18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sosnowiec - nie taki diabeł straszny

Pallar_Anders_Visa • 2013-11-10, 22:55
Jako sosnowiczanin z urodzenia i sadol z wyboru, chciałbym zaproponować inne spojrzenie na Sosnowiec. Żarty z Waśniewską robią się już stare i brodate i gdybym mógł, to sam bym ją wyeliminował przy pierwszej okazji za czarny PR jaki zrobiła...

Trochę informacji - podanych, mam nadzieję, w przystępny sposób.
Materiał własny.
Zdjęcia własne (poza jednym i portretami), wykonanie własne, pomysł własny (wszystkie sztaby moje). Miłej lektury.



Jogurcik

2013-11-11, 03:17
Ojojoj, tak się namęczyłeś, ale i tak mieszkasz w Sosnowcu. ;) Przykro mi...

Szczam_na_Zakrystii

2013-11-11, 04:50
Bielsko-Biała 0% Tak jest!
hanysy wy gdyby nie te k***y na Wiejskiej żadnego województwa byście nie mieli!
Oddawać Bielskie i Częstochowskie złodziejskie k***y!
Sto razy wole kogoś z Sosnowca niż jakiegokolwiek hanysa!
pie**olone folksdojcze! Tfu!
Srać na hanysów!

wickerman111

2013-11-11, 05:32
Ciekawy jestem tylko czy jakiś hanys nie wyskoczy zaraz z kontrą. ;]

Peciak

2013-11-11, 05:58
Dobra dobra, już my wiemy wszystko o sosnowcu 8-)


użyszkodnik

2013-11-11, 08:04
Tak a propos historii...

O Dziele Stworzenia Człowieka
(W wersji po Polsku, żeby nawet gorole zrozumiały)

Siedzi sobie Pan Bóg na brzegu Brynicy, patrzy sobie na swój ulubiony Śląsk i podziwia swoje dzieło. Co chwilę, dwie: bierze kawałek gliny, lepi z niego człowieka i stawia przed sobią... bierze kawałek gliny, lepi z niego kolejnego człowieka i stawia przed sobią... A jak mu tam któryś nie wyjdzie - to wyrzuca za siebie.

dashadow

2013-11-11, 08:08
k***a, w Sosnowcu przynajmniej mówią po polsku... dla mnie jechanie po Sosnowcu jest jak inwazja niemców (ukrytej opcji) na Polskę. ch... wam w krzyż :)

Qbiini

2013-11-11, 08:22
@up dokładnie nie toleruje się tam języka "śląskiego" :P Do ładne miasto całkiem :) Pełno zabytkowych kamienic, parków, dworzec dobrze zachowany i odrestaurowany(czego nie można powiedzieć o większości), A nawet Mają całkiem konkretny pomnik na przeciwko Dworca po 2 stronie torów tramwajowych, :P a pewnie kilka innych też się znajdzie. No i tramwaje- ciekawostka dla ludzi którzy nie znają. :) Bywam tam co jakiś czas bo mieszkam niedaleko (Bielsko-B) Więc z autopsji wiem o gościnności tamtejszych ludzi i wyglądzie miasta :) nawet jezioro mają niedaleko. :) (Pytrzkowice czy jakoś tak)

SabakuNoGaara

2013-11-11, 08:24
Cytat:

A ten dopisek "łowcy hanysów", chłopcze, słoma z butów wyłazi. Sosnowiec i Jastrzębie Zdrój to chyba dwa miasta w województwie Śląskim (tak, Śląskim, nie Zabłębiowsko-Śląskim) z którego cały kraj leje bardziej niż z legendarnego Wąchocka.

Nie mam pojęcia czemu akurat z Jastrzębia. Mieszkam tu i fakt goroli jest od zaj***nia ale resztki śląskiej świadomości pozostały całe szczęście . Prawda jest taka że całoś gorolstwa i gorolizacji Jastrzębskiego społeczeństwa przeprowadza GKS Jastrzębie ... Górniczy klub a nienawidzi hanysów -.- świat schodzi na psy

qubus93

2013-11-11, 08:33
hmmm... jak widzę takie posty, to mam ochotę wziąć motor, goPro, przejechać się przez sosnowiec i stworzyć kontrmateriał, bo całkiem łatwo jest chwalić się samymi zaletami nie mówiąc słowa o wadach :'(

mc418a

2013-11-11, 08:42
podoba mi się to, że jak pocisnąć po jakimś mieście, to w końcu ktoś pokusi się o zaprezentowanie swojego miejsca na Ziemi, w jasnych barwach. To takie sprzeczne z post PRL-owską mentalnością. Biura promocji regionów, dotowanych z uE mogą się schować przy prostych artykułach tego typu.
P.S. za pracę nad pozytywem - piwo.

sevenbrother

2013-11-11, 08:47
Ciekawy pomysł. Widać, że się przyłożyłeś, jest garść ciekawych informacji i za to daje piwko. Ale mimo wszystko Sosnowiec pozostanie Sosnowcem :)
Pozdrowienia :)

DjDanielo1

2013-11-11, 09:13
Gorole to gorole tego się nie zmieni ;d

Drazor

2013-11-11, 09:16
Przyszedł poprawiać wizerunek sosnowca, a zaczął obrażać Śląsk. Przykro mi, ale nie udało ci się, bo sosnowiec to stan umysłu.