu - co się dzieje w organizmie

Mr.Drwalu • 2012-07-01, 16:16


Jeżeli ktoś przekazuje nam informacje, że alkohol to toksyna, która zabija bezpowrotnie nasze neurony, upośledza organizm i wyniszcza nasze ciało to i tak nie do końca jesteśmy świadomi tego co naprawdę się dzieje w naszym organizmie.
Ten filmik przedstawia jak sprawa się ma od wewnątrz.
Alkohol to substancja która działa na receptory neuronów jako depresant, czyli wyłącza powoli aktywność mózgu, a przez swoją toksyczność trwale zabija neurony (które się nie odnawiają) w mózgu. Jest to więc jeden z największych zabójców umysłu.

źródło: /watch?v=u4AJ3Bt3WRQ&feature=plcp
*nie mój opis

ostatni

2012-07-02, 02:21
zajebiście rzetelny film. informacja o wydalaniu martwych neuronów z moczem to mistrzostwo :homer: dalej nawet nie oglądam

Sasa1488

2012-07-02, 02:25
Twoje poczęcie wyglądało sto razy gorzej, a twój poród zdewastował dupę twojej matki milion razy gorzej niż browar moje serce i mózg

chmielu666

2012-07-02, 03:14
Sasa1488 napisał/a:

Twoje poczęcie wyglądało sto razy gorzej, a twój poród zdewastował dupę twojej matki milion razy gorzej niż browar moje serce i mózg


Jak ciebie matka urodziła dupą to współczuję.

Pa...........ek

2012-07-02, 03:42
tak na serio to alkohol szkodzi, wystarczy poczytać co robili rodzice 2letniego chłopaka jak się utopił w studni...a że częste chlanie alko uszkadza mózg to chyba każdy użytkownik wie:)


ogladaj na kacu 1 z 10 i odpowiedz choć na 10 pyt;)

Yanuha

2012-07-02, 04:15
Brakuje jeszcze jednego odcinka

alkohol-
zajebiste samopoczucie
dobry humor
łatwiejsze kobiety

Ra...........or

2012-07-02, 06:06
Święta prawda, Drwalu nie daj się tylko uświadamiaj, a ja żeby ci pomóc, wrzucam kolejny dokument


Perhydrol

2012-07-02, 06:10
Zapomnieli tylko dodać,że gdy alkohol dostanie się do krwi,po prostu jesteśmy naj***ni

yardi1993

2012-07-02, 07:19
k***a, aż mnie łeb rozbolał, jak dowiedziałem się co alkohol robi z moim mózgiem. pie**ole takie coś, ide się napić.

Azar

2012-07-02, 07:59
VanHelsingPL napisał/a:

Taaa... bardziej niż promieniowanie. W pełni się z tobą zgadzam. Powoduje raka i kasuje DNA... Ty to napisałeś serio i wierzysz w tą propagandę czy mnie trollujesz?



Niestety tak się składa, że trawka jest dla organizmu szkodliwa. Za źródło podam zwykły serwis oferujący nam wiedzę z zakresu nowych odkryć technologicznych/medycznych itd.

Kod:
Źródło: http://kopalniawiedzy.pl/marihuana-cannabis-konopie-zdrowie-nowotwor-pluc-smola-palacz,15971


Kod:
Źródło 2: http://kopalniawiedzy.pl/marihuana-kannabinoidy-Prakash-Nagarkatti-komorki-supresyjne-z-linii-mieloidalnej-MDSC,11935


Kod:
Źródło 3: http://kopalniawiedzy.pl/marihuana-konopie-narkotyk-narkotyki-mutagen-kancerogen,7802


Kod:
Źródło 4: http://kopalniawiedzy.pl/jadro-nadskrzyzowaniowe-rytm-dobowy-neuron-marihuana-kannabinoidy,11002


A ponadto proszę bardzo, co mówi światowa wyrocznia, wikipedia:

Cytat:


Choć stosowanie marihuany nie prowadzi do uzależnienia fizycznego, może doprowadzić do uzależnienia psychicznego[29][30].
Współczesne odmiany marihuany ze względu na duże stężenie THC kosztem nikłej zawartości CBD, prawdopodobnie prowadzą u osób o pewnym szczególnym genotypie do stanów psychotycznych lub nawet do schizofrenii, jednak w przypadkach, gdy marihuana jest nadużywana[31].
Na podstawie badań zleconych przez amerykański Narodowy Instytut Nadużywania Narkotyków (NIDA) kilkuset par bliźniaków wykazano, że osoby, które zaczęły palić marihuanę przed 17 rokiem życia, są 3,5 raza bardziej narażone na podjęcie prób samobójczych w przyszłości niż osoby, które zaczęły palić później



&

Cytat:


Wśród osób palących marihuanę przypadki nadmiernego jej spożycia występują rzadko, niemniej mogą one mieć negatywne konsekwencje dla organizmu palacza, na przykład w związku z większą niż w papierosach ilością substancji smolistych. Częste palenie dużych ilości marihuany, szczególnie w połączeniu z tytoniem, wpływa negatywnie na układ oddechowy i może wywoływać objawy przewlekłego zapalenia oskrzeli w postaci kaszlu, odkrztuszania plwociny, duszności oraz powstania nowotworów układu oddechowego[34][35]. Palenie marihuany bez dodatku tytoniu nie zwiększa jednak zauważalnie ryzyka powstania nowotworu układu oddechowego[36][37]. Potencjalny niekorzystny wpływ konopi na układ oddechowy ogranicza się do palenia jako sposobu przyjmowania tego środka; wpływ taki jest niemożliwy w przypadku zażywania konopi doustnie. Palenie jest jednak znacznie popularniejsze.




