18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

śląskie siemianowice

Halman • 2018-06-17, 11:48

dyskusja tradycyjnej ślaskiej patologii w scenografii familoków i hasioków*


*mile widziany hejt prosto z śląska - popizgamy z tego niedowładu mowy...

PieronJasnySzlag

2018-06-18, 21:52
Tilg_die_Schmach napisał/a:



Prąd w większości przypadków, a we wszystkich najwiekszych elektrowniach produkuje się z węgla brunatnego, a nie z kamienniego.


Broń Boże nie umniejszam węglowi brunatnemu ale troche kolege poniosło. Chyba że rozmawiamy o czasach obecnych a nie o wczesnym PRLu (lata 50/60te)

MakKfacz

2018-06-18, 22:28
Spiderowski,

Czyli według ciebie dobrej jakości węgiel kamienny wydobywa się po to, żeby w elektrowni go spalić? Co za k***a nieuk.

:ja_pie**ole:

Niech już postawią ze dwie elektrownie atomowe, śląsk zamkną w p*zdu i importują tańszy węgiel z Australii. Czaisz? Taniej go z drugiego końca świata sprowadzać niż na pasożytniczym śląsku na miejscu wydobywać.

monster_pl

2018-06-19, 14:06
Ślązacy to honorowy i pracowity naród. Niestety na dzień dzisiejszy na Dolnym Śląsku Ślązaków nie ma, ponieważ po drugiej wojnie światowej wszyscy wyjechali do Niemiec. Ludność która obecnie na tych terenach mieszka, to są osoby przesiedlone z Kresów Wschodnich oraz ich potomkowie. Na Górnym Śląsku również już praktycznie Ślązaków nie ma, ponieważ prawie wszyscy wyjechali do Niemiec. Górny Śląsk w większości zamieszkuje ludność napływowa z różnych części Polski. Ślązacy mieli dosyć tej napływowej patologi którą tak chętnie prezentujecie tutaj w różnych materiałach i wyjechali do Niemiec.
Ten menel którego tutaj podziwiacie w materiale filmowym mówi czystą polszczyzną, więc to wasz ziomek.
Nieładnie się śmiać ze swoich.
Napisałbym "pozdrowienia z Hessen" ale nie pozdrawiam ponieważ jesteście skończonymi burakami i ignorantami a ja z takimi nie chcę mieć nic do czynienia.

PieronJasnySzlag

2018-06-19, 20:19
MakKfacz napisał/a:

Spiderowski,

Czyli według ciebie dobrej jakości węgiel kamienny wydobywa się po to, żeby w elektrowni go spalić? Co za k***a nieuk.


Kolego, strzeliłeś tekstem że węgiel w prl-u był wywożony na wschód a my z tego mieliśmy tylko słabą stalinowską stal w zamian(sugerując że węgiel kamienny nie odegrał znaczącej roli w odbudowie powojennej Polski). Gdy naprostowałem cie że piszesz głupoty to wyskakujesz z tekstem jak wyżej że niby ja coś napisałem... Znowu mam cie merytorycznie zgasić jak peta? Albo rozmawiamy na argumenty albo bawimy się na takie gimnazjalne teksty jak wyżej...

MakKfacz

2018-06-19, 23:07
Spiderowski napisał/a:


Kolego, strzeliłeś tekstem że węgiel w prl-u był wywożony na wschód a my z tego mieliśmy tylko słabą stalinowską stal w zamian(sugerując że węgiel kamienny nie odegrał znaczącej roli w odbudowie powojennej Polski). Gdy naprostowałem cie że piszesz głupoty to wyskakujesz z tekstem jak wyżej że niby ja coś napisałem... Znowu mam cie merytorycznie zgasić jak peta? Albo rozmawiamy na argumenty albo bawimy się na takie gimnazjalne teksty jak wyżej...



