18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

śląskie siemianowice

Halman • 2018-06-17, 11:48

dyskusja tradycyjnej ślaskiej patologii w scenografii familoków i hasioków*


*mile widziany hejt prosto z śląska - popizgamy z tego niedowładu mowy...

Malloy

2018-06-17, 23:36
Spiderowski napisał/a:


pie**olisz jak zwykła dz**ka. [...]
I zamiast przyjechać na Śląsk, zatrudnić się do ciężkiej roboty na kopalni albo hucie i godnie zarabiać to woleli jątrzyć jad z warszawy albo ze swojej wiochy.

Jestem rodowitym Ślązakiem ale nawet by mi nie przyszło do głowy hejtować albo wyśmiewać się z górali i ich mowy. A wiecie dlaczego? Bo nie jestem mentalnym wsiurem.




Takie z was cwaniaczki, ślązaczki, jak @sp***owski na przykład, posłuchajcie mnie proszę.

"Polacy nie gęsi, swój język mają"

Jeden język, jeden kraj, powinniśmy wszystko zunifikować, doprowadzić do stanu, gdzie panuje jedna mowa, skoro społeczeństwo przestawia się i już teraz dzieje się to powoli, to znaczy, że gwary i inne takie nie są nam potrzebne (ta, nam :lol: ) znaczy się wam, bo ja jestem z Dolnego Śląska, krainy, uchodzącej za miejsce, w którym panuje najczystsza polska wymowa, w telewizji mówią dokładnie tak, jak my, nie mamy jakichś zapożyczeń z innych języków, jak wasze "kartofle" i "pyry", mówimy po Polsku, "ziemniaki". Gdyby tak ten postępujący proces unifikacji języka na terenie kraju przyspieszyć, może mniej bolały by was dupska, że ktoś przyszedł i mówi jak nie Ślązak...

kaiel

2018-06-17, 23:56
zmumifikować wszystko i na hałdę gangbangować w sztolnie aż pindle w hasiok wypie**olić trzeba,panocku heej

hanney

2018-06-18, 00:21
kszan, Dowód anegdotyczny, chapeau bas!
IamSAVAGE, Dupczenie o Marlenie, w każdym kraju występują gwary i nie się tego zmienić bez eksterminacji miejscowych ludności.

PS. Jestem Żydem ze Ślunska, który mówi po polsku, mieszkałem na dolnym śląsku, w Małopolsce i województwie mazowieckim - wszędzie taka sama cebula i bigoteria, więc dajcie sobie siana z tym przerzucaniem się łajnem.

Swoją drogą miałem też przyjemność pracować w Niemczech i muszę przyznać, że kulturowo Niemcy są kilka poziomów wyżej - nikt nie chwali się, że kradnie w pracy, albo, że dyma państwo na zasiłek, który mu się nie należy.

Tematu bycia Żydem w Polsce już nawet nie podejmuje.

kondzio63221

2018-06-18, 02:43
rzuć wynglem a ślunzoki się odezwą

El_Macias

2018-06-18, 08:48
Testoviron jeździ na garbach Ślązaków :krejzi:

dominha

2018-06-18, 10:13
@hanney To co Cię tu trzyma? Jedź do Niemiec albo wracaj do swojego kraju -> Izraela.

MakKfacz

2018-06-18, 10:33
Spiderowski napisał/a:


pie**olisz jak zwykła dz**ka. Prawie w każdym europejskim kraju są różne dialekty mniej lub bardziej śmieszne. Tak też u nas inaczej mówią na śląsku, inaczej w Nowym Targu czy jeszcze inaczej na kresach wschodnich. A niechęć do Śląska to dziecko socjalizmu. W PRLu mentalne wieśniaki z poza śląska twojego pokroju nie mogli znieść że są utrzymywani przez Śląsk. I zamiast przyjechać na Śląsk, zatrudnić się do ciężkiej roboty na kopalni albo hucie i godnie zarabiać to woleli jątrzyć jad z warszawy albo ze swojej wiochy.

Jestem rodowitym Ślązakiem ale nawet by mi nie przyszło do głowy hejtować albo wyśmiewać się z górali i ich mowy. A wiecie dlaczego? Bo nie jestem mentalnym wsiurem.



Już wiadomo dlaczego jesteś jednym z największych patusów broniących zwierząt ze stadionów - ślązak. Polska nie była utrzymywana przez ślązaków bo to co wyprodukowali szło do ZSRR, a oni nam wysyłali swoją gównianą stal. Także ślązacy utrzymywali i budowali ZSRR, a nie wolną Polskę. Zamiast się zbuntować to robili usłużnie, a teraz "Państwo daj piniądza i utrzymuj nierentowne kopalnie".

Nattsjel

2018-06-18, 11:41
Jestem ze Śląska, urodziłam się tutaj, wychowałam i mieszkam. Sama nie znoszę, jak ktoś do mnie cały czas napieprza po śląsku i nie potrafi się wysilić, żeby mówić po polsku. A co do patologii, w każdym mieście, w każdym województwie się znajdzie.

Przemek18114

2018-06-18, 12:34
Już wiem dlaczego żule chodzą z p*zdami pod oczami :-D

Lizodup

2018-06-18, 16:37
To pryndzyj jakiś ciul z Sosnowca

Ti...........ch

2018-06-18, 18:28
IamSAVAGE napisał/a:

bo ja jestem z Dolnego Śląska, krainy, uchodzącej za miejsce, w którym panuje najczystsza polska wymowa



Z dupy jesteś cebulaku. Kraina w której więcej osób mówi ze wschodnim zaśpiewem niż w Przemyślu. Nie uzewnętrzniaj się, bo pie**olisz jak potłuczony, a "pyry" są w Wielkopolsce.

mit2

2018-06-18, 18:49
hanney napisał/a:

PS. Jestem Żydem


Nikogo nie obchodzi kim jesteś.
Spadaj na drzewo, bo gazem poszczuję :!:
:lol:

PieronJasnySzlag

2018-06-18, 19:03
IamSAVAGE napisał/a:


Jeden język, jeden kraj, powinniśmy wszystko zunifikować, ..


Uwielbiam takie utopijne pie**olenie. Wszyscy tacy sami a jak ktoś odstaje od reszty to co?...kula w łeb? Wróć prosze do historii Polski, może zrozumiesz że będąc tak dużym krajem z taką a nie inną historią, gwary i obce naleciałości zawsze będą.

usztafe napisał/a:

@Spiderowski
Czekałem na argument jak to Śląsk ratował Polskę na garbie biednego górnika. Jakie to k***a oklepane.


Nie ratował tylko był fundamentem gospodarki powojennej rozj***nej i w p*zdu biednej Polski. trzeba sobie z tego zdawać sprawe a nie być ignorantem tylko dlatego że się nie lubi Ślązaków.

MakKfacz napisał/a:


Polska nie była utrzymywana przez ślązaków bo to co wyprodukowali szło do ZSRR, a oni nam wysyłali swoją gównianą stal.


Chcesz powiedzieć ze elektrociepłownie w PRLu były zasilane rosyjską stalą? Ja pie**ole, jakim trzeba być ignorantem albo głupkiem żeby takie coś wypisywać? :shock:
Myślisz że prąd skąd brano? Ciągnięto na lewo kablem z niemiec? :roll: Masz ty jakiekolwiek pojęcie o gospodarce energetycznej?

Ti...........ch

2018-06-18, 21:20
Spiderowski napisał/a:


Myślisz że prąd skąd brano? Ciągnięto na lewo kablem z niemiec? :roll: Masz ty jakiekolwiek pojęcie o gospodarce energetycznej?



Prąd w większości przypadków, a we wszystkich najwiekszych elektrowniach produkuje się z węgla brunatnego, a nie z kamienniego.

Jego pokłady sa duzo płycej i elektrownie budowano przy złożach, które wydobywa się metodą odkrywkową. Tym samym obniża się koszty transportu, bo węgiel trafia tasmociągiem bezpośrednio z kopalni do elektrowni.

A sprawa z weglem wygladałaby troche inaczej, bo po wojnie odkryto dużo złoża w okolicy Krystynopola i Bełza, więc przeprowadzono korektę granic i węglonośny teren znalazł się w ZSRR. My za to dostaliśmy tereny Ustrzyk Dolnych i Lutowisk. Trudno.

hanney

2018-06-18, 21:36
@dominha Ktoś musi pilnować kamienic przed polakami, nie?
@mit2 Miałem nadzieję na jakiś słodki antysemityzm, cóż. Nic tak nie poprawia humoru jak płacz narodu, będącego pod wezwaniem najświętszej panienki, wiecznej dziewicy (swoja drogą podczas porodu siusiak Jezusa dotykał pochwy, nie mówiąc już o stanie hymen). Mam nadzieję, że zaspokoiłem Twą ciekawość, Panie Smegma. =)