18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sosnowiec - nie taki diabeł straszny

Pallar_Anders_Visa • 2013-11-10, 22:55
Jako sosnowiczanin z urodzenia i sadol z wyboru, chciałbym zaproponować inne spojrzenie na Sosnowiec. Żarty z Waśniewską robią się już stare i brodate i gdybym mógł, to sam bym ją wyeliminował przy pierwszej okazji za czarny PR jaki zrobiła...

Trochę informacji - podanych, mam nadzieję, w przystępny sposób.
Materiał własny.
Zdjęcia własne (poza jednym i portretami), wykonanie własne, pomysł własny (wszystkie sztaby moje). Miłej lektury.



Sushy

2013-11-10, 22:57
W sławnych ludziach z Sosnowca zapomniałeś dodać postać czołowego sadola - Bongmana.
Chyba mu się to należy za te wszystkie suchary?

sard

2013-11-10, 22:59
WaflowyRurku napisał/a:

W sławnych ludziach z Sosnowca zapomniałeś dodać postać czołowego sadola - Bongmana.
Chyba mu się to należy za te wszystkie suchary?


Z Bongmanem jest ten problem, że jak Śląsk nie przyznaje się do Sosnowca, tak Sosnowiec nie przyznaje się do Bongmana...

Halman

2013-11-10, 23:01
Bongmana proszę nie bronić, cokolwiek by nie napisał jest tak suche że każdy mu wybaczy, za jedyny pozytywny post o Sosnowcu w zalewie tej gimnazjalnej brei, piwo !

Muzz

2013-11-10, 23:06
Kłamstwo i propaganda. Tam nie może być aż tak pięknie!

toka

2013-11-10, 23:31
Ano jak tak dalej pójdzie to może zaczną nas przekonywać, że Warszawa i Łódź to też fajne miasta!

Sushy

2013-11-10, 23:34
toka napisał/a:

Ano jak tak dalej pójdzie to może zaczną nas przekonywać, że Warszawa i Łódź to też fajne miasta!



albo radom...

is...........ay

2013-11-10, 23:36
Czemu tak lgniesz do tego Krakowa? Chcesz pokazać, jakie to twoje miasto nie jest fajne, a porównujesz je do smogu najeżonego maczetami. Powinieneś raczej patrzeć na Śląsk – mają węgiel, syf, trochę mniej smogu i mówią w trzech językach na raz, co sam stwierdziłeś. Byłem raz na śląsku, wszędzie leżą tam takie ładne, zielone kamyczki. Nawet nad morzem się takich nie znajdzie. :-)

BYNIO123

2013-11-10, 23:53
Piwko za sporo pracy włożonej w przygotowanie tego. Ale i tak wszyscy wiemy jak jest =D

Yattaman

2013-11-10, 23:59
Zagłębie Sosnowiec najbardziej lewacki klub piłkarski w Polsce. Do niedawna jeszcze sierp i młot można było zobaczyć na ich wlepkach i fanach. Ponadto jak zwykle wychodzi kompleks gorola- na Śląsku był dostatek, a w Zagłębiu bród, smród i ubóstwo :)

Pozdrowienia z Chorzowa :)

jabolowy-jazzman

2013-11-11, 00:27
Górny Śląsk NIE pozdrawia starego zaboru rosyjskiego :)

A ten dopisek "łowcy hanysów", chłopcze, słoma z butów wyłazi. Sosnowiec i Jastrzębie Zdrój to chyba dwa miasta w województwie Śląskim (tak, Śląskim, nie Zabłębiowsko-Śląskim) z którego cały kraj leje bardziej niż z legendarnego Wąchocka.
Jak dla mnie, zróbcie sobie własne województwo albo przyłączcie się do Świętokrzyskiego i po kłopocie, więcej będzie z tego zysku dla lokalnej społeczności, niż strat.

Smutne jest to, że nawet aglomeracja miejska do jakiej przynależy Sosnowiec nosi nazwę GÓRNOŚLĄSKIEGO Związku Metropolitarnego, bardziej znanego jako SILESIA. :) A sosnowioki się na to zgodziły, to jest największy polew.

Jeszcze raz, żeby wzmocnić przekaz ;) Górny Śląsk NIE pozdrawia. Zgłoście gdzieś akces, to was wojewoda sprzeda za paczkę fajek :)

Ra...........it

2013-11-11, 00:47
huehuehue ślązoki dajcie na luz, lubimy was niezależnie od miejsca urodzenia.

Ps. Kraków to nie tylko smog z maczetami - to miasto ma duszę młody człowieku

pakicito

2013-11-11, 01:22
wie ktoś jak zdobyć wizę do Sosnowca?

Ar...........94

2013-11-11, 01:50
Pallar_Anders_Visa napisał/a:

Żarty z Waśniewską robią się już stare i brodate i gdybym mógł, to sam bym ją wyeliminował przy pierwszej okazji za czarny PR jaki zrobiła...



Stary, myślisz że to tylko przez nią macie czarny PR? :D
Po prostu USA ma Detroit a Polska ma Sosnowiec :D