-----------------------------------------------------------------------

Osobiście, jestem za tezą, że wszystko jest dla ludzi.
Nie rozumiem też argumentu "trawka mniej szkód wywołuje niż alkohol".
To prawda, ale nie zmienia to faktu, że alkohol znajduje się u nas z powodu uwarunkowania kulturowego. Marihuana zaś nie należy do naszego kręgu kulturowego.

Dlatego wolę napić się wódki, niż wypalić jointa.

Jackyll

2012-07-02, 08:21
Jakby tak alkohol rzeczywiście bardzo szkodził jak mówią to alkoholicy nie powinni żyć już po roku czy dwóch, a rozmowa z nimi nie byłaby możliwa, bo nie mieliby mózgu. A prawda jest taka, że chlają nawet jakieś wynalazki zanieczyszczone i potrafią żyć po kilkadziesiąt lat więc biorąc pod uwagę ten filmik to powinni umrzeć wiele razy, a paradoksalnie w międzyczasie zmarli ludzie, którzy prowadzili zdrowy tryb życia...

Arkhotep

2012-07-02, 09:26
VanHelsingPL napisał/a:


Nie mam polskiego słownika w operze i już mi się w dyni miesza bo wszystko na czerwono podkreślone, a czy "ch" czy "h" to nie pamiętałem (ta wiem... debil :D )



Za duzo marihuany :) .
Niby alkohol taki zly, przy dlugotrwalym uzytkowaniu to zagdzam sie jak najbardziej. Szkoda, ze los pokazuje, ze taki j***ny dziad, ktory niszczy rodziny paradoksalnie przezywa wszystkich...

JohnnyRocketfingers

2012-07-02, 10:31
Tu nie chodzi o to ze jak wypijecie kieliszek to wam mozg odpada glaby tylko ogolnie alkohol jest szkodliwy poniewaz uszkadza neurony, ktore sa nieodnawialne (uszkodzenia moga byc zastepowane kom. glejowymi ale to nie to samo i duzo by mowic.) Chodzi o to ze komorki nerwowe sie nie regeneruja wiec pijac czesto duzo (palenie tez uszkadza nerwy) uszkadzacie sobie mozg za czym idzie slaba koncentracja, coraz slabsza pamiec itp.

Marihuana nie gadajcie, ze to taki cudowny specyfik i wspanialosc bo nie jestescie w tym obiektywni, w dyskusji o tym zabieraja glos tylko ci ktorzy jaraja wiec wiadome ze wszystkie informacje o szkodliwosci przechodza przez mozg jak przez sito. Nie mowie teraz do gimki, ktora leci zara na blancika z ziomeczkami bo i tak nic nie zrozumiecie ale do tych, ktorzy sa otwarci na nowe wiadomosci, informacje.

Częste palenie Marihuany moze doprowadzic do schizofrenii jak rowniez zanikow pamieci i depresji.

Nie potepiam palenia ale wkurza mnie gdy ktos kto nie ma zielonego pojecia krzyczy, ze Marihuana to lek na wszystko i cudo. Nie ma nic co by nie mialo jakiegokolwiek wplywu na organizm ;)

defcon1

2012-07-02, 11:10
A piwo to też jest alkohol?

hi...........be

2012-07-02, 11:15
Wszystko spoko tylko małe ilości i niezbyt częste upijanie się nic takiego nie zrobi.Wszystko dla ludzi.Ja od zawsze byłem miłośnikiem spirytusu :) I pomimo tego,że kilka lat umknęło mi z życia pozostawiając pustkę w głowie i kilka problemów zdrowotnych to i tak niczego nie żałuję :) na coś trzeba umrzeć

NafazowanyKoleś

2012-07-02, 11:19
Co wieczór do filmów czy seriali walę piwo/driny/czystą lub smakową z lodem/czasami bimber od leśniczego.. Prawie alkoholizm, ale nie czuję się jakoś specjalnie głupszy od innych ludzi. Jestem sprawny, zdrowy, kreatywny, mam jebnięte pomysły ale jestem zdrowy psychicznie. Obejrzałem ten filmik i tak najpierw pomyślałem, że to pierdoły, ale później dopadła mnie konkluzja, że i tak pijąc nie potrafię wydedukować obiektywnej opinii - bo piję. Czytam tak komentarze i dochodzę do wniosku, że ci żulersi spod sklepów faktycznie są przygłupami, zwłaszcza jeden który gdy byłem mały był inteligentnym osiedlowym dziadkiem, a teraz jest jak ostatni menel i nie potrafi się wysłowić. Nie chcę tak skończyć, przeraża mnie to, w związku z tym oznajmiam...




Dbam o siebie! Od dzisiaj piję tylko co drugi dzień! :trollencjusz: