18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sosnowiec - nie taki diabeł straszny

Pallar_Anders_Visa • 2013-11-10, 22:55
Jako sosnowiczanin z urodzenia i sadol z wyboru, chciałbym zaproponować inne spojrzenie na Sosnowiec. Żarty z Waśniewską robią się już stare i brodate i gdybym mógł, to sam bym ją wyeliminował przy pierwszej okazji za czarny PR jaki zrobiła...

Trochę informacji - podanych, mam nadzieję, w przystępny sposób.
Materiał własny.
Zdjęcia własne (poza jednym i portretami), wykonanie własne, pomysł własny (wszystkie sztaby moje). Miłej lektury.



ellsworth

2013-11-11, 09:20
Czy ta ręka z młotkiem w herbie, to nie przypadkiem ręka katarzyny w. poprawiającej po rzucie o próg?

psiwytrysk

2013-11-11, 09:42
Byłem w Sosnowcu i powiem tak: zar*chałem, napiłem się,posłuchałem dobrej muzyki na koncercie, ale jakiś niesmak jednak pozostał...

Duzy1964

2013-11-11, 09:54
jakie sa dwa najbardziej plugawe miejsca na ziemi :noga:

sosnowieŚ i new jersey :wytrysk:

Ver0

2013-11-11, 10:05
Nie jestem z Sosnowca ale kiedyś mój znajomy który mieszka na Zagórzu wysłał mi zdjęcie które zrobiło na mnie zajebiste wrażenie


barteczek

2013-11-11, 10:41
tak się zastanawiam, co wy macie do tego sosnowca jak pewnie z 90% osób które jedzie po nim nawet nigdy tam nie była a reszta to ślązaki które myślą że są lepsze od wszystkich. jeżeli chodzi o pracę to spoko zrobiłeś chodziarz mogłeś dodać jeszcze np. to że było powstanie styczniowe które nawet się powiodło ponieważ przez około 2 tygodnie władzę na zagłębiu dąbrowskim sprawowali polacy

boogiel

2013-11-11, 11:18
Ale niektórzy z Was to idioci, ja pie**ole :D Nie musimy się lubić (hanysy i gorole), ale minimum szacunku by nie zaszkodziło. Większość z j***nych napinatorów powiela stereotyp tępego dresa, przekrzykując się kto jest bardziej Polakiem, a kto "ukrytą opcją niemiecką". pie**olenie, od jakiegoś czasu wszyscy jesteśmy Polakami i takie sztuczne podziały w niczym nie pomagają. Jak byście nie pamiętali, Sląsk to od prawie 100 lat część Polski i ja, mieszkając i czując się emocjonalnie związany z Katowicami i Śląskiem czuję się przede wszystkim Polakiem. Więc, drodzy kretyni, zmieńcie mentalność, zacznijcie myśleć jak ludzie, a nie jak prymitywy.

lukasz634

2013-11-11, 11:37
Zajebista robota! Sąsiad z Dąbrowy pozdrawia! :D

Enkipata

2013-11-11, 12:29
Ładnie wykonane muszę przyznać, ale zapomniałeś o jednym. Do Sosnowca można wjechać tylko z paszportem Polsatu.

Kajty

2013-11-11, 12:33
-Dlaczego najwyższe piętra w katowicach są najtańsze?
-Bo z okien jest widok na Sosnowiec

Kezzerdrix

2013-11-11, 12:37
"Kulturowo przynależy do Małopolski." Hahahaha, widze bardzo byscie chcieli :p

Suka_Blyat

2013-11-11, 13:00
Mała poprawka, bo ktoś pisał, że śląsk nie przyznaje się do Sosnowca. Otóż moi drodzy to Sosnowiec odcina się od śląska, gdyż dawniej był elementem województwa Małopolskiego. Do śląska został przyłączony ze względu na działające ówcześnie kopalnie, mniejsze huty i fabryki.
Sosnowiec tworzy, niestety nie osobny administracyjnie, region historyczny Zagłębie Dąbrowskie z takimi miastami jak Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.

krawacik3

2013-11-11, 13:12
Ja to myślałem, że Zagłębie Sosnowiec to żart...

ik...........ea

2013-11-11, 13:56
Oj, niektórzy naprawdę muszą tutaj wziąć lekcje historii, bo każdy tu gada tak jak mu wygodnie.

Sosnowiec bardzo przekłamuje historię szczycąc się Kątem Trzech Cesarzy (tak, kątem, bo trójkąt to błąd tłumaczenia od słowa ecke), bo przez wieki nie miał nic z nim wspólnego. Miasto Modrzejów (dzisiejsza dzielnica Sosnowca) zajmowało teren Kąta w czasie zaborów, ale Kąt zyskał sławę dzięki stacji migracyjnej w Mysłowicach. Takie promowanie marki miasta nazywa się budowaniem własnej tożsamości na zapałczanych nogach ;)

I w ogóle co to znaczy "od mysłowickiej strony stała wieża"? To jest kolejne przekłamanie, które pozwala twierdzić niewiedzącym, że wieża stała po sosnowieckiej stronie. Wieża Bismarcka, później Kościuszki stała w Mysłowicach, po stronie Prus, więc sosnowiczanie w ogóle nie powinni o niej wspominać. Nie macie własnej historii - nie próbujcie nikogo oszukać.

Ku...........is

2013-11-11, 14:42
Jacek cygan i czym się chwalisz ?

ZetEPe

2013-11-11, 14:57
Jestem Hanysem, ale jakoś nie mam nic przeciwko ludizom z Sosnowca. Znam kilka osób stamtąd i są w porządku. Jedyne co mnie trochę śmieszy to to że gdy sosnowiczanie nabijają się z hanysów to my traktujemy to jako żart. A gdy my nabijamy się z sosnowiczan to oni dostają piany i k***icy.