No to jak brudasy przyczyniły się do odbudowy? Co poza kolaboracją z ZSRR, bo inaczej takiego czegoś nazwać nie można, dodaliście do odbudowy kraju?

mit2

2018-06-19, 23:28
Cytat:

@mit2 Miałem nadzieję na jakiś słodki antysemityzm, cóż. Nic tak nie poprawia humoru jak płacz narodu, będącego pod wezwaniem najświętszej panienki, wiecznej dziewicy (swoja drogą podczas porodu siusiak Jezusa dotykał pochwy, nie mówiąc już o stanie hymen). Mam nadzieję, że zaspokoiłem Twą ciekawość, Panie Smegma. =)


Bardzo słaby "pocisk". Musisz się jeszcze wiele nauczyć. :roll:
Krytyka żydków to nie jest antysemityzm. Ba, Palestyńczycy są semitami bardziej niż ściągnięci z całego świata (najczęściej z europy wschodniej i rosji) "Izraelici". Wychodzi na to, że największymi antysemitami są dzisiejsi żydzi :lol:
Tekst o smegmie świadczy o tym, że twój okaleczony ku*asek jest twoim wielkim kompleksem :-D

Xs...........33

2018-06-20, 12:15
Ładnie to tak swoich starych nagrywać?!

BambiPMT

2021-12-13, 12:09
remi1982 napisał/a:

Fakt, nie ma czegoś takiego jak język śląski, ale jest coś takiego jak gwara śląska.
Skąd w Tobie tyle nienawiści do śląska? Byłeś kiedyś na śląsku i wpie**ol zebrałeś?



Z jakiegos powodu dupa go boli. Pewnie zazdrości. Gwarę mamy fajna. Infrastrukturę zajebistą. Roboty w 3 dupy.
Usłyszał w Katowicach co to krupniok. Taka ciemna laga. Napalił się że perski książę to zaora. A tu p*zda. Kasza z krwią i jeszcze w nie jego kiszce.

Halman napisał/a:

'
odpowiem ci dość rzeczowo; na śląsku byłem nie raz, wpie**olu też nie dostałem.
Mój ból dupy leży właśnie w ich gwarze... a dokładnie w przekonaniu przeciętnego hanysa że jego gwara jest zrozumiała i taka zabawna... no k***a co jest zabawnego w języku który jest ledwo zrozumiały w reszcie kraju i brzmi w ustach dorosłych ludzi jakby im rozwój umysłowy zatrzymał się w wieku 6 lat?
I przede wszystkim natrętne promowanie tego kalectwa na resztę kraju - tylko po co? Kaszubi mają też swoją gwarę ale nie wchodzą z nią wszędzie butami... hanysy muszą



Teraz to pedale przesadziłeś. Żaden Hanys nie chce żeby górole po śląsku godały i tak nie dacie rady się nauczyć. Lepiej akcentować na przedostatnia sylabę jak p*zdryki ze stolicy?

kszan napisał/a:

Nie czytam wszystkiego bo wiekszosc to buraki ze slUNDSKA chcialem tylko napisac ze kiedys do nich nic nie mialem do czasu az zapytalem sluNDZOKA przez iternet oczywiscie (jakis tam ch*jowy strimer) czy woli Polske czy Niemcy, zapytalem poniewaz ciekawila mnie odpowiedz nie mialem na celu nikogo zniewazytc urazic niestety ten burak zaczal wyzywac mnie i moją matke nie mial zadnego argumentu dlaczego tak robi a co gorsze inne buraki z czatu zaczeli isc w jego strone i yzywac polske, polaków od kurew i ze nie maja honoru. Wlasnie dlatego slundzakowi bym nawet do mordy nie naplul mam uraz do tego buractwa PRAWIE kazdy z nich to mirek wychowany pod kloszem kompleksow potrafiacy sie tylko oburzac i wcale bym sie nie zdziwil ze cebula i typowe postepowanie januszostwa wywodzi sie ze slundzka bo tam nawet koty sp***falaja stamtąd na slowacje siema



Ładnie leczysz kompleksy.